Dzisiaj jest wt wrz 02, 2014 3:59 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Okolo 2 miesiace temu dostalam kataru. Zaczelo sie stopniowo i nie winnie. W dzien kataru praktycznie nie mialam, tylko w nocy. Z rana troszke pokichalam, ale najpozniej do 12 katar znikal i bylo wszystko w pozadku. Pewnego dnia, gdy bylam w pracy, przed godzina 10, kichnelo mi sie do tego stopnia, ze zaczela mi leciec krew, ktora ciezko bylo mi zatamowac. Po tym, zawsze z rana, przy wydmuchiwaniu "nocnej wydzieliny" mozna bylo zauwazyc niewielkie ilosci krwi, ktore po tygodniu znikly. Bylam tydzien przed wizyta, a ze juz wszystko wrocilo do normy, a ja leczylam sie wylacznie metodami domowymi, przy wizycie zupelnie o tym zapomnialam. Po paru dniach od wizyty, ponownie stopniowo zaczal mi sie zatykac nos w nocy. Praktycznie cala noc przesypialam, do momentu, gdy wstawalam do <WC>. Jak juz wstalam to kladac sie nos sam sie zatykal, (jak by na komende lezenia zatykanie bylo czyms naturalnym).
I dzisiaj, ponad godzine temu wstalam do toalety, a moj nosek tak sie zatkal, ze juz sen mam z glowy. Nie potrafie spiac oddychac ustami. Nie pomagaja zadne inchalacje, mleko, miod, czosnek, dzisiaj z bezradnosci wpuscilam sobie krople do nosa, ale i to nie pomaga...
nastepna wizyta 22, chyba wczesniej bede zmuszona zadzwonic do lekarza...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hmmm, następna wizyta u kogo? Ginekologa? Z takim problemem idzie się do laryngologa... polecam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

_Lilith_ pisze:
Hmmm, następna wizyta u kogo? Ginekologa? Z takim problemem idzie się do laryngologa... polecam :wink:

Obecnie jestem za granica, a tutaj te wizyty troszke sa pogmatfane... Zeby dostac sie do laryngologa po drodze musialabym odwiedzic kilka gabinetow. Cos w rodzaju biurokracji... Nie za bardzo mam na to czas...;/

nikt nie zna jakis "naturalnych" sposobow na zatkany nos? Na innych forach wyczytalam, ze moje dolegliwosci sa normalne w ciazy i trzeba po prostu przeczekac... :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wszystkie sposoby, które można by zastosować, wymieniasz, więc trudno Ci doradzić, skoro wszystkiego próbowałaś. Przychodzi mi jeszcze maść majerankowa pod nos. Na pękające naczynka wit. C.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Wykonczy mnie ten zatkany nos. Juz prawie 2 godziny z tym walcze i nic sie nie odtyka, w dodatku zaczyna mnie bolec gardlo. W czwartek wizyta u lekarza... Nikt naprawde nie zna innych metod? Ciocia mi poradzila polozyc swierzy czosnek przy lozku, pomagal przy mniejszych zatkaniach nosa...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem czy jeszcze potrzebujesz pomocy, ale polecam maść WICK VapoRub.
Nie ma przeciwwskazań do stosowania w ciąży.
Możesz smarować klatkę piersiową, plecy lub zrobić inhalacje.

W ciężkich przypadkach smaruje bezpośrednio pod nosem i po chwili jest wielka ulga :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ten zatkany nos to byly przynajmiej u mnie objawy grypy. Wykurowalam sie w weekend, lekarz przepisal mi krople do nosa o nazwie Triofan Rhume (w Polsce pewnie tez sa dostepne). Mialam spore problemy ze spaniem, w sumie wyszlo tak, ze podczas doby przespalam jakies 4 h i o dziwo w miare normalnie funkcjonowalam w dzien, nie czulam zmeczenia. Zostal mi tylko lekki katar, ale to juz z gorki...:)
Dziekuje za rady:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Działa tylko spray otrivin allergy u mnie. My się o mało nie udusiliśmy z dzidzią z powodu zatkanego nosa. Nie było wyjścia. Na usg kontrolnym nie zauważono wpływu otrivinu na dzidzię. 31 tydzień. Jak ktoś będzie tak jak w podbramkowej sytuacji to niech spróbuje.

Offline Wyświetl profil  

U jakiego lekarza byłaś? Na Twoim miejscu zaliczyłabym wizytę u innego lekarza np. laryngologa. Być może mogą to być problemy z zatokami a tego nie wyleczysz domowymi sposobami. Nie ma się co łudzić i nie ma na co czekać.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

temat stary, ale może moja rada przyda się jakiejś innej ciężarówce :) w ciąży często wysycha mi śluzówka nosa (czuję się jak alergik) Pani w aptece poleciła mi żel nawilżający ALFARIN - bezpieczny dla kobiet w ciąży. Bez tego żelu miałabym wiele nieprzespanych nocek z powodu problemów z oddychaniem. Polecam żel w atomizerze, jest też w tubce, ale gorzej się aplikuje.

tabelka wrześniówek 2013

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

autorce tematu już to niepotrzebne ale moze pomogę innym :-) sąsiadka poleciła mi rewelacyjny sposób na zatkany nos i ogólnie czynną infekcję górnych dróg oddechowych: zagotowac litr wody, do wrzątku wspypać dwie czubate łyzeczki majeranku, zostawic na wolniutkim ogniu (nie gotować ostro!) ok 3 minuty, potem zaczekać aż trochę ostygnie (cały czas pod przykryciem), dodać miodu i cytryny kto ile lubi, ja dodaję 2-3 łyżki miodu i sok z ok pół cytryny na ten litr wody. Pierwszą herbatkę piję od razu na gorąco, potem popijam w ciagu dnia, jak mocno wystygnie to dolewam wrzątku. Majeranek super udrażnia nos a miód i cytryna działają przeciwko infekcji. Mój mega katar i zawalony nochal zwalczyłam w dwa dni. Poprawę poczułam po pierwszej herbatce.

Arturek
czekamy na Basię :-)

Offline Wyświetl profil  

z tym majerankiem to fajny sposób, ciekawe jak to smakuje :) ale myślę że dla udrożnionego nosa można się troche przemęczyc :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja mam psikacz do nosa prenalen i też fajnie udrażnia, no i fajnie pachnie w nosie, jest taki przyjemny, a ten sposób co podajesz to fajna sprawa, tylko wiesz pewnie nie na już?? A zatkany nos wkurza.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]