Dzisiaj jest ndz sty 19, 2020 5:33 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Niektorzy lekarze moga zaproponowac DEPOPROWERE w zastrzykac.NIE BIERZCIE TEGO!!! Ja krwawilam po tym nieustannie prawie 2 lata!!! Scianke szyjki macicy mialam cienka jak 90 letnia stauszka, ze nie wspomne o potwornych problemach ze zdrowiem - bole miesni i kosci, nieustajace zimno itp. A wzielam tylko 1 zastrzyk, po ktorym stracilam przytomnosc i dwa dni mialam potworne problemy z oddechem, mdlalam.
Nie zdarzylo sie to tylko mnie ale i innym kobietom na calym swiecie. Sa nawet specjalne fora o tym leku i poszkodowanych kobietach.
A ostatnio od ginekologa uslyszalam: no co Pani, to normalny srodek antykoncepcyjny. Rece opadaja bo inny lekarz spytal: a co Pani do lba strzelilo (cytuje) zeby brac to swinstwo? Tak wiec radze: na wszelki wypadek nie bierzcie.

Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2007 10:19 am przez Nana, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Normą powinno być zrobienie badań hormonalnych przed podaniem jakiejkolwiek antykoncepcji hormonalnej, ale w naszym kraju jak sama chcesz to sobie takie badania rób na własny koszt. Paranoja

Offline Wyświetl profil  

Witam was, mam nadzieję że mi pomożecie w jakiś sposób. Brałam depoprovera prze 9 miesięcy następną dawkę powinnam wziąć w pażdzierniku ale nie wziełam bo za dużo złego wyczytałam o tym środku antykoncepcyjnym. Do dnia dzisiejszego nie dostałam okresu ( w ciązy nie jestem). Chciałabym sie dowiedziec jak mogę wywołać okres?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Musisz iść do ginekologa - mi w takiej sytuacji zostały przepisane tabletki anty, po jednym cyklu odstawiłam i później okreś był normalny. Wcześniej jednak lekarka zalecała nic nie robić, po prostu czekać, bo nie planowałam wtedy dziecka. Trwało to ponad pół roku, ale później pojawiła się u mnie torbiel i okres trzeba było wywołać.

Dlatego radzę być pod kontrolą lekarza. U mnie wszystko potoczyło się dobrze i nie żałuję, że brałam Depoproverę, ale mam trochę obaw, czy w przyszłości nie będzie jakichś skutków. Na zapas nie ma się co przejmować - dziwił mnie ten brak okresu, ale później wszystko wróciło do normy, po tak długim czasie. W dodatku miesiączki miałam bardziej regularne niż przed zastrzykami.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hehehe, nastepna ofiara depoprovery - witaj w klubie i wybacz smiech,a ale to smiech rozpaczy... Ja po depoproverze nie mialam miesiaczki 1.5 roku, a wzielam ja TYLKO RAZ !!! Za to przez te 1.5 roku nieustanie krawawilam - jakbym na zawsze miala miec 1 dzien miesiaczki. Oczywiscie w ciaze zajsc nie moglam - bylam w tym czasie bezplodna!!! Bylam przekonana ze juz nigdy plodnosci nie odzyskam .... rozmawialam z lekarzami i poradzili by po prostu czekac, ze depoprovera musi sie mowiac po ludzku wyplukac z organizmu i lepiej nowych hormonow cialu nie dokladac. Moj Boze, dlaczego tego swinstwa nie wycofaja z rynku przy takim duzym odsetku powiklan???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Widzę, że miałam dużo szczęścia, bo niedługo przyjdzie na świat mój synek. :) Nana, zgadzam się z Tobą - powinni to "coś" wycofać, dopóki dokładnie nie przebadają, skąd się biorą skutki uboczne. Co dziwne, nie u każdej dziewczyny się pojawiają - koleżanka brała zastrzyki tak długo jak ja i od razu po odstawieniu dostała miesiączkę. Teraz ma już dwójkę dzieci.

Skoro "mądrzy" farmaceuci wymyślili Depoproverę, mogliby zacząć badania nad tym, która kobieta może ją przyjmować, a która nie. A tak widzę, że wszystkie jesteśmy królikami doświadczalnymi.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mamo Przemka to jestes blizej "wielkiego bum" niz ja ... a ja tez mam synka - Fariska w brzuszku (podobno ) :lol: . Wiecie co jest najgorsze, ze np jedna ginka kiedy uslyszala o tej "truciznie" warknela na mnie "co strzelilo Pani do glowy to brac" (jakby bylo dostepne w supermarkecie) a inny gin ze "no przeciez to normalna antykoncepcja , nie powinno sie bylo nic dziac" (tak to powiedzial jakbym udawala ze mialam krwawienie). I badz tu madra kobieto!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hmm, a ja myślałam właśnie o depo-provera. Karmię piersią i tylko ten rodzaj antykoncepcji mi pozostaje, poza prezerwatywami i abstynencją. Cerazette się boję, bo podobno może zwiększać ryzyko ciąży pozamacicznej, a ja już jedną przeżyłam i nie chcę powtórki. Chyba sie jednak jeszcze zastanowię.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aga, stanowczo radze prezerwatywe... zreszta poszukaj troche w necie a znajdziesz duzo negatywnych opini o tym leku. Wiekszosc
jednak jest w jezyku angielskim.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Ja niesety skusiłam sie na zastrzy bo lekarz powiedzialmi że jedyne skutki uboczne to możliwe lekkie plamienie. Narazie czuje sie dobrze, jaestem 1,5 tygodnia po zastrzyku.
Teraz czytam same negatywy, a tu włosy wypadają, a tu tyją kobiety okropnie, tu znowu przez rok nie miały miesiaczki... :(

Powiedzcie mi po ilu taki zastrzyk działa??? Mi położna powiedział ze jużpo 20 minuitach a na pewnym forum ktoś napisał ze po 24 godzinach... :cry:

I ciekawa jestem czy któraś z was zasdzła w ciąże w trakcie brania zastrzyku???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ewe-max pisze:

:wink: To by było dość trudne :wink: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

emila pisze:
ewe-max pisze:

:wink: To by było dość trudne :wink: :lol:

na innym forum czytalam o dziewczynie ktora zaszla w ciaze mimo depopovery. Zadne zabezpieczenie nie jest 100 procentowe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ewe-max czy ja wzystko dobrze rozumiem? to jest srodek antykoncepcyjny? i ty go brałaś 1,5 tygodnia temu? a z Twojego suwaczka wynika, że jesteś w ciąży od jakichs 9 miesięcy... :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Hi hi najmocniej przepraszam, zbraku czasu nie zmieniłam suwaczka ale już to zmieniam. Majeczka ma już prawie 2 miesiące :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja bralam w sumie 4 zastrzyki Depoprovery (przez rok) po porodzie. czulam sie bardzo dobrze, ale slyszalam tez o takich przypadkach o jakim pisze Nana. Oczywiscie ze kazda terapia hormanalna powinna byc dobrana odpowiednio dla kazdej kobiety. Ale dlaczego tak nie jest to juz odrebna sprawa, a skoda, bo kto na tym najbardziej cierpi? My, kobietki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jedno jest pewne - teraz tego nie wezme :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja sie przekonalam co do tej deporovery. moja bratowa to brala i widze po niej ze ten srodek powinien zostac wycofany. wziela chyba 3 zastrzyki. po pierwszym miala plamienia nie okres po drugim to samo. po trzecim wogole nic. teraz niedawno dostala okres. byl bardzo obfity. okres sie skonczyl i dwa dni przerwy i normalnie zaczela krwawic a raczej zaczely z niej wylatywac skrzepy krwi... musiala miec przeprowadzony zabieg łyzeczkowania. teraz czeka na wyniki. niby wszystko bylo ok jak brala te zastrzyki. wszystko zaczelo sie jak nie wziela kolejnego. ja nigdy sie na to nie zdecyduje.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Ja jak narazie czuje sie dobrze,nie plamiłam ani razu. Nie tyję i włosy też mi nie wylatują ale na 2 już sięnie zdecyduję. Zakładam sobie spiralke i będzę mieć spokój na 5 lat :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Uważam że zastrzyk deprovera to największe świństwo jakie może istnieć. Tylko raz wziełam ten zastrzyk i teraz mam problemy z miesiączką.Co 2 tygodnie miałam okres. Lekarz powiedział że moj organizm jest tak jak w czasie menopauzy-tragedia!! Teraz zażywam Jasminelle aby wyregulować mój cykl. Nie bierzcie tego.Bo to nic dobrego!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzień dobry, mam pytanie ostatnio trochę się namieszało u mnie i nie wiem do kogo iść po pomoc, otóż 6 tyg. temu wsp. z chłopakiem niby wszystko było ok ale jest mała obawa że prezerwatywa mogła się zsunąć nieco, okres spóźnił mi się 5 dni na początku dostałam lekkiego plamienia więc postanowiliśmy zrobić test ciążowy wyszedł negatywnie (było to 2 tyg po stosunku, był robiony z porannego moczu ale nie z tego pierwszego) wtedy nieco się uspokoiłam i zaraz po zrobieniu testu zaczęłam normalnie krwawić można powiedzieć że okres wrócił do normy, byłam u ginekologa wcześniej w sprawie tabletek pani doktor nic nie wspomniała o ciąży ale myślę że nawet nie mogła bo było chyba za wcześnie, przepisała mi tabletki antykon. novynette to moje pierwsze tabletki było ok ale teraz na początku tygodnia przez 3 dni odczuwałam na wieczór ból brzucha i mdłości troche rano ale to raczej po tych nocnych czy to normalne mdłości pojawiły mi się akurat w 6 tyg. od stosunku jest prawdopodobieństwo ciąży?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC [letni]