Dzisiaj jest wt cze 25, 2019 8:40 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Moj synek zaczol wlasnie 3 miesiac, juz od 1 miesiaca mial podawane sporadycznie mleko modyfikowane Nan1+ mleko naturalne, pózniej przeszlam na Bebiko1+ mleko naturalne( doslownie jeszcze 2 tygodnie temu ssal cycusia) a teraz mleko mi zaniklo i pije samo mleko Bebiko 1 , i wlasnie teraz doslownie od paru dni ma na buzce 2 male plamki(pokryte chrostkami) na policzku i jedna na nosku. Znalazlam tez 2 plamki na kosci ogonowej- tylko tu sa bardziej suche" łuszczace sie" Pani doktor powiedziala ze to skaza bialkowa. Ale przepisala mi też krem Elcom-mowila zeby smarowac raz dziennie.
Czy to moze byc skaza bialkowa??

aha wczoraj umylam malego w Oilatum i dzisiaj sprawdzalm na kosci ogonowej- sa te plamy- ale juz nie sa chropowate-tylko troche jeszce luszczace sie
Czy ktos ma podobne objawy- czy to jednak ta skaza??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem czy na podstawie kilku plamek i krostek można orzec skazę białkową. Gdyby to miała byc skaza to lekarz kazałby karmić nutramigenem (czy jakoś tak to sie nazywa ;) ). Zuza ma dwa czerwone krościaste policzki i nie zostały rozpoznane jako objaw skazy białkowej. Tylko mieliśmy zmienic mleczko na hypoalergiczne (NAN 1HA). A do smarowania kremik do wrażliwej skóry ("Lichtena"). Karmię też jeszcze swoim mlekiem i mam tylko nie przesadzać z nabiałem. Efektów specjalnych to nie przyniosło, ale przy kolejnych wizytach pediatra też nic więcej nie kazała nam robić...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wlasnie nie wiem teraz co robic, posmarowalam 1 raz tym kremem Elcom i widze duza poprawe, mleka nie zmienilam, caly czas karmie go tym bebiko 1 nic sie nie pogorszylo- nawet nie mam z czym teraz isc do drugiego lekarza, bo plamy staly sie niewidoczne(tylko jak przejade opuszkiem palcow cos czuc -drobne krosteczki.
Wiecej mu nie posmaruje tej buzki tym kremem( a wczesniej posmarowalam, gdyz nie wiedzialam ze to sterydy)
Mam nadzieje ze to byl falszywy alarm, zobaczymy za pare dni czy cos sie zmieni.
pozdr

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

u nas skaza bialkowa zostala rozpoznana po krstkach na buzi, szorstkiej skorze za uszkami i na lydkach i katarku. wszelki nabial poszedl w odstawke i krostki same zniknely tylko z katarku ni jak nie mozemy sie wyleczyc :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marta R-K pisze:
u nas skaza bialkowa zostala rozpoznana po krstkach na buzi, szorstkiej skorze za uszkami i na lydkach i katarku. wszelki nabial poszedl w odstawke i krostki same zniknely tylko z katarku ni jak nie mozemy sie wyleczyc :(

To masz dobrze, ale co innego jest karmic piersia, a karmic butla jak karmisz piersia, to rezygnujesz z jakis produktow i najczesciej wszystko jest ok. A ja karmie go butla i nie wiem na jakie mleko zmienic:(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

chyba za wczesniej sie pochwalilam, wlasnie przed chwilka zobaczylam na szyjce znowu czerwona plame z krostami i skore łuszczaca sie:( :cry:
Narazie moje serduszko usnol, ale jak sie obudzi to ogladne jego cale cialko

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

1979misi u mnie w rodzinie wszyscy ze skaza bialkowa lecieli i leca na Nutramigenie, ponoc niezbyt pięknie pachnie i smakuje ale nie uczula.

A ja bym ci powiedziała coś zupełnie innego niz ty mi, tobie to dobrze, możesz zmienic mleczko i dobrze, a ja od 3 miesięcy musze uwazac na wszystko co jem :wink: .

A tak na serio- pogadaj z pediatrą o Nutramigenie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!
I co robic?? Jak narazie niec sie nie zmienilo ze skora mojego skarba- nic sie nie pogorszylo, a caly czas go karmie tym bebiko, moze jednak to nie skaza??
Narazie caly czas czekam. Z wizyta do drugiego lekarza tez czekam, bo nic mu nie dolega- nawet nie ma katarku, nie ma tez kolek. Pieknie przesypa cala noc, ma apetyt.
Moze jednak to byl falkszywy alarm???

Marta R-K pisze:
1979misi
A ja bym ci powiedziała coś zupełnie innego niz ty mi, tobie to dobrze, możesz zmienic mleczko i dobrze, a ja od 3 miesięcy musze uwazac na wszystko co jem :wink: .

A ja i tak Ci zazdroszcze ze mozesz karmic piersia:) :P
pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Midi 1979 a ty czemu nie mozesz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marta R-K pisze:
Midi 1979 a ty czemu nie mozesz?

Niestety karmic piersia nie moge juz bo Łukaszek jak bral ostatnio cycusia to wypluwal, krzyczal okropnie(pewnie mial to po tatusiu-bo tesciowa tez karmila bardzo krotko bo nie chcial cyca) i mleko zanikło mi :( niestety, pobudzalam laktatorem, ale tylko udalao sie na krotko

A co do tych zmian na skorze, to wszystko zaniklo, tylko na glowce ma chyba ciemieniuche- wiec prawdopodobnie to nie byla skaza bialkowa, caly czas kapie malego w oilatum i juz nie smaruje go oliwka.

Dziekuje wzsystkim mamom za odpowiedzi:)
pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:D :D :D Moje dziecko (obecnie ma 9 lat) tez chorowało na skazę białkową . Obiawiało to się suchością skory plamami i krostkami na buzi w zagięcich rączek i nozek, oraz za uszami miał pękającą skórę. Podawałam mu Nutramigen, kąpałam w balsamie kupionym w aptece o nazwie Baloneum Hermal ,oraz smarowałam maścią zrobioną na receptę. Przezuciłam się takze na mleko kozie , jest ono bardzo słodkie i mojemu synowi bardzo smakowało.Bardzo przestrzegałam diety dziecka ciastka to tylko bez zawartości białka ,zero serków ,czekolady . Tak męczyliśmy się oboje ok. 3 lat, ale opłacało się dziś moj syn jest zdrowy wszystko je . Trzeba przestrzegac diety dziecka ,aby w przyszłości nie było przezutów i powazniejszych chorób. :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

1979misi uważaj z tą maścią ;) ELOCOM to maść sterydowa możesz nią używać bardzo rzadko bo Twój synek będzie miał w przyszłości kłopoty z cerą :wink: jest bardzo śilna dlatego poprawę tak błyskawicznie widać

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, a czy skaza białkowa może się ujawniać jedynie nietolerancją na pokarm matki (dodam że mam dietę na maxa - zero nabiału, nic, do picia tylko woda i lekka herbata, zadnych herbat ziołowych-bo uczulać mogą... zero biszkoptów,sucharów, tylko indyk, marchewka, ryż kasza, ...) bez skaz na skórce?
Ma jedynie ciuteńkę bardziej suchą skórkę na brewkach.
Cóż ja mogę mu przekazać z własnym mlekiem jak mam tak ubogą diete?? A i tak mały ma jeszcze bóle brzuszka po około 1 godzinie od jedzenia ... i to cały dzien. Podaje mu teraz nutramigen na zmiane z moim mlekiem... moze ciut poprawy jest. A i infakol daje..

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]