Dzisiaj jest pt paź 20, 2017 7:09 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nocnik
Moderator
Awatar użytkownika

Mam pytanie.
Moje dziecko niedługo zacznie siedzieć i chcę rozpocząć naukę siusiania na nocnik...
Jakieś rady?
Jaki nocnik kupić?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A czy to nie jest troche za wcześnie na nocnik? Dziecko w tym wieku przecież jeszcze nie rozumie co robi i robienie kupki czy siusiu do nocnika będzie przypadkowe. Dopiero półtora roczne dziecko zaczyna rozumieć związki przyczynowo skutkowe i wówczas jest to dobry moment na naukę korzystania z nocnika.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Popieram przedmowczynie...jak mozna uczyc 6 msc dziecko nocnika? :shock: ...przeciez ono nic nie rozumie...wg mnie mozesz je sadzac na jakis czas jesli juz tak bardzo chcesz zeby sie przyzwyczailo co to jest ale nie oczekuj ze bedzie rozumialo po co i co ma z tym robic...przeciez to malenstwo...z czym sie tak spieszyc...mozesz zrobic mu uraz..
Ale twoje dziecko i twoja decyzja nie chce nikogo urazic wg mnie na mojego Alanka jest jeszcze za wczesnie mimo ze skonczyl juz 16 msc...ucieka z nocnika uwaza ze to nowa zabawka...
Ja tu tylko doradzam ale wg mnie 6 msc to DUZO ZA WCZESNIE !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

:shock: No właśnie ma 16 miesięcy i ucieka z nocnika :lol:
Nikt nie mówi że ona ma już sikać do nocnika ale się przyzwyczaić do takiego mebla...Posadzić od czasu do czasu na chwilkę i to ma byc uraz :?: Nie bedę tego robic na siłę :roll:
Brata córka miała tyle samo i jakoś nie ma urazu do nocnika. Mając 12 miesięcy wołała już si si... :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tu nie chodzi o to,że bobas który ma pól roku świadomie załatwia swoje potrzeby..bo to jest niemożliwe..ale tak jak napisała fifolek trzeba przyzwyczajać...bo potem jest taka sytuacja,że dziecko ma 18 miesięcy i ucieka....bo nie wie o co chodzi....
ja czekam jeszcze miesiąc..jak Andrzej będzie porządnie siedział i nocnik idzie w ruch...bo potem będzie lał w pampersy do 3 lat...
dziecko mając rok,może spokojnie informować o swoich potrzebach..w dzień..bo z sikaniem w nocy to już zupełnie inna historia...
i oczywiście nic na siłę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja tez bede sadzala mojego szkraba na nocnik jak tylko zacznie lepiej siadac...nie ma co zwlekac!!!Jasne, ze nic na sile!!!
Jak opiekowalam sie takim malym brzdacem, to tez zaczynalismy sadzac go na nocniczek jak potrafil sam dobrze siedziec...no i pieknie nauczyl sie szybko wolac..si si :wink:
Moja sasiadka tez nauczyla swoja wnusie zalatwiania swoich potrzeb na nocniczku, gdy miala ok roczku!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

fifolek13 pisze:

Dobra dobra ja juz nic nie doradzam kazdy ma swoje sposoby spytalas to odpowiadam ale juz wiecej nie bede...i mam dosc takich komentarzy :evil: :? :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Misiulka napisalas ze masz dosc takich komentarzy, wiadomo, ze kazdy wzpowiada sie za siebie, zle nie chce :wink:
himera wiadomo, ze 6mies. bobas nie rozumie, ze wlasnie zrobil kupke czy siku do nocniczka - nie w tym rzecz. A sadzanie dziecka na nocnik w wieku 1,5 roku to jak dla mnie o wiele za pozno!
Dziecko, jak tylko dobrze siedzi powinno sie sadzac na nocniczek i sie oswajac, jak przpadkiem zrobi cos to pochwalic, poglaskac i tak w kolko, az nadejdzie kiedys dzien, kiedy zakuma o co chodzi :lol:
Misiula widocznie Twoja metoda sadzania Alanka na nocniczek nie przynosi efektow bo zostala zbyt pozno zastosowana - ale to moja opinia.
Popieram Fifolka, Erii i Anule

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja Oliwkę zaczełam sadzać na nocnik jak miała 6-7 miesięcy. Już wtedy sama siedziała. Na początku oczywiście traktowała siedzenie na nocniczku jako zabawe. Ale szybko nauczyła sie do czego nocniczek służy. Moim zdaniem jak dziecko juz pewnie samo siedzie, można zacząć naukę "nocniczkowania". A im wcześniej dziecko nauczy się korzystania z nocnika tym lepiej. I większy komfort dla dziecka jak nie ma ciężkiej pieluchy. I ulga dla rodziców bo trochę pieniedzy zostaje w kieszenie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Misiulka pisze:
fifolek13 pisze:

Dobra dobra ja juz nic nie doradzam kazdy ma swoje sposoby spytalas to odpowiadam ale juz wiecej nie bede...i mam dosc takich komentarzy :evil: :? :cry:

Tak napisałam bo tak było u mojej siostry i sama teraz mówi że to jej głupota bo myślała że ma czas. Mały biegał w pampersach do 2,5 roku bo uciekał z nocnika...
Nie gniewaj się tylko trzeba zacząć naukę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wlasnie, moze najlepiej niech wypowiedza sie mamy ktore juz przez to przeszly. Ja jedynie moge powiedziec, ze moja siostra zaczela nauke swojej corci w wieku 16-17 miesiecy. Puszczala ja po prostu bez pampersa, zadnych sadzan na nocniku na sile, takze nie dla zabawy - bo nocnik to nie zabawka. Mala sie nauczyla, ze trzeba wolac jak sie chce siusiu.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Przecież piszemy że chcemy spróbować jeśli Agatka nie będzie chciała nie będę jej zmuszać odczekam jakiś czas i spróbuję ponownie...I wiadomo że nocnik nie jest zabawką i na zabawę nim nie będę pozwalać. Pokaże jej ze misiu robi tam siusiu i lala też i może któregoś dnia moje dziecko też tak zrobi...

O to samo nam chodzi...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Spoko nie gniewam sie...tylko niech mi ktos na przymus nie wmawia ze za pozno zaczelam uczyc moje dziecko nocnika...na alana nie jest za pozno...rozmawialam o tym z moja dobra kolezanka psycholog dziecieca z dlugoletnim stazem...bawila sie z Alanem "badala" go i znam jej zdanie...nie wmawiajcie mi ze trzeba wziac sie juz za nauke...kazde dziecko jest inne...kazdy ma swoje metody...robcie jak chcecie...to tyle mojego zdania...i nie najezdzajcie tak na innych bo ktos moze byc bardziej wrazliwy ode mnie i za takie zdania mozecie go urazic :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja córka zobaczyła nocnik w wieku 18 miesięcy , bala się go , nie chciała na nim siedzieć -nawet usiąść....poczekałam do 20 miesiąca, nadal to samo , byłam uparta , nakladałam majtki dopiero po tygodniu zaczeła kumać baze tzn. kontrolować swoje potrzeby , ale sikała na terakote w kuchni lub balkonie, miała swoje miejsca :shock: po następnym tygodniu zaczeła do nocnika...pozostał problem kupy(trwało to coś ok 3miesięcy) A młodszego posadziłam gdy dobrze siedział, ładnie robi kupke do nocnika na porannym posiedzeniu i to od samego początku!Karolek miał zatwardzenia i okazało się, że jest mu tak wygodniej. Mój mały na dzien dzisiejszy wie do czego służy nocnik, bo posadzony na niego zwyczajnie się spręża... Już robie przymiarki do nauki, wieczorami biega w majciochach no i sika gdzie się da ,chyba że posadze na nocnik.Czekam aż skonczy te 18 miesięcy i będzie cieplej i zaczniemy trenować...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja swojej córeczce kupilam nocniczek jak miała 11 miesiecy. Napoczątku słuzyl jako zabawka. :D
Od kupna przenosnego kibelka minely dwa miesiace i dalej jest zabawką, Natalka tylko posadzona zaczyna plakac i uciekac z nocnika. :(
Wiec moje zdanie jest takie: nic na siłe jak bedzie chciala sama usiądzie.
Mojej kolezanki synka (pilnowalam jakis czas) zaczełam odstawic od pampersow jak skonczyl 2 latka, bylo lato Obrazek , zakladalam zwykle majteczki i tlumaczylam zeby wolal na nocniczek jak chce sisi bo majteczki pomoczy i bedzie mu zimno w pupcie. Na poczatku nie bylo efektow, :( pomoczone spodenki, kanapa, fotele, dywan, ale z czasem byla poprawa.
Kiedy zrezygnowalam z opieki nad Kubusiem (juz bylam w 8 mis ciazy i niedawalam rady) dzieciatko wolalo siusiu i kupke do nocniczka lub chcial robic do sedesu Obrazek jak mama i tata.
Wiec na to trzeba czasu i CIERPLIWOSCI KONIECZNIE. :D :D

Obrazek
"Dziecko to czastka Nieba na ziemi"..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Moj Aluń siada na nocniczku nawet musie podoba ale nie da sie rozebrac a jak juz jest rozebrany to ucieka...chyab mu sie podoba bo rzadko lata na golaska :) Nie bede sie spierac czy wczesnie czy pozno bo kazde dziecko jest inne...nikt tak nie zna mojego jak ja sama-matka..wg mnie na mojego synka jest jeszcze czas i bede pracowac nad tym zeby go dobrze wykorzstac i przyzwyczaic dziecko do nowego sprzetu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nikt tu na nikogo nie najezdza wyrazamy swoje zdanie. A jeśli Ktoś doszukuje się osobistych ataków to ma kompleksy, nie toleruje zdania innych lub po prostu ma zły dzień.
Ja nie chce uczyc mojej córki siadania na nocnik, tylko chce zacząć oswajać z nocnikiem, a to różnica.
Rady pani psycholog czy porady książkowe są dla mnie nieatraktycje w stosunku do wypróbowanych, owocnych rad mamy czy innej osoby, która tak postepowała.
Poza tym czytając posty doszłam do wniosku, że mamy które sadzały dzieciaczki wczesniej, nie miały potem problemów.... a te które zaczęły później borykały się lub borykają z trudnościami. Wnioski same sie nasuwają.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja Zuzia miała 6 miesięcy, kiedy posadziłam ją na nocnik. Kupiłam taki najzwyklejszy. Oczywiście nie miała pojęcia po co tam siedzi, ale miała mniej więcej stałe pory robienia kupki. Wtedy ją sadzałam, obkładałam zabawkami, siadałam obok na podłodze i bawiłyśmy się. Po pół godzinie kupka była w nocniku. Pochwalę się, że od tamtej pory nigdy nie zrobiła kupki w pieluchę. Potem zaczęła kojarzyć dlaczego tam siedzi. Kiedy miała półtora roku sama sygnalizowała, że będzie robić kupkę. 2 lata - wołała siusiu. Uważam to za mój wielki sukces. Teraz mam małego Adasia i również planuję go posadzić na nocnik, kiedy tylko będzie siadał.
I zgadzam się z moją poprzedniczką, jeśli chodzi o czas, kiedy zacząć. Im wcześniej tym lepiej. Synek mojej szwagierki dostał nocnik , kiedy miał roczek i do tej pory nie chce na nim usiąść, a ma skończone 18 miesięcy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Joanna 102 moze masz racje ze chyba mialam zly dzien...nie chce tu nikogo urazac...a i kompleksow mi nie brakuje :oops: taka juz ze mnie mloda glupiutka mama...
Powiedzcie mi kochane co ja mam robic...sluchalam rad mamy i babci ktora nas sadzala jak dobrze chodzilismy i dlatego czekalam znocnikiem do tej pory...i wedlug mnie moze nie jest za pozno ale kompletnie nie mam pojecia jak nauczyc Alana robic na nocniczek...
Jak go sadzam rano zaraz po wstaniu to on piszczy i ucieka...sama siadam na kibelku by pokazac ze mama tez robi wiec i Alanek niech robi...macie jakis pomysl...no bo nawet jesli uwazacie ze zrobilam blad i ejst za pozno to przeciez tym bardziej musze cos z tym zrobic....ale jak...porsze o rade was lub nianie jaksie tu pojawi...pomozecie....? :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Misiulka moja siostra miała podobny problem dlatego mnie przestrzegła bym go nie zrobiła, stąd ten temat...
Przepraszam jeśli Cię wcześniej uraziłam...
Siostra bardzo długo się męczyła...Dopiero latem nauczył się siusiać pod drzewkiem a potem dopiero do kibelka...
Może zamiast nocnika spróbuj na nakładać nakładkę na muszlę i powiedz że tak robią duże dzieci...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]