Dzisiaj jest śr lut 26, 2020 2:22 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość

Siemka wam sluchajcie ja wpadlam z moim chlopakiem i na tescie wyszlo mi pozytywne jest to moje pierwsze dziecko i mam 19 lat ale nie wiem jak to powiedziec rodzica, zle sie czuje przez caly dzien jest mi bardzi niedobrze nie moge whcodzic do autobusow bo mdleje nie moge nic jesc bo wydaje mi sie ze jestem caly czas glodna ale jest mi tak niedobrze ze sie boje.Caly czas mnie boli brzuch ale nie tak normalnie tylko tak jakby mi sie chcialo kupe :lol: a nie moge a jak juz moge to poprostu ze mnie plynie :( czy w czasie ciazy moge zazywac lek ENTEROL to jest przeci wymiata i sraczce :oops: musze isc do lekarza ale jedna baba mnie przestraszyla lekarka ze ja mam brac jakis magnez czy cos takiego i darła sie po mnie ze juz jestem spozniona:( mozecie mi odpisac???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pierwsza i podstawowa sprawa to to że bezwzględnie powinnaś iść do lekarza i to nie tylko przez "dolegliwości". Lekarz obowiązkowo musi Cię zbadać, określić wiek ciązy i inne parametry,dać skierowanie na badania.Bać nie ma się czego bo lekarze są od tego żeby nam pomóc. To co kazała łykać pani doktor to z całą pewnością był kwas foliowy, który spokojnie, bez recepty możesz kupić w aptece, kwas foliowy zapobiega wadom cewy nerwowej u dzieci ale jest skuteczny tylko w pierwszych miesiącach i przed ciążą więc dlatego może powiedziała że już trochę późno ale tym się nie przejumuj- poprostu kup jak jakszybciej- pewnych rzeczy nie da sie przewidzieć.
Myślę że powinnaś też jak najszybciej powiedzieć o wszystkim rodzicom. Im szybciej to zrobisz tym szybciej sytuacja się ustabilizuje a dolegliwości jakie masz mogą być potęgowane strachem przed cała sytuacją.
Ale przede wszystkim idz do lekarza zwłaszcza jeśli jesz bardzo mało tak jak napisałaś i masz biegunkę, branie lekarstw bez konsultacji z lekarzem też jest nie wskazane. A jeśli nie uzyskas rzetelnych, konkretnych inf. to tylko pogłebisz swoją niepewność.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam! ja rowniez mam 19lat i za 5 tyg. bede rodzic. Balam sie strasznie powiedziec o tym rodzica, ale uwierz mi jak juz to zrobilam bylo mi owiele latwiej. Nie wiedzialam jak mam to zrobic dlatego wlanelam prosto z mostu ze bylam u ginekologa i wyszlo ze jestem w ciazy i czekalam na reakcje. Bylo bardzo dobrze chociaz bede samotna matka wspieraja mnie od samego poczatku, bez ich pomocy nie dalabym rady. Nie przejmuj sie tym ze nei bralas magnezu. Ja o ciazy dowiedzialam sie w 7tyg i przez caly okres nie bralam magnezu. Najwazniejsze pojdz do lekarza i bizrez tabletki zawierajace kwas foliowy. A tym magnezem sie nie przejmuj ja go nie bralam a z dzieckiem jest ok. Co do mdlosci i wstretu do jedzenia to niestety normalne ale pociesze cie to minie. Zycze powodzenia i nie stresuj sie teraz pod sercem masz malenka istote i to sa najszczesliwsze chwile w towim zyciu. pamietaj dziecko to skarb

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam 21 lat i również bardzo bałam się poinformować moją rodzinę o ciąży, tym bardziej, iż siostra również bardzo wcześnie zaszła w ciążę będąc na utrzymaniu rodziców, a wówczas reakcja nie byla zadowalająca.Na szczęście w moim przypadku zapanowała ogólna radość. A było to dla mnie bardzo zaskakujące,ponieważ dopiero zaczęłam studia, drugi raz z resztą, i spodziewałam się ogólnego gniewu. Mama wręcz zaczęła śmiać się ze mnie i powiedziała, ze dziecko to największe szczęście jakie mogło mnie spotkać i zgodnie doszłyśmy do wniosku , ze zawsze byłby na nie nieodpowiedni moment, aż z czasem byłoby na to za późno. A teraz niecierpliwie wyczekujemy przyjścia Gabrysi na świat :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hey dziewczyny ja mam 20lat i rowniez zaliczylismy wppadke z moim obedcnym facetem. oboje wiedzielismy o ciazy od 6-7 tc lecz najgorsze zostalo caly czas przed nami - powiedziec rodzince, poniewaz jestem najmlodsza z 3rodzenstwa nie czekalismy na oklaski :lol: :lol: no ale ze pracowalam na okres probny chcialam jak najszybciej isc na zwolnienie przez co musialam udawac ze nadal pracuje bo rodzice nadal nic nie wiedzieli.az pewnego dnia powiedzialam bratu co jest grane jako ze jest najsztarszy z rodzenstwa postanowil mi pomoc powiedziec o tym rodzicom. dodam ze mojego faceta akurat nie bylo dopiero przyjechal po fakcie. no coz reakcja nie byla ciekawa powiem szczerze poniewaz to ja zawsze bylam ta czarna offca w rodzinie w kazdej sytuacji. odrazu byl temat slubu - acz kolwiek moj brat ma weselicho 29.07.06 i mamuska jesce nosi zalobe po swojej mamie wiec nasze weselicho postanowilismy odlozyc :) :) chociaz moglabym dalej opisywac moja historie dalej ale jak sobie przypomne ten okres w moim zyciu od momentu dowiedzenia sie o ciazy do ok msc po tym jak powiedzialam rodzicom to nie az mi sie odechciewa. ale teraz jest spuer gicior wszyscy czekaja na dzidzie a zwlaszcza BABUNIA(ktora najbardziej krzyczala) :wink: :wink: pozdrawiam i zycze powodzonka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ale to chaotycznie wyszlo :? :? :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja tez mam 20 lat. wlasnie sie dowiedzialam ze jestemw ciazy. nie moge powiedziec ze to byla wpadka, ale wielkiego planowania tez nie bylo. powiedzialam rodzica o swoich podejzeniach, a gdy one zostaly potwierdzone testem przekazalam im ta wiadomosc... narazie oswajaja sie z ta mysla ale sa szczesliwi... albo dobrze udaja:):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny.
Mam 21 lat i jestem w 8tyg ciąży. Powiedziałam juz swoim rodzicom, że jestem w ciąży i chociaż początkowo byli strasznie(!) zaszokowani i zdziwieni, to bardzo się ucieszyli i teraz setrasznie nam pomagają. sam moment powiedzenia im tego, byl chyba najtrudniejszym momentem w moim życiu, ale na szczęście przyszły (i szczęśliwy) tatuś był przy mnie i mnie wspierał. Teraz jestem już spokojna i wiem, zesobie poradzimy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej. Mam 19 lat, obecnie jestem w 19tc :D Nie mogę powiedzieć żeby moja rodzina skakała z radości kiedy się dowiedzieli, ale nikt mi złego słowa nie powiedział ( starszy brat próbował, ale moj ojciec tak na niego naskoczył, że braciszek odpuścił sobie dalsze komentarze :D ). Większy problem miałam chyba z facetem ( 7 lat starszy ode mnie), który stwierdził nagle, że nie jest wystarczająco dojrzały na to by zostać ojcem... Ale z nim też już sobie "poradziłam" i obecnie szaleje z radości, że prawdopodobnie będzie miał synka :) Mieszkamy razem, są gorsze i lepsze dni, ale za wszelką cenę staramy sie walczyć o naszą mała rodzinkę :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Patka i właściwie co z Tobą dalej bo nic nie piszesz??????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

z mezem (niedawno po slubie) dowiedzielismy sei ze jestem w ciazy w bardzoneikonfortowej sytuacji bo mieszkalismy u rodzicow a ze chcemy zaczac budowe domku obok mojejbabci to wyprowadzilismy sie do domku letniskowego (nie ma łazienki wody bierzacej wc na dworzu)no i okazalo sie ze jestem w ciazy, do rodzicow wrocic nie mozemy (dlugoby opowiadac) budowa domku sie odwleka wiec na zime musimy wprowadzic sie do babci i siedziec jej na glowie ok roku:( . Wiec jak powiedzialam rodzince ze ejstem w ciazy to owszem cieszyli sie ale martwie sie bardzo jak to bedzie z malenstwem i jak ja sobei dam rade,mowi im ze dam ale naprawde jestem troche przerazona. trzymam kciuki za was wszytskie mamuski

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Patka!!! Dasz rade!!! Ja mam 17 lat i jestem w 33 tyg ciąży !!! Powiedziałam rodzicom bo nie chciałam z tym zwlekaćim później tym trudniej. Nie byli zadowoleni ale nie krzyczeli bo na co mają krzyczeć!!DZiecko to nie kara a ciąża to nie choroba. Powiedz rodzicom bo oni napewno bardzo Cię kochająi zrozumieją bo takie rzeczy się zdarzają. Równieżwpadłam ale nie moge powiedzie że żaluje bo teraz czekam na mojego kochanego synka!!I jestem bardzo szczęśliwa!!Nie zażywaj żadnych lekarstw bez wiedzy lekarza a jeśli chodzi o wymioty i sraczke to idz do apteki poweidz że jesteś w 1 trymestrze ciąży i że potrzebujesz cośna takie dolegliwości to napewno poleci jakiś bezpieczny lek homeopatyczny. Nie załamuj się i nie martw bo nie masz czym!Wiadomo początki sątrudne ale później z górki!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]