Dzisiaj jest śr sie 20, 2014 2:39 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość

macie do polecenia jakies masci albo inne wynalazki? strasznie pogarsza mi sie stan skory a 3 dni temu tak mnie wysypalo, ze patrzec mi sie na siebie nie chce :?
czuje sie cudowne oczekujac na bączka, ale chcialabym tez tak wygladac :lol:

panie doktorze, co robic?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czyżby córcia zabierała Ci urodę? :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

niestety nie stosuje sie zadnych lekow na zmiany cery w ciazy...to jest zwiazane z hormonkami....i powinna ci sie cera poprawic okolo 20 tyg...ale moze tez byc tak ze dopiero po poorodzie wroci do stanu sprzed ciazy...niestety..jednym ciaza poprawia cere a innym pogarsza...pocieszmy sie tym ze po urodzeniu malucha wszystko wraca do normy :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja miałam ten sam problem(będę miała córcię :lol: ).Cera poprawiła mi się ok.25 tygodnia.Stosowałam peeling gruboziarnisty i maść cynkową.Niestety bardziej drastyczne preparaty trzeba odłożyć na później

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zineryt mozna stosowac ale na recepte czyli wizyta u dermatologa.mozna tez acne-derm.ja bym radzila nie zaniedbywac bo zostaja blizny

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

absolutnie odradzam stosowanie jakichs lekow na zmiany tradzikowe w wyniku ciazy...one mina samoistnie :)
blizny moga pozostac jak ktos sie bawi takimi zmianami i je np wyciska robiac to nieumiejetnie ...jak juz to polecam stosowanie preparatow wysuszajacych punktowo...oczywiscie jezeli chodzi o wypryski ropne...acne-derm...tez ale punktowo :) i dotychczas uzywane kosmetyki odstawiamy a zaczynamy stosowac serie do rodzaju cery ktora akurat mamy w ciazy...czyli jak zaczela sie przetluszczac i pojawily sie wypryski to jakies preparaty sebostatyczne...antybakteryjne itp
i odwrotnie ..przesuszajaca sie cere bardzo dobrze nawilzamy... :wink:
Taka ciekawostka....zazwyczaj wlasnie te kobiety ktore przed ciaza mialy cere sucha w ciazy im sie zaczyna przetluszczac i pojawiaja sie wypryski a te ktore mialy cere tlusta z wypryskami...cera sie poprawia i problemy skorne znikaja....ale zazwyczaj po porodzie wszystko wraca do normy sprzed ciazy... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi tez sie pogorszyla cera w ciazy bylam u dermatologa i przepisal mi brevoxyl zel stosowac raz dziennie wieczorem

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ani acne-dermu ani zinerytu nie można stosować w czasie ciąży!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a w ulotce na zinerycie pisze ze mozna stosowac w czasie ciazy

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przecież to jest erytromycyna.Nie mam przy sobie ulotki zinerytu,ale sprawdziłam informacje w internecie i nie można ani w ciąży ani w trakcie karmienia piersią.Wiem że wchłanianie przez skórę jest niewielkie,ale lepiej spróbować czegoś innego,choćby Brevoxyl

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

acne-derm do stosowania punktowego w celu podsuszenia zmian nikomu nie zaszkodzi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeżeli tak na to patrzeć to do stosowania miejscowego można stosować praktycznie wszystko.Ale najpierw lepiej spróbować bezpieczne srodki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

acne derm...benzacne...brevoxyl... to sa bezpieczne srodki poniewaz nie stosuje ich sie na cala powierzchnie skory...bardzo wysuszaja i podrazniaja miejsca zdrowe...dlatego napewno stosowanie punktowe nie zaszkodzi ciazy...swietlik co wg ciebie jest bezpiecznym ale i skutecznym srodkiem w celu zwalczenia zmian tradzikowych bo nie rozumiem dlaczego sie tak upierasz :? obstajesz tak bardzo przy ulotkach a tak naprawde gdybysmy sie trzymali ulotek to niewiele schorzen bysmy mogly leczyc w ciazy bo ulotki tego zabraniaja....czytalas ulotke duphastonu? tez nie wolno w ciazy i co?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam pytanko czy można stosować maść "Cepan" ?? bo na blizny jak dla mnie jest rewelacyjna, nie wiem czy w czasie ciąży można nią smarować blizny po pryszczach ? Teraz mam taki wysyp że wstaje rano i codziennie widze conajmniej 4 nowe pryszcze, jak tak dalej pójdzie to będę miała całą twarz w bliznach. Kremów na pryszcze nie chce stosować bo i tak mi nie pomagają więc chociaż na blizny ale czy można stosować "Cepan"? A może jest jakaś inna maść , prosze o pomoc i polecenie czegoś na blizny, bo wyglądam fatalnie :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mysle ze spokojnie mozna...cepan to wyciag z cebuli o ile sie nie myle :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila wierz mi spotkałam ludzi,którzy stosują Brevoxyl po prostu jako krem na całą twarz.Proponuje spróbować najpierw po prostu pasty cynkowej.Pasty nie maści.Jak nie pomoże można brevoxyl,benzacne a na upartego syfka to i acne-derm.I dwa razy w tygodniu peeling.
Ja po prostu nie cierpię chemii.
Ale się dyskusja rozgorzała :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anula Cepan można stosować,tylko pamiętać żeby regularnie bo jedno posmarowanie nic nie da.Z preparatów na bazie cebuli jest jeszcze contratubex(ale drogi) i alcepalan(nasz polski,występuje w postaci żelu).Aha i ranka musi być zagojona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mnie wysypalo strasznie w 4 m-cu ciazy,zaczelam wtedy uzywac vichy normaderm i buzke mam gladziutka-wszystko zeszlo :D wiem ze to drogi krem ale niepozalujesz :D
pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila jeśli chodzi o Duphaston to nie ma dowodów na to,że jest przeciwwskazany w ciąży.Ja się do leków na receptę nie mieszam,ufam lekarzowi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

swietlik...absolutnie zakazany jest peeling przy jakichkolwiek zmianach tradzikowych ropnych...natomiast...preparaty wysuszaajace swietnie sobie z takimi wypryskami radza...nie bede sie sprzeczac.. :) poza tym wierz mi ze spotkalam sie tez z roznymi dziwnymi sposobami na radzenie sobie ze skora... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]