Dzisiaj jest wt wrz 02, 2014 11:04 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Kochane!!! :D Aktualnie przebywam na L4 i z dużym prawdopodobieństwem zostanę na nim do końca ciąży (aktualnie 14 tydzień ciąży). Na zwolnieniu lekarskim mam napisaną "2" czyli "może chodzić". Ostatnio jednak dowiedziałam się, że mimo to muszę siedziec w domu. Zatem mam pytanka: Czy będąc w ciąży miałyście kontrolę? Czy była zapowiedziana? Jak wyglądała? A co zrobiłyście w przypadku, gdy kontrola z ZUS nie zastała Was w domu? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam... :D [/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a 2 to wcale nie oznacza tak do konca, ze mozesz chodzic to jest zwolnienie chodzaco-lezace...przynajmniej tak mi tlumaczyllekarz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja koleżanka faktycznie miała kontrol z zusu. Przyszły do niej panie, oczywiście niezapowiedziane.
Też dowiadywałam się o 2 z L4 i tak jak mówi ryba jest to zwolnienie na którym możesz wychodzić najlepiej do lekarza i na badania :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: zus
Awatar użytkownika

kontrola z zusu jest wizyta niezapowiedziana po to by sprawdzic czy faktycznie chorujesz czy moze dorabiasz gdzies na boku.wchodzi do domu pan,pyta sie o ciebie,kaze podpisac ze zastal cie w domu i to wszystko.ja w ciagu miesiaca mialam 2 wizyty a w czasie ciazy 3.cala ciaze bylam na chorobowym potep po 182 dniach mialam rehabilitacje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki Dziewczyny za odpowiedź :) Ale powiedzcie mi, co się stanie, jak akurat wyjdę np. na zakupy (bo przecież jeść coś trzeba), a będzie kontrola albo jak nikogo nie zastaną w domu? Aktualnie mieszkam z rodzicami :) Dziękuję... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej dziewczyny !
na ja mam problem bo na moim L4 mam adres rodzicow a mieszkam 20 kilometrow od nich na wynajetym.czy musze im to zglosic-wiecie cos moze na ten temat?

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: zwolnienie
Awatar użytkownika

tak trzeba zglosic

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

chyba trafiłam na właściwe forum.Dziewczyny doradźcie.
Wczoraj moja sąsiadka miała kontrolę z ZUSU.Ja w tym czasie byłam w sklepie spożywczym i w aptece.Nie było mnie pół godziny.Nie wiem czy ten pan z zusu tez u mnie był.Czy jeśli był a mnie nie zastał,to mogę mieć jakieś problemy.Właśnie dzisiaj dostałam z zusu wiadomość że przyznano mi zasiłek rehabilitacyjny.Czy mogą mi go cofnąć?Czy dostanę od nich w związku z tym jakieś pismo?Czy kontroler nie pownien w ciągu tego dnia przyjść jeszcze raz?Ja naprawdę wychodzę tylko na zakupy spożywcze do osiedlowego sklepu i nigdzie się nie szlajam.POMÓŻCIE

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podobno są dopuszczalne zakupy (o ile nie masz "1" - powinien leżeć)... w razie czego zostaw sobie paragon z zakupów. Myślę, że będzie dobrze...chyba, że trafisz na jakiegoś "służbistę"...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Poza tym moim zdaniem mało prawdopodobne, że miał Twój adres... To na pewno czysty przypadek. W końcu w stosie papierów na pewno są jakieś sąsiadujące ciężarne, ale niekoniecznie mają to w ZUSie pogrupowane, w różnym czasie spływają informacje, różnym urzędnikom są przydzielane itd... Ja tam nie wierzę w ich inteligencję i dobrą organizację :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie przejmuj si emoze wcale u ciebie nie byl ten pan! to wszystko wydaje mi sie ze w duzej mierze zalezy od zakladu pracy !!! czy przyjda do ciebie czy nie! czasem jest tak z ewredny pracodawca twierdzi z enie potrzebnie jestes na zwolnieniu i dlatego przychodza sprawdzic! a w ciazy nawet na 1 mozna isc do sklepu , niestety jak czasem jestes w domu sama trzeba wyjsc do sklepu czy do apteki a paragony to raczej smieszne zeby pokazywac!!!! powodzenia bedzie dobrze ! ja jestem juz na l4 od 1 sierpnia i jest ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja się zastanawiam, czy będę miała jakąś kontrolę z ZUSu, bo pracowałam tylko póltora miesiąca i jestem już na zwolnieniu, które najprawdopodobniej będę miała przedłużone. Czy może któraś z Was pracowała tak krótko przed zwolnieniem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

co do zwolnienia to ja jestem na nim od 5tc..... mam ze moge chodzic i chodzilam, bo spacerki sa jak najbardziej wskazane w czasie ciazy, chyba ze trzeba lezec, jakbysmy sie czuly po kilku miesiacach siedzenia w domu?? dopiero wtedy by byly problemy....ale poczytalam tu pare wiadomosci i juz sama zgupialam i zapytalam na ostatniej wizyciwe doktora....to pierwsze co zapytal to skad ja takie glupoty wymyslilam.... ze jak najbardziej nawet nie to ze moge wychodzic na spacery to nawet musze, bo dopiero nieruszanie sie i nie wychodzenie grozi powiklaniami...., tak jak kiedys juz pisalam, jak ktos ma reke w gipsie i na l4 ma ze moze chodzic to i tak moze niby tylko na wizyte do doktora chodzic??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!

Dziewczyny - będę na zwolnieniu niedługo (muszę odejść z pracy bo się przeprowadzam a jestem w 9 tc). Przeprowadzam się do mamy , będę zameldowana w obecnym mieszkaniu (odległość między tymi miejscami to 300 km, lekarza mprowadzącego mam u mamy), Czyli muszę zgłosić do ZUS miejsce pobytu? A jak mnie ktoś pogoni że mieszkam u mamy??? (obowiązek meldunkowy). Czy po prostu muszę się wymeldować ze swojego mieszkania i zameldować u mamy?

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ninjacorps pisze:
Witam!

Dziewczyny - będę na zwolnieniu niedługo (muszę odejść z pracy bo się przeprowadzam a jestem w 9 tc). Przeprowadzam się do mamy , będę zameldowana w obecnym mieszkaniu (odległość między tymi miejscami to 300 km, lekarza mprowadzącego mam u mamy), Czyli muszę zgłosić do ZUS miejsce pobytu? A jak mnie ktoś pogoni że mieszkam u mamy??? (obowiązek meldunkowy). Czy po prostu muszę się wymeldować ze swojego mieszkania i zameldować u mamy?

Pozdrawiam

u gory juz było na ten temat!
musisz zglosic pracodawcy miejsce zamieszkania, on to zglosi do zusu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ceść dziewczyny mam pytanie czy w związku z tym że pracuję w dwóch firmach i jestem na zwolnieniu moge spodziewac sie kontroli z ZUS bo na jednym zwolnieniu lekarz mi zaznaczył 2(moze chodzić) a na drugim 1(musi leżeć). Co robić bo zwolnienia mam jeszcze wazne 3 tyg.Cy kontroli można sie również spodziewać popołudniami czy tylko do 15?
Z góry serdecznie dziekuję za odpowiedzi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja w ogóle słyszałam że to bzdura że trzeba siedzieć w domu. w trakcie trwania zwolnienia (2) normalnie można wychodzić, ja jestem w trakcie przeprowadzki i kursuje 70 km i też podobno można się przeprowadzać, odwiedzać rodzinę itp. Nie wiem czy to ma coś do rzeczy bo jeśli jest samo zwolnienie to jest brane jako chorobowe i wtedy trzeba siedzieć w domu i jest 80% płatne a jak się daje do ZUSu też zaświadczenie od lekarza że pacjentka jest w ciąży to jest 100% płatne i można wychodzić z domu.

ninjacorps pisze:
Witam!

Pozdrawiam

Może Cię zameldować właściciel mieszkania tymczasowo np na 6 miesięcy, wtedy zgłaszasz do ZUSu i nie ma problemu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jakbym mogła chodzić, to napewno bym chodziła...ale póki co leżę, ciaza zagrozona.....
A mogę wiedzieć z jakiego powodu jestescie na zwolnieniu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

na zwolnieniu typu 2 zawsze mozna chodzic, a jak kogos nie bedzie w domku gdy bedzie kontrola to trudno. zus nic nie moze zrobic

a zaisłku rehabilitacyjnego nie moga cofnac, skoro lekarz go orzekl i dostalas decyzje.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]