Dzisiaj jest sob lip 11, 2020 3:29 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Czy któraś z Was rodziła w wodzie? Bardzo mnie interesują Wasze opinie na ten temat :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Ja będąc w pierwszej ciąży, na początku bardzo zaaferowana, byłam za porodem w wodzie, bo podobno, to łagodniej, i lepiej i mniejszy szok dla dziecka, nie mogłam jednak znaleźć odpowiedniego szpitala z możliwością porodu w wodzie (to jeszcze wtedy w sumie nowinka była),
ale....
lekarz przedstawił mi to tak:
Najlepiej do momentu skurczów partych być w wodzie, bo to faktycznie łagodzi, ale potem, niech soobie Pani wyobrazi poród swojego dziecka do wody, która już w zasadzie nie będzie zbytnio czysta, a dziecko może "złapać" pierwszy łyk powietrza czyli tej właśnie wody.
I w sumie taki obrazowy opis mnie przekonał do tego, że lepiej normalnie.
Ale też ciekawa jestem opinii Mam, które rodziły w ten sposób.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

izammm
Moja kolezanka wybrała porod w wodzie. Ale jak mi opowiedziala to w rzeczywistosci jak by sie nie odbyl w wodzie. A wyglada to tak: W I okresie porodu czas przebywania w wodzie nie powinien przekraczać 30 min. Ponowna immersja wodna po 30min. przerwy na kolejne 30 min i tak w kolko, przejście do chłodniejszej temperatury powoduje odruch wypierania płodu, co znaczy, że dziecko szybciej się rodzi i wlasnie urodzila na zewnatrz poza wanna. Ja za to rodzilam naturalnie i kiedy mialam skurcze polozna kazala mi pojsc do lazienki pod prysznic a mezowi kazala polewac brzuszek jak zaczely sie skurcze parte to szybko na fotel i Kingusia była:-)
mam tez druga kolezanke ktora wybrala porod w wodzie w zasadzie dwa lata temu i faktycznie urodzila prosto do wody. Była zadowolona:-)
Jezeli nie masz przeciwskazan do produ w wodzie to mozna sie nad tym zastanowic i moze z tego skorzystac faktycznie woda zmniejsza skurcze ;-)
Przeciwskazania to:
- choroby układu krążenia
- nadciśnienie
- ciężka niedokrwistość
- choroby naczyń
- choroby skórne
- choroby infekcyjne
- patologia ciąży ( krwawienia, łożysko przodujące, nieprawidłowe położenie płodu i inna patologia...)
- zaburzenia porodu (słaby postęp I i II okresu, zaburzenia czynności serca płodu).

Pozdarwiamy!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]