Dzisiaj jest pn wrz 15, 2014 11:35 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dobry wieczór. Bardzo chcę zajść w ciażę, ale jak to zwykle bywa, ze jak bardzo się chce to los płata figle :( :( Proszę mi napisać kiedy najlepiej zajść w ciążę, czy po miesiączce mogę próbować?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oczywiscie, ze po miesiaczce zachodzi sie w ciaze. jesli chce Pani miec corke to najlepiej od razu po miesiaczce a jesli syna to pare dni po okresie - tak mowia "doswiadczeni" :D . pozdrawiam i zycze pozytywnego wyniku. prosze napisac czy sie powiodlo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

po pierwsze musisz sie zorientowac kiedy sa twoje dni plodne. jesli masz regularne cykle to nie bedzie wiekszego problemu. (na roznych stronach internetowych mozesz znalezc kalkulatory, ktore Ci w tym pomoga!) :idea: zaraz po miesiaczce to probowac mozna, ale wydaje mi sie ze raczej wiecej bedzie z tego przyjemnosci niz oczekiwana ciaza. czekaj na dni plodne, rob zapiski w kalendarzu: pierwszy dzien miesiaczki, spodziewana miesiaczka, zaznacz kolorem dni plodne no i nie unikaj w te dni sexu. Powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Ja nie lubię kalkulatorów, bo nie pozwalają w pełni wyłączyc głowy.
Jesli współzycie jest regularne i częste, to nie ma co kombinować
( przynajmniej do 6 mies. ).
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam ja tez mam taki problem ale ja ponad 6 miesiecy temu skonczylam brac cilest i narazie nic z tego.mam cykle 15 dniowe i jest wszystko regularnie ale wlasnie boje sie ze jest cos nie tak bo jeszcze nam sie nie udalo.Co myslicie o tym????

Offline Wyświetl profil  

Witam,

Chiałabym uzyskać odpowiedź, jakie badania i szczepienia powinnam zrobić, zanim zajdę w ciążę.
Na różyczkę jestem zaszczepiona. Czy powinnam się szczepić na WZW A i B przed zajściem w ciążę??? Czy można w trakcie ciąży?

O czym jeszcze muszę wiedzieć?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Jeśli planujemy i mamy na to czas można się zaszczepić na WZW A i B przd ciążą. Przy braku dodatkowych obciążeń badania zrobi Pani na początku ciąży.
SW

Offline Wyświetl profil  

Panie Doktorze,

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Niemniej proszę o dopowiedzenie pewnej kwestii:
Napisał Pan, że na początku ciąży można robić niektóre badania, ale czy również w jej trakcie można się szczepić na żółtaczkę?? Przyznam - bijąc się w piersi - że już dawno się zbieram z tym szczepieniem. Obudziłam się teraz, gdy wyczytałam, że jedna z forumowiczek zrobiła takie szczepienia przez zajściem w ciążę.
Pytam, gdyż jestem "w trakcie starań" i mogą (nie chcę zapeszać!!!!) być ich efekty. Jeśli tak, czy mogę się teraz szczepić?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Ewa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Jest trochę sprzecznych opinni na temat bezpieczeństwa tych szczepien w ciąży - ostatnio przeważają pozytywne. Jednakze jeśli jest Pani (lub podejrzewa) w ciąży szczepienie na WZW B zrobiłbym jeśli w ogóle po I trym, a na WZW A w ogóle bym sie nie szczepił.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzień dobry :D

Panie doktorze mam prośbę,czy mógłby Pan spojrzeć na moje temperatury w tym cyklu? czy mam duże szanse na to by być w ciąży? Wg Pana kiedy mogę zrobić test by wyszedł wynik prawidłowy?
I jeszcze jedno pytanie moja szyjka jest wysoko i wydaje mi się,że bardziej miękka niż w dni niepłodne-czy po szyjce można rozpoznać tak wczesną ciążę? Dodam,że wejście do pochwy mam takie jakby zasinione troszkę.

Dziękuję i pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Brak spadku temperatury, zaisinienie przedsionka pochwy i subiektywne palpacyjno-szyjkowe objawy ciąży. Jeśli jest tak jak myslimy to test jutro wyjdzie ładnie.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzień dobry Panie doktorze
Zrbiłam dziś rano test Quick viue niestety wyszedł negatywnie :cry: czy jest jakaś szansa patrząc na moje temperatury? dodam,że moje cykle są średnio 29-dniowe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Jak widać sama temperatura może być dość mylnym parametrem. Niemniej jednak nie widzę powodów do niepokojących mysli - próbujemy dalej.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chciałam zapytać jeszcze w kórym tygodniu lekarz juz potwierdzi ciążę ? wg moich obliczeń od ostatniej miesiączki to jestem w 4 tygodniu i dziś pojawił się u mnie lekko brązowy śluz ale temperatura nadal wysoka i okresu nie mam.Czy jak bym poszła teraz do lekarza to czy już by potwierdził bądź wykluczył ciążę:?:

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam :)
Przepraszam, ze sie wtracam ale wydaje mi sie, ze znam odpowiedz na to pytanie.
Nawet jezeli nie bedzie w stanie okreslic czy Jestes w ciazy podczas zwyklego badania ginekologicznego to moze przeciez wystawic skierowanie na badania, ktore sa najlepszym rozwiazaniem. Bo mozna dokladnie okreslic tydzien ciazy i dodatkowo stan zdrowia przyszlej mamusi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiem,ze pewnie będę musiała zrobić badanie na betę dla potwierdzenia ale to badanie mogę zrobić sama w przychodni bez skierowania a wizyta u mojego lekarza wynosi 80zł dlatego pytam czy jest sens zebym szła w 4 tygodniu - czy lekarz potwierdzi tak wczesną ciąże :?: :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi wydaje sie, ze lekarz moze miec z tym problem. Chociaz sa tacy dla ktorych to nie sprawi najmniejszego problemu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

4 tygodniową ciążę (od zatrzymania miesiączki ) to nie potrafię.
bhCG lepsze.
SW

Offline Wyświetl profil  

Panie Doktorze!

Pytałam niedawno o szczepienia konieczne do wykonania przed zajściem w ciążę, jednocześnie podejrzewając ją. No i... Wczoraj robiłam sobie test, bo miesiączka spóźniała się już 6 dni (moje cykle były regularne 29-dniowe) i pokazały się dwie kreski. Jedna była dość blada, ale to podobno też oznacza ciążę.

Wiem zatem, że teraz ze szczepieniem na WZW B muszę poczekać.

Mam jednak ogromną prośbę, aby Pan Doktor podpowiedział mi, co powinnam teraz robić. Pytam, bo stała się straszna rzecz: moja pani ginekolog odeszła w zeszłym tygodniu do Nieba... i nie mam swojego lekarza. Za tydzień idę do ginekologa do przychodni w swoim rejonie i czułabym się pewniej, gdyby mnie Pan Doktor jakoś "naprowadził".
Dodam, że mam 29 lat :-)

Pani w rejestracji pytała mnie tylko, czy mam plamienia i krwawienia (nie mam). Ale co jakiś czas pobolewa mnie brzuch na przemian z prawej i lewej strony i pośrodku. Czy to w porządku?

Staraliśmy się z mężem o dziecko od 3 miesięcy i teraz jestem taka zadowolona, że się udało (chyba), lecz jednocześnie tak zdenerwowana, pełna obaw, czy wszystko będzie jak należy, czy sobie poradzę.
Będę szalenie wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i informacje (również te od forumowiczek!).

Pozdrawiam,
Ewa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam! Jestem w 21tc i mogę Ci udzielić następujących, wyłącznie intuicyjnych :) rad:
1. nie stresuj się, nie czytaj za dużo, bo się pewnie o samych dramatach naczytasz
2. spokojnie poczekaj na wizytę u lekarza w Twojej przychodni- może mimo tego, że jest "zwykły, rejonowy" to okaze się wcale nie gorszy niż "wybitny specjalista"
3. do lekarza ( lub na ginekologiczną izbę przyjęć) pójdz natychmiast, gdy wystąpi krwawienie, lub/i duuuży ból w podbrzuszu, czy krzyżu.
Te pobolewania, o których piszesz, ma wiele kobiet we wczesnej ciąży i wydają się być normalnym, prawidłowym objawem.
4. myślę, że możesz spokojnie poczekać na wizytę u lekarza, nie musisz robić żadnych badań na własną rękę. Ja też czekałam tydzień, bo moja p. doktor była na urlopie i uwierz mi, że świat się w tym czasie nie zawalił :)
5. ponieważ idziesz do nowego lekarza, który nie ma na Twój temat żadnych informacji, przygotuj sobie ściąge na temat chorób na jakie cierpisz i lekarstw, które musisz regularnie przyjmować. No i oczywiście datę ostatniej miesiączki, he,he :)

Ale przede wszystkim ciesz się Waszym Sukcesem czerpiąc radość z każdej chwili bycia Mamą! Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]