Dzisiaj jest czw paź 23, 2014 7:09 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość

Witam Wszystkich!

Jestem w 14 tyg ciąży i nie miałam do tej pory żadnych większych obaw. Kiedy podczas ostatniej wizyty zobaczyłam bijące serduszko maleństwa, wydawało mi się, już o nic nie muszę się martwić. Lekarka powiedziała, że wszystko jest w pożądku ale... wydaje jej się że widzi łożysko przodujące!
Nic z tego nie zrozumiałam a kiedy zapytałam to odpowiedziała, że nie ma powodu do obaw, bo to tylko przedwczesne podejrzenia. Za dwa miesiące będzie wiadomo na 100% i wtedy mi więcej powie na ten temat.
Moja mama mnie uspokaja, że to nic poważnego ale ja się martwię.
Czy któraś z Was wie coś więcej na ten temat?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witaj!
Niestety u mnie także stwierdzono przodujące łożysko i skierowano do szpitala, gdzie dowiedziałam się, że w tak wczesnej ciąży (14 tydz.) nie powinnam się tym denerwować.A zatem Twoja mama ma rację. A powód tego jest prosty, gdyż we wczesnej ciąży łożysko przemieszcza się, a zatem ok.20-22 tyg. ciąży będzie można powiedzieć, czy należy tylko i wyłącznie leżeć w łóżku, czy też można wykonywać również drobne prace.Zalecany jest jednak oszczędzający tryb życia.A zatem głowa do góry, na pewno wszystko będzie dobrze :D .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny-jak byłam w 20 tyg na usg to lekarz stwierdził u mnie łożysko brzeznie przodujące,rózni się ono tym ,że zakrywa ujście szyjki macicy tylko z jednej strony.18 ide znowu na usg aby zobaczyć czy może poszło do góry-mam taką nadzieję.Przy łożysku przodującym należy zaprzestać współżycia,oszczędzac sie i dużo leżeć.Jest ono wskazaniem do cesarki.Mniej więcej zobrazuję Wam dlaczego;a więc jak szyjka macicy zaczyna się rozwierac to zamiasy najpierw wyjs dzidziuś,nad ujściem rozciąga się łożysko i w pewnym momencie pęka i dochodzi do wykrwawienia się dzidzi a potem mamy....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Oj Skarbek wystraszyłaś mnie!
Mam nadzieję że każda z nas urodzi bez żadnych komplikacji zdrowe śliczne dzieci.
Alicjo powodzenia!!
Skarbek! Mam nadzieje że twoje usg bedzie miało pozytywny wynik
Pozdrawiam Was dziewczyny!

Offline Wyświetl profil  

Witam po raz pierwszy na forum właśnie z problemem łożyska.
U mnie ł. centralnie przodujące, 70% dnia leżę a reszta to drobne obowiązki m.in.częściowo opieka nad 2 latkiem. Na wizycie 3 tygodnie temu gin powiedział że nie ma szans aby łożysko się przesunęło, a już po 2 tygodniach był BARDZO zaskoczony że wyraźnie drgnęło do góry co widać na usg. Na dodatek zalecił jeszcze tylko 2 tygodnie leżenia.
Czy może tak szybko się zmienic położenie łożyska? Zastanawiam się.
Napiszcie proszę dziewczyny co u Was. POZDRAWIAMY

17 t.c.
możliwe że DZIEWCZYNKA

Offline Wyświetl profil  

minia01 pisze:
Na wizycie 3 tygodnie temu gin powiedział że nie ma szans aby łożysko się przesunęło

To stwierdzenie jest raczej dziwne, bo dopóki macica rośnie łożysko może przesunąc się razem z nią do góry...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam to samo. Trzeba odpoczywać jak najwięcej ale nie ma się czym martwić. Mój lekraz powiedział, że w 8-ym m-cu jeżeli się nie zmieni to dopiero będzie powód do zmartwień. A tak to może sie przesunąć. Więc nie martw się. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też miałam łożysko przodujące w 14 tyg. Z tego powodu trafiłam na L4 i przeleżałam prawie miesiąc. Podczas kolejnej wizyty okazało się, że łożsko jest już poza obrębem przodowania i teraz jest wszystko ok.

Offline Wyświetl profil  

Dzieki za słowa pocieszające, niekiedy są cenniejsze od słów gina. Ale jak przykazał tak przykazał, leżę i leżę. Wydaje mi się że dziś poczułam ruchy, takie wyrażniejsze więc się cieszę i myśle że będzie dobrze. pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mialam stwierdzone lozysko przodujace w 23 tyg ciazy ale w 30 okazalo sie ze na szczescie sie przesunelo.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja także miałam łozysko nisko ułozone. W 15 tc miałam lekkie plamienie i okazało sie z ełozysko lekko sie odkleiło. Leżałam w łóżku przez 2 tygodnie i po tym czasie okazało sie że łozysko poszło do góry.
Na usg połówkowym łozysko było usytuowanwe na tylnej ścianie w odpowiedniej wysokości.
Na pewno trzeba troche na siebie uważać ale jak widac łozysko przemieszcza się wraz z rosnącą macicą
pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A lekarz nie zalecal mi lezenia itd, widocznie bylo czesciowo przodujace i byly duze szanse ze sie i tak przesunie. Nie pamietam juz tego dokladnie, ale wiem ze sie bardzo wystraszylam - zwlaszcza jak zaczelam o tym czytac w poradnikach.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też mam łożysko przodujące o czym dowiedziałam sie tydzień temu. Od dzisiaj jestem na zwolnieniu lekarskim, bo poszłam jeszcze z tym na konsultację do lekarza prowadzącego. Za 3 tygodnie mam USG połówkowe i wtedy zobaczymy czy cos drgnie. Na szczęście łożysko nie wchodzi na ujście, ale jest nisko i mam uważać, czyli generalnie nie mogę podnosić nic ciezkiego, meczyc się, uprawiać seksu i takie tam.

Nie martwie sie w sumie, bo lekarz mi powiedział, że łozysko powinno do 25 tygodnia sie podnieść wraz ze wzrostem macicy, a poza tym ja i tak mam już wskazania do cc, wiec to po prostu by było kolejne. Grunt żeby się nic zlego dziecku nie przytrafiło (tfu tfu)...

Offline Wyświetl profil  

Jak pisałam wcześniej otrzymałam od lekarza zalecenie leżenia w związku z łożyskiem przodującym. U mnie 19 tc, i zdarzają się takie lekkie, jednostajne pobolewania podbrzusza trwające co najmniej kilka godzin i zazwyczaj zaczynają się w nocy. Wtedy budzę się z takim pobolewaniem i nie mogę się go pozbyć choć zauważyłam że kiedy wstanę z łóżka i trochę pochodzę to czuję się nieco lepiej. Zaczęłam brać no-spe i powiedzmy że pomaga ale nie na długo. Bardzo mnie denerwuje ten problem. Pytałam gina 2 tyg temu, powiedział że nie powinno tak być ale z dzidzią było ok.
Czy to może być związane z nieprawidłowym umiejscowieniem łożyska lub jego ewentualnym przemieszczaniem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja czuje czasami takie kłucia w podbrzuszu i zastanawiam się czy to przez to łożysko. To tak w głębi tuż nad wzgórkiem łonowym. :roll: Generalnie staram sie nie przeciążać organizmu. Na razie nie miałam żadnych plamień, wiec chyba nie jest tak źle. ;)

Natomiast to co mnie martwi to to, że mnie koszmarnie boli biodro, a raczej tak w stawie biodrowym po prawej stronie. Z tego co czytałam to może byc rwa kulszowa. Juz teraz budzę się w nocy z bólem i nie mogę znaleźć sobie miejsca, a co będzie później jak już brzuszek będzie spory i cieżko mi będzie zmieniać pozycję. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jak jeszcze miałam łożysko przodujące to często miewałam bóle podbrzusza. W sumie to było trochę dziwne bo najczęściej jak się zdenerwowałam. Więc rodzi się pytanie co ma piernik do wiatraka :) ale jak już się podniosło to bóli już nie miałam.
Shem a może maluszek Ci uciska na jakiś nerw? Mi raz zrobił taki numer i zwijałam się z bólu ale potem odpuścił i już było ok.

Offline Wyświetl profil  

U mnie też tak bardziej około wzgórka łonowego, ale ten ból jest raczej ciągły i stały w swojej sile. Ale twierdze że to tez pobolewa bardziej u dołu tak jakby dotyczyło łożyska. Mam nadzieję ze idzie w górę.
Shem, w pierwszej ciąży tak gdzieś ok. 7 miesiąca bolał mnie staw i to była chyba rwa ale to bolało wtedy kiedy chodziłam. Bardzo bolało ze nie mogłam zrobić kroku. Masażystka zrobiła masaz 3x własnie okolic pośladka i przeszło i nie wróciło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie ten ból był wczesniej, zanim zaszłam w ciążę, ale myślałam, że to jest efekt kontuzji stawu, bo wtedy bardzo dużo chodziłam i biegałam na bieżni. Jedna takie bóle zdarzaly się dosć rzadko, a teraz to niemal dzien w dzień... a najgorzej jest kiedy leżę. W nocy potrafie obudzić sie z bólu, a np. dzisiaj rano po prostu skakałam do kuchni po picie na jednej nodze prawie. :( Byc może to jest ucisk na nerw i był on wcześniej, a teraz jak mi się wszystko w srodku przesuwa to cos mi jeszcze bardziej uciska i stad częstsze bóle. :? Na dodatek ginekolog mi powiedział, że niewiele da sie teraz zrobic pomijając przykładanie termoforu, masaże i wypoczynek.

Nesajem, a ile czasu minęło zanim łozysko ci sie podniosło?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Shem, jak byłam na wizycie w 18 tyg. to łożysko podobno podniosło się nieznacznie, ale na opisie USG miałam już napisane, że jest poza obrębem przodowania.

Offline Wyświetl profil  

Dziś w nocy przeżyłam koszmar. Ok 2.00 obudziły mnie skurcze tak nie przyjemne choć nie były bardzo bolesne. Macica robiła się raz twarda raz odpuszczała ale na krótko. Tak mnie trzymało do ok 6.00. Do tego czasu zdążyłam zarzyć 2x relanium i 2x nos pa. Dopiero przeszło i potem pozostał jedynie ten stały ból podbrzusza o którym pisałam wyżej.
Zadzwoniłam do gina i zalecił 3x no spa i 2 x relanium, do jutra bo zaraz umówiłam się na dodatkową wizytę.
Boję się nocy.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]