Dzisiaj jest sob lip 31, 2021 11:24 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Bylam dziś z moją 16 dniową córeczką na pierwszej wizycie u pediatry.
Wszystko ok poza jednym. Kikut wydaję się być bardzo gruby i raczej szybko sam nie odpadnie. Jest czysty, zadbany, nic tam niepokojącego się nie dzieje, ale lekarka powiedziala, że jeśli w ciągu tygodnia nie odpadnie to mam przyjść do niej po skierowanie do chirurga na usunięcie kikuta :shock:
Czy to rzeczywiście jest konieczne. Czy jest jakieś niebezpieczeństwo tak dlugo utrzymującego się kikuta???

Przemywam go nawet 10 razy dziennie, dużą ilością spirytusu, dokladnie w każdym zakamarku a on rzeczywiście ani trochę mniejszy się nie robi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No wiesz być może, skoro jest gruby, ale ja się pierwszy raz z tym spotykam.
16 dni to wcale nie jakiś rekord, spokojnie można poczekać, moja rada taka:
Zamiast spirytusu, który tak dużo lejesz, użyj rano i wieczorem maści Tribiotyk lub temu pochodne, napewno w aptece ci powiedzą, a przy każdej zmianie pieluszki w ciągu dnia używaj spirytusu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam mój synek miał kikut dokładnie miesiąc. Był bardzo gruby i duży . Smarowałam spirytusem kilka razy dziennie . W szpitalu mi mówili że powinien odpaść po 2 tygodniach a odpadł po miesiącu. Myślę że nie masz się czym martwić. Pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No wlaśnie ja tez pierwszy raz uslyszalam o chirurgicznym usuwaniu kikuta. Wydawalo mi się, że w końcu sam odpadnie. Z tego wszystkiego nawet nie zapytalam jakie są konsekwencje dlugiego trzymania się kikuta ....
Poszperalam w necie i przeczytalam, że u wielu wlaśnie nawet miesiąc się trzymal i nic w tym niepokojącego. A ta lekarka mówi że po 3 tyg to już zabieg trzeba robić :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kup ten tribiotyk on pomaga, sprzedaje się go w takich małych saszetkach, bierzesz troche na patyczek i dokładnie smaruszej, mi go położna poradziła, po krótkim czasie stosowania go kikut odpadł.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

astrid mam tribiotyk w domu bo sama go stosowalam na jakieś wypryski. Ale boję się go dać dziecku na wlasną, bo on ma antybiotyk. Pediatra kazala przemywać spirtytusem nie 70% a 95% może bardziej podsuszy. Nie mówila nic o innych metodach więc narazie się wstrzymam. A jeśli nie odpadnie to zapytam o tribiotyk na wizycie.

Czy na tym wątku odpowiada lekarz??
Chcialabym się dowiedzieć, czy jeśli nic niepokojącego nie dzieje się z pępkiem to jest jakieś ryzyko dlugo utrzymującego się kikuta????
Będę wdzięczna za odp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

asienka lekarza nie ma. Jest info na str. głównej działu.

Poczytaj sobie tutaj, kiedy maluchom forumowym odpadały kikuty http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=14489. Może znajdziesz tam kogoś, kogo będziesz mogła zapytać o podcinanie kikuta.

Poza tym dwa tygodnie to jeszcze nie tragedia. Jeśli pępowina była gruba, to raczej normalne, że nie odpadnie tak szybko, jak kikut po cienkiej. Utrzymywanie się kikuta niesie ryzyko wdania się zakażenia. Trzeba po prostu być uważnym, sprawdzać, czy się nic nie sączy, nie ropieje, nie zaczyna brzydko pachnieć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mojej córci kikut odpadł też późno, bo miała prawie dwa miesiące... i nikt mi nie mówił o chirurgicznym usuwaniu. Nie martwcie się tylko dbajecie o jego higienę, a sam odpadnie w odpowiednim czasie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mojego synka też kikut nie chciał odpaść; pediatra i chirurg dziecięcy to bagatelizował i tylko mówili "przemywac ciagle spirytusem i odpadnie"; no i tak robiłam; i co się stało - mojemu synkowi część pępowinki się spowrotem ukrwiła i na tak jakby 'guziczek' z pępku; kawałek zaróżowionej pepowiny, która zrosła się ze skóra i stanowią jedną całość;

nie jest to ani brzydkie ani tym bardziej nie powoduje, żadnych problemów - poprostu ma pepek inny niż wszyscy :D

ale do rzeczy - chirurg potraktuje kikuta prawdopodobnie cikłym azotem (chyba); to nie boli, a 'problem z głowy';

chociaż 16 dni to wcale nie jest długo!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję za odpowiedzi.
Xezbeth dzięki za link.

Amelka ma już prawie 4 tyg i kikut caly czas na miejscu. Powiedzialam pediatrze, że wolalabym uniknąć wizyty u chirurga. Pani dr powiedziala, że kikut jest zadbany, nic się z nim nie dzieje i co najważniejsze już się ladnie odkleja, więc lada dzień odpadnie. Obejdzie się bez chirurga. :D
I teraz wiem, że każde dziecko inne i niektóre jeszcze dlużej mają i nic im nie jest :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

asienka82 moja mlodsza cora miala chirurgicznie usuwany. Nie odpadal prawie dwa misiace, rpzemywany czesto,czysciutki ale alergolog kazala isc do chirurga zeby obejrzal, poszlam i jednym ruchem reki oderwal go, ja go przemywalam ale mnie ciagalam mocno a on przekrecil,pociagnal i odpadl, lecz nie do konca, odpadla ta czesc bardziej sucha ale zostawl doslownei krater w brzuszku z kawalkami suchej pepowinki. dal masc mupirox i nadmanganian potasu i cos jeszcze do dezynfekcji (nie pamietam dokadnie nazwy) i takie zabiego robilam dwa razy dziennie, (namaczalam, dezynfekowalam czyscilam i smarowalam mascia na to oaptrunek) i tak musialam ponad 3 tygodnie robic zaby te reszta poodpadlay, teraz juz jest ok.

Ale bylam tez z mala na USG pepka i okazlao sie ze miala jeszzce nie zrosniete w srodku,bylo ok 10 mm powietrza i gruba pepowina dlatego nei chcialo zrosnac i odpasc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak po prostu oderwal??? :shock: Jezu ... przecież to musialo boleć Twoje maleństwo...

Btw .. Amelce jeszcze nie odpadl, a ma już 5 tygodni ... a mnie ręce odpadają. No ale do chirurga narazie się nie wybieram i cierpliwie przemywam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

asienka tak oderwal,ale ona nawet sie nieobudzila,nic nie bolalo, on byl juz praktycznie na koncówce, tyle ze ten pepuszek byl taki duzy i gruby, problem wlasnie byl w tym ze on zasuszyl sie nie przy samym ciele gdziepowinien tylko tak wyzej i to martwe co zostalo musielismy przez miesiac wydobyc stamtad, nie bylo to zbyt fajne zajecie,ale niestety.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Chyba bijemy wszelkie rekordy.
W poniedzialek Amelka kończy 9 tygodni a kikut nadal się trzyma :?
W piątek jesteśmy umówione do chirurga na usuwanie, bo od 3 tygodni ani drgnąl i w dodatku już się zaczerwieniona skóra robi wokól. Poza tym, jak przemywam pępek to od kilku dni troszeczkę takiej brązowej krwi pojawia się na gaziku ... nie mam pojęcia skąd ta krew.
Może tak jak pisala jamapi - coś tam się ukrwilo :roll:

W każdym bądz razie piszecie, że dziecko to nie boli, a ja i tak jestem zestresowana, że Amelka będzie cierpiala :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja nadal polecam już w/w maść, ale najlepiej będzie jak poczekasz do piątku może chirurg coś poradzi i obejdzie się jednak bez zabiegu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tribiotyk jest mieszanina antybiotykow stosowana np do trudno gojacych sie ran...do tego tlusta na bazie gliceryny...a pepuszek nalezy wysuszac zeby odpadl..spirytus to dobre rozwiazanie...tribiotyku nie radzila bym...polecam go klientkom po percingu ... :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A mi właśnie polecali ten tribiotyk, zresztą Arkowi pomógł i nie miał skutków ubocznych. :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

antybiotykami leczy sie infekcje bakteryjne a nie kikut pepowiny ktory nie znajduje sie w zadnym stanie zapalnym...wystarczy go podsuszac jak najczesciej :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U nas zaleciła go położna jak i pediatra :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja pytalam lekarza o tribiotyk i nie kazala go stosować dopóki nie ma stanu zapalnego. Mówila że nie jest potrzebny, tylko trzeba przemywać spirytusem i tyle.

Wczoraj przestraszylam się trochę bo zauważylam, że kikut zrobil się miękki i trochę zmienil kolor na bardziej siny :? Dziś bylam u pediatry, mówi że dziecku trochę brzuszka przybylo, więc kikut coraz bardziej się zapada do środka i przestal wysychać :? Ale żadnego stanu zapalnego nie ma. Jutro chirurg, ciekawe co powie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]