Dzisiaj jest śr lut 26, 2020 2:01 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Czy myśleliście o zajęciach na basenie z waszym Szczęściem? Próbowała któraś z Was? Od jakiego wieku można i czy zawsze trzeba iść na specjalistyczne zajęcia?

Offline Wyświetl profil  

Dobre Serce
Dobre Serce

editka pisze:
Czy myśleliście o zajęciach na basenie z waszym Szczęściem? Próbowała któraś z Was? Od jakiego wieku można i czy zawsze trzeba iść na specjalistyczne zajęcia?

ja chodziłam z moimi maluchami.
Przestałam bo za dużo kasy mi na to szło przy 2 dzieci :( a do tego synek chcial się tylko pluskać po swojemu bez korzystania tego co może się na zajęciach nauczyć więc przestało to mieć sens.
Planuję zacząć chodzić na basen z dzieciakami indywidualnie, bo dużo taniej wychodzi a oni lubią sie kąpać.
Jeśli chodzi o zajęcia to córcia miała 3 miesiące jak pierwszy raz poszła na basen, ale chyba z młodszymi też można.
Indywidualnie też możesz sobie chodzić ale zajęcia są w sumie fajne tylko pod warunkiem ze dziecko robi co mu się każe a nie po swojemu :lol: mój mały nie słuchał więc zrezygnowałam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

ja chodze na basen z córkami lubią to strasznie. pierwszy raz byłam chyba jak mała miała 6 miesięcy jest atopikiem i dlatego tez nie chodziłam wcześniej bo u nas tylko woda chlorowana a dla atopików powinna być ozonowana. zajeć dla maluszków w mojej maleńkiej miejscowości nie ma ale sama zabawa w basenie jest super i można samemu podpatrzec w necie i się fajnie z dziećmi bawić. u nas nie ma brodzika np tylko basem gdzie woda najmniej ma 100 cm dlatego ja chodze tylko wtedy gdy jest mój maż bo sama bym nie dała rady upilnowac dwójki malych dzieci ale gdyby był brodzik chodziłabym napewno dwa razy w tyg z dziewczynami .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja chodziłam na zajęcia dla maluchów jak dziecko skończyło rok, ale w grupie były maluszki od 6 miesiąca
teraz jest przedszkole i ze względu na częstsze choroby i moją pracę zrezygnowalismy, ale naprawdę warto!
dzieci oswajają się z wodą ... jak dla mnie głównie zalety
zajęcia trwały pół godziny, prowadziły je dwie panie, na każdych zajęciach nowe zabawki, zabawy, nagrywanie filmików z nurkowania, zdjęcia... POLECAM

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja pierwszy raz byłam przed drugim rokiem życia, młoda zadowolona, w zimie nie chodziłyśmy, ale teraz zaczynamy z powrotem. Widziałam tam dzieci z maluszkami, kilkumiesięcznymi ale bałam się wcześniej żeby nie załapać jakiejś alergii lub grzyba, bo wiecie, niby sterylnie jest ale nigdy nic nie wiadomo.
Moja córka bardzo zadowolona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A chodzicie na jakieś zajęcia "tylko dla" maleństw czy tak bardziej na "wolny" basen gdzie więcej ludzi?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

a my od 4 m-ca sie pluskamy. Same plusy :) Do roku czasu basen dla maluchow, po roku juz wiekszy basen.

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja chodze z synkiem na zajęcia pływania dla dzieci odkąd skonczył 10 miesięcy, więc już sporo ;) Ale u nas mozna od 5 miesiąca zycia dziecka... Od zeszlego roku, czyli jak mial 2,5 roku zaczęlismy poza tym jeżdzić do centrum wodnego Laguna kolo nas i tam są zjeżdżalnie duże i male, wodospady, brodziki, sztuczne fale itp. Maly mógłby siedziec cały dzień i po 2h muszę go przekupywać czymś dobrym, bo nie chce wyjśc :lol:

Bardzo polecam basen :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niestety u mnie w mieścinie nie ma takich zajęć :( Albo o czymś nie wiem... Zazdroszczę, że macie w dużych miastach z czego wybierać by jakoś być aktywnym.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chodzę na basen - odkąd mały skończył 7 m-cy ( bo w końcu mamy basen :) ) - na razie nie ma typowych zajęć dla maluchów, my siedzimy i się pluskamy - dodatkowo "pływa" w kółeczku.
Starszy oczywiście też - pływa w rękawkach.
Zalety - oswajanie się z wodą no i aktywność fizyczna.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My pierwszy raz poszlismy na basem gdy Kacperek skonczyl 4miesiace czyli niedawno:) Bylismy indywidualnie i bylo naprawde super maluszek byl tak zadowolone i podekscytowany ze szok :) Bedziemy chodzic raz tygodniu :) Nie wiem tylko ile czasu moze spedzic na basenie i we wodzie taki maly szkrab...?My bylismy okolo godziny i nic jak narazie amlemu nie jest...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: hmmm
Awatar użytkownika

Wiem, że w Warszawie jest na pewno jedna siec która organizuje takie zajęcia , bo przyjaciółka sie dowiadywala. Mnie zawsze zastanawiala "logistyka" takich zajec np kwestia pieluch :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

drawka do pływania są specjalne pieluchy które nie nie przepuszczają wody i z których nie wydostaje się to co jest w środku muszę przyznać że to dość ciekawe :) My używamy firmy huggis :) jak narazie jestem zadowolona :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My chodziliśmy odkąd młody skończył 3 miesiące (taki był wymóg) i byliśmy bardzo zadowoleni. Chodziliśmy na zajęcia zorganizowane i podzielone wiekowo, w naszej grupie były dzieciaczki maksymalnie do roku. Młody bardzo lubił te weekendowe wypady, a i rozwijał się ruchowo "na lądzie" znacznie szybciej :-)

Pieluchy też używaliśmy huggiesa takie specjalne (huggies swimmer).

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]