Dzisiaj jest sob lip 31, 2021 11:43 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

u nas było tak ,że rano jak przyszliśmy na oddział, zabrali mi dziecko, założyli venflon, dali głupiego jasia i zabrali na sale operacyjną. Pózniej mi przywieżli. Podobno można było iśc na salę pooperacyjną, ale o tym dowiedziałam się po fakcie :roll: Wszystko działo tak szybko. Dziecko po operacji błyskawicznie dochodzi do siebie, następnego dnia rano je już śniadanie ( mój wcinał kanapki). Najgorzej my się denerwujemy - rodzice :wink: Ja naprawdę jestem bardzo zadowolona ,że zdecydowałam się na usunięcie migdała. Od tamtej pory sporadycznie choruje, a nie pamiętam nawet kiedy ostatnio byłam na zwolnieniu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

kamyk pisze:
u nas było tak ,że rano jak przyszliśmy na oddział, zabrali mi dziecko, założyli venflon, dali głupiego jasia i zabrali na sale operacyjną. Pózniej mi przywieżli. Podobno można było iśc na salę pooperacyjną, ale o tym dowiedziałam się po fakcie :roll: Wszystko działo tak szybko. Dziecko po operacji błyskawicznie dochodzi do siebie, następnego dnia rano je już śniadanie ( mój wcinał kanapki). Najgorzej my się denerwujemy - rodzice :wink: Ja naprawdę jestem bardzo zadowolona ,że zdecydowałam się na usunięcie migdała. Od tamtej pory sporadycznie choruje, a nie pamiętam nawet kiedy ostatnio byłam na zwolnieniu :)

a my mieliśmy dziś być przyjęci do szpitala ale okazało się że awaria wodociągowa jest i mają się odezwać do końca tygodnia z nowym terminem ustalonym :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Finka szkoda. Byłoby już po.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Niaminia pisze:
Finka szkoda. Byłoby już po.

operację miałby dopiero jutro, dziś mieliśmy się tylko do szpitala zgłosić, gdzie miał miec badania itd i już zostać na noc, i jutro rano operacja.
A tak znów musimy czekać. szkoda, bo już byłam psychicznie przygotowana i powtarzałam sobie że za 2 dni będzie już po wszystkim. Mały też niezadowolony bo miał obiecane że jak będzie grzeczny i dzielny i nie będzie płakał to dostanie ciuchcię którą bardzo chce dostać. i był zawiedziony że jeszcze nie dostanie, tak że mało się nie popłakał jak ze szpitala wychodziliśmy :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Rozumiem.
U nas z wynikami badań się jechalo :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

już jesteśmy po. Całe szczęście. Na razie różnicy nie widzę, ale jeszcze poczekam zanim zacznę się wściekać.
Byliśmy w dziekanowie leśnym. Szpital pamięta lata 80-te. Masakra. Taka bieda że nawet w piżamach dziecięcych brakowało guzików. Choć oczywiście to nie krytyka tylko stwierdzenie faktu - niestety widać że szpitale pieniędzy nie mają.
Personel - niby miły a mają cię w dupie.
Jak mi zabierali dziecko to bez cackania wyrwali mi go z rąk i zabrali a pani pielegniarka jeszcze zrobiła to tak zamaszyście że uderzyła jego głową w ścianę. Także jeszcze biedulek dodatkowo płakał że go głowa boli. Po zabiegu słyszałam jak wył że chce do mamy ale oczywiście nie mogli mi go dać bo musieli go doprowadzić do ładu i składu, ale płacz mu w tym nie pomagał. Wg mnie rodzice powinni mieć możliwość bycia przy dziecku przy usypianiu i wybudzaniu. Dla dzieci byłoby to zdrowsze.
Po zabiegu pielęgniarka zaglądała do nas tylko przez okno w drzwiach i stwierdzała sama do siebie że wszystko w porządku. Jak zapytalam czy bedzie jakiś obchód lekarski zeby obejrzeli dzieci to usłyszałam że nie ma żadnego lekarza, że będą dopiero rano :hm:
Niby lekarze udzielają informacji ale jakichś bardzo skapych. Jak sama nie pojdę się dowiedzieć to nikt mnie nie poinformuje.
Nikt nawet nie był łaskaw powiedzieć czego mogę się spodziewać po zabiegu. Jak dziecko może się zachowywać, na co zwrócić uwagę itd.
Między lekarzami a pielęgniarkami nie ma chyba żadnego przepływu informacji. Ponieważ mały dziś rano wymiotował i narzekał na brzuszek to lekarka powiedziala że nas wypisze jeśli po śniadaniu 2 godziny nie będzie wymiotował. Tak też było. Po 2 godzinach poszłam się dowiedzieć czy możemy już iść to się pielęgniarka pyta: a jak było ustalone z panią doktor? No kurde. To mogę jej w takim razie każdy kit wcisnąć. I jeszcze na koniec okazało się żę choć rany się ładnie goją to ma zaczerwienione gardło, stan podgorączkowy i dostał antybiotyk na wszelki wypadek gdyby to był początek jakiejś infekcji.

A poza tym może wy mnie uświadomicie w jednej kwestii.
Bo inne dzieci to miały rtg lub sondę wkładaną do nosa, żeby obejrzeć migdał a mój nie. Jemu wystarczyło że zajrzeli do nosa i gardła. Czy to znaczy że jego migdały były tak wielkie ze nie byly konieczne inne badania?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Finka dlatego byliśmy prw...
U nas nie było nic poza wypowiedzeniem sie laryngolog na temat stanu migdała :wink: .

Spodziewac sie mozesz za kilka dni kataru... bo moga schodzic resztki jakies .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Niaminia pisze:
Finka dlatego byliśmy prw...
U nas nie było nic poza wypowiedzeniem sie laryngolog na temat stanu migdała :wink: .

Spodziewac sie mozesz za kilka dni kataru... bo moga schodzic resztki jakies .

Ja właśnie bardzo żałuję że nie poszlismy jednak prywatnie. Zwłaszcza że rano dziecko narzekało na ból brzuszka i miał podwyższoną temperaturę. Pytam się pielęgniarki co to może być, jak pomóc itd a ona że ona tylko ma za zadanie sprawdzić temperaturę. Od wyjaśnień jest lekarz. Ale do cholery jak lekarza żadnego dyżurnego na oddziale nie ma to kto mi pomoże!! Eh... adrenalina mi skacze jak o tym myślę.
Dobrze że już jesteśmy w domu i z małym wszystko na razie dobrze, nie licząc tego że znów dostał antybiotyk bo mimo że go na wylot przebadali pod kątek ewentualnych infekcji i nic nie wykryli to dzień po zabiegu już zaczerwienione gardło i początki infekcji :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

ech , ile dni byliście na oddziale?
mógł coś złapać , niestety :?
dziwie sie że podwyzszona temp nie była przeciwwskazaniem :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Niaminia pisze:
ech , ile dni byliście na oddziale?
mógł coś złapać , niestety :?
dziwie sie że podwyzszona temp nie była przeciwwskazaniem :roll:

dwie doby byliśmy. Lekarze stwierdzili że stan zapalny od popsutych zębów może być. To akurat mogą mieć rację :roll: . A podwyższoną temp miał już po zabiegu, nie przed. Ale jak wróciliśmy do domu to wszystko mu przeszło jak ręką odjął :lol: Tylko znów problem: dać antybiotyk czy nie...
Ostatecznie daliśmy bo jednak jest po operacji, ale mam nadzieję że teraz długo długo się bez antybiotyku obejdzie bo jednak dostaje je za często :twisted: :twisted: :twisted:

A jeszcze mam takie pytanie: czy za pobyt z dzieckiem w szpitalu przysługuje mi zwolnienie lekarskie? Bo powiedzieli mi że jak dziecko jest powyżej 2 lat to nie. I źe nie przysługuje też dla ojca zwolnienie na opieke na drugim dzieckiem które jest w domu. A wydawało mi się że kiedyś jak z synkiem byłam w szpitalu a byłam akurat na macierzyńskim z córcią to mąż dostał na nią zwolnienie - na opiekę. Jak to jest?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

To może ze stresu też ta podwyższona temperatura była. Antybiotyk dobrze że podajecie.
Co do zwolnienia nie wiem , ale chyba nalezalo sie dowiedziec w szpitalu od razu jak to działa :roll:

Teraz to już z górki bedzie 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka jak moja mała leżała w szpitalu rok temu, to pytałamsie o zwolnienie i powiedzieli mi, ze na czas pobytu dziecka w szpitalu nie daja zwolnienia, bo dziecko ma opiekę i tak naprawde nie musisz przy nim byc.
Normlanie koszmar wg mnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

malgora83 pisze:
Finka jak moja mała leżała w szpitalu rok temu, to pytałamsie o zwolnienie i powiedzieli mi, ze na czas pobytu dziecka w szpitalu nie daja zwolnienia, bo dziecko ma opiekę i tak naprawde nie musisz przy nim byc.
Normlanie koszmar wg mnie.

zwłaszcza że dziecko do szpitala samo nie pojedzie, zanim na oddział przyjmą to też nie jest tak od razu, tylko się naczekać trzeba. A ja jeszcze mam drugie małe dziecko w domu i co? Rano zawieść dziecko do szpitala, później do pracy - nie wiem na którą dotrę, po pracy do dziecka do szpitala w odwiedziny i wieczorem do drugiego dziecka które cały dzień mamy nie widziało. DObrze że mam opiekę w postaci babci i dziadka, ale co by było gdyby dzieci chodziły do przedszkola, a ja np bylabym do tego samotną matką? Porażka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O takiej sytuacji to ja nawet nie pomysalałam.
Przerażała mnie sama myśl, ze miałabym zostawic dziecko w szpitalu i isc do pracy.
Moja mama przyjechała do szpitala, na siłe wygnała mnie z mezem do domu na obiad i odpoczynek a ja czułam sie jak wyrodna matka :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

malgora83 pisze:
O takiej sytuacji to ja nawet nie pomysalałam.
Przerażała mnie sama myśl, ze miałabym zostawic dziecko w szpitalu i isc do pracy.
Moja mama przyjechała do szpitala, na siłe wygnała mnie z mezem do domu na obiad i odpoczynek a ja czułam sie jak wyrodna matka :roll:

koleżanki córka była w szpitalu z zapaleniem płuc. mała ma ponad 3,5 roku czyli jest starsza od mojego i bez problemu na czas pobytu w szpitalu dostali zwolnienie. Co szpital to co innego :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Trochę się zeźliłam. Podobno rodzic ma prawo być przy usypianiu i wybudzaaniu dziekca i są na to odpwiednie paragrafy (których nie mogę co prawda znaleźć, ale wszystko w swoim czasie) ale lekarze wiedzą że rodzice nie znają swoich praw więc mówią że nie można. :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Finka ja bym nie chciała byc przy tym jak córkę wybudzali odsysaniem.... naprawde....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Niaminia pisze:
Finka ja bym nie chciała byc przy tym jak córkę wybudzali odsysaniem.... naprawde....

Nie wiem jak to wygląda, ale dla dobra dziecka chciałam jednak być. Jak on biedny nigdy z obcymi nie był bo zawsze albo rodzice albo dziadkowie, a tu nagle wśród obcych, obolały, nie wie co się dzieje i histeria że chce do mamy.
Zdecydowanie chciałam być przy nim.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Wiesz, ja byłam przy usypianiu . Trauma dla mnie. Córka nie wiele pamięta a już na pewno nie tak drastycznie jak ja to widziałam. Wybudzali odsysając krew z noska.... dzieki za takie atrakcje a tego juz dziecko nie pamięta zupelnie. Fakt ze jak ja oddali to bardzo plakała ale zupelnie tego nie pamieta ! Usnęła potem i już było ok. Drugi raz bym nie chciała być przy usypianiu (gdyby taka sytuacja się powtórzyła) nie na moje nerwy i fizyczne siły ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Niaminia pisze:
Wiesz, ja byłam przy usypianiu . Trauma dla mnie. Córka nie wiele pamięta a już na pewno nie tak drastycznie jak ja to widziałam. Wybudzali odsysając krew z noska.... dzieki za takie atrakcje a tego juz dziecko nie pamięta zupelnie. Fakt ze jak ja oddali to bardzo plakała ale zupelnie tego nie pamieta ! Usnęła potem i już było ok. Drugi raz bym nie chciała być przy usypianiu (gdyby taka sytuacja się powtórzyła) nie na moje nerwy i fizyczne siły ....

być może gdybym była myślalabym podobnie, dla mnie traumą była histeria i wołanie mamy, a mama nie może do niego przyjść :cry:

poza tym chodzi mi tez przede wszystkim o fakt że lekarze zatajają taka informację przed rodzicami, a rodzice powinni wiedzieć że mogą być i mieć możliwość podjęcia decyzji. A u nas nie dość że nie było żadnej dyskusji nt konieczności zabiegu to jeszcze kategoryczne nie dla obecności przy wybudzaniu.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]