Dzisiaj jest czw kwie 24, 2014 2:17 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Witam Drogie Panie,

Jeszcze do niedawna bylam w dziale -ciaza, kwietniowe mamusie-, niestety, ciaza pozamaciczna. Po 6 latach starania okazalo sie ze bylam w ciazy, niestety skonczylo sie zle, a moglo jeszcze gorzej, trafilam z krwotokiem na izbe przyjec i w ciagu 30 min bylam juz operowana. Mialam litr krwi w brzuchu, ordynator stwierdzil, ze 2 wiecej godziny i umarlabym.Nie mialam zadnych objawow ciazy pozamacicznej, na godzine przed pierwszym usg dostalam krwotoku.Mialam szczescie, ze nie skonczylo sie gorzej - tak twierdza rodzina i znajomi, dla mnie bylo to straszne, jest straszne do tej pory. Nie moge sie pozbierac, do tego probujemy z mezem juz 2 miesiac i nic, a mialo byc o wiele latwiej...
Do tego mimo, ze minely juz 4 miesiace mam pokarm w piersiach, nie straszne ilosci ale cos tam leci.
Okres tez mi sie zmienil, mam cykl 26 dniowy, a okres trwa nawet do 10 dni, w poniedzialek ide do ordynatora, ktory mnie operowal, moze cos poradzi, jestem przestraszona.
Do tego mam 28 lat i boje sie, ze wiek nie dziala na moja korzysc przy ewentualnym leczeniu.

Czy ktoras z Was miala podobne doswiadczenia?? Czy mozecie cos poradzic, jak dlugo czeka sie na ciaze po pozamacicznej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Monia :P
Powiem szczerze że nie byłam w podobnej sytuacji więc za bardzo nie mogę Ci pomóc chciałabym jednakże bardzo mocno Cie pozdrowić i powiedzieć że jest mi bardzo przykro że cos takiego Cie spotkało ale lekarze z pewnością Ci pomoga znowu zajść w ciążę :P
Pozdrawiam Cie serdecznie i trzymam kciuki Ty tez sie trzymaj wiem że Ci teraz bardzo ciężko ale będzie dobrze zobaczysz :!:

Trzymaj się :P i nie poddawaj :!: :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witaj, wiem co przeżyłaś. dwa miesiące temu usunięto mi ciążę pozamaciczną jajowodową razem z lewym jajowodem :cry:
nie doszło w moim przypadku do tak drastycznej sytuacji jak u ciebie bo byłam pod opieka lekarzy, którzy myśleli że w końcu w macicy pojawi się zarodek ale pojawił się niestety gdzie indziej...
przez dwa miesiące nie miałam owulacji, organizm bardzo powoli dochodzi do siebie. jak na razie mój lekarz jest dobrej myśli i nie faszeruje mnie żadnymi tabletkami, czekamy na rozwój sytuacji. :oops:
ja mam 27 lat, więc nie jesteśmy jeszcze takie stare.
jedynym plusem tej sytuacji jest to, że jesteśmy płodne i szanse na dziecko mimo wszytsko są.
nie martw się, niedługo dojdziesz do siebie ale nigdy o tym nie zapomnisz :( tak jak ja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W tamtym roku w czerwcu trafilam do szpitala z ostrymi boolami podbrzusza - ciaza pozamaciczna - odrazu stol, usuniety prawy jajowod, 1,5l krwi w brzuchu wiec analogiczna sytuacja do Twojej. Kiedy prawie miesciąc temu zrobilam test myslalam ze upadne jak zobaczylam 2 krechy - z jeden strony ogromna radosc a z drugiej przerazajacy strach. nastepnego dnia polecialam zrobic morfologie i betahcg i biegiem do gin. Lekarz zrobil ekspresowe (zeby nie draznic) usg wew. i powiedzial ze wszystko jest ok. Dziś ide znow do lekarza i jestem cala w nerwach czy wszystko bedzie dobrze. Wiec nie martw sie na zapas.

Ja wierze ze bedziesz miala swoją fasole! pozdrawiam Cie cieplo i naprawde wspolczuje bo wiem co przeszlas. trzymaj sie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki Anielkaaa,

Twoj przypadek daje nadzieje!!!

U mnie jeszcze od tamtego roku nic, bo okazalo sie ze wypuszczono mnie ze szpitala z nadzerka ktora w pare miesiecy przerodzila sie w ranke grozaca rakiem, usunieto mi fragment szyjki macicy...
to ciagnie sie od stycznie i nie jest jeszcze tak jak byc powinno,

Prawde mowiac jestem zmeczona ta bablanina lekarska/brakiem kompetencji i traktowaniem dziewczyn przedmiotowo.
Do listopada mamy z mezem "zakaz prob" /musze wyleczyc swoje sprawy plus biore szczepionke przeciwko rakowi szyjki macicy/

Mam nadzieje, ze wszystko sie ulozy, a Tobie zycze zdrowej i slicznej dzidzi!!!

Pozdro,
Monia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj moniaflor
ja tez mialam taka sytuacje mialam tak jak ty ciaze pozamaciczna w jajowodzie i oprucz niej jeszcze torbirl 10 na 10 cm plus krew w brzuchu, i dopoki nie zrobili mi laparoskopii w pazdzierniku to nie wiedzieloi o ciazy bo rzekomomialalm poronienie we wrzesniu samoistne ,z tego zrobila sie torbiel lecz okazalo sie ze to nie bylo poronienie tylko ciaza pozamaciczna,usunelimi ja laparoskopowo i mowia ze niby wszystko jest ok i moge miec dzieciaczkia.LECZ ja mam juz 28 lat stara dupa ze mnie juz i boje sie ze sie sytuacja powtorz a planuje dziecko za jakis rok gora1,5 n=jak wroce na stale do pl mam nadzieje ze bedzie ok.I Ty kochana tak mysl musi byc dobrze musi sie udac znam laski starsze po pozamacicznej i maja dzieci zobaczysz i nam sie musi udac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja w to wierze czasami mam doly z powodu tak dlugiej daty ale wierze w to pozdrawiam cie goraco

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Do Justynaromania,

Widze, ze tez swoje przeszlas...to szok jak ci lekarze partacza to do czego powinni podchodzic z powolaniem.

Ja im juz nie wierze, tez mieszkam poza Polska, wracam na stale w ciagu miesiaca i zdecydowanie zmieniam lekarza, bo obecna pani doktor widzi chyba tylko pieniadze (nie mam nic przeciwko placeniu za leczenie...ale)a rezultatow zadnych, tylko coraz to wieksze problemy.

Ja tez mam 28 lat i bardzo sie boje o to co przyniesie przyszlosc, oby szczecie z posiadania dzidziusia a nie placz i smutek...

Oby nam sie udalo.
Pozdrawiam,
Monia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj moniaflor a mozesz mi opisac swoja sytuacje na priva lub gg?jesli tak podaj gg ja sie odezwe buzka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: GADU

DO JUSTYNAROMANIA:

GG:4240892

POZDROWIONKA,
MONIA

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]