Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 10:04 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie!javascript:emoticon(':D')
Very Happy Jestem tzw. wrześnióweczką, czyli mniej więcej ok. 7- 8 tydz. w wyniku posiewu wyszły bakterie e. coli ( 10^5). czy należy brać antybiotyk, czy np. odczekać jeszcze trochę, żeby dzidziuś podrósł? Wcinam urosept, vit. C i żurawinki i nie czuję się najgorzej. Ale czy ta bakteria siedząca w moczu może wyrządzić jakieś większe szkody i należałoby ją zwalczyć od razu?j
Bardzo proszę o radę!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj, przy moim E. coli 10^4 lekarz przepisał urosept 3x1, a potem 3x2 i wit. C. Żurawiny też są ok. Niestety po 3 tygodniach E. coli było więcej, wysokie CRP i skończyło się szpitalem i antybiotykiem.

Na Twoim miejscu brałabym urosept i kontrolnie, za 7 dni zbadała mocz. Jeśli wyjdą liczne bakterie zrobić posiew i wtedy lekarz - jeśli wyniki się pogorszą - zaleci antybiotyk.

generalnie E.coli jest bakterią zasiedlającą okrężnicę, czyli jest w naszym organizmie zawsze, natomiast przez nieprawidłowe (od tyłu do przodu) podcieranie po toalecie możemy ją łatwo przenieść (i tym sposobem najczęsciej małe dziewczynki nabawiają się tego paskudztwa).

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie chcę Cię martwic, ale Urosept nie pomoże na E-coli
sama miałam to cholerstwo i po bezskutecznych 2 opakowaniach Uroseptu, w 14 tygodniu lekarz przepisał mi Duomox (łagodniejszy antybiotyk)
po 7 dniach jak ręką odjął :)
od tej pory (odpukać!) bakterie nie wróciły
i jeszcze jedno - to trzeba wyleczyć, tak powiedział mój ginekolog
powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Potwierdzam to co pisze Boginka, na e.coli tylko antybiotyk. Ja się wyleczyłam Amotaksem-antybiotyk + Nystatyna. Koniecznie trzeba zadziałać radykalnie, urosept nic nie pomoże, a antybiotyk na e.coli to przeważnie penicilina, którą w ciąży b.często się przepisuje. Życzę powodzenia :) i zdrowia.
PS. Ja po wyleczeniu mam tylko wątpliwości czy iść na basen, żeby znowu nie złapać tej bakterii albo innej...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzięki za informacje!
Urolog przypisał Augmentin w dosyć małej dawce, natomiast ginekolog jeszcze kazał poczekać tydzień, żeby zacząć brać jednak bliżej końca pierwszego trymestru. Choć to i tak dopiero 8 tydzień...
pozdrawiam! :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam mam z mężem poważny problem dziś odebraliśmy wyniki w posiewu nasienia i sie okazało że mój mąż w nasieniu ma bakterię E.coli -pał.G(-)-b.liczne nie wiem co to oznacza ale mam nadzieje że możemy liczyć na odpowiedz moje pytanie jest nastepujace czy jak moj maz jest nosicielem bakterii E.cola w nasieni czy przez stosunek moze mi wszczepic te bakterie bardzo prosze o jakakolwiek odp i mam antydiagram z okreslonej grupy antybiotykow ale nie jestem pewna czy doustne tabletki cos pomoga czy tylko na krotki okres zalecza i sie na nowo uaktywnia i zastanawiam sie czy nie bedzie musial maz isc do szpitala na oddzial zakazny aby E.coli zwalczyc odpowiednimi antybiotykami podanymi dozylnie a i odebralismy dzis badanie nasienia z ktorego rowniez nic nie rozmumiem
ANALIZA SEMINOLOGICZNA:
czas uplynnienia 20 min
objetosc2ml
lepskosc wodnisty
liczba plemnikow w 1ml 2-3 wpw mln
liczba plemnikow w ejakulacie-
Ruchliwosc:
typ A(prawidlowy) 1-3
typ D (martwe) 0-1
leukocyty 15-25 wpw
jeszcze raz prosze o odp i pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A i czy ja moge byc nosicielka tej paskudnej bakterii jaka jest E.cloi i czy dlatego ze maz ma E.coli w nasieniu nie mozemy miec dzieci?
i czy jak zwalczy bakterie bedziemy mogli miec dzidzie??? prosze wszystkich w wypowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie wiem jaki ma wpływ ta bakteria na płodność męża. Wiem natomiast, że jest to bakteria do zwalczenia - mi udało się z nią uporać (antybiotyk Augmentin nie pomógł, ale Furagin zadziałał bardzo skutecznie). I to będąc juz w ciąży.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anka01 pisze:
a i odebralismy dzis badanie nasienia z ktorego rowniez nic nie rozmumiem
ANALIZA SEMINOLOGICZNA:
czas uplynnienia 20 min
objetosc2ml
lepskosc wodnisty
liczba plemnikow w 1ml 2-3 wpw mln
liczba plemnikow w ejakulacie-
Ruchliwosc:
typ A(prawidlowy) 1-3
typ D (martwe) 0-1
leukocyty 15-25 wpw
jeszcze raz prosze o odp i pozdrawiam

ja o coli nic ci nie powiem bo nie wiem
ale czas upłynnienia i ruchliwosc jest jak najbardziej w porzadku
troche leukocytow duzo
jest jakis stan zapalny, ktory trzeba wyleczyc
chyba ze to coli wplywa na te leukocyty (tego nie wiem)

i plemniczkow jest troche mało
takie wyniki wskazuja niestety na oligozoospermie
napewno masz w wyniku napisane 2-3 mln w 1 ml? a nie 20-30 ?
norma to powyzej 20 mln

ale wazne ze sa ruchliwe! to jest szansa na ciaze, choc powinniscie zasiegnac rady specjalisty.
ale ciesz sie ze sa plemniczki i to nie tak malo a do tego takie ruchliwe
zachowaliscie wstrzemiezliwosc kilkudniowa przed badaniem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj kachamala bardzo mnie pocieszylas z tymi ruchliwymi plemniczkami ale niestety jest ich bardzo malo tak jak napisalam 2-3 wpw mln no niestety tak jest ale mowisz ze ruchiwe sa bardzo no to moze cos nam wyjdzie z tych jego plemniczkow jakies malutki bobasek :D a mielismy tylko jednodniowa wstrzemiezliwosc bo lekarz chcial zobaczyc jak sie zachowuja plemniki przy normalnych stosunkach seksualnych:D pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anka01 pisze:
Witaj kachamala bardzo mnie pocieszylas z tymi ruchliwymi plemniczkami ale niestety jest ich bardzo malo tak jak napisalam 2-3 wpw mln no niestety tak jest ale mowisz ze ruchiwe sa bardzo no to moze cos nam wyjdzie z tych jego plemniczkow jakies malutki bobasek :D a mielismy tylko jednodniowa wstrzemiezliwosc bo lekarz chcial zobaczyc jak sie zachowuja plemniki przy normalnych stosunkach seksualnych:D pozdrawiam

normalnie badania sie robi po 3-5 dniach wstrzemiezliwosci, po co zanizac wyniki?
wiadomo ze plemniczki musza sie zregenerowac, dlatego przy poczynaniu dziecka seks codziennie jest nie wskazany - trzeba dac sie plemniczkom zregenerowac chociaz 2-3 dni
szanse sa jak najbardziej, napewno inseminacja albo in vitro wchodzi w gre

a powtorzcie badanie bo dluzszej przerwie moze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi w moczu wychodzą bakterie "liczne", ale gin nie zwraca na to uwagi. Dolegliwości ze strony pęcherza nie miałam od dobrych kilku lat. Każdy baketriomocz należy leczyć? Poza tym resztę wyników mam super, góra 8 leukocytów wpw i zero białka. Antybiotyk na jedno pomaga, a na 10 innych szkodzi, więc może lepiej niech sobie te bakterie tam siedzą, skoro krzywdy nie robią :?:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

panna-m pisze:
Mi w moczu wychodzą bakterie "liczne", ale gin nie zwraca na to uwagi. Dolegliwości ze strony pęcherza nie miałam od dobrych kilku lat. Każdy baketriomocz należy leczyć? Poza tym resztę wyników mam super, góra 8 leukocytów wpw i zero białka. Antybiotyk na jedno pomaga, a na 10 innych szkodzi, więc może lepiej niech sobie te bakterie tam siedzą, skoro krzywdy nie robią :?:

ale ty jestes w ciazy a tu mowa o osobie ktora w ciaze zajsc nie moze
troche inny przypadek bo nikt teraz ci nie przepisze antybiotyku bez wyraznego zagrozenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam

Mam ogromną prośbę o interpretację poniższych wyników badania moczu. Dodam, że jestem w 16 tygodniu ciąży:

GLU negative
BIL negative
KET * TRACE
SG 1.015
pH 5.0
PRO negative
URO 0.2 E.U./dL
NIT negative
BLO negative
LEU negative
Nabłonki pł 8-10
Krwinki białe 2-4
Składniki mineralne: liczne bakterie

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście niebawem idę do lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie uściśliłam, że nawiązałam do pierwszego postu :oops: , autorka jest w ciaży i miała posiew na bakterie. U mnie i ojciec lekarz i ginekolog traktują "moje" bakterie jakby nie istniały. Tak samo leukocyty, których czasem wyszło powyżej 5, ale poniżej 10. Twierdzą, że wyniki moczu mam bardzo dobre :? Może jednak zrobić ten posiew?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC [letni]