Dzisiaj jest pn wrz 01, 2014 1:12 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość

CZY JEST TEZ JAKAS DZIEWCZYNA KTORA PALI NIESTETY TAK JAK JA PAPIEROSY PYATALAM SIE SWOJEGO LEKARZA CO MAM ZROBIC a ON ODPOWIEDZIAL ZE NAJLEPIEJ RZUCIC PALENIE ROK WCZESNIE PRZED CIAZA I TERAZ ODRADZA MI RZUCENIA CALKOWITEGO PALENIE JESLI NIE POTRAFIE ALE NALEGAL Z OGRANICZENIEM SIE DO MINIMUM CZUJE SIE GLUPIO BARDZO ALE NIE POTRAFIE RZUCIC PAPIEROSOW CZUJE SIE JUZ WYRODNA MATKA

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hye kasia ja mam ten sam problem. no oczywiscie dziennie wypalam do 2 szt i nie wiecej nawet zdarzylo mi sie nie palic przez ok tydz co dla mnie bylo suukcesem. wiem ze nie rzuce to chociaz staram sie ograniczac :D i tobie radze to samo pozdroffki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: HEJ ANETO

TROSZKE MI ULRZYLO ZE SA TAKIE OSOBY JAK JA JA TO GORA 2-3 DNI NIE PALILAM I TROCHE WIENCEJ PALE OD CIEBIE PRZED CIAZA WYPALALAM PACZKE DZIENNIE TERAZ OGRANICZYLAM SIE DO MINIMUM DO POLOWY A CZASAMI NAWET MNIEJ DZIENKI ZA POSTA POZDRAWIAM W KTORYM JESTES TYGODNIU BO JA 25 PRAWIE

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to podobno nie jest wcale takie straszne... jak sie duzo palilo przed ciaza to w ciazy trzeba po prostu ograniczyc...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nio ja obecnie jestem w 36 tc :D :D :D takze sie nie przejmuj nie jestesmy same, ale jesce na twoim miejscu staralabym sie ograniczyc
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Witam serdecznie.Ja miałam ten sam problem w pierwszej ciązy,ale jakoś w 5 miesiącu samo mnie odrzuciło od papierosów.Teraz na szczęście mam spokój,ale za to mój mąż kopci strasznie.Nie stresujcie się tym ,wystarczy ograniczyć do minimum i chrupać na przykład marzhewki , mi to pomagało i jaką śliczną cerę ma moja córeczka,po tej marchewce.Znam kilka mamuś ,które palą i są w ciąży i nic strasznego się nie dzieje.Tak że spokojnie nie denerwujcie się dodatkowo bo dzidzie będą nerwowe.Pozdrawiam serdecznie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie jesteś jedyna. Ja też mam ten problem i też próbowałam rzucić palenie, ale niestety nie udało się. Lekarz zresztą też odradzał nagłe rzucanie palenia. Przed zajściem w ciążę paliłam do 30-tu papierosów dziennie, ale ograniczyłam do ok. 10. Wiecej niestety nie dam rady, bynajmniej na razie. Będąc w ciąży z pierwszym dzieckiem też paliłam. Moja starsza córka ma obecnie 9 lat i jest zdrowa - na szczęście. Powiem tylko jedno - bardzo wiele kobiet ma ten problem i nie należy się tym stresować bo może być jeszcze gorzej, a uważanie siebie za wyrodną matkę to też ogromna przesada. Wiadomo są wyrzuty sumienia, i strach o dziecko, ale świat nie jest idealny. Jeszcze wiekszym problemem jest stres, niestety obecny wszędzie i na każdym kroku. Po prostu nie przejmuj się tylko ogranicz do ilu tylko możesz. Powodzenia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: ale ulga

DZIENKI ZE DO MNIE PISZECIE NAWET NIEWIECIE JAK MI JEST LZEJ NA SERCU ZE NIE JESTEM SAMA OCZYWISCIE TO NIE POWOD ZEBY NIE OGRANICZYC SIE BEDE SIE STARALA JAK MOGLA POZDRAWIAM WSZYSTKICH I PISZCIE

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej ja jestem w 7 tyg. jak sie dowiedzialam bylam w 4 tyg nie moglam rzucic palenia bylam zla ze niemoge palic uwielbialam palic. alepodpalajac kazdego papierosa czulam sie okropnie mialam wyrzuty sumienia a po drgie po wypaleniu bylo mi slabo zle sie czulam. nie pale od 2,5 tyg i jest dobrze ciagnie mnie czasem ale najgorszy byl pierszy tydzien potem juz jakos poszlo. przed ciaza palilam ok ramki dziennie (od ok 9 lat) i zawsze mowilam ze jak bde w ciazy to pewnie itak bede pali. jakos mi sie jak narazie udaje nawet jak sie na cos strasznie zdeneruje to nie siegam po papierosa. i wcale nie jem jak za dwoch razcej jem normalnie a czasem mniej niz przed ciaza. boje si ejednego ze w pozneijszych miesiacach jak ju zmina mdlosci itp to znowu zacznie mnie ciagnac ale zobaczymy. wiem ze moja tesciowa palila w ciazy i na 99% przez to moj maz jest chory na astme oskrzelowa ktora zaczela sie rowijac jak byl nastolatkiem i boje si ezeby nasze dziecko nie bylo na to chore bo to naprawde nieprzyjemna choroba, a moze ja odziedziczyc po ojcu:(. pozdrawiam i zycze powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Madzia P, ja tez mam swojej matce za zle, ze pali papierosy jak byla w ciazy ze mna. Dzieki temu mam teraz wrodzona wade serca :wink: i prawdopodobnie niedlugo czeka mnie pewien zabieg z tym zwiazany :? A najgorsze jest to, ze nie wiem czy moj maluszek nie odziedziczy tego po mnie?, bo dopiero niedawno zaczely pojawiac sie jakie kolwiek informacje w srodowisku lekarzy odnosnie tej wady i narazie nic nie wiadomo :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to ja następna zgłaszam sie do Waszego grona!!!
niestety....też wydawało mi się,że jak zobaczę 2 kreski na teście to wypalę wtedy ostatniego papierosa!!!!
nie dało się!!!!!!!!!!!przed ciążą wypalałam ok 25 dziennie,teraz staram sie ograniczac do 3-5,ale chyba same wiecie jakie to ciężkie!!!!!! :evil: :evil: :evil:
jak narazie nie mam mdłości,nie wymiotuje,nie drażnią mnie zapachy.....może jak przyjdą z czasem te dolegliwosci to mnie odrzuci od fajek???chciałabym bardzo :!:
a może jak wreszcie zobacze mojego dzidziorka na pierwszym USG to walnę tym syfem???narazie smakują mi jak zawsze!!!!
pocieszam się waszymi wypowiedziami,ze mimo palenia wasze dzidziusie rozwijają się prawidłowo!!!mam nadzieję że i u nas wszystko będzie super!!!tylko że ja mam jeszcze jedno zmartwienie.....mam 36 lat-a to moja 1 ciaża!!!i jescze te fajki do tego!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: hej zielona

napewno z twoja dzidzia bedzie wszystko ok. a wiekiem sie nie przejmuj moja babcia miala 41 lat jak urodzila mi ciotke i bylowszystko wporzadku. pisze prawde. :) a co do fajek to nie jestes sama wiesz juz co bedziesz miec? pozdrawiam odpisz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hehe :)
ulzylo mi! dolaczam sie bo choc od 21 tyg.jestem w ciazy tez jakos nie moge rzucic.Wczesniej palilam paczke dziennie w wersji "czerwone"czyli mocne byly :wink: Teraz przaszlam na mentole i zdecydowanie mniej. Udalo mi sie nie palic max przez 3 dni, po czym moj mezczyzna stwierdzil:"ty moze zapal jednak,bo nie idzie z toba wytrzymac" :wink:
Wiem,ze najlepiej by bylo,gdybym rzucila, ale nie moge.Wyniki badan mam wrecz idealne,Junior kopie jak szalony,wiec na pewno wszystko w porzadku :)
Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

HEJ DZIEWCZYNY WIEM JUZ CO BEDE MIALA BEDZIE CHLOPCZYK MARCELEK CHODZ LEKARZ MOWIL ZE BYM NIE BRALA TEGO DO SERCA BO NIE JEST PEWNY ALE CIESZE SIE BARDZO A PROPO PALENIA TO JA TEZ PALILAM MOCNE TZN CZERWONE A TERAZ PRZEZUCILAM SIE NA MENTOLE I MNIEJ PALE A MARCELEK BUSZUJE JAK NIGDY JESTEM TAKA SZCZESLIWA

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Widze ze nie tylko ja mam ten problem z papierosami :/ w sumie nie pale teraz duzo ale najlepiej bylo by rzucic prubowalam juz wszystkiego niby silna wola itd ale jak moge miec silna wole skoro moj maz rowniez pali Ratunku.....!!! Ale w sumie troche mi ulzylo ze nie jestem sama z tym problemem :) W pierwszej ciazy tez palilam ( nie duzo) bo max 5 papierosow i synek urodzil sie zdrowy

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Junior moderator
Awatar użytkownika

Ja paliłam jak parowóz
Rzuciłam w pierwszej ciązy. Straciłam synka i jeszcze tego samego dnia kiedy dowiedziałam sie o jego śmierci wypaliłam 3 sztuki.
Po powrocie ze szpitala wróciłam do nałogu.
Zaszłam w ciaze z córką.
Cięzko było, bo paliłam mimo, ze papierosy mi nie smakowały, ale ciągneło mnie niesamowicie. Rzuciłam całkowicie przed 3 miesiacem ciązy.
Wróciłam po porodzie i karmieniu piersią (lubie palic i nie ukrywam tego)
Jak to mowia do trzech razy sztuka.. nie palę prawie od samego poczatku, choc nie było łatwo, bo potrafiłam nie palic cały dzien a wwieczorem wypałam 3-4 papierosy.
Jednak mysle, ze dziecko jest wystarczajacym argumentem do tego żeby rzucić.

Mój mąż pali, ale specjalmnie mi to nie przeszkadza.
Nawet jak palilismy oboje i nie było dziecka to nie palilismy w domu, bo cenie sobie czyste ściany i firany ;)

Jesli możesz sie ograniczyc do kilku sztuk, wierze, ze mozesz nie palić ;)

No i ciesze sie ze synus urodził sie zdrowy!

Nie bede ci prawiła morałów, bo wiem jak jest ciezko, ale mam nadzieje, ze jakoś sobie poradzisz z tym ;)

Obrazek

Piotruś *† 11 grudnia 2008r[*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No kochane koncze ostatnia paczke papierosow i wiecej nie kupie chodz by nie wiem co. Nie chce truc mojego maluszka a po drugie i ja sie lepiej tez poczuje. Tak ze trzymajcie kciuki :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Junior moderator
Awatar użytkownika

zaciskamy kciukasy!

Mi bardzo pomogło wychodzenie z domu, szukanie nowych zajec, bo chciało mi sie palic w domu najbardziej.

Nieraz mam ciagoty, nie powiem. Ostatnio jakies 2-3 tygodie temu myslałam ze zdechne jak nie zapale, ale jakos sobie poradziłam ;)

Obrazek

Piotruś *† 11 grudnia 2008r[*]

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Dla mnie to jest niepojęte, jak można palić w ciąży :?

Sama rzuciłam palenie w dniu zrobienia testu i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.

I bez urazy, ta silna wola to tylko takie gadanie... Jak ktoś na prawdę chce to rzuci, a zwłaszcza w ciąży, dla dobra dziecka.

Rosnę
Obrazek

[*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No najwyrazniej mozna skoro powstal ten temat na forum. Fajnie ze rzucilas ale nie wszyscy maja ta silna wole tak jak ty

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]