Dzisiaj jest pn wrz 23, 2019 2:10 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Kobiety w ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Nieśmiało witam :) moja 6-ta ciąża, trzymajcie kciuki :)

Zapraszam Kolejne Lipcóweczki !

Obrazek

Moje Aniołki 8tc 02.2008; 10tc 05.2010; 9tc 05.2013

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

witam!
Dargocia gratulacje!!!! wow! szosty dzidziuś? wesoła rodzinka:) ile lat maja starsze pociechy??

U nas to drugi dzidziuś, pierwszy ma 2,5 roku.
Nie chcieliśmy dużej przerwy między dzieciakami. Ani się nie zabezpieczaliśmy, ani nie staraliśmy.
Stwierdziliśmy, że co będzie to będzie. I tak po roku dwie kreski na teście.
Problem jest z moja nadzerka. Lekarz mnie straszy... mam nadzieje ze bedzie wszystko ok...
czuje się fatalnie. Mdłości, wymioty, sennosc... 24h na dobbe...
a ty??

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Cześć, ja może do Was dołączę, dwa dni temu pierwszy pozytywny test, dzisiejszy też. Jutro idę na betę i umówić się do lekarza. Ciężko mi w to nadal uwierzyć, że tak szybko się udało :) według kalkulatorów termin na lipiec/sierpień, zobaczymy jak to się dalej potoczy, oby jak najlepiej! Już byłam lipcówką w 2015;) no i lutówką 2013, w lato zdecydowanie lepiej się rodzi :P
A Wam ogromnie gratuluję!!
Dargolcia trzymam kciuki, żeby ta 6 była szczęśliwa od początku do samego końca!
dziutka żałuję dolegliwości... który masz tydzień teraz?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

dziutka - to moja 6 ta ciąża, wcześniej poroniłam 3 razy, mam dwoje dzieci, 4,5 lata oraz 2,5 latkę,

Myychaa, dziutka - witam Was cieplutko i oby wszystko było ok :)

Ja dziś jadę pilnie do lekarza - wzywa mnie w związku z wynikami cytologii i konieczności leczenia, proszę 3majcie kciuki!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dargocia jak u ciebie z ta cytologia?
Wszystko ok?
U mnie nadzerka krwawiaca. Lekarz powiedział ze nie jest dobrze.

Myycha gratuluje!! :-)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziutka - całe szczęście nic poważnego, tylko infekcja candida wyszła choć nie miałam żadnych dolegliwości. Dostałam natamycynę i będę mieć powtórne badanie. Jak z tą nadżerką u Ciebie? Jest to do uspokojenia? Oby było wszystko ok u Ciebie!

Pozdrawiam cieplutko :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witajcie!
Jestem Asia, mama dwuletniej Zosi. Aktualnie jestem w 11t4d drugiej, bardzo wyczekiwanej ciąży :-)
W poniedziałek mam kolejną wizytę i troszkę się stresuje czy wszystko ok. Na początku zaliczyłam pobyt w szpitalu z powodu krwawienia i chyba stąd te nerwy.q

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nieśmiało też zaglądam do was i witam się...

Dzisiaj dzień wizyty i aż umieram z nerwów.

Asia - spotkamy się z dobrymi wieściami po południu :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Gosia29 I jak po wizycie? U mnie ok. Rączki, nóżki są. Nosek też widać. Prenatalne jeszcze się nie udały, bo słabo jeszcze widać. Ale za tydzień w środę mam przyjść jeszcze raz i już powinien lekarz wszystko dojrzeć. Z usg 12t1d :-)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas wszystko ok :) prawie 3 cm szczęścia :puk: :puk: :puk: Pomachalo raczkami i nóżkami, wiercipiętka mała. Mam luteine nadal, 4 strony badań do wykonania po nowym roku, i kolejną wizyte 23.01

Prenatalne 10.01 prywatnie, to bedzie 12t3d wiec wszystko powinno byc pieknie widać.

Asia jesteśmy na dobrej drodze!! Oby do lipca :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witajcie kolejne Lipcoweczki :)

Wg ostatniego usg termin mam na 11 lipca, dzidziuś miał prawie 4 cm i był bardzo ruchliwy. Nudności odpuściły na co akurat czekałam z niecierpliwością.

Gosia29 - jak i od kiedy przyjmujesz luteinę? Ja mam zaleconą luteinę dopochwowo 2 razy dziennie - czy na tym etapie nie jest 'za późno'?

Mephala - już prenatalne badanie u Ciebie ? Trzymam Kciuki ;)

Składam serdeczne poświąteczne życzenia ;) jak z apetytem u Was?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dargocia ja przyjmuję luteinę od 18 dc :D I mam ją brać co najmniej do następnej wizyty. Dlaczego? Nie wiem, kazano to biorę. I też mam 2 x dziennie 100mg dowcipnie :mrgreen:

Apetyt mi dopisuje, ale nie na słodkie, na ostre i wędliny się rzucam bez pamięci :D Mdłości powoli ustępują, a przynajmniej taką mam nadzieję bo są coraz rzadsze.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ja już po prenatalnych :-) Wszystko w porządku. Trochę się namęczyliśmy, bo maleństwo się wierciło i nie chciało ustawić odpowiednio. Ale udało się :-)
Wczoraj na USG już 7,31cm :-) Termin na 3.07

Dargocia u mnie to już taki ostatni gwizdek na prenatalne, bo chyba do 14tc te pierwsze się robi :-) Ale udało się :-)

Ja brałam luteine 2x200mg, ale ze względu na przygody na początku. Teraz już kazał odstawić i jest ok.
Apetyt mam na wszelkie fast foody. Ale ogólnie jem mniej i od początku schudłam 3kg. Lekarz kazał się nie martwic, a i mnie to cieszy bo startowałam z nadwagą.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Odliczam czas do prenatalnych. Jeszcze trzy dni. Nie mogę się doczekać, chciałabym już pooglądać małego Kropka :)

Końcówka pierwszego trymestru jest dla mnie łaskawa. Mdłości już mnie nie odwiedzają, piersi nie bolą, brzuch też nie daje o sobie znać jakoś niepokojąco. Codziennie korzystamy ze śnieżnej pogody i pokonujemy droge do przedszkola na sankach. Weekend też saneczkowy. Chcialabym jeszcze mieć trochę więcej energii, bo z tym jest kłopot. Walczę z tą apatia ale ciężko mi idzie :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Zmęczenie też mi daje w kość. Większość dnia mogłabym przespać. Teraz miałam się dobrze, bo mąż miał urlop. A teraz już wraca do pracy więc czeka mnie powrót do obowiązków ;-)
Ja za tydzień kolejna wizyta. Już nie mogę doczekać się maluszka na usg. Może zdradzi w końcu swoją płeć :-)
No i wyczekuję na pierwsze ruchy. Raz się mi wydawało, że poczułam kopniaczka. Ale było to jednorazowo.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam po przerwie! Mam nocną ciszę do pracy na komputerze to piszę do Was :)

Prenatalne USG miałam 4ego stycznia - widziałam siusiaczka :) będzie chłopak a termin porodu wg usg to 8my lipca....

Wszystko ok, nie mam niechcianych nudności ani zawrotów głowy, za to mam brzuch jak na 8y miesiąc ciąży, też tak macie - pytanie do kolejnych mam...

Mephala - i jak badanie USG ? Udało się ustalić płeć? :)

Gosia29 - opowiadaj jak badania :)

Myychaa - jak tam? puk puk?

Dziutka usunęła konto?

Halllloooo dziewczyny dołączać do nas :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej!!

Ja po prenatalnych jestem mądrzejsza o tyle, że na 80% będzie syn :) Połówkowe mają to potwierdzić. Ale gdzie tam do marca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To jego zdjęcie:

Obrazek

Niestety nie chciał współpracować, odwracał się dupskiem a potem zasnął. Spacerowałam, lekarz gniótł brzuch ile wlazło a ten nic, całym sobą mówił "dajcie wy mi święty spokój". Półtorej godzinna wizyta wymęczyła mnie bardzo. Ale czego się nie robi dla młodego.

Teraz w poniedziałek mam wizytę u mojej lekarki, L4 i takie tam. Wyniki mnie ciekawią, szczególnie cukru. Bo jakoś mam lęk przed cukrzycą... Nie wiem czemu, w pierwszej ciąży nic mi nie było a teraz jakoś wbiło mi się to hasło w głowę i wyjść nie chce.

Dargocia ja też mam duży brzuch. Ogólnie jestem puszysta no ale takiego wyskoku się nie spodziewałam. Nie tak szybko. Chodzę w getrach i luźnych spodniach na gumce :) Kurtka zapina się z ledwością, a tu jeszcze ze dwa miesiące by się przydało w niej pochodzić... Uff, ciężko to widzę.

Z bólami zaczynam się zaznajamiać, macica się rozciąga i daje o sobie znać, więzadła od pachwin lekko w górę też pociągają. Mało aktywna jestem w tym tygodniu, niestety syn chory i jestem "udomowiona" od tygodnia. Zero spacerów, nawet do sklepu. Dzisiaj się wyrwałam na rajd po spożywczaku i aptece, bo ile można jeść zapasy żelazne z zamrażarki a chleb pieczony samemu?? :D :D

Trochę żałuję że mało tutaj dziewczyn, w poprzedniej ciąży to forum dało mi wiele wsparcia i do dzisiaj utrzymujemy kontakt. Już prawie 4 lata :shock: :roll: :shock: Może się rozkręcimy jeszcze...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hejka!
Faktycznie cichutko u nas póki co :P: Z poprzedniej ciąży też utrzymuję cały czas kontakt z dziewczynami :) Ale założyłyśmy na Fb naszą tajną grupę, bo było nam wygodniej :P:

Po ostatnim USG dalej nic nie wiem :roll: Maleństwo absolutnie nie chce pokazać co skrywa między nogami ;) Ale 8.02 mamy prenatalne 4D to myślę, że tym razem się już na pewno dowiemy :)

Mnie oprócz senności nie męczy nic. Zero objawów. Wyniki badań też o dziwo dobre. Raz jakieś bakterie w moczu się przypałętały, ale witamina C i żurawina dały radę.
Teraz będę robiła test z glukozą. Jakoś też ciągle o cukrzycy myślę :?

Co do brzucha to mój jest zadziwiająco mały. Na starcie miałam 20kg nadwagi i bardzo się bałam, że będę bardzo tyć, a póki co prawie nic nie przybyło. Ciągle chodzę w spodniach z przed ciąży i są dobre. I tak tęskno mi już do brzuszka, bo pamiętam, że z córcią miałam na tym etapie już duży. Ale też +10kg na plusie :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mephala no my właśnie też na fb :) A przypomnij mi kiedy się robi połówkowe badania? Pamiętasz może?

U mnie po wizycie w poniedziałek wszystko ok, jedynie w moczu coś tam lekko podwyższone. Zalecenie mam aby więcej pić, a ja nie daję rady. Nigdy nie piłam zbyt dużo, i wypicie szklanki wody to u mnie szczyt szczytów. Cóż, trzeba się będzie przemęczyć...

Dzieć zdrowy, nadal wymiary zgodne z tp.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Gosia29 Wg mojej rozpiski 21-26tc mam mieć polowkowe. Ja ide w środę więc 20tc już będzie.

Ja też raz miałam gorsze wyniki moczu. Kazał mi wit C plus żurawinę łykać i też więcej pić. A też mam z tym okropny problem :-/ Ledwo 1,5l wypijam. No chyba, że mam pepsi to bez problemu całą butlę potrafię wypić :evil:

Ja byłam ostatnio na wcześniejszej wizycie, bo wydawało się mi, że jakaś infekcja się zaczyna. Dostałam tabletki i już jest ok.

I od kilku dni wydaje się mi, że czuję ruchy. Bardzo delikatnie jeszcze, ale coraz częściej się zdarza :)

Termin z USG też się mi utrzymuje na 2.07 więc tak się nastawiam :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Kobiety w ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]