Dzisiaj jest pt lip 19, 2019 7:12 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość

Moja dziewczyna zaczęła brać tabletki Hormonet w zeszłym miesiącu, brała je regularnie o tej samej porze. Powinna już dostać okresu tydzień temu. Bolał ją brzuch zawsze jak przed okresem, a teraz boli rano i czasem po południu. Od początku brania tabletek ma plamienia i teraz również. Jak uważacie czy prawdopodobne jest to żeby była w ciąży ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej :)
ja przez pierwszy miesiąc brania harmonetu miałam cały czas plamienia, słabiutką miesiączkę w sumie w formie takich plamień i ogólnie kiepsko się po nim czułam, dlatego zmieniłam na yasmin.
Także myślę, że nie ma co się martwić, jeśli tabletki były brane każdego dnia od momentu ostatniej miesiaczki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Naprawde bardzo regularnie były brane. Ale tez nie miałaś okresu ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A pocieszy Cię fakt, że ja wziełam pierwszą pigułkę równo z pierwszym dniem cyklu około 22, następnego dnia ok 18, kolejnego o 24 i tak ciągle? Nigdy nie brałam regularnie, od samego początku, masz rozbieżność do 12 godzin między pigułkami i ja starałam się tego trzymać. Nie udało mi się wpaść za żadnym razem, a okazji było tysiące. Teraz odstawiłam pigułki i próbowaliśmy z mężem tworzyć potomka - udało nam się, więc absolutnie nie miałam z tym problemów - pigułki mnie doskonale zabezpieczały :)

Dodam, że miałam okazję kiedyś rozmawiać z bardzo znanym lekarzem ginekologiem, który powiedział, że w całej jego karierze zdarzyła się tylko jedna ciąża pigułkowa (czyli dziecko podczas brania pigułek), ale wtedy owa farciara po prostu jedną pominęła - no i akurat się zdarzyło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wielkie dzięki naprawdę dzięki !!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Radziłabym jednak wykluczyć ciążę... Pigułkowe wpadki się zdarzają i na forum kilka użytkowniczek mogłoby to potwierdzić :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mogło by potwierdzić że się zdarzają ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak, wiele kobiet (również na tym forum) zaszło w ciążę, stosując antykoncepcję hormonalną. To sie oczywiście nie zdarza często, ale zdarza się.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Widzę że zdania sa bardzo podzielone. I pozostaje chyba jeszcze kwestja regularnosci brania tabletek, bo to chyba tez ma duże znaczenie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jezeli brala je regularnie to szanse na ciaze sa zerowe...te przypadki ktore sie zdarzaja wynikaja albo z nieregularnego brania pigulek..albo z powodu zapomnienia wziac nawet jednej...albo z powodu np wymiotow zanim pigulka sie wchlonie .... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tez jak bralam pigulki to nie zaszlam w ciaze nie straszmy chlopaka bo nam zawalu dostanie jezeli jego dziewczyna brala regularnie to nie zaszla w ciaze mam tylko pytanie czy nie zapomniala o tygodniowej przerwie miedzy opakowaniami czyli jezeli skonczyla 21 tabletek powinna zrobic przerwe zeby dostac okres bo jezeli zapomniala i brala ciagle to okresu niedostanie

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie nie zrobiła gin kazała jej zrobić przerwę gdy będzie miała okres, ale miała cały czas plamienia i raz miała większe, ale nie wiedziała czy to okres więc brała cały czas.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Po pierwsze - no to o co cały ten stres, skoro nie ma przerwy - nie ma okresu, zabezpieczenie trwa od pierwszej pigułki - zgłupiałam :?

Po drugie - co to za lekarz ginekolog, że nie każe już przy pierwszym opakowaniu robić przerwy? Bez względu na to, czy plamienia są czy ich nie ma... Powiem szczerze - pierwszy raz się z czymś takim spotykam i nie wiem, czy jest to dobre rozwiązanie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lekarz pewnie kazal odstawic na okres a dziewczyna zrozumiala ze jak dostanie okres...a wiec nie..po 21 dniach brania pigulek odstawia sie je zeby w ogole dostac krwawienie z odstawienia...czyli sztuczny okres ...wytlumacz to dziewczynie bo tak bedzie brala i czekala na okres a sie go nie doczeka :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no wiedzialam ze cos mi tu nie gra tak to jest jak sie nie wie jak brac wiec niech twoja dziewczyna skonczy to opakowanie tabletek i zrobi przerwe w braniu 7 dniu w tych dniach wystapi krwawienie i bezwzgledu na to czy nadal bedzie krwawic bo tak moze sie zdarzyc niech wezmie juz 8 dnia nowa tabletke z nowego opakowania no i problem rozwiazany :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A najlepiej proponuję przeczytać instrukcję obsługi - ulotkę z opakowania pigułek :)

Generalnie - teraz niech Twoja laska dobierze sobie reszte pigułek z opakowania, które zaczęła, czyli 21 sztuk, później zrobi 7 dni przerwy (w których wystąpi miesiączka - nie dostaniesz jej nie robiąc przerwy), i jak pisała Olivka20, nawet jeśli krwawienie będzie trwało dalej to w 8 dniu należy rozpocząć kolejne opakowanie!! czyli przyjąć pierwszą pigułkę z nowego opakowania. Napiszę Wam schemat na przyszłość ;)

21 pigułek -> 7 dni przerwy (w 3-4 dniu wystąpi okres i bez względu na to, ile będzie trwał) -> 21 pigułek -> 7 dni przerwy -> 21 pigułek itd.

Mam taką małą dygresję do całej sytuacji, ale póki co się powstrzymam, gdyż sama ostatnio zadziwiam mądrymi pomysłami ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]