Dzisiaj jest pt sie 29, 2014 10:15 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam wszystkich jestem w 21tygodniu ciązy i mam pytanie o prawidłoądługość szyjki macicy, gdzyż beda w 18 tygodniu bolał mnie strasznie brzuch i poszłam do lekarza zrobił mi USG i stwierdził,ze mam skróconą szyjke macicy. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy majac taka skrócona 1,5/0/0 czyli jest zamknieta, jest dobra,czy mozena wywnioskowac juz jakies obawy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam!!! :lol:
ostatnio na badaniu moj lekarz stwierdzil ze mam skrocona szyjke i zalecil usg. Na usg inny lekarz powiedzial ze w moim przypadku jest wszystko ok poniewaz dlugosc szyjki wynosi ponad 3cm, natomiast problem sie pojawia gdy dlugosc szyki jest ponizej 3cm.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

minimalna akceptowalna dlugosc szyjki to 25mm czasami ktos z"natury" ma krota i jezeli sie nie skraca czy rozwiera to przy 25mm mozna normalnie zyc :) natomiast przy skurczach nalezy cos zrobic zalozyc passer lub srodki rozkurczowe i niestety ograniczenie aktywnosci :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anulka, masz skracającą sie szyjkę. Polecam założenie pessaru. To taki krążek, który lekarz zakłada na szyjkę macicy, żeby dalej się nie skracała. Przy tym trzeba się oszczędzać, ale przynajmniej się trzyma. A w okolicach 36 tyg. lekarz zdejmuje i szyjka może się skracać :D
Jeśli nie krążek - to leżenie, odpoczywanie, oszczędzanie się...
A skracająca się szyjka + rozwarcie + plamienia itp. to objawy jak do porodu. Ja miałam tylko skracanie się szyjki, ale lepiej dmuchać na zimne...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć!U mnie szyjka zaczęła sie skracać w 28 tygodniu ciąży.Lekarz kazał mi leżeć i sie oszczędzać.Dodatkowo miałam skurcze o słabym nasileniu i nieregularne.Gdy sytuacja sie nie zmieniła lekarz właczył leki na podtrzymanie ciąży.Skończyło sie na założeniu pessara.Ale ciesze sie że tak sie stało bo mój synuś urodziłby sie za wcześnie.Pessar miałam zakładany gdy szyjka miała długość 24mm.Gdy lekarz ściągnął pessar po 6 tygodniach już miałam rozwarcie na 2cm.Urodziłam następnego dnia.Nie martw sie! Porozmawiaj z lekarzem powiedz co Cie martwi.Pessar jest zabezpieczeniem.Po jego założeniu spałam spokojnie!Daj znać co z Tobą i maleństwem!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja już "przeterminowana" i mam 2 cm........

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc Marerka.To moze juz niedługo???Moj maluszek za wczesnie sie pchał na ten swiat.Miał sie urodzić 9 stycznia a zawitał 29 grudnia.Z tym rozwarciem to róznie bywa.Moja siostra od 25 tygodnia miała rozwarcie na 2 cm .A jak nastroje przed porodem??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

anulka - szyjka jest skrócona. Mnie przy takiej ginka wysłała na L-4. Fakt miałam przy tym przedwczesne skurcze... Odpoczynek i luteina pomogły szczęśliwie donosić. Przypuszczam, że szyjkę masz twardą, bez rozwarcia, bo już byś leżała w domu. Będzie dobrze, ale trzeba zwolnić i zacząć się oszczędzać :wink: . Zaglądaj do lekarza!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Żanetka 2 cm nie rozwarcia a szyjki... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć !Dalej w jednym kawałku?Jak sie czujesz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Część dziewczęta- czy kłucie w pochwie moze być objawem skracajacej się szyjki? Grzybka już wyleczyłam wiec to raczej nie to. Jestem w 18tc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kikusia pisze:
Część dziewczęta- czy kłucie w pochwie moze być objawem skracajacej się szyjki? Grzybka już wyleczyłam wiec to raczej nie to. Jestem w 18tc.
nie :) mi ginka powiedziala ze kazde klocie jest normalne natomiast bole podobne do @ sa niebezpieczne :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też mam dzisiaj kłucie w pochwie i zaczyanm się dość mocno tym martwić. Napiszcie czy miałyście coś takiego?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nesajem- byłam u gina we srodę i wypytałam o kłucia w pochwie. Mogą być - raz mocniejsze raz słabsze. Moja ciąża troche młodsza ale też mnie to niepokoiło

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za pocieszenie :). Tak czy inaczej pójdę sprawdzić czy wszystko jest ok, ale zastanawiałam sie czy powinnam to zrbić zaraz (czyli jechać do szpitala). A tak spokojnie umówię się jutro na wizytę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To ja jeszcze tylko dopiszę, że jestem po wizycie i u mnie wszystko w jak najlepszym porządku. Te kłujące bóle okazały się zupełnie niegroźne :).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nasajem- tak własnie mówiłam. Dobrze jednak samemu zapytać o to co dolega. Zawsze to z pierwszej reki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kikusia, tylko dzięki Tobie i kilku jeszcze informacjom z internetu spałam przez cały czas spokojnie ;). A wizytę miałam na ten piątek więc 3 dni różnicy nie były problemem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Widzę, że podniosę temat sprzed roku, ale coś mnie zaintrygowało..

Ja mam napisane w karcie, że mam szyjkę 1,5/0/0 czyli to szyjka krótka z natury? Jest taka od poczatku ciąży i nie doszło do rozwarcia. Ginka twierdzi, ze jest w porzadku i jej wierzę, ale myślałam, że to nromalna długosc.. Dziewczyny pisza o 3 cm..

Biorę od 20 tygodnia lluteinę i nospe, bo bez nich miałam silne skurcze. Szyjka zawsze w badaniu wg gin wygladała dobrze.

Pytam z ciekawości. Kiedys miałam robiony zabieg na szyjce, bo miałam zmiany o charakterze nowotworowym. Czy szyjka się od tego mogła skrócic?

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To ja wykorzystam podbicie tematu ;)
Bylam na poczatku lutego (w 21tc) na usg. Moja szyjka miala 3 cm, ale ujscie wewnetrzne bylo rozwarte na 7mm. Nie mialam zadnych skurczy, tylko bole w prawym boku, pod zebrem. Lekarz kazal brac luteine dopochwowo 2xdziennie, do tego no-spe i magnez 3x. I powiedzial, zeby w razie bolu lezec. Myslicie, ze takie malutkie rozwarcie moze byc w jakis sposob niebezpieczne? Tak sie przestraszylam, ze przestalam robic dluzsze spacery, wszedzie samochodem, a w domu jak mam tylko wolna chwile to leze. Czy nie przesadzam ? Bo przyznam, ze miewam sklonnosci hipochondryczne, szczegolnie jak sie naczytam o czym :) Czasami miewam uczucie takiego napietego, pelnego podbrzusza, ale tylko na chwile. Nastepna wizyte mam na poczatku marca (lekarz powiedzial, ze wtedy dokladniej przyjrzymy sie szyjce) i nie wiem czy do tego czasu jest sens w ogole o tym myslec i bez sensu sie zamartwiac.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]