Dzisiaj jest wt wrz 02, 2014 11:04 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Dobre Serce
Dobre Serce

Podobno parafina w kremach do twarzy wyszła z mody. Że niby za bardzo obciąża skórę czy coś takiego. Osobiście specjalnie jakoś w jej złe działanie nie wierzę - moja babcia całe życie stosowała nivea tłusty i miała do starości piękną cerę i wyglądała na dziesięć lat młodszą niż była.
Ale tak czy inaczej chciałabym spróbować takiego kremu bez parafiny - może będzie łagodniejszy bo ostatnio po wszystkim czego użyję (nawet po kremach dla cery wrażliwej) szczypie mnie buzia.
Problem polega na tym że nie mogę żadnego kremu takiego w sklepach namierzyć. Czy możecie coś podpowiedzieć? No i jeśli stosujecie to może jakieś opinie napiszecie ze swojej strony? Czy faktycznie są delikatniejsze od tych parafinowych?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moje doświadczenia z parafinowymi kremami do twarzy są takie, że albo mi zapychają cerę, albo się rolują. Pamiętam jeden taki krem, bodajże Lirene, coś okropnego :? Mam cerę mieszaną, więc raczej sięgam po te lżejsze kremy. Na parafinę w balsamach do ciała jeszcze jestem w stanie przymknąć oko, ale w kremach do twarzy unikam jej jak ognia. Myślę, że wszystko zależy od cery jaką mamy. Ja się parafinowych kremów zwyczajnie boję :wink: Niedawno kupiłam krem Ava (własnie, oprócz unikania parafiny staram się również wybierać te eko kremy). Za krótko go używam, aby stwierdzić czy działa. Na pewno nie odpowiada mi jego zapach, taki dziwny, zioła w wymieszane z pomarańczowym syropem, nie wiem... Ale parafiny w składzie nie ma, nie uczulił, nieźle nawilża, więc póki co nie jest źle :wink: Wiele aptecznych kremów nie ma parafiny w składzie. No ale własnie, ciężko jest mi coś polecić, bo to, co sprawdza się na mojej cerze, niekoniecznie będzie pasowało innym :D

Offline Wyświetl profil  

Dobre Serce
Dobre Serce

no ale w których kremach nie ma parafiny? Bo co czytam składy kremów to każdy ma parafinę.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Parafiny z pewnością nie mają kremy Nivea z serii Pure & Natural (ale moim zdaniem nadmiernie czuć w nich zapach alkoholu). A z tych tańszych to Alterra - nie mają parafiny i silikonów. Większość kremów eko nie ma w składzie parafiny. Ale trzeba być czujnym, bo zarówno paraffinum liqidum, mineral oil, jak i petrolanum to jedno i to samo - parafina ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]