Dzisiaj jest sob lis 01, 2014 2:45 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Drogi Panie Doktorze Sławku :!:

Mój temat dotyczy tej paskudnej toxoplazmowy. Otóż, zaraz po potwierdzeniu ciąży (5 tydzień) zrobiłam badania na toxo. I oto moje wyniki:
- Toxo IgG 28,3 IU/ml (do 6,5)
- Toxo IgM 0,91 S/CO (negatywny <0,9; wątpliwy 0,91 - 1,09; pozytywny >= 1,1).

Moja pani Ginekolog z Wrocławia powiedziała, że muszę zrobić awidność. Natomiast teściowa-pediatra (jeśli chodzi o wnuka to dmuchamy na zimne ;)) wzięła mnie na konsultację na oddziale zakaźnym (w naszym rodzinnym mieście - Zielona Góra). Pan Ordynator powiedział, że nie mam czym się martwić i zlecił powtórzenie badań na oddziale (od pierwszych badań minęło 2 tygodnie). Kolejne wyniki:
- Toxo IgG 23,5 IU/ml (0 - 2)
- Toxo IgM ujemny

Dla świętego spokoju zrobiłam jeszczę tą awidność (teściowa zresztą także kazała). I oto wynik tych badań:
- Awidność p-ciał IgG dla Toxoplasma gondii 27,0 Ul/ml (ujemny < 4; wątpliwy 4 - 8; dodatni > 8 )
- wynik avidność 0,233 index (niska awidność IgG < 0,2; graniczna awidność IgG 0,2 - 0,3; wysoka awidność >= 0,3)

Na wczorajszej wizycie pani ginekolog zleciła mi ponownie badanie na toxo IgG i IgM, ponieważ coś jej się nie podobało w tych drugich (zielonogórskich) badaniach.

Z tego co słyszałam, jeżeli awidność jest poniżej 0,3 to należy zgłosić się do zakaźnika (tak powiedziała mi druga pani ginekolog z mojej przychodni, kiedy była na zastępstwie mojej gin). I ja już sama nie wiem co o tym sądzić. Zakaźnicy z ZG mówili, że to nic groźnego i mam się nie martwić. Inna (ta druga) pani ginekolog mówi, że to coś poważnego. A moja pani doktor uspakaja i prosi o powtórkę badań. Staram się nie panikować, ale po prostu gubię się w tych wszystkich opiniach. Dlatego mam prośbę do pana dr - o co chodzi z tą awidnością, tzn. co oznacza, że jest wartość graniczna awidności IgG oraz dodatnia awidność dla toxoplasma gondii :?: Czy rzeczywiście powinnam zacząć się martwić :?:

Pozdrawiam bardzo serdecznie :!:

P.S. Dzisiaj odebrałam wyniki trzeciego badana toxo. Oto kolejne wyniki:
- Toxo IgG 33,8 IU/ml (do 6,5)
- Toxo IgM 0,76 S/CO (negatywny <0,9; wątpliwy 0,91 - 1,09; pozytywny >= 1,1).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Sa oK. KOntrola za 4 tyg.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję za uspokajającą na dzień dzisiejszy odpowiedz :)

Pozdrawiam :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: toksoplazmoza

Panie Doktorze proszę o interpretacje moich wyników igG>300 a igM 0,05 jestrem w 16tyg ciąży z drugim dzieckiem mam skierowanie na Awidność a na jej wyniki muszę czekać ok 3 tyg. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]