Dzisiaj jest wt kwie 07, 2020 2:28 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Hej dziewczyny!

Powiedzcie kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie ?? Co prawda zrzuciłam już 20 kg ale niestety w ciąży przybrałam 30 i jeszcze dużo kg zostało mi do zrzucenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niebyt obciążające ćwiczenia np. poprawiające krążenie można wykonywać prawie od razu po porodzie, ale takie bardziej forsowne po połogu. Myślę, że Twój organizm sam da Ci znać, czego nie powinnaś robić. Zresztą minął dość krótki czas od urodzenia dziecka, a Ty schudłaś już dość dużo. Postaraj się pozostałe kilogramy rozłożyć na dłuższy czas, żebyś nie miała kłopotów ze skórą, no i żeby organizm nie przeżył szoku. Przy opiece nad niemowlęciem Twój wysiłek jest tak duży, że może nie podejmuj dodatkowych, obciążających zadań. Nie wiem, czy karmisz piersią, ale produkcja pokarmu to wysiłek prawie 500 kcal dziennie, czyli tyle co forsowne ćwiczenia. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mam ten sam problem, przytyłam 15 kg, 5 poszło razem z porodem ale jeszcze 10 przedemna.
Chcialam zaczac robic brzuszki i cwiczenia na uda, ale byłam cieta i troche sie boje... Co prawda dopiero tydzien po, ale chcialabym jak naj szybciej wrocic do starych ubran...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może basen? Przyjemnie, mięśnie pracują ,kręgosłup w odciążeniu.Ja przynajmniej planuję pływanie po porodzie, jak tylko się da.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no po samym porodzie to ciezko plywac, czasem nawet przez pare tygodni jest krwawienie, ale potem... super sprawa :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No jasne, mialam na myśli rozpoczęcie plywania ok 2 mies po porodzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czyli tak czy siak trzeba odczekac te 6 tyg połogu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja chyba należe do tych nielicznych kobiet,bo 3 dni po porodzie ważyłam tyle co przed ciążą, a teraz to jeszcze spadłam o 4 kilo( przed ciążą 51 kilo, przed porodem 60 kilo, a teraz 47-48 kilo).Nie stosuję żadnej diety, jem wszystko, łącznie ze słodyczami, pizzą itp.
A teraz wrzuce moją fotkę.

Tak wyglądałam dobę po porodzie
Obrazek
A tak wyglądam teraz
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

niezłą mamuśke-laseczkę ma Patryczek :D

ja przytylam jakies 18-19 kilo, do wagi sprzed ciazy bez zadnych cwiczen wrocilam jakies pol miesiaca temu- teraz mam juz 1,5 kilo na minusie :lol: i mam zamiar zrzucic jeszcze z 4 kilo, bo przed ciaza wazylam najwiecej w zyciu :oops:

jakies 2 m-ce po porodzie przeszlam sie raz na aqua-aerobik, sle czulam sie bardzo niekomfortowo jesli chodzi o piersi i wiecej nie mialam ochoty, teraz zastanawiam sie nad zapisaniem sie na jakies fajne tance :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

diana niewiem czy nalezysz do nielicznych.... ja przez pierwsza ciaze przytylam 7 kg i tydzien po wazylam 50kg przy wzroscie 169cm.
w drugiej ciazy przybylo mi 4 kg i po porodzie wazylam 55.

wklejajac tu swoje zdjecia chcesz sie zapewne pochwalic... niewiem czy te mamuski ktore maja troche balastu po ciazy beda sie dobrze czuly ogladajac te fotki.....
chyba chcesz je zdowlowac.... pokazac ze Ty dobrze wygladasz po ciazy a one musza sie odchudzac.
troche mnie zniesmaczylas :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

4 kilo przez całą ciążę?? dziwnie mało... Ile ważył dzidziuś w takim razie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja przed ciążą ważyłam 48 kg przy wroście 165 cm. Przytyłam 8 kg i też w tydzień po porodzie śladu po nich nie zostało. Nie zamierzam nikogo dołować Każdyorganizm jest inny a najważniejsze jest zdrowie, a nie figura.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Garfieldek, nie miałam złych zamiarów, piszac posta i wklejając fotki :cry:
A generalowa ma rację i zgadzam się, ze figura nie jest ważna, tylko zdrówko i dobre samopoczucie.No a temat jest szeroki, wiec chyba moge się wypowiedzieć w ten sposob.[/url]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja w ciąży przytyłam 12 kg. Ze szpitala wracałam w spodniach ciążowych.
W ok. 2 tygodnie po ważyłam już tyle co przed ciążą. Teraz ważę 3 kg mniej. Muszę uważać żeby nie tracić na wadze żeby przypadkiem mleka nie stracić.
Mam dietkę ze względu na dziecko oczywiście :) Jem lekkostrawne produkty. Cały czas chodzę głodna a jem za trzech. :D
A tak wogóle to schudnąć bym chciała jeszcze jakieś 5 kg. Będę wtedy zadowolona.

Ostatnio zmieniony pn sty 29, 2007 10:40 pm przez Arianka, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja zawsze miałam problemy z wagą. Przed ciążą ważyłam 60 kg przy wzroście 158. Masakra, chociaż nie wyglądałam jeszcze tak źle jak mi się wydawało. W ciąży przytyłam 15 kg i bardzo się martwiłam co będzie po porodzie. A tu niespodzianka, bo w tydzień po porodzie miałam już tylko 3 kg na plusie, teraz ważę znowu 60 kg. Mam zamiar teraz z rozpędu schudnąć jeszcze 10 kg. Wtedy będę zadowolona ze swojego wyglądu. Brzuszek trochę jeszcze flakowaty,ale od dzisiaj zaczęłam robić brzuszki. Wcześniej nie dałam rady ze względu na okropny ból krocza. Ale napinałam mięśnie tak często jak tylko pamiętałam w ciągu dnia. Jeszcze dużo pracy przede mną, ale nie jest źle :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja w ciązy przytylam 10kg,choc strasznie się bałam,ze przytyje duzo wiecej.jadlam wszystko na co mialam ochotę.po wyjściu ze szpitala wazyłam tyle co przed ciąza,a teraz wazę jeszcze 4kg mniej.karmie tylko piersią i musze uwazac na to co jem.chcialabym schudnąc jeszcze ze 3kg,ale nic na siłe.przed ciąza duzo ćwiczyłam,teraz na to nie mam czasu narazie,ale jakies brzuszki musialabym zaczac robic,bo brzuszek nie jest taki jak był.jak stoję to jest płaski,ale jak siedze to flaczek.
po porodzie przez ok tydzien mialam mały apetyt,ale pragnienie ogromne.teraz apetyt sie nasilił i czasem potrafie zjesc 2 bułki i 2 kołaczyki!dziennie cos slodkiego podjem,a wiem,ze jakbym słodyczy nie jadla to waaga spadła by szybciej.mam nadzieję,ze do lata przynajmniej utrzymam tą wagę,a nie przybiore,bo przy moim apetycie zawsze miałam tendencje do tycia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie ma w tym żadnej mojej zasługi, że w ciąży niewiele przytyłam (do 6 miesiąca goniłam w normalnych spodniach a typowe ciążowe nosiłam przez 2 tygonie, bo Asia się urodziła jako wcześniak). I na powrót do wagi sprzed ciąży też nie bardzo wpłynęłam, po prostu taka przemiana materii. Zawsze może sięcoś zmienić i jeśli uda mi się urodzić drugie dziecko mogę przytyć więcej i już tego tak łatwo nie zgubić.

A co do ćwiczeń po porodzie to szpital na karowejw W-wie na swojej stronie podaje zestawy dla mam po pn i po cc. Jak znajdę link, to wkleję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

http://www.szpitalkarowa.pl/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

super! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

trzydziestka_kr pisze:
4 kilo przez całą ciążę?? dziwnie mało... Ile ważył dzidziuś w takim razie?

dziwne ...dla mnie niedziwne.... dziwne dla mnie jest przytyc 25. ale ze wiekszosc tak tyje to dziwne jest 4 kg.
dzidzius wazyl 3400. zdrowa jak rybka :)
pozdrawiam wszystkich :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC [letni]