Dzisiaj jest sob sie 30, 2014 4:16 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość

wlasnie sie dowiedziaam ze mam krotka szyjke macicy... nie podwiazuja mi jej na razie- bo niejest zle- mam tylko baardzo sie oszczedzac, duzo lezec, malo chodzic/biegac/wspinac sie po schodach... :roll:

czy jest tu ktos o podobnym problemie? czy wiecie cos wiecej na ten temat?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

od dwóch tygodni mam ten sam problem. Na razie szew nie jest zakładany ale mam dużo leżeć i nie szaleć

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam ten problem od ok.22 tygodnia.Też się oszczędzam maksymalnie i na razie odpukać w porządku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Madeline
Mam podobny problem, już w czasie 2-giej wizyty lekarz (po zmianie ginekologa prowadzącego) stwierdził u mnie bardzo krótką szyjkę macicy, nie ukrywam, że dla mnie zabrzmiało to jak wyrok, szukałam informacji na ten temat i byłam strasznie przerażona, ponieważ o Maleństwo staraliśmy się prawie 2 lata i nie chciałabym Go stracić. Moja szyjka od początku miała długość 1,5-2 cm i całe szczęście nadal tak jest. Przyznam, ze do kolejnej wizyty bałam się potwornie, ale z szyjką nic (odpukać) się nie działo i nadal pozostaje taka sama jak na początku. A przyznam, że nie zawsze pamiętałam, o oszczędzaniu się: pracowałam do końca 6-go miesiąca, czasem jak pofolgowałam z zakupkami to taszczyłam je z samochodu, lub jak wpadłam w wir porządków... sama wiesz jak jest.....
Tak więc krótka szyjka to nie jest jeszcze wyrok, pamiętaj, by oszczędzać się a zobaczysz wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, by nie skracała się i nie była rozwarta.
Powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja temam skróconą szyjkę i dotego jeszcze małe rozwarcie :? mam się oszczędzać.Staram się dużo leżeć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja też miałam ten problem w 20 tyg, bo w 17 tyg macica zaczęła się "stawiać" ... i od 21 tyg mam założony krążek, bo szew mnie nie przekonał ... i jest ok :) ciąża donoszona ... teraz czekamy na synka :) nie muszę aż tak bardzo się oszczędzać ... mogę funkcjonować normalnie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi szyjka skróciła się z 32 tc i wyladowałam na obserwzcji na Unii, dostawałam Cordafen i miałam się oszczędzać. Po 2 tyg wyszłam do domu z wynikiem 1/1,5/1,5.
W 35 tyg szyjka skróciła mi się do 0,5.
Wczoraj skończyłam 37 tc szyjka bardzo delikatna i za parę dni najprawdopodobnie rozpocznie się poród.

Na krótką szyjkę najlepsze jest leżenie - nie koniecznie plackiem :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam zgładzoną szyjkę i rozwarcie na 2 cm. Musiałam leżeć w szpitalu przez dwa tygodnie. Na dzień dzisiejszy mam dużo leżeć. W każdej chwili może rozpocząć się poród.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi tez skracala sie szyjka. W 23 tc miala 23mm i rozwarcie wew Y 8 mm wiec zalozony zostal szew. Jestem od tamtej pory na lekach hamujacych czynnosc skurczowa macicy- partusisten. Szew trzymal pieknie prawie 2 misiace, a potem okazalo sie ze szyjki juz prawie nie ma a szew trzyma ,,resztka sil" sama koncowke szyjki. Gin kazal duzo duzo lezec zeby dotrwac do 37 /38 tc, wiecej mi nie daje nawet. Wiec moj termin z OM i usg na 30 stycznia jest nierealny. Teraz jestem w polowie 34 tc, jutro mam kontrolna wizyte u gina czy nie zrobilo sie rozwarcie- odpukac. W razie rozwarcia niestety juz tylko szpital. Jednak lezenie pomaga, gdybym nie lezala teraz ostatnio to nie wiadomo co by bylo. A tak jeszcze sie jakos trzymam ,, w kupie".

http://image.lafemmebonita.com/c/p217786.png

http://image.lafemmebonita.com/c/p217786.png

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Miałam bardzo krótką szyjkę macicy podczas 1-szej ciązy, 0,5-1 cm, od szóstego miesiaca leżenie, miesiąc w szitalu a póxniej w domu i z tego co wiem to właśnie leżenie jest chyba najlepszym lekarstwem na tę dolegliwość. Ale żeby pocieszyć cię moge powiedziec tylko że lekarz straszył wczesniakiem a tymczasem w 41/42 tygodniu wywoływali mi poród, tak mojej córci było dobrze w brzuszku. Mam nadzieję że przy tej ciąży mnie to minie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny pomocy!!!

wczoraj na usg poinformowano mnie, ze dziecko jest w polozeniu glowkowym i to bardzo nisko co moze skutkowac niedlugim porodem i ze mam szybko udac sie do swojego lekarza.
moj lekarz prowadzacy przyjmowal wczoraj wlasciwie kilka porodow naraz wiec udalam sie do innego, a ten zdiagnozowal skracanie sie szyjki macicy i powiedzial, ze on zalecilby zalozeniu pessaru na podtrzymanie, bo moge nie donosic. ale on decyzji nie podejmie, bo to nalezy do lekarza prowadzacego i zebym rano do niego pojechala bo pessar to i tak tylko w szpitalu.
dzis rano przekonana o najgorszym zaczelam pakowac torbe na patologie i pojechalam do szpitala. okazalo sie, ze mojego lekarza juz nie bylo, ale zostalam zbadana na izbie przyjec i o dziwo nie stwierdzili skracania sie szyjki i nic ze mna nie zrobili. dostalam tylko recepte na globulki dopochwowe, bo podobno mam jakiegos grzybka. dziekujemy i do domu

wczoraj dwoch lekarzy zdiagnozowalo skracanie sie szyjki, dzis dwoch stwierdzilo, ze szyjka jest okay.
wizyte u swojego mam w poniedzialek i mam nadzieje, ze do tego czasu nie zaczne rodzic. ale jajko pewnie zniose bo nie wiem co sie tak naprawde dzieje

rozumiecie cos???

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny czy wystepują jakies objawy które mozemy odczówać przy skracaniu sie szyjki :?: czy też przy innnym problemie z szyjką :?: Jak mozna stwierdzić że coś jest nie tak :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Moja szyjka z natury jest dosc krótka,dlatego sie oszczedzam,poprzednia ciaza skonczyła sie w 37tc,ale mały był zdrowy-ciekawe jak teraz w przyszłym tygodniu ide do gin i strasznie sie boje co powie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Od początku moja ciąża była zagrożona dostawałam zastrzyki Kaprogest i dużo leżałam...Odrazu dostałam L4...
Mi też w 35tc stwierdzono skracającą się szyjkę,po tygodniu była gładka i 1cm rozwarcie w 37tc urodziłam córcię...Malutka szybko nadrobiła wagę i walczymy z napięciem mięśniowym...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej ja tez mam skrocona szyjke dowiedzialam sie tak mniej wiecej w 20tyg kazal mi lezec ale czasami mnie boli na dole te wiazadla chyba jutro ide do gin i sie okaze jak tamm to wyglada dam znac

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej
ja przy pierwszej ciazy mialam tez problem z szyjka sktracala sie juz tak szybko w 31 tygodniu a w 32 urodzilam ...
teraz jestem tez w ciazy do lekarza ide jutro zobaczymy co mi powie ale boje sie ze znowu moja szyjak nie da rady
pozdraiwm :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja właściwie to mogłabym już rodzić i jak oszalała wszystko robię.I nic A szyjkę miałam skróconą od 20 tygodnia.Więc się nie przejmujcie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: krótka szyjka

Hej dziewczyny! Mam szyjkę 3 cm i powiedziano, że to dosyć krotka (jestem w 21 tc). Mam na razie zalecone leżenie i zaczęłam przyjmować Luteinę. Czy któraś z Was brała to lekarstwo. Pobolewa mnie czasem dół brzucha, ale chyba to normalne - wszystko się rozciąga - w tej sytuacji zaleconą mam nospę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Korietta uważaj na siebie, leż i odpoczywaj. Jesteś w 21 tyg. ciąży więc musisz bardzo uważać...
Ja trafiłam do szpitala 7 grudnia właśnie z powodu krótkiej szyjki. Leżałam tam tydzień, miałam mieć założone szew ale wkońcu mi go nie założyli. Staram się funkcjonować normalnie, ale staram się też mocno uważać na siebie... od czasu 7 grudnia jakoś dzidziuś siedzi i jest ok. Teraz każdego dnia modlę się o każdy kolejny dzień aby to Maleństwo spędzało u mnie w brzuszku...
Jeśli martwisz się spytaj swojego gin. o pessar, zakłada się go w gabinecie, kosztuje 150zł i masz jakąs tam pewność że ciążę donosisz...
Pozdrawiam Cięi Maleństwo...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Klopsiczko dzięki za radę. Biorę Luteinę i wiem, że nie mogę bagatelizować sytuacji. Jestem zresztą od samego początku ciąży na zwolnieniu. Mała (bo prawdopodobnie to córeczka) będzie jakąś siłaczką. Kopie jak szalona :-) Klopsiczko a Ty w jakim okresie ciąży teraz jesteś?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]