Dzisiaj jest czw wrz 18, 2014 7:44 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Mój mąż się uparł na nietypowe imię dla naszego dziecka lub na imię rzadko występujące. Już nawet na to przystałam, bo ciągle słyszę tylko Wiktoria i Jakub, albo Amelka i Filip. Dlatego fajnie jakby nasze dziecko miało rzadko występujące imię.

Co do dziewczynki to zdecydowaliśmy się na Amandę, choć zastanawialiśmy się też nad Juliettą (Dżulietta), albo Julitą.

Co do chłopca to miał być pierw Fabian, potem Kornel, albo Dorian, ale bardzo nas interesują też inne imiona, może macie jakieś propozycje.

Myśleliśmy o Tychonie bo fajnie się zdrabnia do Tysio, albo o Nathanie, ale dużo osób dało teraz Nataniel, a to w sumie to samo prawie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dla dziewczynek podoba mi sie Amber, Ines lub Gaja, Alina, Karina.
Z chlopcami gorzej.
Musi byc "zachodnie", czy moze byc np "staropolskie"?
Bardziej Milosz czy moze Alan?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W Polsce jest warunek, że dziewczyna musi mieć imię kończące się na literę A. Co do chłopca to Alan mi się podoba, ale mąż ma uraz bo taki mu w szkole dokuczał - takie czasy dzieciństwa mu na myśl przyszły :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wszystko tez zalezy od nazwiska.. czy macie typowo polskie czy nie..
Bo dziwnie by brzmialo np. Amanda Kiełbasa (nie obrazajac oczywiscie nikogo).. ja mimo ze mam zagraniczne nazwisko, imie wybieram raczej typowo polskie.. Nie podoba mi sie przeksztalcanie polskich imion na zagraniczne: typu Emilia - Emilly, Julia - Julietta, Katarzyna - Kate.. a coraz czesciej mozna to zaobserwowac..

Mi sie podobaja imiona dla dziewczynek: Natalia, Emilia, Dominika
Dla chłopców: Wojciech, Tymon..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z cala pewnoscia imie Ines mozna w PL zarejstrowac, bo osobiscie znam dwie (jedna dorosla i jedna dziewczynke)

Dla chlopcow: Beniamin, Samuel, Emanuel, Eryk, Aron
Slowianskie- Namir, Milan, Mieszko,

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Samuel jest prześliczne, ale mamy już 2 w rodzinie :) Podobnie jak Angelinę mamy jedną już :) .

Mamy niespotykane nazwisko, moje panieńskie jest bardzo popularne, ale przyjęłam męża a on ma raczej takie rzadkie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje propozycje:

Dla dziewczynki:
Ada
Adrianna
Arianna
Diana
Emma
Gloria
Jaśmina
Nila
Paula
Stella
Sylwia

Dla chłopca:
Albert
Aleksy
Błażej
Bogusz
Emilian
Ernest
Iwo
Jerzy
Jędrzej
Kordian
Kryspin
Olaf
Marceli
Miron
Rafael
Sławomir
Witold

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kordian mi się spodobało :)

Jeszcze się z takim imieniem nie spotkałam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie jeśli będzie chłopiec to na 100% Nataniel. Już mam ustalone od 10 lat ponad :wink: Dziewczynki można rejestrować ze spółgłoską na końcu imienia np. Inez, Karmen, Dolores, Mercedes itp
Nietypowe imiona w mojej rodzinie:
żeńskie:
Namissa
Kamissa
Andrea
Diana
Khadidja
Sire

męskie:
Mamady
Mamadou
Julian
Didier
Jordan
Moris
William
Lamin
Tidjane
Więcej nie pamiętam nietypowych, jak sobie przypomnę to dopiszę :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Magdalena_Wlkp pisze:
Kordian mi się spodobało :)

Jeszcze się z takim imieniem nie spotkałam.

Ja też nie, tylko u Słowackiego :D

A jak na to imię zapatruje się tatuś? 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Chyba czytał Słowackiego bo on takie imię zna :) . Spodobało mu się bardziej niż Kornel. Poza tym to on się uparł by imię było nietypowe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ciekawe propozycje, ale szczerze jak zobaczyłam ten wątek to trochę mnie przeraził :P ja zawsze myślę jak później dziecku się będzie podobało takie naprawdę nietypowe imię. Od lat chciałam mieć synków Franek i Antek, puki co jestem staraczką, ale nie wiem czy takie imiona dam. Jak widzę na portalach imiona dzieci gwiazd to mam wrażenie, że takimi nietypowymi (żeby nie napisać dziwnymi) imionami je skrzywdzili. Ale to tylko moja opinia.

Mam kolegę który na drugie imię ma Saturnin i naprawdę się cieszy, że to tylko drugie imię.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja miałam chyba nietypowe imię jak na tamte czasy i się cieszyłam, koleżanka była Angelina i też nie ma nic przeciwko. Męża chrześniak jest Samuel i też się cieszy, że nie Igor, bo miał być Igor. Wszystko zależy od sytuacji. Np Nie dałabym chłopcu Oskar, bo miałam kiedyś świnkę morską o tym imieniu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jest roznica pomiedzy malo popularne, a dziwaczne, lub po prostu brzydkie :wink:

Moim zdaniem imie, jest bardzo wazne i nie powinno sie przy wyborze kierowac czystym egoizmem. Mi sie podoba i kropka. Nic komu do tego.
A to nie prawda. Jesli sie tak podoba, to niech sobie rodzic sam na takie zmieni, a nie nadaje niewinnemu dziecku. Jesli 100% "ankietowanych" osob mowi, ze imie jest "okropne" i stuka sie w czolo, to nie odmrazajmy dziecku uszu, na zlosc innym, bo to ono sie bedzie pozniej z nim meczyc i wstydzic.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi zawsze było szkoda tych dzieci co je nazywają tak po staremu: Bolesław, Józef, Bogumiła. Jednak to jeszcze mogłam zdzierżyć. Spotkałam się też z imieniem Jaropełk, Świętopełk, a ich siostra była Światła (imiona męskie mogłam teraz pomylić lub troszkę przeinaczyć, ale tą Światłe to pamiętam na 100%).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Magdalena_Wlkp pisze:
Chyba czytał Słowackiego bo on takie imię zna :) . Spodobało mu się bardziej niż Kornel. Poza tym to on się uparł by imię było nietypowe.

Hahaha xD Czyli jak będzie synek to dostanie imię Kordian :D

Cytuj:
Kordian - imię męskie utworzone przez Juliusza Słowackiego. Oznacza "dający serce".

Kordian obchodzi imieniny 22 października.

Znane osoby noszące imię Kordian:

Kordian Korytek – polski koszykarz
Kordian Józef Zamorski - generał Wojska Polskiego

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kordian_%28imi%C4%99%29

Wydaje mi się, że dziecko z tym imieniem nie powinno mieć w przyszłości problemów. Większość jest jednak z nim osłuchana. W dodatku to polskie imię, a z reguły jak ktoś szuka oryginalnego imienia to zapożycza i wychodzi o zgrozo Brajan albo Dżesika :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Według mnie jak się zapożycza imiona, to powinno się pisać "po tamtemu" czyli nie Brajan, a Brian.

Wyszło, że będzie Kordian co znaczy "dający serce", może akurat będzie chłopak, a potem się postaramy o siostrzyczkę dla niego i będzie Amanda co znaczy "ukochana" "godna miłości". Śmialiśmy się, że te znaczenia takie pasujące do siebie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Magdalena_Wlkp pisze:
Według mnie jak się zapożycza imiona, to powinno się pisać "po tamtemu" czyli nie Brajan, a Brian.

Też tak myślę :)

Nie wiem czy Amanda to dobry wybór... W szkole była jedna dziewczyna o tym imieniu i nie miała lekko... W klasie miałam dziewczynę, która z kolej nazywała się Pamella Viktoria (nazwisko popularne polskie zwierzę) :roll: a jej siostry miały na imię Angela i Nicole (nie jestem pewna co do pisowni imion jej sióstr) dziewczyna nie była lubiana, a jej imię i nazwisko wywoływały salwy śmiechu...

Ja jak najbardziej jestem za niespotykanymi imionami i według mnie wcale nie muszą być one śmieszne czy dziwaczne :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dlaczego nie miała lekko, przecież Amanda nie jest dziwacznym imieniem? U mnie w szkole był Błażej, to mówiono na niego Błazen, ale tylko krótką chwilę bo chłopak sobie nie pozwolił by się z niego śmiali...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Magdalena_Wlkp pisze:
Dlaczego nie miała lekko, przecież Amanda nie jest dziwacznym imieniem? U mnie w szkole był Błażej, to mówiono na niego Błazen, ale tylko krótką chwilę bo chłopak sobie nie pozwolił by się z niego śmiali...

Wiesz, bo czasami tak jest, że nie zawsze imię jest powodem do złośliwości innych. Jednak większość wkłada to imię do worka z Dżesiką, Brajanem, Wanessą, Andżeliką, Nikolą itp czyli z imionami najczęściej nadawanymi przez rodziców o niskim wykształceniu (oczywiście nie chcę cię urazić, spotkałam się z wieloma takim artykułami). Ta dziewczyna niestety pochodziła z takiego środowiska, do tego była trochę opóźniona. Przez to, że to imię jest często nadawane na zachodzie, może mieć w PL zły wydźwięk.

Nie chcę cię zniechęcać do tego imienia, bo to Wam musi się ono przede wszystkim podobać :D

A kiedy będziecie wiedzieć co siedzi w brzusiu?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]