Dzisiaj jest pn wrz 22, 2014 2:07 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak sluzu
Awatar użytkownika

Biore duphostan na uregulowanie miesiaczki. Dzis przypada mi 14 dzien cyklu wiec teoretycznie powinna byc owulacja. Niestety ani test owulacyjny nic nie wykazal (mam jedna blada kreske), ani nie mam sluzu. Najbardziej mnie martwi fakt, ze ogolnie nigdy nie miewam zbyt obfitego sluzu, praktycznie nie mam go wcale. Czy to miesci sie w granicach normy? Tzn czy sa kobiety u ktorych sluz po prostu nie wystepuje? Dodam jeszcze, ze kiedys wiele lat temu, zanim zaczelam brac pigulki, mialam taki sluz. Mam 25 lat, nie biote pigulek od roku.
Czy moglam zajsc w ciaze kilka dni wczesniej i dlatego teraz test owulacyjny nic nie wykazuje? Czy poziom LH spada po zaplodnieniu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ciekawostka ! test owulacyjny zawsze w ciazy wychodzi dodatni..ale dodatni test nie musi oznaczac ciazy ... wiec gdybys byla w ciazy to cos by sie tam pokazalo...ja na twoim miejscu zrobila bym monitoring owulacji...bo ujemne testy...brak sluzu moga wskazywac na to ze jej poprostu nie masz i dlatego nie zachodzisz w ciaze...sprawdz to...jezeli okaze sie ze owu nie ma to lekarz ci ja wywola i juz...bo tak to mozesz czekac nie wiadomo do kiedy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila, odnosze wrazenie, ze myslisz owulacje z miesiaczka i test owulacyjny z testem ciazowym. No chyba, ze jestes w ciazy i probowalas zrobic test owulacyjny i stad wiesz, ze zawsze wychodzi dodatni.
Sprawdz to... Kochana, wlasnie probuje uzyskac odpowiedz lekarza. Niestety nie mieszkam w Polsce, a na brytyjskiej sluzbie zdrowia ciezko polegac. Gdybym polegala to pewnie nadal bym okresu nie miala.

Bardzo prosze pana doktora o odpowiedz na moj pierwszy post

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

....nie myle sie moja droga...hormon Lh krzyzuje sie z hormonem hcg ...dlatego test owulacyjny wykryje ciaze wtedy kiedy ona jest... nie bede tlumaczyc skad to wiem...nie robilam owulacyjnych w ciazy...kazdy analityk ci to powie :wink: wiec zakladajac...gdybys byla w ciazy owulacyjny by ja pokazal ...ale probuj i czekaj na odpowiedz pana doktora.... okolo 4 miesiecy radze przeczytac ogloszenie :) i owulacje z miesiaczka myle...no prosze...to jest zlosliwosc? chcialam ci pomoc ..pozdrawiam! :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jesli odebralas moj post jako zlosliwosc to przepraszam bardzo, bo to nie bylo moja intencja. Nie dla kazdego jest oczywiste ze w ciazy test owulacyjny bedzie pozytywny, natomiast dla kazdego jest oczywiste, ze w ciazy test ciazowy bedzie pozytywny. Stad moje podejrzenie, a nie zlosliwosc. Po drugie, spotkalam sie raczej z okresleniem wywolywania miesiaczki przez leki, a nie owulacji. Stad drugie podejrzenie. Naprawde nie chcialam Cie urazic.

Nie wiedzialam, ze tak dlugo sie czeka na odpowiedz od lekarza. Jakis miesiac temu dostalam odpowiedz po jakiejs godzinie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

sealpup e tam..ja nie czuje sie urazona...ale nie spodziewalam sie ze powaznie mozna komus zarzucic to ze myli owulacje z miesiaczka dlatego pomyslalam ze to zlosliwosc :) sorry za taka reakcje... :D
wiesz...do wywolania owulacji sluzy lekarstwo o nazwie clostibegyt o ile sie nie myle w pisowni ..powoduje wzrost pecherzykow graffa ktore pekajac wypuszczaja komorke jajowa...jezeli nie pekaja samoistnie zaleca sie zastrzyk z pregnylu na pekniecie..i to jest wlasnie owulacja stymulowana lub wywolywana jak kto woli...z tego co piszesz...brak sluzu..negatywne testy owu czyli prak szczytu Lh ktory wykrywaja testy owu moglo by wskazywac wlasnie na zaburzenia owulacji....badz jej braku ..dlatego dobrze by bylo udac sie do dobrego ginekologa zeby przeprowadzil monitoring i sprawdzil czy w ogole masz owu...poza tym mysle ze chyba predzej to zrobisz jak bedziesz w polsce..moze na urlopie bo rzeczywiscie brytyjska sluzba zdrowia to jest z epoki kamienia lupanego jezeli chodzi o podstawowa opieke ...maja poprostu to gdzies :roll: Duphaston jest na przedluzenie drugiej fazy cyklu juz po owulacji ale on ci nic nie da jezeli owu nie masz wcale..pecherzyki tworza sie w pierwszej fazie cyklu a na to potrzeba innego leku :D
a Pan doktor wzial sobie przymusowy urlop od forum....i bedzie za jakies 4 miesiace :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pani doktor Lila :D a co Pani mysli o tym,ze byc moze owulacja jeszcze nie wrocila po odstawieniu tabletek. Na kazda kobiete one inaczej dzialaja. Chyba takie ingerencje po tabletkach,zeby brac cos na wywolywanie owulacji nie ma sensu. Najpierw warto sie przebadac hormonalnie, uregulowac cykle i probowac zachodzic w ciaze. Tak na moj rozsadek, w koncu sealpup jestes mloda kobieta szkoda twego zdrowia i stresowania pozadaniem zajscia w cize na zawolanie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jagniecina odpowiadalam na pytanie kolezance ktorej zalezy na zajsciu w ciaze wiec nijak ma to sie do tego ze cykle sa zaburzone przez tabletki...najkrotsza droga to sprawdzic czy owu jest jezeli nie to ja wywolac..proste...ludzie maja prawo do planowania potomstwa kiedy chca jakbys nie wiedziala :wink: Poza tym nie mam doktoratu ale jezeli ci tak zalezy na tym zeby mnie nazywac doktorem to ok...do uslug ale szukasz zaczepki i po co? :lol:
Pozdrawiam!
Ps ..co wg ciebie oznacza uregulowac cykle jezeli np nie ma szczytu lh i przez to owulacji? czym to uregulowac... ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Brak Ci poczucia humoru Lila. A poza tym wywolywanie owulacji nie rozwiazuje problemu, bo wcale nie znaczy, ze ona powroci ot tak po wywolywaniu. Nie odbieram nikomu prawa do planowania potomstwa, ludzie tylko czasem nie zastanawiaja sie glebiej nad problememi jakie je spotykaja. Najpierw bym sie przebadala hormonalnie i leczyla w kierunku zaburzen czyli przyczyne , a nie objawy czyli skutek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila mam pytanie odnośnie tego śluzu,ponieważ wydaje mi się,że dużo wiesz na ten temat :wink: :
a może ktoś wie cos więcej

Jestem już w 13dniu cyklu i śluzu płodnego nie mam,wczoraj natomiast miałam bezpłodny (białe glutki,lepkie-uczucie suchości)
W 8 dniu cyklu(kłucie w prawym jajniku),kiedy miałam bardzo małe plamienie kończące krwawienie wystapił śluz przejrzysty zmieszany z małą ilościa krwi po zaobserwowaniu tego kilka godzin później ( odbył się stosunek),a w 9 dniu cyklu na bieliźnie zaobserwowałam "ciapkę" rozciagliwą,przejrzysta i śliską (śluz taki jak w dni płodne) zaobserwowałam go tylko 2 razy .

10 dnia cyklu-mało lepkiego śluzu
11 dc brak śluzu
12 dc (chyba złuszczony nabłonek) nie wiem czy to był śluz- był w postaci glutek białych-lepkich- odczucie suchosci

a dzisiaj 13dnia cyklu śluzu nie ma ani śladu

co mam o tym myśleć :?: na wykrycie ciaży jest jeszcze za wcześnie :wink:
Która faza wydłuża się :?:
czy jest możliwe,że miałam już owulację :?: czy moze wystąpi ona później na przykład 15 i wpóźniejszych dniach cyklu :?:
Ostatnia miesiaczka spóźniła się ( miałam ją 14.11.2006 a kolejną 3.01.2007 roku) wcześniejsze były w miarę regularne (mniej więcej cykle 24-32dniowe-zawsze przypadała jedna na miesiąc :wink: )

Byłam badana i lekarz powiedział,że macica jest rozpulchniona i prawdopodobnie jestem w wczesnej ciaży (kolejnego dnia po badaniu wystąpiło krwawienie-miałam misiączkę) Po kolejnej wizycie,która odbyła się 10 dni później stwierdził,że wszystko jest w porządku:macica mała i chyba ruchoma(nie dosłyszałam :wink: ) jajniki bez zmian.

Usłyszałam również,że trudno okreslić w którym dniu może wystapić jajeczkowanie,ponieważ może być nawet podczas miesiączki i po tym to już nic nie wiem :roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

salamanka jezeli cykle masz 24-32 dniowe to faktycznie czas owu moze wystepowac w duzej rozpietosci czasowej i wcale bym sie nie zdziwila gdyby to byl 9-10dc dodaj do tego 15 dni fazy progesteronowej i juz masz cykl 24 dniowy wiec miescilo by sie w twoich predyspozycjach...bardzo mozliwe :wink: z kolei przy cyklu 32 dniowym owu najprawdopodobniej wystepuje w okolicy 17dc...wiec zakladajac srednia przy takiej rozpietosci cykli twoja owu przypadala bym miedzy 9 a 18 dc...raczej nie wczesniej i nie pozniej :)
sluz z 9 dc gdzie 8dc byl stosunek jest trudny do rozpoznania gdyz zawiera nasienie wiec moze byc rozny i takim nie ma co sie sugerowac .
Ja mysle ze wlasnie owu byla w 9 dc i to bedzie krotszy cykl...czyli 24 dniowy.. :wink:
Poza tym owulacja podczas miesiaczki moze sie zdarzyc ale to sa marne szanse i naprawde zdarza sie niezwykle rzadko...zaraz po miesiaczce owszem..w sumie tak jak u ciebie 9dc ...
Metoda obserwacji sluzu sprawdza sie bardzo dobrze przy regularnych cyklach...chociaz i przy tych mniej regularnych moze wiele sygnalizowac :wink: aa i dodam ze macica tuz przed miesiaczka wyglada podobnie jak w ciazy i poprostu to opoznienie miesiaczki moglo wynikac z jakiegos zaburzenia hormonalnego :wink:

jagniecja..nie narzekam na brak poczucia humoru..to tobie towarzyszy humorek tzw zlosliwy :lol: a wywoluje sie owulacje w celu poczecia dziecka a nie przywrocenia jej regularnosci..po co komu regularna owulacja jak juz doczeka sie malenstwa? wtedy zabezpiecza sie przed ciaza...czyli najlepiej zeby jej nie bylo :wink:

od rozwiazywania problemow na dluzsza mete nie my tutaj jestesmy...dziewczyna chce zajsc w ciaze ..i to najlepiej najkrotsza droga :lol: wiec nie bedziemy jej tu psychoterapii fundowac :wink: a monitoring najpredzej pokaze czy owulacja jest na 100% zadne badanie hormonalne nie daje takiej pewnosci ...jak obserwacja usg
:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziekuję Lila :D

mam jeszcze jedno pyatnko co do Twojej wypowiedzi
tego 8 to było tylko bardzo małe plamienie(kilka kropelek krwi bardziej brunatnej niż czerwonej)

"...sluz z 9 dc gdzie 8dc byl stosunek jest trudny do rozpoznania gdyz zawiera nasienie wiec moze byc rozny i takim nie ma co sie sugerowac .
Ja mysle ze wlasnie owu byla w 9 dc i to bedzie krotszy cykl...czyli 24 dniowy.. "

jeśli owu była 9dc a stosunek był 8 i rano 10dnia cyklu jest szansa zajscia w ciążę :?:
Plemniki podobno są w sstanie przeżyć kilka dni nawet jeśli śluzu płodnego jest bardzo mało,ponieważ płyn z którym się wydostają (sperma) sprawia,że są w stanie przeżyć...

cytat "...wydzielina drog rodnych odprowadzających nasienie ma też bardzo duże znaczenie w procesie zapłodnienia.Jej zasadowy odczyn neutralizuje wydzielinę kobiecych dróg rodnych,ponadto zaś ułatwia poruszanie się plemników..."

"* mętny } śluz mniej płodny
* lepki } śluz mniej płodny
* gęsty } śluz mniej płodny
* kleisty } śluz mniej płodny
* płynny } śluz płodny
* przejrzysty } śluz płodny
* rozciągliwy } śluz płodny"

ten śluz mniej płodny,ale zawsze to coś :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja wiem ,że to może niezupełnie na temat,ale dla dziewczyn które maja problem ze sluzem w czasie owulacji.Pomagają kapsułki z olejem z wiesiołka np.oeparol.Wiem bo sama stosowałam,zawsze do połowy cyklu i śluzu było dużo. :) Koleżanka też próbowała i była na monitoringu owulacji i lekarz był zdziwiony tą ilością :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila naucz sie dobrze czytac nicki. Przekrecasz moj, a mi zarzucasz,ze ja jestem zlosliwa.Nawiazujac do rozmowy, dobrze,ze nie jestes lekarzem, bo u Ciebie bym sie napewno nie leczyla.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jagniecja daj spokoj co? nie jestem lekarzem i nie bede wiec co to za teksty o leczeniu u mnie...co ty wypisujesz dziewczyno? :lol:
salamanka pewnie ze szansa jest i to duza bo wlasciwie jezeli ta owu przypadla na 9dc faktycznie to trafiliscie bardzo dobrze...ale pewnosci nie ma...ja sama celowalam 13 cykli w sama owu i guzik...zaszlam w 14 cyklu staran kiedy juz sobie odpuscilam :wink:

jezeli to kogokolwiek pocieszy to ja nigdy nie mialam super plodnego sluzu...nie byl nigdy rozciagliwy...wodnisty owszem...i zawsze czekalam na ten sluz jak bialko kurzego jaja...ale sie nie doczekalam...za to czekam na synusia...corke juz mam :wink: Tak wiec kazda kobieta jest inna i ten plodny moze wygladac roznie..napewno jest bardziej wodnisty..przezroczysty... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziekuję za odpowiedź :D

pobolewa mnie lekko brzuszek od kilku dni i jakoś dziwnie się czuję-znikł mi totalnie ból piersi,ale wolę się nie cieszyć zbyt szybko,bo później będę miała doła.Muszę poczekać do następnej miesiączki,tylko sama nie wiem kiedy ona będzie,bo ta co miałam teraz przyszła z 5 tygodniowym spóźnieniem :wink:

Po jakim czasie mogę zrobić test :?:
lub pójść do lekarza by on był pewny w 100% czy jestem w ciąży czy też nie :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lekarz moze byc pewny w 100% okolo 5 tyg od ostatniej miesiaczki ale jak bys zrobila po terminie spodziewanej miesiaczki test z krwi beta HCG...to tez da ci 100% pewnosci ze sie udalo lub nie :wink: pozdrawiam! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jestem ciekawska i mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie Lila :wink: a wczesną ciąże kiedy jest już w stanie rozpoznać na 100% :?: jeśli wogóle się da :roll:

i jeszcze mam małą informację odnośnie tej owulacji:

"SZYJKA MACICY
Pdobnie jak śluz i tempka szyjka zmienia się pod wpływem działania hormonów (gł. estrogenu). Po @ szyjka przez parę dni jest zamknięta, twarda jak chrzątka i sucha, przed owu, otwiera się, podnosi się w pochwie do góry, staje się miękka jak płatek uszny i jest b. mokra.
Po owu szyjka znów się zamyka, staje się twarda i sucha. "

chyba trafiłaś mówiąc,że prawdopodobnie miałam ją tego 9dc :D ponieważ po skończonej @ nie zamknęła mi się nawet na jeden dzień-wydaje mi się ,ze teraz jest niżej i że zamyka się,ale będę pewna po wieczornym badaniu szyjki :wink:

dziekuję i pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

swietlik pisze:
Ja wiem ,że to może niezupełnie na temat,ale dla dziewczyn które maja problem ze sluzem w czasie owulacji.Pomagają kapsułki z olejem z wiesiołka np.oeparol.Wiem bo sama stosowałam,zawsze do połowy cyklu i śluzu było dużo. :) Koleżanka też próbowała i była na monitoringu owulacji i lekarz był zdziwiony tą ilością :shock:

Otototo!!! Jakis tydzien temu wyczytalam gdzies, ze wlasnie wiesiolek pomaga i popedzilam do sklepu prawie z piskiem opon. :) Moj maz najpierw gruchnal smiechem jak mu po dwoch dniach obwiescilam, ze chyba mam wiecej sluzu, ale naprawde mam! Takze polecem kapsulki z wiesiolka. Ja co prawda nie mam Oeparolu, ale takie 1000mg z Tesco, ale tez sa ok. Jak ma zadzialac to zadziala.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może naiwne to pytanie, ale proszę się nie smiać..
kapsułki z olejkiem wiesiołka należy połykać czy domiejscowo stosować przed stosunkiem?

Fotosy Olci:
http://www.gamut.republika.pl/index.html

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]