Dzisiaj jest pt lip 25, 2014 5:38 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Witam. Dziewczyny zastanawia mnie jedno, czy to normalne w tym tyg ciazy ze mimo ze biore No-spe forte, Duphaston i Aspargin po 3 razy dziennie, brzuch nadal boli, budze sie w nocy z bolami jak przy miesiaczce. W 27 tyg lezalam na patologi ciazy. Stwierdzono ze ciaza jest zagrozona. Staram sie stosowac do zalecen lekarza, nie ruszam sie zbyt duzo, nie nosze nic ciezkiego , ogolnie bardzo duzo leze. Gdy tylko wstaje brzuch ciagnie mi do dolu i dostaje delikatnych skurczy. Ciagle jest mi slabo, mam mdlosci i zawroty glowy. Wyniki badan sa w normie po za cisnieniem, ktore utrzymuje sie na poziomie 140/90, 135/95. Wyraznie czuje ruchy dziecka. Ale pytanie co mam robic, Wizyte u lekarza mam dopiero w nastepnym tyg a chodze i prywatnie i na NFZ. Co robic ?. Pomocy. To moja pierwsza ciaza. Z gory dziekuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przy takim cisnieniu i reszcie objawow pojechalabym na IP. Bez zastanowienia.. nawet gdyby mieli mnie zatrzymac na dluzej..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jmijeczka; Tylko wiesz jak jest , zaraz przyczepiaja sie ze kobieta jest przewrazliwiona. Tez tak mialas?.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wazne jest dla Ciebie to co beda mowic? Czy wazne jest dla Ciebie zycie i zdrowie dziecka ktore nosisz w brzuchu?
Ja nie mialam nic takiego ani w I ani w II ciazy.. choc w II w 8 tygodiu bolal mnie brzuch bardziej niz powinien, pojechalam na IP, zatrzymali mnie 3 dni, nikt mi nic nie mowil ze jestem przewrazliwiona czy cos.. malo tego, zajeli sie mna bardzo dobrze i widac ze z zaangazowaniem a nie na zasadzie: kolejna ktora boli brzuch w 8 tygodniu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oczywiscie ze najwazniejsze jest dziecko, tylko widzisz skoro moja doktor prowadzaca bagatelizuje to co sie ze mna dzieje to jak mam nie miec obaw przed nastepnymi. Lekarz do ktorego poszlam prywatnie i to on skierowal mnie wtedy do szpitala stwierdzil ze cisnienienie trzeba obserwowac i nic wiecej . Nie chce byc wysmiewana czy obrazana przez Was ale naprawde nie jest latwo po raz kolejny zaufac takim lekarzom...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie jestes obrazana ani wysmiewana. Chcialas wiedziec co robic, to Ci mowie: Jedz na IP jesli masz caly czas takie cisnienie wysokie. A nad pania dr prowadzaca co prawda teraz juz za pozno, ale trzeba bylo sie zastanowic nad zmiana jesli i wczesniej bagatelizowala tak.. Wysokie cisnienie w ciazy na tym etapie jest niebezpieczne.. dlatego proponuje zastanow sie nad pojechaniem na IP..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W 12 tyg ciazy skierowala mnie do szpitala, interesowala sie , potem powazniejszych problemow nie mialam. Bedac u niej na wizycie po szpitalu nawet mnie nie zbadala, w zaden sposob, zapytala tylko czy mam leki. To bylo wszystko, ale na zmiane lekarza juz za pozno. Dlatego zaczelam chodzic prywatnie, a do niej tylko po zwolnienia i niby 'kontrole'. Jestes juz po dwoch ciazach wiec moze udzielisz mi tez odpowiedzi co to wszystko moze znaczyc. To z cisnieniem to lekarz 'prywatny' powiedzial ze moze to byc poczatek zatrucia ciazowego, po za tym cisnieniem wyniki moczu mialam dobre.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja nie wiem nad czym tu się zastanawiać...przy takim ciśnieniu od razu zatrzymają Cię w szpitalu.

Dla Twojego lepszego zrozumienia zagrożeń:

" nadciśnienie może spowodować niedotlenienie i zaburzenia rozwoju dziecka. Może np. dojść do zatrzymania wzrostu wewnątrzmacicznego płodu, tzw. hipotrofii, do przedwczesnego oddzielenia się łożyska, a nawet obumarcia wewnątrzmacicznego płodu. Matce grożą bardzo poważne powikłania, takie jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność krążenia, szczególnie jeśli wysokiemu ciśnieniu towarzyszą obrzęki i białkomocz. Niezwykle niebezpiecznym powikłaniem nadciśnienia ciążowego jest tzw. rzucawka, do której może dojść przy bardzo wysokich wartościach ciśnienia i białkomoczu. To napad drgawek przypominający atak epilepsji. Śmiertelność matki i płodu przekracza wtedy 50 procent"

cytat ze strony http://www.poradnikzdrowie.pl

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jestem w 30 tyg. moja lekarka przy kazdej wizycie powtarza mi ze jezeli bede miala bole brzucha i zle sie czula to mam odrazu jechac na pogotowie,
Oni musza sprawdzic czy wszystko jest ok bez gadania, od tego sa przeciez.

Obrazek
"Dziecko to czastka Nieba na ziemi"..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

'marlena' napisałaś tutaj bo coś cię niepokoi a skoro czujesz że cos nie jest tak jak powinno to nie ma co się zastanawiac tylko pojechac na Izbę Przyjęc. Tutaj nikt nie da Ci odpowiedzi że nie ma się czym martwic bo nie wolno bagatelizowac takich spraw Jeżeli masz takie ciśnienie to powinnas może dostac leki, Lepiej 100 razy sprawdzic i dmuchac na zimne ,

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]