Dzisiaj jest sob lis 29, 2014 2:05 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Dziewczyny, czy któraś z was zażywa albo zażywała relanium?Mnie ginka przepisała ze względu za omdlenia, które, jak stwierdziła moga byc na tle nerwowym.Jednak jak przeczytałam ulotkę to sie przeraziłam :shock: Pisza tam o wadach wrodzonych płodu i tak dalej.Sama nie wiem czy brać? Na razie nie biorę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiesz, na ulotkach piszą takie rzeczy, ze czasami boję się nawet zażyć tabletkę na ból głowy.

Jeśli zapisał Ci to lekarz - ginekolog nie powinnaś się raczej obawiać problemów.

Omdlenia mogą być bardziej niebezpiecznie niż zażywanie leków

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiem że piszą takie rzeczy, bo tak naprawdę nikt nie przeprowdza badań na ciężarnych,a le jednak to dosyc silny lek i mam obawy...Z drugiej strony masz rację, powinnam zaufac lekarzowi...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pola81 pisze:
Wiem że piszą takie rzeczy, bo tak naprawdę nikt nie przeprowdza badań na ciężarnych,a le jednak to dosyc silny lek i mam obawy...Z drugiej strony masz rację, powinnam zaufac lekarzowi...

a jak często masz te omdlenia?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pola brałam doraźnie relanium na twardnienie brzuszka.Też się trochę bałam,ale myślę że ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No właściwie to nigdzie nie moge wyjśc do sklepu nawet. jak gdzies jest duszno to robi mi się słabo, nie padam całkiem, ale od razu musze usiąść, bo mi tak dziwnie. juz mam tego dosyć- przed ciazą nie działo mi sie nic takiego!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

swietlik pisze:
pola brałam doraźnie relanium na twardnienie brzuszka.Też się trochę bałam,ale myślę że ok

dzięki za pocieszkę :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Posłuchajcie niechce nikogo straszyc ale gdy byłam z 1 córcią w ciąży gin kazał brac mi relanium,potem leżałam na podtrzymaniu i tez mi dawali relanium.Michaelka urodziła się z wadą serca -ubytek w przegrodzie między komorowej.Gdy byłam z nią w ochojcu lekarz powiedział iż jest to skutek relanium ale nie da mi tego na papierze.Czyli jeden lekarz jak zwykle chronił drugiego.Moze gdyby mi podawali mniejsze dawki było by inaczej ja miałam podawane 3 razy po 1 tab

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No właśnie lekarz który mi przepisał, mówił że relanium powszechnie stosuje sie w szpitalach, daje się ciężarnym i to nawet 3-5 razy dziennie! a opinie na ten temat są bardzo podzielone(poszperałam troche w necie)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To może spróbuj na początek pić melisę? Mi ostatnio gin. też przepisał ten lek z powodu bezsenności, ale miałam podobne obawy odnośnie jego stosowania i melisa pomogła. Jeśli w ciągu paru dni ci nie pomoże, zawsze możesz zacząć brać relanium.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Właśnie myslalam o melisie i chyba tak zrobię...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pola a czy Twoje omdlenia na pewno są na tle nerwowym? Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby tak było. No chyba, że faktycznie przechodzisz jakiś ciężki okres w życiu.
Myślę, że wiele z nas ma takie objawy, żresztą można poczytać o tym na forum i powody są różne. Ja np. mam identycznie ale z powodu niskiego ciśnienia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nesajem właśnie nie sądzę żeby to było na tle nerwowym, niczym sie nie denerwuję!!!Też wydało mi się to dziwne, bo to przeciez chyba normalne w ciąży, nie? może nie wszystkie mdleją, ale jednak niektórym się to zdarza.. Tym bardziej dziwne wydaje mi się przepisanie tego leku, to chyba nadmierna ostrożnośc ze strony lekarza..tak czy inaczej nie biore go, i nic mi sie nie dzieje :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pamiętam ,że moja kuzynka miala problemy z nerwami w 2 ciąży ,była wtedy w 3 miesiacu i poleciał jej wielki jak dłon skrzep,zabrali ja do szpitala,z dzidziusiem bylo wszystko w porządku,ale wzieli ja na postrzymanie i właśnie dostawała relanium,synuś urodził się zdrowiutki i dziś ma już 7 lat.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pola a jakie masz wyniki badania krwi? Może zbyt mało hemoglobiny? a może właśnie też masz niskie ciśnienie, a poza tym kobieta w ciąży ma poszerzone naczynia krwionośne i stąd też się biorą omdlenia. Ja nie ryzykowałabym z relanium bo to silny lek a zupełnie nie wiadomo czy jest Ci on potrzebny.
Może porozmawiaj z jakimś innym lekarzem!!!! Zobaczysz, może będzie miał jakąś inną teorię :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Właśnie mam zamiar zapytać innego lekarza :) Badania mam dobre, podejrzewam własie że to ma związek z niskim ciśnieniem lub złym krążeniem.Na razie po prostu omijam miejsca gdzie jest duszno i gorąco i jest w porządku :) To chyba najlepszy sposób :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja robię dokładnie tak samo :)

Offline Wyświetl profil  

Jestem w 19 tc. Chodzę do lekarza który jest zwolennikiem relanium podawanego w razie bóli brzucha czy skurczy. Na każdej wizycie pytam czy musi być to relanium czy coś innego bo jakoś boję się tego leku a w odp. słyszę że relanium uratowało ciąże milionom kobiet i że nie mam się bać. Najwyżej dziecko będzie bardziej senne i nie będzie mocno kopało.Ostatnio miałam skurcze trwające ok 4 godziny i gin twierdzi że wytłumiłam je w czas zażywając właśnie relanium.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiem że wielu kobietą jest przepisywane relanium,ale ja sie poprostu już boje.Podczas ciąży z drugą córcią chroniłam się przed relanium i to bardzo, stosowałam melise.Teraz przy 3 ciąży przysięgłam sobie ze nie będe brała żadnego relanium do puki będzie to możliwe.Być może w małych ilościach nie szkodzi ja je dostawałam 3 razy dziennie więc to sporo.Ale strach jest śilniejszy

Offline Wyświetl profil  

Justynaw, w pierwszej ciązy wziełam 1 tabletkę relanium i Malutki urodził się z nie do końca przyrośniętą przegrodą w serduszku jednak myślę że to nie od 1 tabletki. Za to taka dawka którą Ty przyjmowałaś to naprawdę dużo.
Obecnie jestem w drugiej ciąży i tak się składa że jest to ciąża zagrożona poprzez łożysko przodujące i skurcze. No spa na mnie nie działa, od wczoraj mam no spe forte to może coś się zmieni.
Ale ja też bardzo boję się relanium. Mimio to zjadłam już jedno opakowanie przez 1 miesiąc. Obiecuję sobie że nie będę już zażywać ale gdy coś się dzieje to strach jest silniejszy.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]