Dzisiaj jest ndz gru 21, 2014 7:37 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Witam moj problem jest bardzo rozlegly....Otoz...
Bylam nad morzem 17.07.2011 a 19.07 bylam na plazy zaczelam plamic krwia.. na poczatku 1 raz ale potem wstalam zeby coreczke uspac w wozku to ze mnei poleciala krew to bylo tak jakby skorcze macicy i krew leciala... bardzo sie przestarszylam pojechalam do szpitala... ale przedtem dzwonilam do mojego lekarza powiedzila ze mam brac luteine nospe ...i magnez to wzielam magnez i nospe ale luteina byla na recepte to pojecyalam do szpitala a w szpitalu powiedzieli mi ze mam lozysko przodujace, nie wiem jak to sie stalo przed wyjazdem bylam u ginekologa i bylo wszystko ok. Chcieli mnie zostawic w szpitalu ale sei nie zgodzilam, teraz jest 5.08 i biore 3 razy luteine podjezykowa, 2 razy magnez i 2 razy nospa plus folik i witaminy, plamie na brazowo tak jakby jakies skrzepy byly... lekrza poweidial ze jak bede plamic krwia to od razu do szpitala... czuje ruchy maluszka jest to 19 tydzien ciazy... i bardzo sie martwei... czy jest mozliwe zebym tak dlugo plamila ... od 19 do dzis czyli 5.08 ? czy te plamienia moga zostac do konca ciazy? i mam zakaz stosunkow z mezem... prosze o rade co mam zrobic... robilam badania krew mocz i gluzkoza i wyszko wszystko ok... prosze o jak najszybsza odpowiedzi w piatek 12 mam usg ale nie iwme jak z lozyskiem do tej pory od 19. [pozdrawiam serdecznie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Ja myślę, ze nie ma co czekać, powinnaś położyć się w szpitalu gdzie przebadają Cię porządnie, przede wszystkim usg. Otrzymasz odpowiednie leki. Nie powinnaś niepotrzebnie ryzykować zwlekając z udaniem się do lekarza.
Każde krwawienie w ciąży zgłasza się swojemu lekarzowi prowadzącemu, a Ty byłaś w szpitalu i otrzymałaś jasne zalecenia, że jak będziesz plamić to od razu do szpitala.
Weź ze sobą koniecznie poprzednie badania z tego szpitala, w którym byłaś na wakacjach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tych badan ze szpitala nie mam bo mi ich nie dali niestety... a lekarz powiedzial ze jak bede krwawic krwia to mam sie udac do szpitala... teraz juz bardzo malo plamie.. w piatek usg to mi wszystko dokladnie powie lekarz prowadzacy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Więc po co pytasz?
Cytuj:
czy jest mozliwe zebym tak dlugo plamila... od 19 do dzis czyli 5.08 ?

Jak widać możliwe, skoro plamisz.

Cytuj:
czy te plamienia moga zostac do konca ciazy?

Powie Ci to lekarz, gdy się do niego udasz i zbada Cię dokładnie.

Cytuj:
prosze o rade co mam zrobic...

Iść do lekarza.

Cytuj:
prosze o jak najszybsza odpowiedzi w piatek 12 mam usg ale nie iwme jak z lozyskiem

Wybacz, ale my też nie wiemy, nie zrobimy Ci USG przez internet.

Prosisz o jak najszybszą odpowiedź, ale zdaje się oczekiwałaś innej. Jeśli brązowe skrzepy nie robią na Tobie wrażenia, to cóż poradzić :ysz:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja zaczęłam plamić w 18 tyg. Było to po bardzo długiej podróży (Kraków-Pozna-Kraków), podczas którę nie spałam 23 godziny (wcześniej spałam tylko 3 godziny). Jak tylko zobaczyłam krew (na papierze toaletowym), to pojechała do najbliższego szpitala. Tam okazało się, że wszystko jest w porządku. Łożysko mam z tyłu. Ruchy oczywiście czułam, a macica stawiała mi się w każdej ciąż tak samo czyli dość silnie, ale bezboleśnie. Lekarz zalecił mi trzy dni ścisłego leżenia i maksymalna dawka magnezu (np. Magne b6 - 6 tabletek).Podczas tych dni miałam jeszcze brązowe plamienia (jak to mówią niektórzy lekarze -odchody) czyli pozostałości krwi. Później było czysto, prowadziłam bardzo oszczędny tryb życia, ale przy dwójce maluchów ciężko uniknąć stresu, tym bardziej że przez całe dnie nie mam żadnej pomocy. No po 10 dniach znów plamiłam. Później jeszcze kilka razy tak co kilka dni. Dużo leżałam. Dostałam także luteinę dopochwową 2xdziennie. Jako, że mam lekarza w rodzinie ciocię ginękolog, miałam z nią nieprzerwany kontakt, i korzystałam z jej porad - dużo leżeć, unikać stresu, współżycia, brać magnez, nos-pę, rutinoscorbin. Obecnie jestem w 25 tyg ciązy i od 11 dni nie plamię. Już nie leżę, tylko czasami poleguję.
Ty masz łożysko przodujące, więc u Ciebie sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jeśli zechcą Cię położyć w szpitalu nie odmawiaj, chyba nie chcesz mieć w razie czego wyrzutów sumienia. Zaufaj lekarzom, stosuj się do zaleceń i nie stresuj się, bo stes w ciąży jest najgorszy. Jeśli nie potrafisz sie uspokoić, to poproś lekarza o jakieś tabletki. Czesto przepisują relanium - to, mimo, że nie całkowicie obojetny lek dla dziecka, lepszy niż stres, który może doprowadzić do utraty maleństwa.
A co do brązowych skrzepów, ja tez takie miałam razem z brązowym plamieniem. Poinformuj o tym lekarza. Mój ginekolog nic na to nie powiedział, a ciocia powtarza mi cały czas, że najgorsze jest żywo czerwone krwawienie, a najgorzej jak wystepują przy tym skurcze z bólami. Wówczas nie należy zwlekać, tylko natychmiast do szpitala.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki za odpowiedz w piatek ide na usg to sie doweim wszystkiego i dam znac mniej plamie schodzi ale z nocy skrzepy krwi.. ja sie czuje dobrze ruchy czuje.. jest dobrze duzo odpoczywam tabletki biore zobaczymy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

bylam 8 dni w szpitalu plamienie zaniklo prawei do konca choc troche jeszcze jest. Nie mam lozyka przodujacego i nigdy nie mialam ta babka zle zobaczyla na usg.. mialam maleog krwiaka ktory sie zrobil i musi sie oproznic.. Takze jest wszsytko wporzadeczku pozdrawaim

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam mam podobny problem...zaczelo sie krwawieniem w 12 tc wyladowalam w szpitalu okazalo sie ze z dzieckiem wsio ok, szyjka zamknieta nie wiadomo skad krwawienia...
3 tyg przerwy i od 15 tc az do teraz krwawie i plamie regularnie co tydzien zaczyna sie w piatek ...konczy w poniedzialek,,,od 3 tyg bylam co tydzien na kontroli u ginki i nic wszystko ok pozamykane przyjrzala sie lozysku i nie jest pruodujace ostatnio powiedziala ze musze powoli nauczyc sie zyc z tymi krwawieniami bo czasmi kobiety maja je cala ciaze..
od piatku znow krwawie ale nie non stop najczesciej w nocy w dzien sie uspokaja wszystko leze plackiem...dzis dziecko szalalo w brzuszku a mi sie wydawalo ze mnie biora skurcz...z nerwow schudlam, biore progesteron cal< czas, magnez , witaminy i noswpe -tylko jak krwawienia sie pojawiaja...jak napisalam dzis pobolewalo mnie podbrzusze lekko ale dziecko sie rano intensywnie ruszalo wiec pewnie dlategto ale wzielam 2 razy nospe...
bezsillnosc mne dobija..z przerazeniem czekam na weekend...i tak jest co tydzien...na dodatek nie znana jest przyczyna..
11-07 mam polowkowe boze mam nadzieje ze dotrwam do niego moze wtedy cos sie bardziej wyjasni...poki co leze plackiem!!!!

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie martw sie bedzie dobrze ja bylam w szoku jak krwawilma na d morzem na wczasach wyobraz sobie to myslalam ze zemdleje siedze se na plazy a tu planiemie od razu dzownie do ginekologa mojego na slasku i mowie co i jak i od razu do szpitala w szpitalu chcieli mnie zostawic alenie chcialam i iezalma w pokomju ciagle lezalam maz sie dzieckiem zajal, koszmar ale ciagle ruszalam brzuch cyz zyje moje dzieciatko to bylo nmajgorsze a po powrocie zas szpital.. ja mialam plamienia cala ciaze jednak to sei samo zdarza ja mialam takiego krwiaka ale na usg nie bhylo go widac to bylo najdziwniejsze i tez lozsko przodujace.. naet ju o tym zapomnialam mam slicznego synka mam juz pol roczku zaniedlugo nie martw sie, szczesliwa mama to szczesliwee dziecko. nie moszesz sie zamartwiac i steresowac bo dziecko to bardzo odczuwa i moze byc potem takie.
Mysl ppzytywnie bierze tabletki ja tez bralm luteine dopochwowa a potme luteine podjezykowa magnez caly czas ... dzeicko sei malutkie urodzilo 2720 i 51 cm, ale tez sie stresowalam jak TY i teznie znalam przyczyny,,,w szptialu tez mowili ze krwiak ale nei bylo go widac ciagle krew a nad morzem to ze mnie lunelo krwiajuz mhyslsmaze poronilma ze stracilam dziecko ale bylam w 20 tyg ale w tym tyg nei mozna starscic bobaska a TY tez jestes juz przed polowa nie martw sie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziekuje ci kochana:)

20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A to Twoje 2 dzeicko? bo widze ze masz sophie? czy sei myle? ja tez w 2 ciazy mialam plamienia w 1 nic super a w 2 same problemy ale na szczescie wszystko dobrze sei skonzylo maluszek mi spi mam chwile dla siebie bo maz pojechal z corka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dokladnie u mnie tak samo...
powiedz mialas jakies bole towARZYSZACE krwawienim jak lezalas w domu?
mnie o 17 wlasnie jednorazowo zalalo i teraz cisza...wszystko bezbolesnie mam wrazenie ze raz na jakis czas co tam peka lbo uciska i stad te krwawienia..od czasu do czasu mocniejsze...na szczescie czuje dzidziusia..czasem sie wybrzusza juz;)
jutro o 16 zamowilam wizyte..moze inny gin cos dojrzy czego nie widzi moja ginka..mam na mysli przodujace lozysko tp.

Offline Wyświetl profil  

1Jolusia pisze:
Witam moj problem jest bardzo rozlegly....Otoz...
Bylam nad morzem 17.07.2011 a 19.07 bylam na plazy zaczelam plamic krwia.. na poczatku 1 raz ale potem wstalam zeby coreczke uspac w wozku to ze mnei poleciala krew to bylo tak jakby skorcze macicy i krew leciala... bardzo sie przestarszylam pojechalam do szpitala... ale przedtem dzwonilam do mojego lekarza powiedzila ze mam brac luteine nospe ...i magnez to wzielam magnez i nospe ale luteina byla na recepte to pojecyalam do szpitala a w szpitalu powiedzieli mi ze mam lozysko przodujace, nie wiem jak to sie stalo przed wyjazdem bylam u ginekologa i bylo wszystko ok. Chcieli mnie zostawic w szpitalu ale sei nie zgodzilam, teraz jest 5.08 i biore 3 razy luteine podjezykowa, 2 razy magnez i 2 razy nospa plus folik i witaminy, plamie na brazowo tak jakby jakies skrzepy byly... lekrza poweidial ze jak bede plamic krwia to od razu do szpitala... czuje ruchy maluszka jest to 19 tydzien ciazy... i bardzo sie martwei... czy jest mozliwe zebym tak dlugo plamila ... od 19 do dzis czyli 5.08 ? czy te plamienia moga zostac do konca ciazy? i mam zakaz stosunkow z mezem... prosze o rade co mam zrobic... robilam badania krew mocz i gluzkoza i wyszko wszystko ok... prosze o jak najszybsza odpowiedzi w piatek 12 mam usg ale nie iwme jak z lozyskiem do tej pory od 19. [pozdrawiam serdecznie

Wizyta u lekarza niezbędna, gdyż wszelkie krwawienia są niepokojącym objawem, na pewno nie można tego bagatelizować.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

plamienia moga byc objawem infekcji, ktora w okresie ciazy jest szczegolnie niekorzystna dla zdrowia kobiety i dziecka, tak mowil mi ginekolog, przez cala ciaze chronilam sie wiec probiotykami provag, infekcji i plamien udalo mi sie uniknac:) zawsze warto dodatkowo zadbac o siebie i dzidziusia w czasie ciazy

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]