Dzisiaj jest sob sie 02, 2014 6:29 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Witam serdecznie!
Nie wiem od czego zacząć, ale zacznę od początku. :)

Od mniej więcej 4 lat na 2-3 dni przed okresem miałam plamienia, nazwijmy je "brzydkimi". Ginekolog nigdy nie robił z tego problemu, więc i ja szczególnie się tym nie martwiłam. Do czasu gdy nie zaczęłam starań o dziecko. Od tego momentu plamienia zaczynały się już około 19-20 dnia cyklu i trwały do samej miesiaczki. Przy czym dodatkowo skrócił mi się cykl, z idealnego zegarkowego 28 dniowego, do 24 dniowego. Poszłam do lekarzam dostałam najpierw luteinę, a potem duphaston. Cykl się wydłużył, ale plamienia pozostały. Po roku nieudanych prób zajścia w ciążę zostałam skierowana do specjalisty ds niepłodności. Badania męża są niezłe (150 mln, morfologia dobra, tylko 10 % patologicznych, 80 % szybkich, 20 % wolniejszych). Monitoring wykazał , że mam owulację. Przyszła kolej na hsg. NIe będę wchodziła w szczegóły, badanie bardzo bolało przy drugim podejściu dopiero wpuścili mi kontrast, który z wielkim bólem ale przeszedł. Badanie wykazało zrosty okołojajowodowe (lewy jajowód jest podciągnięty). Pół biedy - bo oba jajowody drożne, myślę, że lewy udrożnił się podczas badania. Czeka mnie jeszcze kontrolna wizyta u lekarza, bo jestem niecałe 3 tygodnie po badaniu. No i teraz sedno.

Zwykle o tej porze miałam już plamienia. Dzisiaj wypada mój 23 dc (ostatnio mam cykle 25 dniowe), a plamienia zawsze zaczynały się 20 - 21 dc. Do dzisiaj plamienia nie ma, jedyne co czuję, to lekkie skórcze macicy, takie jakby przygotowywała się do miesiączki i lekko jajniki mnie ćmią. Czy to jest możliwe, że badanie hsg usunęło przyczynę moich plamień ??? Jesli tak, to co mogło nią być, albo co się mogło stac, że nie plamię ??? Dziwaczne pytanie - wiem, ale dla mnie to wszystko jest tak niesamowite i niezrozumiałe, że nie wytrzymam do wizyty, która przypada dopiero w maju.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

HSG nie usuwa przyczyny plamienia. Albo uzyskuje Pani pewną równowagę hormonalną, albo jest Pani we wczesnej ciąży.
S. Warzęchowski

Offline Wyświetl profil  

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
I jedna i druga opcja mnie zadowala, oczywiście wolałabym obie naraz :)
Dzisiaj mam 26 dc, lekkie cmienie w dole brzucha, poza tym nic, dalej nie mam plamienia i póki co okresu też nie ma. Boję się myśleć, że jednak sie mogło udać. Zakładam, że po hsg cykl troszkę zwariował. No .. tylko ten brak plamienia jednak mnie zastanawia ... uff, czekam :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]