Dzisiaj jest pt lis 21, 2014 5:17 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Dziewczyny jak dokładnie odchodza wody płodowe? Tzn czy jest to nagle i moze mi sie przytrafic w sklepie czy wczesniej sa jakies 'zapowiedzi' i zdarzy sie chociaz do lazienki doleciec? Niechcialabym aby wody plodowe odeszly mi nagle w jakims publicznym miejscu. Please odpiszcie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi wody zaczęły odchodzić w 37 tygodniu ciąży i zaczęło się to dziać w nocy nie było tego jakoś strasznie dużo raz więcej raz mniej (czasem nawet był okres gdy wogóle nie odchodziły) Nie było żadnych oznak po których mogłabym to przewidzieć choć podróż samochodem 1,5 h w jedną stronę z całą pewnościądo tego się przyczyniła

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi odeszły w sklepie... Dość nagle :lol: Też tego nie chciałam :D Póki nie pęknie pęcherz płodowy nic nie czujesz, a jak czujesz, to nie od razu wiesz co to jest... Mogą się sączyć delikatnie, mogą pójść nagle, chyba nie ma reguły.

Offline Wyświetl profil  

Magdad co to znaczy ze raz odchodza wiecej raz mniej? To nie jest tak ze odchodzi odrazu wszystko? piszesz ze czasem byl okres ze ci wcale nie odchodzily... To moze ochodzic tak na raty??? I jak dlugo odchodza? Godzine, 10 minut czy kilka godzin? Dzieki[/quote]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Chyba chodzi o to, że wypływ wód zależy od tego w którym miejscu pękł pęcherz, jakie jest rozwarcie i w jakiej pozycji znajdujemy się my i dziecko... POnieważ nie jesteśmy nieruchome, to i wody odchodzą z różnym natężeniem :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam
Mi wody płodowe odeszły nagle. Miałam już skurcze, rozwarcie 3 cm i leżałam pod KTG. Wtedy nagle bez rzadnych wcześniejszych oznak odeszły mi wody. Nagle poczułam jak coś się ze mnie "wylewa" i było tego duża, także "zmoczyłam" łóżko. Dziwne uczucie. POdobno wody płodowe odchodzą gwałtowniej gdy się leży, ale nie wiem czy jest tak zawsze.
Pozdrawiam.

[img][img]http://www.szipszop.pl/tickers/10756.gif[/img]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja też łeżałm i bez żadnych wcześniejszych oznak odeszły nagle i dużo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mojej siostrze wody odeszły w knajpce.

Była to sobota a my po ostatnich zakupach dla dzidziusia zaszłyśmy do baru na obiad.

Wody jej odeszły baaardzo nagle.Już nie czekałyśmy na jedzonko tylko czmychnełyśmy z tamtąd aż się za nami kurzyło :lol: :lol: :lol:

Lało się z niej jak z wiaderka :wink:

Czekamy na Ciebie okruszku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A mi wody odeszly dopiero na łóżku porodowym, podczas badania ginekologicznego przez pania doktor.Po godzinie tuliłam już synka w ramionach! :P

Obrazek

Patryk urodził sie 31 sierpnia 2006 roku o godzinie 15.55

Offline Wyświetl profil  

Bo bylam niedawno u ginekologa i pytalam skad bede wiedziala ze rodze (bo to moja pierwsza ciaza). On powiedzial ze zazwyczaj najpierw odchodza wody plodowe a potem sa skurcze ale nie ma na to reguly. Tak wiec sama nie wiem kiedy mam jechac do szpitala.

[color=red]Czy wy jechalyscie odrazu jak poczulyscie skurcze czy zaraz jak wody odeszly?[/color] Jestem juz prawie w 35 tyg i nie wiem kiedy mam wiedziec ze to juz ten czas. Nie chcialabym jechac tez do szpitala duzo za wczesnie i spedzic tam caly dzien denerwujac sie przed porodem...
dzieki za wszystkie wasze odpoweidzi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W moim przypadku wody płodowe odeszły w nocy. Obudziłam sie na mokrym łózku. ale to nie były wszytskie wody bo potem jeszcze odchodziły mi tak na raty. Podobno najlepiej jak odejdą w czasie porodu bo wtedy poród jest mniej bolesny niż rodzenie "na sucho". Pierwszy raz odeszły mi o 1 w nocy a urodziłam o 7.35. Koleżance z sali odeszły w czasie porodu i miała mało bolesny poród.

Offline Wyświetl profil  

Joanna Z pisze:
skad bede wiedziala ze rodze

:-) :-)
Muszę Ci powiedzieć - TEGO NIE DA SIĘ NIE ZAUWAŻYĆ. No, może przy 5, 6 porodzie wszystko będzie szybciutko, :-) :-) :-) :-)

1- pod koniec ciąży obniża się brzuch (można swobodnie odddychać) i z takim niskim można pochodzić do 2 tyg.
2. zazwyczaj jest tak że zaczyna się jednak od skurczów - najpierw są one malutkie i łagodne, potem coraz silniejsze, coraz bardziej regularne. No i czasem odchodzą wody, a czasem dopiero w trakcie porodu już. Jeszcze czasem jest tak, ze odchodzi czop śluzowy - lekko krwawa wydzielina (wtedy do porodu mogło zostać ok 3 dni)

Skurcze mogą się zacząć dużo duużo wcześniej, u każdej kobiety jest inaczej. MOgą być i tydzień wcześniej tzw "przepowiadające". Właściwie, to jechać do szpitala powinno się jak skurcze są regularne (bo po godzinie np mogą przestać na dobę itp) i jak są mocne lub jak odejdą wody. I bez paniki.

Właściwie, reguła jest taka, że im później dojedzie się do szpitala, tym krócej w szpitalu będą męczyć skurcze... Ale to metoda tylko przy prawidłowej ciąży i nienerwowej mamie :-) Ja w każdym razie, gdym jeszcze kiedyś miała, pojadę w ostatniej chwili chyba. Po prostu lepiej sobie posiedzieć i pocierpieć na kanapie (czy pod kanapą) we własnym domu z miłym sercu ramieniem, niż na obcej porodówce.. :-) A skurcze i tak muszą zrobić swoje i rozewrzeć tę szyjkę i to musi trochę trwać..

to pozdrawiam i zachęcam do wsłuchiwania sie w siebie i po prostu spakowania jakiejś torby pod koniec :-) i bez paniki :-) :-)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie wiem, czy to było wystarczająco wyraźnie:

jeżeli odchodzą wody, to trzeba się skontaktować z lekarzem, a jak dużo ich, to od razu wybrać do szpitala. tak jak wcześniej pisały mamy - one mogą się sączyć, nawet "po kropelce" i można je pomylić np z upławami, mogą nagle się wylać (np litr czy dwa naraz:-) )

Ile kobiet, tyle sytuacji :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Jak odchodza

Dzieki bardzo za wyczerpujaca odpowiedz :D Do porodu zostal mi co prawda jeszcze miesiac ale juz zaczynam sie stresowac bo nie chcialabym jechac do szpitala za wczesniej, z kolei za pozno to raczej tez nie:))) Mam nadzieje ze wasze odpowiedzi mi pomoga.
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]