Dzisiaj jest sob sie 24, 2019 9:00 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2597 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna
Autor Wiadomość

Witam panią doktor!Mam duży problem i nie mogę sobie z nim poradzic.Chodzi o moją roczną córeczkę.Od jakiegoś czasu(ok.3 miesiace)obserwuję u niej zmiany skórne.Mała miała od czasu do czasu zaczerwienione policzki,suchą skórkę na rączkach i nóżkach,więc smarowałam ją maścmi typu oilatum i emolium.Po jakimś czasie skóra zrobiła się tak brzydka,że poszłam do lekarza.Pani alergolog zaleciła testy na roztocza(wyszła I grupa alergii) i mleko krowie(II grupa),przepisała Zyrtec i maśc robioną w aptece(Witamina A).Jednak od dwóch tygodni nie ma żadnej poprawy.Wręcz przeciwnie:Tosia coraz mocniej się drapie(aż do krwi).Czytałam bardzo dużo o atopowym zapaleniu skóry,ale wszędzie piszą co innego.Co jakiś czas kupuję nowe maści,eliminuję różne pokarmy,alergeny itp.A mała na dodatek od 3 tygodni jest przeziębiona.Robię jej nebulizacje(Pani doktor zaleciła Pulmicort),ale mało pomagają.Obawiam się,że Tosia może miec astmę.Bardzo proszę o fachową pomoc pani doktor i o Wasze rady dziewczyny!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moj synek tez ma atopowe zapalenie skory ..piore jego ubranka w proszku JELP stosuje do kapieli balneum hermal a po kapieli natluszczam skore mascia diprobase i po alergii niema sladu ...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podejrzewam, że bez maści sterydowej się nie obejdzie. Powinnaś znów pójść do lekrza, bo jeśli te zmiany na skórze nie będą leczone, mogą zostać ślady. Trzeba połączyć leczenie skóry i eliminację alergenów. Gdy wszystko się unormuje, odpowiednie kosmetyki i dieta wystarczą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tatiana , a ta maść to masz na receptę. Ja tez walczę z AZS od kilku tygodni. Jak tylko odstawiłam Citivate i Clemastinum w ten piątek problem powrócił. Idę w tym tygodniu do dermatologa, ale jak czytam to chyba jeszcze powinnam alergologa odwiedzić? jak myslicie?

Obrazek

www.zuzana.fotolog.pl
[*] dla Kalinki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

AZS zazwyczaj jest reakcją organizmu na alergeny. U dzieci... a u dorosłych już rzadziej. W każdym razie nie da się tylko wyleczyć skóry, lub tylko zmodyfikować dietę. Trzeba działać dwubiegunowo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja Zuze karmie piersią ( jestem na ścisłej diecie), a na noc dostaje bebilon pepti z kleikiem ryzowym. O maściach juz pisałam, nie wiem więc jak mam dalej jej pomóc. Chyab wskazane sa testy jak myslicie?

Obrazek

www.zuzana.fotolog.pl
[*] dla Kalinki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Testy na tym etapie można wykonać jedynie z krwi, a te nie są miarodajne. Testy skórne robi się w późniejszym wieku, bo dziecko musi umieć usiedzieć spokojnie jakieś 20 minut. Może faktycznie warto udać się do alergologa i zasięgnąć porady. No i pewnie zmiana maści by się przydała, skoro dotychczasowe przynoszą krótkotrwały efekt. Moja mała bratanica leczona była maścią Elocom.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Masc wypisal mi lekarz ale na opakowaniu pisze ze wydawna bez recepty koszt okolo 14 zl

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ide jutro do jednego dermatologa, a w piątek jade do Ełku do jeszcze innego. Zobaczę co mi powiedzą.

Obrazek

www.zuzana.fotolog.pl
[*] dla Kalinki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jest też maść niesterydowa Elidel, jej wada to cena ok. 100 zł. za 15g. Ale za to dziecko nie jest faszerowane sterydami. Czasami Bebilon Pepti może też uczulać. Nutramigen powoduje mniej uczuleń ale ma za to gorszy smak.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny!Ja dziś byłam z małą u innego alergologa,ale niczego nowego się nie dowiedziałam.Poleciła mi Balneum (czy to się czymś różni od oilatum?) i maśc A-DERMA.Używałyście czegoś takiego?Poza tym Zyrtec i Calcium.Ale ja jestem trochę podłamana.Bo Tosia ostatnio tak mocno drapie się w główkę,że ma całą w strupkach.A ja nie wiem jak mogę jej pomóc.Aha-i od 2 dni jest już na Bebilonie pepti.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Xezbeth pisze:
Testy na tym etapie można wykonać jedynie z krwi, a te nie są miarodajne. Testy skórne robi się w późniejszym wieku, bo dziecko musi umieć usiedzieć spokojnie jakieś 20 minut. Może faktycznie warto udać się do alergologa i zasięgnąć porady. No i pewnie zmiana maści by się przydała, skoro dotychczasowe przynoszą krótkotrwały efekt. Moja mała bratanica leczona była maścią Elocom.

Myśmy robili testy skórne Maćkowi, jak miał 7 miesięcy. Wielu alergologów uważa, że nie warto robić takim maluchom, ale znaleźliśmy lekarza, które je robi bardzo dobrze i interpretuje skutecznie. Dzięki temu opanowaliśmy bardzo silne objawy atopii :). W sumie naszego Maćka uczulal nawet ryż i jabłka, co jest ogólne uznawane za bezpieczne. Był uczulony na kilkanaście produktów pokarmowych, a teraz zostało mu "tylko" kakao, cytryna i dorsz. Ścisła dieta moja (matki karmiącej) i Maćka - pozwoliła na wyeliminowanie wielu leków.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Persefona, córka mojego brata ciotecznego też miała robione testy skórne jak miała coś koło roku.
Powiedz, jak to się technicznie rozwiązuje, żeby dziecko się nie wierciło z tymi alergenami na ciele?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Xezbeth pisze:
Persefona, córka mojego brata ciotecznego też miała robione testy skórne jak miała coś koło roku.
Powiedz, jak to się technicznie rozwiązuje, żeby dziecko się nie wierciło z tymi alergenami na ciele?

Alergolożka zrobiła tak, że po zakropekowaniu i potraktowaniem jej igłą, skóry Maćka, to przyłożyła dużą gazę, aby jednocześnie zebrać nadmiar tego płynu z alergenów. Także potem nie było takiego problemu z pilnowaniem tych kropek. Potem wspólnymi siłami zabawialiśmy Maćka, aby te 15 czy 20 minut przetrzymał. Jak był całkiem mały to było prościej :), niż teraz jak jest taki ruchliwy.
Ma testy powtarzane co jakiś czas - w ciągu 3 lat życia - chyba 4 razy miał robione.
Wyniki testów pokrywały się z obserwacją kliniczną, to co wyszło w teście, ewidentnie nasiało objawy alergii.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam. Moja mala tez ma AZS. Czasami jest lepiej, a czasami gorzej, jak to z AZS bywa. Nie wiem czy slyszalyscie o masci i kremie Parfenac. Jest dostepny w Niemczech. Wiem, ze mamy dzieci z AZS bardzo to chwala. Sama zamierzam zamowic i sprobowac. Cena to okolo 14 euro za tube 100 ml.
Jesli chodzi o diagnozowanie alergii u tak malych dzieci... nasz lekarz polecil nam biorezonans. Jest to metoda nieuznawana przez medycyne w Polsce. Jest natiomiast nawet czesciowo refundowana w Nieczech i kilku innych krajach. Jest bezinwazyjna i wedlug naszego lekarza najbardziej wiarygodna w przypadku maluchow. Jesli o nas chodzi, to dzieki tej metodzie wyeliminowalismy kilka alergenow, o ktorych nie mielismy wczesniej pojecia. Z drugiej strony, wydaje mi sie, ze kilka produktow, ktore mialy nie uczulac jednak uczulaja. Suma sumarum, poprawa jest.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dawidosia, Balneum jest na bazie oleju sojowego, a Oilatum to głównie parafina ciekła. W przypadku mojej starszej córci najpierw stosowaliśmy Balneum, ale że okazało się że jest uczulona na soję to dermatolog zasugerował zmianę właśnie na Oilatum.
A A-dermę Exomega (taka jest pełna nazwa) stosuję teraz przy pielęgnacji Helenki - krem i kostkę do mycia. Bardzo sobie to chwalę :D

Dziewczyny, z tymi sterydami to uważajcie. Ja wiem, że czasami nie ma wyjścia, ale lepiej ostrożnie. No i taka ciekawostka jeśli chodzi o Cutivate - maśc ma dziesięciokrotnie mniejszą zawartośc sterydu niż krem, a dla takich maluszków w zupełności wystarcza.

Jeśli chodzi o blizny, to mnie również straszono, że takowe pozostaną, Bo Alicja strupy po zadrapaniach miała po prostu wszędzie. Dziś na szczęście po tym okresie nie pozostało żadnych zmian.

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

naama pisze:
Jest też maść niesterydowa Elidel, jej wada to cena ok. 100 zł. za 15g. Ale za to dziecko nie jest faszerowane sterydami. Czasami Bebilon Pepti może też uczulać. Nutramigen powoduje mniej uczuleń ale ma za to gorszy smak.

ta masz ma o wiele wiecej minusow niz tylko cena

Po pierwsze nie wolno jej uzywac u dzieci ponizej 2 latek a po drugie jest badana czy ta masc zwieksza ryzyko raka skory

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też o tym słyszałam :( Poza tym Elidel może niekiedy nasilac zmiany po odstawieniu, ale jest to sprawa indywidualnia, podobnie jak z każdym lekiem.

Chyba taka ogólna zasada przy stosowaniu zarówno sterydów, jak i Elidelu powinna miec na celu przede wszystkim przyniesienie ulgi w dolegliwościach AZS - by maluchy się nie drapały, nie były tym rozdrażnione etc. Niestety czasami mamy smarują dzieciaki, bo pojawiło się parę krostek, a bobas musi byc przecież ładny i słodki :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aniia pisze:
naama pisze:

ta masz ma o wiele wiecej minusow niz tylko cena

Po pierwsze nie wolno jej uzywac u dzieci ponizej 2 latek a po drugie jest badana czy ta masc zwieksza ryzyko raka skory

To rzeczywiscie nieciekawie. A moze ktos wie cos o masci lub kremie Parfenac? Mam na mysli tego typu "nieoficjalne" przeciwskazania

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja mala tez ma tendencje do zmian atopowych.
Po urodzeniu wszystko bylo ok, i nagle ni stad ni z owad pojawily sie paskudne zmiany skorne , zwlaszcza w okolicach plecow i pupy. Potem weszlo jej na twarz i glowke.A z zgiec saczyla jej sie taka woda jakby z ropa , okropnie to pachnialo.Lekarz dermatolog dal mi locapred, na zmniejszenie opuchlizny oczu , bo moja Inass wcale nie mogla podniesc powieki pewnego ranka.A cala reszte wyleczylam praktycznie mydlem z firmy SVR z calendula.
Do tego w zgiecia patyczkiem przemywalam l' eosine aqueuse.Jak sie zgiecia zagoily to uzywalam z firmy Avene Cicalfate.Na glowke po umyciu psikalam i psikam do dzis jesli tylko pojawiaja sie jakies czrewone krosty Skintegrity z firmy Medline.jest to spray antyspeptyczny , przeciw bakteryjny..Nastepnie kiedy twarz przestala byc czerwona ,smarowalam ja z firmy Uriage mascia cynkowo-miedziowa.Teraz uzywamy z Roche-Posay kremu intensywnie nawilzajacego.Pupe zeby nie bylo odparzen smaruje walina farmaceutyczna i tyle. Moja corcia jest zdrowa, tzn na skorze nie ma kompletnie nic.
Wiem ze w Pl istnieja niektore z tych rzeczy jakich ja uzywalam z Inass tyle ze sa dosc drogie. Zreszta tu tez.Przyznam szczerze ze wydalam dosc sporo pieniedy na to wszystko i jedyna satysfakcja ze corcia ma teraz skore jak kazdy zdrowy niemowlak.
Moj dermatolog mi powiedzial , ze takie zmiany moga sie pojawiac do 2 roku ztcia i albo znikna albo bedzie miala juz na zawsze tendencje do zmian atopowych.
Dodam ze nigdy nie stosowalam zadnej diety eliminacyjnej.Moja mala pije mleko z piersi.
a tu dowod na to ze da sie to paskudzctwo wyleczyc
Obrazek

...........edit

apomnialm tutaj dopisac , zejedyne co mi zalecil lekarz z kwesti zywnosciowych , to wstrzymac sie z podawaniem mleka krowiego i zboz do 1 go roku zycia.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2597 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]