Dzisiaj jest czw cze 20, 2019 8:06 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Chciałabym się dowiedzieć czy przed i w czasie ciazy powinnam zażywać obydwa rodzaje kwasu,czyli foliowy i Tłuszczowy Omega 3 ?
Czy wystarczy tylko kwas foliowy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Najważniejszy jest kwas foliowy. Kwasy omega-3 możesz ale nie musisz brać ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja przed i w trakcie zarówno pierwszej jak i drugiej ciąży brałam tylko kwas foliowy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje za pomoc. Wiem ze kwasy tluszczowe tez sa niezbedne do odpowiedniego rozwoju naszego dziecka zarowno w trakcie jak i po ciazy, ale nie jestem pewna czy branie obydwu kwasow nie bedzie ze soba w jakis sposob konkurowalo? Jezeli nie to kiedy trzeba zaczac i skonczyc branie kwasu tluszczowego , bo wiem ze klwas foliowy nalezy przyjmowac do 12 tyg.ciazy.?
Dziekuje i pozdrawiam.
:D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kwas omega-3 mozesz przyjmować całą ciążę, niektóre preparaty witaminowe dla kobiet w ciąży zawierają DHA

Offline Wyświetl profil  

Ja tez brałam kwas foliowy, kupowałam w aptece i pamiętam, że Panie sprzedające poleciły mi tłuszcze omega 3, często natrafiałam tam nam promocje co mile mnie cieszyło :o

Offline Wyświetl profil  

A w jakiej to aptece? Bo ja robię zakupy w <reklama> i muszę przyznać, że obsługa tam jest na bardzo wysokim poziomie.

Offline Wyświetl profil  

W czasie ciąży należy suplementować zarówno kwas foliowy, jak i kwasy tłuszczowe omega-3 (250-500 mg DHA+EPA) :) Na rynku dostępne są różne kombinacje kwasów tłuszczowych w suplementach. Ważne jest, aby był to czysty omega-3 tzn. bez towarzystwa omega-6, bo tych kwasów w diecie zachodniej jest pod dostatkiem, a istotna jest właściwa proporcja między omega-3 a omega-6.

Offline Wyświetl profil  

Ja brałam w ciąży <spam>, zawierał wszystko co potrzebne - kwas i duzo innych wiatmin. Dobry produkt za niewysoką cenę.

Offline Wyświetl profil  

Ja tam dmuchałam na zimne i brałam kwas foliowy przed zajściem w ciążę i w trakcie. Omega3 też warto brać, ale najlepiej obgadaj temat z ginekologiem

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Trzy miesiące przed i trzy miesiące w trakcie ciąży potrzebny jest kwas foliowy, TYLKO. Jeżeli lekarz na podstawie badań zaleca przyjmowanie dodatkowo witamin czy omega 3 - wtedy jak najbardziej. Nie rozumiem tej dziwnej 'mody' na przyjmowanie kupy leków w ciąży, bo jakby nie patrzeć są to leki. Wszystko to przedawkować naprawdę łatwo, np. wit. A wszechobecna w takich suplementach w nadmiarze może powodować ciężkie wady u dziecka. Natomiast kwasu foliowego nie można przedawkować, bo nie kumuluje się w organizmie, a jego nadmiar wydalamy wraz z moczem, Jestem teraz na etapie planowania dzidziusia i rozważam, który kwas foliowy wybrać. Sporo szperałam a nie znalazłam wątku o tym jaki kwas foliowy przyjmujecie, a to nieprawda, że każdy jest taki sam bo są dostępne w formie suplementów i leków :)

Offline Wyświetl profil  

Rodia - ja osobiście przyjmowałam kwas foliowy w postaci leku na receptę (poprosiłam gina) - Acidum Folicum 5mg.
I tego samego zdania jestem co Ty.. że moda na przyjmowanie witamin.. dla mnie też był istotny tylko kwas foliowy a potem omega-3 bo ja ryb nie jem.. gdybym jadła to bym nie przyjmowała..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

rodia pisze:
Sporo szperałam a nie znalazłam wątku o tym jaki kwas foliowy przyjmujecie, a to nieprawda, że każdy jest taki sam bo są dostępne w formie suplementów i leków :)

O leku napisała jmi. A suplementy praktycznie niczym się od siebie nie różnią i czegokolwiek byśmy tu nie zareklamowały, to jest to jeden i ten sam produkt. jmi popraw mnie, jeśli się mylę.
PS. Ja stosuję od ładnych kilku lat kwas foliowy amerykańskiej firmy- nazwy nie podaję, bo nie będę uskuteczniać kryptoreklamy- buteleczka zawiera 250 tabsów, a więc jest bardzo wydajna i przede wszystkim korzystna cenowo.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Ajsi - piszesz zapewne o Puritans :) Jedyni (chyba ze coś się zmieniło) którzy robią kwas foliowy po 250 tabl :P
Ale racja.. każdy kwas foliowy dostępny bez rp jest w dawce 0,4.. tylko te receptowe są w dawce 5 mg i 15 mg i każdy z tych 0,4 niczym się od siebie nie różni poza nazwą, ilością tabletek i firmą produkującą :)

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ależ jest kwas foliowy w formie leku i są w formie suplementu, mimo tej samej dawki którą zwierają! myślę, że to kwestia wchłanialności, którą suplementy mają jednak kiepską :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

rodia pisze:
ależ jest kwas foliowy w formie leku i są w formie suplementu, mimo tej samej dawki którą zwierają! myślę, że to kwestia wchłanialności, którą suplementy mają jednak kiepską :)

rodia chyba nie kapuję, co masz na myśli. Jmi przecież wszystko ładnie wytłumaczyła, a jest farmaceutką :ysz: Napisała o kwasie foliowym na receptę- czyli o leku- i o suplementach, które na receptę nie są.
Ja stosuję suplement póki co, a w ciąży miałam tak jak jmijeczka acidum folicum przepisane na receptę przez gina.
jmi Ty detektywie :bbb: faktycznie miałam na myśli Puritans :lol:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no np. folik jest lekiem, a nie suplementem i jest dostępny bez recepty :) to miałam na myśli, najbardziej skłaniam się ku niemu

Offline Wyświetl profil  

A tak. Folik jest zarejestrowany jako lek bez rp. Pozostałe kwasy foliowe w dawce 0,4 to z reguły suplementy.
Wiec jeśli ta dawka jest dla Ciebie odpowiednia to polecam też Folik.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kwas fiolowy jest najbardziej potrzebny, w koktajlu z pietruchy i gruchy duzo go znajdziesz jak i w soku z buraków :) Sam sok z buraków nie każdemu smakuje więc dobrze jest dodac do niego marchwie i jabłko :)

Offline Wyświetl profil  

Chyba w brokułach jest go jednak więcej, a nawet w pomarańczach, niestety szybko się z tych produktów ulatnia, dlatego trzeba wspierać się syntetycznym kwasem foliowym :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]