Dzisiaj jest wt sie 11, 2020 11:49 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Witam serdecznie. Mam 2 miesięcznego synka który od miesiąca robi brzydkie zielone śluzowate kupki czasami z pasemkami krwi. Podawany miał Lakcid, Lacidofil,Smectę a teraz jeszcze bierze debridat. Jeździmy z nim po różnych lekarzach.Zrobione miał badania moczu i kału-wszystko jest ok.Jeden z lekarzy stwierdził że to może być nietolerancja laktozy i kazał wprowadzic Nutramigen. Drugi natomiast twierdzi że jest to bardzo rzadkie zjawisko a jeśli jest to dzieci przede wszystkim słabo przybierają na wadze a Szymon waży juz 5,5 kg i jest okazem zdrowia i absolutnie nie kazał wprowadzac\ć sztucznego mleka twierdząc że od piersi zawsze odstawić można natomiast wrócić do karmienia piersią czasami nawet niemozliwe. Czy ma ktos może szerszą wiedzę na ten temat? Dziękuję za wszelką pomoc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W przypadku nietolerancji laktozy można odciągać pokarm na początku karmienia (kiedy laktozy jest stosunkowo najwięcej) i wylewać, a dopiero potem przystawiać do piersi. Moja koleżanka musiała tak robić, bo jej synek męczył się z powodu okropnych kolek. Podobno trochę pomagało...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!
Moja córeczka tez miala takie kupki i do tego ulewała bardzo mocno.Karmiłam i karmie nadal piersia . U nas lekarz a w zasadzie dwóch kazało mi odstawic nabiał , jaja i inne produkty uczulajace np.seler podjerzewając alergię. Zastosowałam sie i przeszło jej po jakims czasie od odstawienia tych produktów oczywiście na początku metoda prób i błędów bo okazało sie ze jest jeszcze uczulona na ziemniaki,barwniki i konserwanty . Tak wiec mozliwe ze twoje dziecko ma alergie na cos co ty jesz. Mozliwe tez ze ma nietolerancje laktozy wtedy sposob jest taki jak podała kruczek . Z tego co mi lekarze mowili karmienie piersia przy alergii jest dobre dla dziecka ale gorsze dla matki / z powodu rygorystycznej diety hihi/ no ale cóż czego sie nie robi dla malucha :) Sorry za chaos w poście ale pisze z dzieckiem na kolanach :D Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To nie musi być nietolerancja laktozy. Łatwiej zweryfikować alergię pokarmową. Mój synek robił kupki ze śluzem, które ustąpiły po odstawieniu wszystkiego co choćby stało koło mleka ;) Oczywiście na efekty trzeba było poczekać bodaj 2 tygodnie.
Przy nietolerancji laktozy przede wszystkim są bóle brzucha i biegunki w stosunkowo krótkim czasie po posiłku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Xezbeth ma rację.
Nietolerancja laktozy wcale nie jest taka bardzo rzadka, jednak trudno jest ją rozpoznać jedynie na podstwie wyglądu kupy- trzeba zrobić badanie- test tolerancji laktozy). Zwykle są też bóle brzucha.
Najlepszym przeparatem bezmlecznym i bezlaktozowym byłby Nutramigen. oczywiście najpierw można wykluczyć alergię na białko mleka krowiego- w tym czasie może pani karmić piersią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję za odpowiedzi.Od kilku dni Szymon robi ładne żółte kupki więc jesteśmy uradowani.Chyba trilac mu pomógł.Nie ma też bóli brzucha.Mamy nadzieję że ten stan się utrzyma mimo że jest teraz przeziębiony.Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja córeczka ma podejrzenie o nietolerancje laktozy ( ma 4,5 m-ca ), od paru tyg. probuje wprowadzic po kąpieli mleko modyfikowane, ale i Bebilon i Bebiko i nawet Bebilon Comfort jest nie tolerowane przez moja córke - niedługo po sporzyciu ma wdęcia, przelewa jej się w brzuszku, wierci sie i potem słabo śpi cała noc... w dzień jest już spokój (ja od zawsze jadam jogurty, ser żółty i białay itp, tylko nie pije samego mleka...żadnej wysypki nigdy nie dostała). Lekarz stwierdził dziś żebym odstawila mleko mod. i podejrzewa nietolerancje laktozy, ale pierwse kazała odstawić wszelki nabiał na tydzień żeby sprawdzić czy to nie jest alergia na białako mleka krowiego... (przepisał mi tez recepte na Bebilon Pepti, ale nie bardzo wiem czy mam go już podawać czy dopiero wtedy gdy odstawienie nabiału nie przyniesie żadnego efektu???????)... mówił też coś o ewentualnym odstawieniu od piersi, ale nie wiem kiedy i dlaczego...???? bardzo prosze o pomoc, bo nie wiem co mam robić.... :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Skoro musisz wykluczyć nabiał,to powinnaś to zrobić,łacznie z odstawieniem mleka modyfikowanego,bo tak naprawde,jeślitego nie zrobisz, to samo odstawienie nabiału przez ciebie niewiele da.
Czemu ci lekarz kazał odstawić od piersi nie wiem,ale nie rób tego.Przejdź na diete bezmleczną.
Tu http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=21158 o tym rozmawiamy i sie wspieramy,więc zapraszam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny mam pytanie dotyczące nietolerancji.
Moj synek od samego początku ma problemy z brzuszkiem.....wzdęcia, bole, gazy, były też kolki no i do tego sporo ulewa. Teraz ma ponad 4 miesiące, ulewa już zacznie mniej jak kiedyś i męczą go gazy, w ciągu dnia jest w miare ok, ale w nocy po karmieniu slabo śpi, a tak koło 5, 6 zaczyna strasznie stękać i naprężać się i puszcza wtedy troche bączków. Czy te objawy mogą być spowodowane nietolerancją laktozy? Dodam, że kupki są normalne

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U nas objawy takie same - moja 1,5 mies corka ok 5 -6 rano zaczna stekac, ale od tygodnia jestesmy tylko na Nutramogenie bo po piersi bylo strasznie. Najpierw mieszalam Nutramigen z moim mlekiem ale w koncu inna pani dr stwierdzila ze to bez sensu. czy to mozliwe aby po tyg stosowania Nutramigenu nie bylo poprawy?? czy na tym mleku corka moze miec kolke?? skoro jest antykolkowe?? Czy to poprostu efekt tego ze ma nadal w organizmie jeszcze slady mojego mleka z piersi??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja bym zastanowila sie nad zmiana mleka oczywiscie po konsultacji z pediatra (najlepiej alergologiem). To ze Nnutramigen jest niby antykolkowy to jedno, a to czy tak bedzie dzialal na kazde dziecko to drugie. u mnie po nutramigenie (podawalam 2 dni) nie bylo zadnej roznicy. Mala i ulewala i stekala i miala kolki.. nietolerancje laktozy jakos "przeszlysmy". Odciagalam troche przed karmieniem i podawalam jej wode koperkowa. Od ponad miesiaca mamy spokoj, brzuszek dojrzal i ladnie trawi moje mleko. Powodzenia

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak sobie mysle,moja córcia od 3 tygodnia zycia strasznie płakała codziennie od godz 8 rano do wieczora.moze ona miała nietolerancje laktozy.kupki zawsze robiła strzelajaco,bardzo wodniste,czesto az pieniste...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Calkiem mozliwe.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam pytanko synek ma skończone 3 miesiące jest na
nutramigenie, czy to normalne że po każdej butelce robi kupe ..???
to jest tak ...zjada ok 200ml co 3 godz ,wypija i za 2 godz przed
kolejną butlą robi kupe albo w momencie gdy zaczyna pic ta kolejną.
Kilka razy pociągnie z butli i sruuuuuuu nie gorączkuje zjada
prawie do dna tylko ta częstotliwość mnie martwi , nie są ani gęste
ani płynne ale dośc luzne troche wsiąka w pampersa więc troszke
płynu jest ,,dobrze je czuć,, mówiłam lekarzowi to nie skomentował
kazał zaczekac moze mały sie przyzwyczaja...co myślicie o tym ?
jeszcze się zastanawiam czy inhalacje mogą miec wpływ? w końcu to
leki ....mały od 18 marca był 2 tyg w szpitalu na zapalenie płuc i
tam wyszło że ma nietolerancję laktozy więc zakonczyło sie moje
karmienie piersią przez 3 miesiące był na piersi poprostu wył
przy kupach , to nawet nie była kupka tylko sączył sie pomarańczowy
płyn a pediatra (ok 70lat) twierdzil ze na piersi tak może robic!!!
przepisał nam nutriton bo wpadł na pomysł że jak zagęszcze pokarm
małemu łatwiej będzie zrobić kupke . Ani razu mu tego nie
podałam...Wtedy tez robil przy każdym karmieniu ale to był płyn a on
płakał jakby kupka była z zatwardzeniem...
mamy inhalacje z ventoliny , poulmicortu berodualu...niewiem co
robic..do innego lekarza nie mogę pójść ponieważ mały nie ma wypisu
ze szpitala a tylko przepustke więc ksiązeczki nie mamy i ten
prowadzący ze szpitala powiedział że na przepustce nie moge pójsć do
innego lekarza a ja sie boje ze synek za mało przybiera przez te
częste kupki ostatnia waga 5560 a po 5 dniach 5720 ...wydaje mi sie
że mało...lekarz twierdzi ze trzeba dac mu czas po tym co przeszedł
i ze w 4 miesiącu juz tak dzieci nie przybierają ...dodam ze czasem odkrywam pampersa zanim skonczy kupe i zauwazyłam ze na koncu kupkiz wycieka płyn taki troszke spieniony... :(

Karolek 01.01.2010.r. 2970/51cm/18.10
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

kasia-wawa25

Wiem, że minęło wiele lat od tej wiadomości, ale jeśli udało Ci się ustalić i rozwiązać problem, który opisujesz w tym wątku, proszę o odpowiedź. Mamy identyczny problem z synkiem i nikt nie jest w stanie go rozwiązać :(

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]