Dzisiaj jest czw gru 18, 2014 8:27 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

od kiedy mozna spokojnie kochac sie w ciazy?boje sie kochac bo boje sie poronienia.To moja pierwsza ciaza.Co prawda lekarz powiedzial ze wszystko jest w porzadku i ze mam wszystko robic normalnie,ale ejdnak sie boje....Czy na pewno moge byc spokojna ze dziecku nie stanie sie krzywda podczas stosunku????A jezeli nie powinno sie wspolzyc to od kiedy mozna??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Armybratona, jesli tylko lekarz nie stwierdzil ze ciaza jest zagrozona, to wolno wspolzyc bezproblemowo. Dziecko jest bezpiecznie ukryte w Twojej macicy i penis go nie dosiega. Jesli jednak sie obawiasz to mozesz wspolzyc w prezerwatywie, gdyz to nie uszkodzenia mechaniczne, czy orgazm zagrazaja dziecku (w ciazy zagrozonej) a sklad chemiczny spermy, ktora moze powodowac skurcze macicy. Tak objasnila mi to moja ginka. Znane sa opinie lekarzy, twierdzace ze orgazm matki jest wrecz przyjemnym doznaniem dla maluszka (ale to w pozniejszym okresie :D ). Pozdrawiam i nie boj sie tak, bo to stres jest najgorszy dla malenstw...

Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 6:38 pm przez Nana, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Armybratona, ja też bardzo się boję jednak kocham się często z mężem bo i ja i on mamy wielką ochotę na sex ogarnął nas dziki szał! nie wiem, on mi mówi że jestem taka sexi(wiesz piersi i zupełnie okrąglutka figura to go podnieca a ja ja k słyszę to uhmn.... no ale robimy to tak że spermy nie ma w środku bo też nam lekarz tak powiedział!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój lekarz jak byłąm w ciąży to powiedział aby przez pierwsze 16 tygodni starać się nie kochać a lbo raz na jakiś czas i w odpowiedniej pozycji... mówi że lepiej nie ruszać macicy bo 7 tyg. to wszystko jest bardzo maleńkie i łatwo jest podrażnić......

życzę cierpliwości...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja kochalam sie z mezem i kocham nada bez zadnych ograniczen, lekarz nic mi nei mowil o jakichkolwiek ograniczeniach!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też słyszałam od kilku dziewczyn że jeżeli chodzi o "przytulanki" to spokojnie można, ale mój lekarz twierdzi inaczej.

Ja poroniłam w 7 tyg. , ale to na pewno nie przez kochanie sią, bo kochaliśmy się raz gdzieś w 5 tygodniu i to bardzo delikatnie....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja sie nie kocham...ale tylko dlatego że ochoty ni emam w ogóle :) od początku lekarz nie widział żadnych przeciwskazań-mimo ciąży wysokiego ryzyka (bliźńięta po kuracji hormonalnej).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jesli nie ma przeci wskazan to mozesz bez problemu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

ja także nie mam innego zdania.
Jeżeli Twoja ciąża nie jest ciążą zagrożoną to bez problemu możesz się kochać.

Wykorzystaj to, bo my - kobiety w ciąży często tracimy (na różnych etapach) chęć do współżycia, więc póki co, to korzystaj ile się da :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mnie lekarz niczego nie zabraniał.... czasem zalecał jako dobry sposób relaksu.... :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny a jakie pozycje proponujecie bo słyszalam że niektóre są niewskazane?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiadomo ze musisz wybrac pozycje ktora nie uciska brzucha i w ktorej czujesz sie dobrze! najlepiej jest jesli to ty wejdziesz na partnera , albo w pozycji lezacej od boku lub od tylu ! :wink: :wink: wtedy jest najbezpieczniej dla was :wink: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Seks w ciąży

Podczas prawidłowo rozwijającej się ciąży nie ma żadnych przeszkód przed współżyciem. Jeśli lekarz ginekolog nie widzi żadnych przeciwwskazań, seks można uprawiać podczas niemal całego okresu ciąży. Przeciwwskazaniami do współżycia jest ciąża zagrożona, ostatnie tygodnie ciąży oraz w dniach kiedy przeważnie pojawiała się miesiączka. Dni, w których zazwyczaj wypadała menstruacja są szczególnie zagrożone poronieniem (za Dr Andrzej Depko seksuologiem - http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,53301,849785.html).

Warto również nadmienić, że seks podczas prawidłowo przebiegającej ciąży nie powinien zaszkodzić dziecku. Dziecko chronione jest przez macicę, płyn owodniowy i błony płodowe. Tak więc dziecko jest dostatecznie dobrze ukryte i zabezpieczone przed wstrząsami.

Podejście do spraw erotycznych w związku dwojga ludzi w okresie ciąży jest bardzo indywidualne. We wczesnym etapie (pierwsze 3 miesiące) kobiety mogą odczuwać niechęć do zbliżeń. Powodowane jest to przede wszystkim złym samopoczuciem, podrażnieniem, zmęczeniem. Część kobiet w tym okresie może natomiast odczuwać wzmożone potrzeby seksualne. Często kobiety, które w początkowych okresach ciąży unikały zbliżeń seksualnych, po 4 miesiącu zaczynają odczuwać nagłą potrzebę kontaktów fizycznych. Ma to związek ze znacznym ukrwieniem pochwy i macicy w okresie ciąży.

Ważne jest aby nie odbywać stosunków seksualnych w ostatnich 6 tygodniach ciąży. Utrzymywanie stosunków w tym okresie może doprowadzić do powstania zakażenia lub przyspieszyć akcję porodową.

Podczas współżycia należy zachować ostrożność w doborze pozycji. Szczególnie ważne jest aby partner nie uciskał brzucha kobiety ani piersi. Na początku ciąży teoretycznie każda pozycja jest dopuszczalna. W miarę rozwoju ciąży zaleca się pozycję:

pozycja klasyczna - klasycznie ale mężczyzna nie opiera się o kobietę (wczesny etap ciąży)

pozycja tylna, boczna - kobieta leży na boku, mężczyzna kładzie się na tym samym boku za kobietą

pozycja na jeźdźca (siedząca) - kobieta siada na kolanach mężczyzny.

pozycja tylna - kobieta klęczy opierając się o brzeg łóżka, mężczyzna klęka za nią

Wraz z zaawansowaniem ciąży relacje między partnerami mogą zacząć się zmieniać. Kobieta będzie zastanawiać się czy jest dla swojego mężczyzny pociągająca, mężczyzna będzie bał zbliżyć się do kobiety w obawie przed wyrządzeniem jej i dziecku krzywdy albo z powodu odmiennego stanu partnerki straci zainteresowanie seksualne. Kobieta będzie bała się o uczucia partnera do niej oraz o to, że jest nieatrakcyjna dla mężczyzny. W takich sytuacjach najważniejsza jest szczera rozmowa pomiędzy partnerami, bez emocji. Należy wyjaśnić sobie wszelkie obawy, oczekiwania i być wyrozumiałym. Mężczyźni w tym okresie muszą być szczególnie wyrozumiali dla swoich partnerek. Okazywać swoje uczucia można nie tylko poprzez seks ale również poprzez czułe słowa, dotyk, przytulenie czy nawet trzymanie za rękę. Takie drobne gesty są również bardzo ważne dla kobiety i dają jej pewność siebie

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]