Dzisiaj jest śr lip 15, 2020 5:41 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość

Hej, dziewczyny! Zbadałam sobie Prolaktynę i wyszło 55,23. Normaj est w granicy 5.0-35.00 ng/ml!!! :( Jestam przyłamana!! Teraz czekam na wizytę u gin. Kazała przyjść w dniach owulacji, żeby sprawdzić,czy jest pęcherzyk.Mam pytanie w związku z tym wynikiem.... czy mimo tak wysokiej prolaktyny może dochodzić do owulacji?? Napiszcie też jak u Was z PRL i co robić, aby zmniejszyć ten wynik......

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: siemka
Awatar użytkownika

wiesz ja wlasnie tez zastanawialam sie tez nad tym bo u mnie do 100 dochodzi ale moj ginekolog nie mowi ze nie moge miec dzieci i nic nie powiedzial dał mi tylko tabletki.nie wiem jak jest teraz bo to jakis czas temu było.wiesz teraz z chlopakiem chcielibysmy miec dzidzi i jak bedziemy miec to bedziemy sie cieszyc,lecz albo trafiamy na dni nieplodne albo sama nie wiem....bardzo sie boje ale mam nadzieje ze nie bedzie to dla mnie jakims koszmarem.co o tym myslicie ? :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Podwyższona prolaktyna zdecydowanie utrudnia zajście w ciążę i do owulacji bardzo często nie dochodzi. A przy poziomie PRL 100 tak jak ma Kleopatra to trzeba niestety wybrać się do endokrynologa i on napewno skieruje na rezonans magnetyczny przysadki mózgowej - bo PRL jest bardzo zawyżona. A leczy się przyczynę a nie wynik - więc trzeba sprawdzić co jest przyczyną takiej wysokiej PRL. I należy zrobić rozszerzone badanie PRL, test z metoclopramidem - on wskaże czy przysadka prawidłowo reaguje - jeśli PRL po tym teście wzrośnie za dużo ( a powinna od 2 do 5 x) to może oznaczać hiperprolaktynemię czynnościową (spowodowaną np. stresem). A ja na miejscu Kleopatry dodatkowo zmieniłabym ginekologa!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czy na podwyższoną prolaktynę może mieć wpływ np. przezieębienie, grypa, angina, zażywanie leków przeciwgorączkowych i tabletek typu polopiryna, gripex itp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Na poziom PRL nie wpływa przeziębienie, zażywanie leków itp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Szkoda.... myślałam, że może ma jakiś wpły, tydzień przed badaniem miałam anginę, no i przyjmowałam lekarstwa, więc tak sobie pomyślałam, że jednak może miało to wpływ.
Jestem strasznie ciekawa co wyjdzie na następnym USG, czy będzie pęcherzyk i czy prawidłowo będzie dojrzewał! Dziwię się trochę tak wysokim wynikiem PRL!! Okres u mnie jak w zegarku 28-29 dni, bezbolesny, no i wyczuwam niby owulację... Dlatego, jeśli jednak okaże się, że moje cykle są bezowulacyjne, no to będę zdziwiona... W aptece kupię sobie jeszcze dodatkowo testy owulacyjne, żeby dodatkowo skontrolować co wyjdzie i żeby w dobrym momencie iść na USG.
W nadchodzący weekend mam zamiar sobie odpocząć, odstresować się, nie myśleć o PRL!!! i w poniedziałek rano powtórzyć sobie badanie krwi. Zobaczymy, co wyjdzie...
Magdo, a jak tam u Ciebie z PRL??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W kilku postach czytałam o ziołach na obniżenie prolaktyny, nie było jednak żadnych konkretnych informacji. Czy, ktoś zna może skład tych ziół??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja PRL to trochę sobie skacze :) . Najpierw mialam okolo 60ng, za dwa miesiące około 80ng, a po kolejnym miesiącu 40ng i spadła mi tak a jak narazie nie biorę żadnych leków. Ten lek ziołowy nazywa się Castagnus, ale nie wiem czy on zbija PRL,różne słyszałam o nim opinie, ale napewno nie zaszkodzi, można spróbować obniżyć PRL przy pomocy tego leku szczególnie wtedy , gdy PRL jest tylko trochę podwyższona, bo jeśli podwyższona jest znacznie to wydaje mi się, że bez bromergonu czy innych leków niestety się nie obejdzie :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Castagnus

Castagnus jest roślinnym preparatem zawierającym w swoim składzie wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Preparat reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu. Zalecany jest w celu łagodzenia dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz w leczeniu zaburzeń cyklu miesięcznego.

SKŁAD
Agni casti fructus extr. sicc. 45 mg
Massa tabul. (Solani amylum, lactosum, polyvidonum, magbesii stearas) ad 200 mg

1 tabletka jest normalizowana na zawartość 0,30 mg gliozydów irydoidowych (markera).

DZIAŁANIE
Tabletki Castagnus poprzez stymulacje receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

ZASTOSOWANIE
Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu).
Mastodynia (bolesne obrzmienie sutka).
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, migrenowymi bólami głowy, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Znalazłam jeszcze taki opis:

Castagnus 1 tabl. zawiera 45 mg suchego ekstraktu z niepokalanka mnisiego. Najlepszy lek dla planujących ciążę, a starających się powyżej 3 miesięcy, mających problemy z prolaktyną, owulacją czy stresem. Idealny też dla osób z napięciem przedmiesiączkowym. Dla osób z PCOS

Dla kogo:

Polecamy wszystkim kobietom starającym się o dziecko, ale mającym problemy z prolaktyną, brakiem śluzu, nieregularnie miesiączkujące. Prolaktyna to hormon stresu, obniżenie jej często przywraca owulację i ułatwia zajście w ciążę. Castagnus to lek naturalny jeżeli poziom Prolaktyny przekracza 25 udaj się do lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zapytam ginekologa czy moglabym brac ten lek majac PCO.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Magdo, a co z Twoją owulacją, wszystko ok? Czy miałaś cykle bezowulacyjne przy PRL 80??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki za szczegółowe wiadomości na temat Castagnusa!! Napaliłam się na te ziółka i pobiegłam nawet do apteki, ale niestety nie mieli!! :( Mam zamiar je zażywać przynajmniej do wizyty u lekarza, bo potem to pewnie na bromergonie się skończy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Trudno powiedzieć czy miałam owulację, niby objawy na to wskazywały tzn. śluz i ból jajników, a od niedawna zaczęłam na polecenie lekarza mierzyć temperaturę, choć nie jestem do końca przekonana do tej metody sprawdzania czy jest owulacja.
Sprawdzałam w aptekach internetowych, ża ceny Castagnusa wahają się między 10-15 zł za 30 tabletek. Chyba jutro też pójdę do apteki po castagnusa :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Castagnusa w aptece nie dostałam, za to kupiłam test owulacyjny i termometr. Jutro pewnie u mnie będzie pierwszy dzień cyklu, więc zaczynam mierzyć temperaturkę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak sobie myślę o PRL i dziwię się tym wszytkim lekarzom... Chodzi się do nich na kontrolne wizyty, robią cytologię, usg... a nie mogą powiedzieć o zbadaniu PRL. Jakieś 8 lat temu brałam przez prawie dwa lata tabletki antykoncepcyjne i odwiedzałam doktora regularnie, co 3 miesiące (bo na taki okres przepisywał mi tabletki) i słowem nie wspomniał o PRL, a przecież naprawdę warto zbadać sobie ten hormon aby dowiedzieć się, czy jest w normie, czy coś może nie tak.. Tak po prostu - profilaktycznie!!! Wcześniej można było już wszystko kontrolować i wyregulować, a tak....teraz to tylko niepotrzebne nerwy, głupie myśli i comiesięczne rozczarowania.... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A lekarze to przede wszystkim powinni ostrzegać kobiety przed braniem tabletek anty... , ponieważ one mają niekorzystny wpływ właśnie na PRL !!!! i powodują jej wzrost!!!! A jeśli już zapisują tabletki to powinni, choć raz na jakiś czas również skierować na badanie hormonów!!! Ale oni mają to w nosie!!! :twisted: A przecież wysoki poziom PRL baaaardzo utrudnia zajście w ciążę, więc jeśli kobieta ma jakieś problemy to powinni zacząć leczenie od zbadania tego hormonu :evil: .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to dołączam do was :D
magda1 czy przy zwiększonej prolaktynie po obciązeniu ten lek ziołowy castagnus coś da???jutro lecę do apteki go poszukać :lol:
aha... jak tak czytałam wasze posty to przyszło mi do głowy ,że ja właściwie nie mam obfitszego śluzu w okolicach owulacji :? a pęcherzyk przecież pęka :idea: może to też przez prolaktynę :roll:

a lepiej mieć tą pierwszą złą czy to drugą :) głupie pytanie ale co tam.. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a kukułka 333 jaki ma wynik PRL?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Trudno powiedzieć, czy coś da. Jeśli nie jest dużo podwyższona to może spadnie po tym leku, choć lekarze jak to lekarze sceptycznie odnoszą się do tego leku , bo przecież jest ziołowy -chomeopatyczny .

A Twoje pytanie kukułka wcal enie jest głupie :lol: . Sama się nad tym zastanawiałam :) . PRL to obszerny i trudny temat. Jeśli pierwszy wynik PRL jest np. ponad 100ng to istnieje możliwość występowania gruczolaka przysadki i zleca się rezonans magnetyczny, ale również czytałam ,że dziewczyny, które miały tylko trochę podwyższoną pierwszą PRL też miały gruczolaka. Tak samo jest z PRL po teście, jeśli wzrośnie ponad 5-krotnie to się mówi o hiperprolaktynemii czynnościowej (spowodowanej stresem) i teoretycznie gruczolaka nie ma a w praktyce jest różnie.
Bardzo dobrym lekiem na zbicie PRL jest Dostinex. A jego cena za 8 tabletek ... około 300zł, z tym, że lek ten przyjmuje się - jedna tabletka na tydzień i daje on znacznie mniej skutków ubocznych niż bromergon (około 5zł za 30 tabletek), po którym samopoczucie jest fatalne - choć nie u wszystkich, bo każdy organizm inaczej reaguje na ten lek. A w Czechach Dostinex jest dużo tańszy ..około 150zł!!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]