Dzisiaj jest śr lut 26, 2020 2:32 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4854 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 243  Następna
Autor Wiadomość

Dziewczyny jestem u Was pierwszy raz. Jestem z Bydgoszczy, staramy się z mężem o Ziutka już rok, mam stwierdzoną torbielowatość jajników, za 11 dni idę na laparoskopię, by wykluczyć (oby) PCO i sprawdzić drożność i ogólnie "co we mnie siedzi". Przeszła już może któraś z Was tę drogę?
Acha jeszcze jedno, znacie może dr. Włodarczyka? Prywatnie przyjmuje w Bydgoszczy, a jest ordynatorem w Świeciu. Jak dla mnie jest super, a może któraś z Was też u niego się leczyła???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No i odpowiedzi się nie doczekałam, ale już przeżyłam i jestem po wszystkim. Ze względu na dość dużą ilość zaglądających do tego tematu. Po fakcie odpowiem na własne pytanie :)
Leżałam w szpitalu 4 dni. Dzień przed (badania krwi, EKG, lewatywa :cry: wieczorem i rano) Musicie się nastawić, że w w dniu zabiegu to zbyt wiele nie będziesz w stanie zrobić. Ja miałam duże zawroty głowy, po kilku godzinach miałam trzy podejścia aby usiąść - "helikopter w głowie", ale wieczorem już wstałam. Najbardziej irytował mnie cewnik, choć przy pięciu kroplówkach się przydał :) Nacięcie faktycznie są małe i prawie nie bolesne. Człek po prostu ogłupiały jest po narkozie i denerwuje, że nie można się niczego napić (w takich chwilach przydaje się cierpliwy mąż - DZIĘKUJĘ CI SKARBIE :!: :!: :!: ).
Musicie na jedno uważać, po wszystkim- będziecie miały cięcie pod pempkiem na nie trzeba uważać i przemywać najlepiej spirytusem salicylowym, w aptece można kupić gaziki odkażające, nasączone. Niestety kiepskie to miejsce na cięcie i może się potem trochę babrać - mi niestety się babrze. Ale co tam :!: :!: :!: Najważniejsze, żeby efekt był dobry :!: :!: :!:
Także trzymajcie kciuki za powodzenie :!: :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc starajaca. Mam ta sama sytuacje co ty. Jestem chora na PCO. Z tym, ze ja to juz wiem napewno. Fajnie, ze opisalas jak to wyglada, bo ja ide na laparoskopie w kwietniu i nie wiedzialam za bardzo co mnie czeka w szpitalu. Zycze ci z calego serca powodzenia i trzymam za ciebie kciuki. Buziaki dla ciebie Obrazek . Napisz co tam u ciebie i czy juz sa jakies efekty po laparoskopii.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć Soja :!: U mnie PCO póki co wykluczyli, nazywają to "bezpłodnością czynnościową", teraz lekarz dał nam 3 miesiące na starania bez farmakologii (ponoć laparo i "przepłukanie jajowodów" potrafi samow sobie pomóc) jak nic z tego nie będzie zaczną się leki. Pożyjemy, zobaczymy. Trzeba czasu, a póki co od zabiegu minęły dopiero 3 tygodnie.
Tobie również życzę powodzenia :!: i głowa do góry :!: Uda się nam :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc starajaca. A czy widzisz w swoim organizmie jakies zmiany po laparo? Mam na mysli wiecej sluzu, albo cos? Boje sie tego cewnika Obrazek !!! Podobno to boli! Czy ciebie to bardzo bolalo? Buziolki Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Soja! Cewnik faktycznie nie jest przyjemną rzeczą, mnie strasznie drażnił i trochę piekło przez dwa dni. Resztę da się przeżyć.
Po wszystkim, przy pierwszych razach, czułam suchość, teraz jest już dobrze (myślę, że czasami to trochę siedzi w głowie). Trzeba się "odblokować".

Nie jest to nic strasznego :!:

Jak masz potrzebę, pytaj :!:

Trzymaj się :!: :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiesz, ja mam kolezanke z pracy, która w 2 cyklu po laparo zaszla w ciaze i teraz ma sliczna 10 miesieczna córeczke. To daje duza nadzieje! Ona tez ma PCO , jak ja. Tak wiec zycze ci jak najszybszego zafasolkowania i pisz co i jak u ciebie! A tak wogóle zapraszam cie do grupy wsparcia dla staraczek. Jest nas tam wiele i tak sobie o wszystkim gadamy i wspieramy sie nawzajem. To naprawde pomaga! Buziolki Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jestem już rok po laparo i stwierdzili u mnie bezpłodność pierwotną :( Ale wciąż mam nadzieję, że przyleci do mnie bocian :wink: Chciałabym wiedzieć jakie miałyście objawy PCO:?: Bo prowadziło mnie dwóch lekarzy i jeden to zdjagnozował a teraźniejszy, nic o tym nie wspomina. Najważniejsze jednak, to być optymistą :!: :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maju, poczytaj sobie temacik zespól policystycznych jajników, a tam napewno znajdziesz wszystko co cie interesuje. Pozdrowienia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć Dziewczyny, to znowu ja. Soja mam pytanie: mogłabyś się dowiedzieć od Twojej koleżanki, czy po laparo miała plamienia :?: Bo @ to normalne, praktycznie dostaje się w tym samym dniu lub po kilka dniach, ale od wczoraj (15 d.c.) dostałam plamienia. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Maju, u mnie też stwierdzili bezpłodność pierwotną, ale z tego co czytałam to nie ma się czym zamartwiać, tak określa się każdą dziewczynę, która jecze nigdy nie była w ciąży, także to tylko tak groźnie brzmi, a nie oznacza tragedii.

Dziewczyny grunt to pozytywne myślenie. Powtarzam to sobie ostatnio bardzo często - i chyba sama zaczynam w to wierzyć :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:lol: Aaa i jeszcze jedno :D WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO DNIA :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny,

Też miałam laporo jakieś 1,5 roku temu, wycieli mi wtedy torbiel na jajniku i udrożnili jajowody. W ciążę zaszłam dopiero 9 miesięcy po zabiegu, pewnie dlatego że wynikły jeszcze problemy u męża i musieliśmy dopracować parę szczegółów technicznych :). Sam zabieg wspominam bardzo dobrze, wszystko szybko, sprawnie, prawie mnie nic nie bolało, a i tak gdyby coś to pielęgniarki chodziły i co chwilkę pytały czy nie trzeba jakiś środków przeciwbólowych. Cewnik wyjeli mi właściwie zaraz po wybudzeniu, także wspomnień brak (na całe szczęście). Jeśli chodzi o plamienia, nie miałam ( nie liczę tych plamień zaraz po zabiegu na taki dziwny pomarańczowy czy różowy kolor).
A jeśli chodzi o ciąże po laparo wszystko tak samo, z tymże pękają zrosty pod cięciami i jest to bolesne ( każy zrost bolał mnie średnio przez 10 godzin po pęknięciu).

Pozdrawiam, i życzę powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc kobitki. Zasiegne informacji o tym plamieniu jutro kochana starajaca jak bede w pracy i wieczorem odrazu ci napisze co sie dowiedzialam. Ja równiez wam zycze wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet. Lynns, jak dlugo po laparo czekalas na zafasolkowanie? Buziolki Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lynns mam nadzieję, że u mnie też się uda :D
Wczoraj kontaktowałam się z moim lekarzem i powiedział, że nie mam się martwić tymi plamieniami, bo może się zdarzać. Także się uspokoiłam. Miłego dnia Wam życzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Laparo miałam we wrześniu, a dzieciaczek pojawił się w czerwcu, z tymże pierwsze 2 miesiące po zabiegu odpuściliśmy sobie na rekonwalescencję 8) Pozdrawiam Was serdecznie pa pa :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

strajaca sie mam do ciebie pytanie czy pco a wielotorbielowatosc jajnikow to to samo, wiesz bylam na usg u 2 lekarzy i jeden na wyniku napisal jajniki z zaznaczonym pco a drugi wielotorbielowatosc jajnikow, prosze cie o odpowiedz bardzo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc dziewczynki. Agnieszas, wielotorbielowatosc jajników to nie to samo co PCO. BarBarella policystyczne jajniki to inaczej wielotorbielowatość jajników i nie jest to zespół PCO, a różni się tym że nie ma innych objawów, takich jak podwyższony testosteron czy nieregularne miesiączki. Pocieszające jest to że 20% kobiet ma taki obraz usg jajników, ale tylko ok 7-6 % ma PCO. Te 13-14 % nie ma większych problemów z zajściem w ciąże

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czyli jeśli dobrze zrozumialam, mam jak narazie jajniki policystyczne lub wielotorbielkowate, ponieważ nie mam innych objawow, ani nie mialam robionych badan hormonalnych,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agnieszas, ciezko mi cos powiedziec na ten temat. To tylko lekarz moze sprawdzic. Ja mam stwierdzone PCO, a nie mam wiekszosci objawów typu nadmierne owlosienie, tradzik i.t.d Tak wiec musisz zrobic badania hormonalne, zeby miec pewnosc co to jest.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

doczytalam troche i znalazlam ze pco to jajniki policysrtyczne, a pcos to zespol policystycznych jajnikow, ta literka s na koncu to z ang. syndrom, czyli zespol objawow

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4854 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 243  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]