Dzisiaj jest sob lis 22, 2014 10:08 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: bóle brzucha
Awatar użytkownika

witajcie mamuśki .
jestem w 11tc i od pewnego czasu pobolewa mnie brzuch w dole ale nie całe dnie tylko czasami przez kilka minut , podpytałam sie i powiedzieli mi ,że to nie dobrze mogę nie donieśc dzidzi i bardzo sie zmartwiłam . Lekarz nic mi nie powiedział wszytko w porządku . ja juz niewiem co mam myśleś . podpowiedzcie mi , bo sie troche zmartwiłam :( .
pozdrawiam was

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

bóle na początku ciąży są normale ponieważ powiększa sie macica, rozciągająsię wiązadła więc skoro dr twierdzi że wszystko w porządku to myślę że nie ma się czym martwić
poświęć więcej czasu na odpoczynek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bole brzucha na poczatku ciazy sa normalne , macica przygotowuje sie , nie podnos sie za szybko jesli siedzisz lub lezysz , przedewszystkim zwolnij tempo a wsyztsko bedzie dobrze , pozdrawiam i powodzenia

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziekuje ci za szybką odpowiedz . uspokoiłam sie . pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:) o te bole to juz chyba kazda pytala bo rzeczywiscie mozna ich sie wystraszyc, ale wszystkie ktore niedawno zaszly w ciaze zareczam ze sa normalne. mnie od samego poczatku bolalo a teraz? jejku od 15 tygodnia bole sie zdwoily, ale hmm dzidzia musi miec miejsce:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Biedroneczko takie bole sa normalne na poczatku ciazy ja tez je mam to jest z powodu rozciagajacej sie macicy :)

Pozdrawiam :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: bóle brzucha
Awatar użytkownika

Hej jestem w 35 tygodniiu ciąży, na początku przez pierwsze 3 miesiące też odczuwałam ból w dole brzucha oraz po bokach. Dopóki nie masz skurczy, nie krwawisz wszystko jest ok, zresztą każda ciąża jest inna i niektóre z nas reagują inaczej. zawsze możesz isć do lekarza, nie wahaj się pytać, to twoje prawo.

aniolek 2009*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moze byc cos groznego a rownie dobrze moze byc to rozciaganie sie macicy

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Katarzyna_M pisze:
Hej jestem w 35 tygodniiu ciąży, na początku przez pierwsze 3 miesiące też odczuwałam ból w dole brzucha oraz po bokach. Dopóki nie masz skurczy, nie krwawisz wszystko jest ok, zresztą każda ciąża jest inna i niektóre z nas reagują inaczej. zawsze możesz isć do lekarza, nie wahaj się pytać, to twoje prawo.

ja mam od trzech dni takie bole
to nie w brzuchu boli na 100% ale tak jakby tuz pod ta wystajaca czescia brzucha, czasem w okolicy lewej pachwiny, czasem prawej.
jak dotkne ciut przycisne czy pomasuje wlasnie pod brzuchem tak w pachwince to przechodzi :shock:
i to tak boli -kluje troszke a potem znika.
myslicie ze to moga byc te wiazadła?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj. kachamalapowinnaś porozmawiać z lekarzem . ja od poczatku narzekałam na brzu az w 26 tygodniu tak zaczoł bolec że wylądowałam w szpilatlu z ryzykiem wczesnego porodu. mi tam powiedzieli że nie powinno wogóle dopiścic do bóli brzucha. teraz musze dużo lezec by donosić . ja ci radze porozmawiaj z lekarzem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Biedroneczka ma rację...zresztą wszystko co nas niepokoi powinno być jak najszybciej zgłaszane,po to są lekarze :!:

30.06.06r. - 21.07.06r. Remik (*)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi gin powiedział ze jak bołi po bokach to ma prawo boleć ale nie powinno bolec właśnie w dole brzucha,i że takie bóle wymagają konsultacji więc myślę żeby lepiej tego nie bagatelizować

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to zależy w którym okresie ciąży...bo np. jak ja zapytałam lekarza wczoraj, bo od jakiś 3 tygodni też mnie boli w dole brzucha i to wcale nie po bokach tylko właśnie tak po środku, to powiedziała, że pod koniec ciąży tak z reguły jest...nie wiem na ile jest to prawdą, bo nikt z mojej rodziny nie miał takich bóli przed porodem, ale póki co malutka jest bardzo ruchliwa, tętno ma dobre, więc chyba wszystko w porządku :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,ja mam od poczatku ciazy bole w dole brzucha,nie trwaja caly dzien ale czesto,teraz troszke mniej,raz mialam potworny bol,jakby skurcz,o malo co nie stracilam przytomnosci.Pytalam o te bole gina i niby to normalne ale w razie problemow mam niezwlocznie stawic sie do szpitala,bo moja gin nie zawsze jest dostepna,no i nie wiem co o tym myslec,boje sie niemilosiernie,w pierwszej ciazy nie mialam takich bolow

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc dziewczyny. ja podobnie jak martesa czesto mam bole brzucha i tez to dla mnie nowosc, bo podczas pierwszej ciazy wogole takich boli nie mialam. ale przeczytalam gdzies (nie wiem czy nie bylo to tu na forum wsrod wczesniejszych postow), ze podobno przy drugiej ciazy takie bole odczuwa sie bardziej i wystepuja czesciej niz przy pierwszej.
moj ginekolog po badaniu potwierdzil, ze to nic groznego. ale faktem jest, ze kazdy bol podczas ciazy nalezy sprawdzic.
pozdrowienia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: te same bole

czesc dziewczynki ja jestem w 7 tygodniu ciazy i tez mam bole w dole brzucha w okolicach jajnikow nie sa one codziennie ale czasmi sa i troche bola. martwi mnie to ide do lekarza jutro podpowedzcie mi czy to normalne

Offline Wyświetl profil  

biedroneczka84 pisze:
witajcie mamuśki .
jestem w 11tc i od pewnego czasu pobolewa mnie brzuch w dole ale nie całe dnie tylko czasami przez kilka minut , podpytałam sie i powiedzieli mi ,że to nie dobrze mogę nie donieśc dzidzi i bardzo sie zmartwiłam . Lekarz nic mi nie powiedział wszytko w porządku . ja juz niewiem co mam myśleś . podpowiedzcie mi , bo sie troche zmartwiłam :( .
pozdrawiam was

biedroneczko
takie bole to norma. Boli cie dlatego ze macica sie rozciaga bo dzidzia caly czas rosnie. Takie bole bedziesz miala do konca ciazy i nie sa one powodem do nie pokoju. Ale jezeli mocnooo beda bolec tak skurczowo to owszem moze byc cos nie tak lecz tak jak cie boli napewno nic sie zlego nie dzieje bo to normalne :) Nastepnym razem iedroneczko pytaj o wszystko swojego lekarza prowadzacego on wszytsko ci powie, odpowie ci na kaze twoje pytanie jakie cie bedzie dreczylo :) Pamietaj :) i nie denerwuj sie bo dzidzi zazkodzi ;) musisz teraz o siebie dbac :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]