Dzisiaj jest śr paź 01, 2014 1:55 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Od jakiegoś czasu pobolewa mnie kość łonowa, ale dziś to ból prawie nie do wytrzymania! Jak jestem w jednej pozycji to nie boli, ale jak tylko próbuje zmienic to łapie mnie bardzo mocny ból.
Słyszałam gdzieś kiedyś że podczas ciąży kości mogą się rozchodzić...
czym to może grozić?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

witam powiem tak tez tak mialam do tego stopnia ze usiadlam na chwilke i jak chcialam wstac to przez chwile nie moglam sie ruszyc juz nie wspomne o chodzeniu ... bol byl okropny chodzilo o to ze wiezadla macicy i kosci sie rozchodza przygotowujac sie pozniej mi to przeszlo i jak do tej pory jest ok takze mysle ze nie masz sie czym przejmowac pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

prosze korzystac z wyszukiwarki Szukaj ..jest mnostwo postow na ten temat...nie powielajmy watkow :wink:
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... wej#351357
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... ci+lonowej to sa tylko 2 watki a jest ich naprawde duzo :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja tez mialam koszmarny bol kosci lonowych - wstanie z lozka bylo nielada wyzwaniem , chwilami to az mi sie plakac chcialo . Naszczescie po porodzie przeszlo .

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Przyszła Mama pisze:
Od jakiegoś czasu pobolewa mnie kość łonowa, ale dziś to ból prawie nie do wytrzymania! Jak jestem w jednej pozycji to nie boli, ale jak tylko próbuje zmienic to łapie mnie bardzo mocny ból.
Słyszałam gdzieś kiedyś że podczas ciąży kości mogą się rozchodzić...
czym to może grozić?

Specjalista radzi-Forum ginekologiczne pisze:
Ból w obrębie spojenia łonowego spowodowany jego rozejściem, pęknięciem lub rozerwaniem w czasie ciąży lub porodu.

OBJAWY I PRZEBIEG
Podczas ciąży, wskutek działania estrogenów, dochodzi do rozluźnienia chrząstkozrostów, którymi w obrębie miednicy mniejszej są spojenie łonowe oraz stawy krzyżowo-biodrowe. Zwiększenie elastyczności aparatu więzadłowego miednicy jest naturalną rzeczą w trakcie ciąży, bowiem w ten sposób miednica „przygotowuje się” do porodu i ułatwienia przejścia dziecka przez kanał rodny. Nieznaczny ból w obrębie dolnego odcinka miednicy może się wówczas pojawiać pod koniec ciąży, kiedy główka zaczyna się obniżać i wstawiać do miednicy kostnej. Ciężarna może mieć wówczas kłopoty ze sprawnym chodzeniem, odczuwać ból przy wstawaniu z łóżka po dłuższym odpoczynku lub nadmiernym wysiłku. Podczas ciąży najczęściej można się spotkać z tzw. cichym rozejściem spojenia, które przeważnie spowodowane jest przyczynami czynnościowymi. Do znacznie poważniejszych urazów spojenia może dojść w trakcie ciężkiego porodu np. poród kleszczowy, duża masa płodu przy zwężonej miednicy kostnej u rodzącej. Może wówczas dojść nie tylko do rozejścia ale również do pęknięcia bądź rozerwania spojenia. Objawy uszkodzeń podczas porodu najczęściej ujawniają się dopiero w połogu. W zależności od stopnia rozejścia obserwuje się różne nasilenie objawów takich jak obrzęk i ból spojenia lub podbrzusza promieniujący do uda i kości krzyżowej.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Jeżeli ból występujący w okolicy spojenia łonowego nasila się podczas chodzenia lub leżenia na boku a do tego dołączy się gorączka należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Rozejściu spojenia może również towarzyszyć występowanie krwiaka pozałonowego, który może być rozpoznany w trakcie badania ginekologicznego. Zaniedbanie tego stanu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Jeżeli dotyczy to kobiety ciężarnej rozpoznanie możliwe jest na podstawie badania przedmiotowego natomiast leczenie na postępowaniu zachowawczym. W zależności od stopnia rozejścia lekarz może zakwalifikować taką ciężarną do cięcia cesarskiego. Natomiast w przypadku kobiet po porodzie należy wykonać Rtg, na podstawie którego będzie można określić stopień rozejścia, obecność stanów zapalnych czy też uszkodzeń. W cięższych przypadkach konieczne może okazać się unieruchomienie lub zabieg operacyjny.

LECZENIE DOMOWE
W przypadku rozejścia spojenia łonowego należy prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężkich rzeczy. W celu zniwelowania bólu można przyjmować leki przeciwbólowe (w przypadku kobiet ciężarnych po konsultacji z lekarzem). Zaleca się również odpowiednią dietę pozwalającą na wzmocnienie chrząstkozrostów. Najlepszy wpływ na to ma dieta bogata w żelatynę. Można również przyjmować preparaty wzmacniające chrząstki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Znaczną ulgę może również przynieść zakładanie mocnych pasów pozwalających na odpowiednią stabilizację miednicy.

Skontaktuj się z lekarzem w celu zdiagnozowania bólu.
Moga to byc zwykłe pobolewania ale lepiej sprawdzić,
Ja wczoraj byłam u swojego ginekologa z tego samego powodu, gdyz bóle były nie do wytrzymania, trudności w chodzeniu, przeszywające bóle powodujące dreszcze, problemy ze wstawaniem, bóle nasilające sie podczas chodzenia, bóle podczas leżenia itp. i okazało się, że mam podejrzenie rozejścia się spojenia łonowego. Teraz musze leżeć z tyłkiem do góry żeby dzidzia nie uciskała i nie wchodziła za bardzo w kanał rodny i będę musiała mieć cc gdyz w czasie porodu mogłoby mi rozerwać całkowicie spojenie a powikłania moga byc poważne - unieruchomienie nawet do 3 miesięcy :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ten temat juz byl dziewczyny i prosze nie powielac watkow tylko pisac w tych juz zalozonych.. :!: :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]