Dzisiaj jest czw cze 20, 2019 8:14 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam doktorze!!!
Mam problem ponieważ oglądałam moje wyniki ostanich badań i martwię się o cukier. Robiłam badania na krzywa cukrowa i tak na czczo mam 62,8 mg po obciążeniu glukozą po godzinie 115,4 mg. Z tego co wiem to chyba nie jest źle natomiast w moczu wyszło, że cukier mam 1000 mg. Dlaczego tak jest??? Dodam, że badania były robione tego samego dnia o tej samej porze. Morfologia, Mocz i krzywa cukrowa. Dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam!!!

Ciąża 27 tydzień

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam podobnie tylko moja krzywa cukrowa byla 3 stopnia - wyniki w mormie. A w moczu tez mam cukier od 1,5 miesiaca

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kurcze... a precyzował Ci już lekarz Twoje wyniki? Dlaczego takie są?

Doktorze o co wkońcu chodzi z tym cukrem w moczu??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Cukromocz w ciąży zdarza się czesto i przy dobej krzywej nic z tego nie wynika, może oprócz czestrzych infekcji w ukł. moczowym.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam,
Mam pytanie - jestem obecnie w 30 tyg ciąży i po wykonaniu badania na obciazenie glukoza (50 mg po 1 h) wyszło mi az 196 mg. Czy to oznacza ze mam cukrzyce ciązowa?? Jakie leczenie stosuje sie wtakim przypadku?? Z gory dziekuje za szybka odpowiedz...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak..to najprawdopodobniej jest cukrzyca ciezarnych i musisz sie zglosic do swojego gina z wynikiem...pewnie zaleci dobowy profil cukru i po tym wszystko bedzie jasne :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

przy takim wyniku to raczej na pewno cukrzyca ciezarnych :(
bedziesz musiala robic sobie badania glukometrem kilka razy dziennie i przestrzegac diety cukrzycowej ktora wcale nie jest taka zla i jada sie do syta tylko nie mozna laczyc niektorych produktach w posilkach no i unikac innych :) wszstko bedzie dobrze najwazniejsze jest to ze juz wiesz i bedziesz dbala o siebi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hmm odebralam wlasnie swoje wyniki i min. obciazenia glukoza 50g na 1h i mi z koleji wyszedl wynik 228mg/dl. Czy to oznacza ze jest zle?? Dodam ze nie mialam wlasciwie nigdy problemow cukrzycowych tak jak i moja mama, dlatego jestem bardzo zdziwiona... A czy na wynik mogl wplyw miec fakt, ze w trakcie pobrania krwi mialam jeszcze grype?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Terry! to jest cukrzyca ciazowa moj wynik byl podobny tylko po 75 glukozy ja mialam 215mg/l .Skierowano mnie do poradni daibetologicznej mam glukometr i sie kluje 4 razy po posilku caly czas mam oczywiscie diete do tego.
glowa do gory bedzie dobrze :lol: najwazniejsze ze w pore "ja" wykrylas mowia ze po ciazy wszytsko zniknie i bedziemy jesc cukierki i paczki( tak mi sie ich chce ja zawsze bylam lasuchem na takie smakolyki 8) )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Terry niestety cukrzyca ciążowa... :? ja po obciążeniu 75g miałam 88... Z grypą to raczej ma niewiele wspólnego... po prostu trzustka nie radzi sobie z rozkładem glukozy :? Koniecznie zgłoś się do lekarza. Po ciąży wszystko powinno wrócić do normy :wink:

Offline Wyświetl profil  

jestem w 31 tyg ciazy zostala u mnie wykryta cukrzyca ciazowa.jestem na diecie i badam pozim cukru glukometrem.chcialabym Was poprosic zebyscie podaly jakie macie wyniki cukru po jedeniu jak mierzycie go w domku po 1 h. Ja sie tak zastanawiam co robie zle , bo cukier u mnie bardzo skacze raz jest 127 innym razem 146, 114, a dzisiaj rekord 210 :( tak sie przerazilam ze nie wiedzialm co robic, starm sie jesc to samo , ale ostanio nie moge utrzymac cukru i chce dodac ze mam czesto uczucie ssania nawet po jedzeniu, a to podobno nie dobrze.
wiec prosze jesli macie jakies podobne problemy badz doswiadczenia napiszcie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mychola pisze:
Terry niestety cukrzyca ciążowa... :? ja po obciążeniu 75g miałam 88... Z grypą to raczej ma niewiele wspólnego... po prostu trzustka nie radzi sobie z rozkładem glukozy :? Koniecznie zgłoś się do lekarza. Po ciąży wszystko powinno wrócić do normy :wink:

Bylam u lekarza, robilam kolejny test tym razem wynik na czczo i po obciazeniu glukoza 75 na 2 godz. Na czczo wyszlo 76 a po obciazeniu 94, lepiej nie mogly wyjsc :D . Lekarz stwierdzil, ze poprzedni wysoki wynik (228) mogl byc spowodowany choroba, gdyz w grypie moze dojsc do ograniczonego wchlaniania glukozy. Do diabetologa mnie nie wyslal, diety jako takiej nie zalecil tylko mowil ze ostroznie ze slodyczami i slodkimi sokami. No i za jakis czas znowu test. Tak wiec prawdopodobnie to nie cukrzyca. Wszystko sie okaze przy nastepnym tescie, ktory pewnie bede musiala zrobic juz niedlugo.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

angrzes, może być tak, że wysoki cukier jest wynikiem kilku poprzednich posiłków - np. cukier z owoców jest przetwarzany najdłużej. Jeśli zjesz jabłko, a za 3 godziny kanapki - możesz mieć to wszystko "skumulowane" we krwi, bo cukier z jabłka właśnie do niej dotarł i "spotkał się" z cukrem z kanapek.

Nie martw się. Też miałam różne wyniki. Przy porodzie cukier zaczął mi "skakać". Tak niskich i wysokich wyników, jak przy porodzie, nie miałam przez całą ciążę. A Przemek urodził się zdrowy (10 punktów). Teraz objadam się teraz ciastem do woli :). Tylko jeszcze kilkanaście dni po porodzie miałam wahania cukru.

Pamiętaj, nie ma po co przejmować się na zapas. Przy dobrej opiece w szpitalu wszystko będzie OK.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Terry wynik po obciążeniu 75g glukozy bardzo ładny :D dobrze, że lekarz zlecił Ci powtórzenie badania - mój od razu kazał mi zrobić 75g, tak dla pewności :wink: Nawet nie wiedziałam, że wirus grypy może aż tak znacząco przestroić metabolizm :shock: , wirus grypy... albo błąd w laboratorium... niestety mi już zdarzyło się powtarzać wyniki z winy pań laborantek :evil: Dobrze, że wszystko się wyjaśniło :) i oby następny test wyszedł tak samo pomyślnie. No i jest to przestroga dla nas wszystkich, żeby nie robić badania krwi w czasie trwania infekcji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ano wynik ladny... a ile strachu sie trzeba bylo najpierw najesc :D :D Jak robilam pierwszy test to mowilam ze jestem chora i czy mam robic badania, nikt nie widzial przeciwskazan i kazali robic. Zeby bylo weselej to robilam tez coombsa i... tez zle wyszedl, ale juz go powtorzylam i wynik jest troche inny, aczkolwiek z tym coombsem mam inny problem, ale to juz nadaje sie do innego tematu. Dobrze ze cukier spadl. Teraz czekam na kolejne testy glukozy. Dziekuje za wszystko!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Terry no ja niestety też musiałam powtarzać Coombsa :? bo automat w laboratorium znalazł przeciwciała. Nie muszę Ci mówić, że cały dzień przepłakałam... :( no ale powtórzyłam badanie metodą tradycyjną, potem jeszcze raz automatem i wyszło oki :) Moja teściowa pracuje w szpitalu i mówi, że niestety pomyłki często się zdarzają... Tylko, że my się potem denerwujemy :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No wlasnie, a nasze nerwy sa teraz zbyteczne...Ja coombsa powtarzalam ze wzgledu na moja chorobe przewlekla, ktora daje autoprzeciwciala i w moim laboratorium nie mieli odpowiednich odczynnikow aby stwierdzic jaki jest ten odczyn coombsa w mojej krwi. Probki pojechaly do Slupska po czym kazano mi jeszcze raz oddac krew na ten odczyn bo tamto laboratorium chcialo miec swieze probki. Po tym badaniu okazalo sie ze mam bardzo duzo przeciwcial ale tych igg niebezpiecznych dla dzidziusia nie stwierdzono, jednak badanie niedlugo tez musze powtorzyc dla pewnosci. I tak wkolko... Jednak caly czas jestem dobrej mysli. Juz tyle przeszlam, ze obiecalam sobie ze dla mojego upragnionego synusia zniose wszystko, aby tylko byl zdrowy!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a co sądzicie o moich wynikach z obciążenia glukozą??

glukoza(surowica 50g po 1h)-90,8mg/dl norma 70,0-110,0
wydaje mi się,że jest dobra,bo mieści się w normie,ale martwią mnie za to wyniki z moczu:

OSAD:
nabłonki płaskie 0-2-4 w.p.w
leukocyty 1-5 w.p.w 1-5 w polu widz.
szczawiany wapnia dość liczne

czy ktoś mógłby mi pomóc i wytłumaczyć o co w tym chodzi-wizyte mam 11,ale nie daje mi to spokoju,a do 11.04 nie usiedze :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Glukoza ładna :) wyniki moczu też nie najgorsze... być może lekki stan zapalny, ale skoro nie było informacji o bakteriach to nie jest źle :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki mycholka za wyjaśnienie mi tego,troche mnie uspokoiłaś.Pozdrawiam cieplutko

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]