Dzisiaj jest czw paź 23, 2014 5:43 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam
Mam problem z krwawieniem z odbytu. Mam ostatnio zaparcia ale nie zmuszam się na siłę do wypróżnienia bo nie ma to większego sensu. Piję herbatki pomagające na te sprawy. Dziś zauważyłam lekkie krwawienia. Pytanie co z tym zrobić? W ciąży nie jestem, do lekarza wybieram się za tydz bo mam stan zapalny jajnika i antybiotyk biorę więc nie będę dodatkowo szła na wizytę. Po porodzie (ok 2 lata temu) wyszedł mi hemoroid. Czy to może być to? Tylko że wtedy nie miałam zaparć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak, to może być hemoroid, który krwawi właśnie przez zaparcie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi tez się od razu z hemoroidami skojarzyło :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ok a co można na hemoroida wziaźć? macie jakieś sprawdzone sposoby? po ciąży męczyłam i męczyłam się z tym hemoroidem i teraz chciałabym szybciej się go pozbyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mela są w aptekach różne maści i czopki, ale najlepiej to podobno do lekarza iść żeby to zobaczył :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

specyfiki z apteki, te bez recepty są na ogół dość słabe :?
najlepiej tak ja pisze Ania wybrać sie do lekarza, wiem że są leki na receptę które pozwalają dużo efektywniej zwalczyć ten problem :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mela123 jak masz możliwość to idź do chirurga proktologa
ze swojej strony mogę polecić kapsułki cyclo3fort (czego to ja nie brałam)

Już myślałam, że pozbyłam się tego dziadostwa po drugim porodzie, ale powróciły wraz z pierwszą @ po porodzie,
albo usunę je operacyjnie, albo zostaną ze mną do końca

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nigdy nie miałam z tym problemu dopiero po porodzie mi sie uruchomił.
Do gin idę w środę bo i tak mam wizytę ze względu na jajniki. Nie będę szła wcześniej liczę że nic złego się nie będzie działo. I tak mam zaparcia i wcale się nie napinam na siłe. Piję herbatki i jest łatwiej ale...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja tez mam ten sam problem jestem po porodzie 9tygodni i strasznie mnie boli przy wypruznianiu, wczesniej nawet pojawiala sie krew.Kiedy mam sie isc zalatwic to az mi sie odechciewa gdy mysle o bolu jaki mi to sprawia.Myslicie ze lekarz ogulny cos tu pomoze?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Każde krwawienie z odbytu czy krew w kale powinny zostać zdiagnozowanie. może hemoroidy, najprawdopodobniej tak, ale koniecznie trzeba to sprawdzić u lekarza. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Violcikusik możesz iść do ogólnego, coś tam może przepisać, ale odbytu nie zbada, ewentualnie wypisze skierowanie do chirurga

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

I tak wlasnie chyba zrobie pujde najpierw do ogulnego zobaczymy co Pan doktor powie i czy mnie skieruje, czasami bol jest nie do zniesienia...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tez sie dlugo meczyla z hemoroidami i niestety ale wrocily w drugiej ciazy,jakies dwa tygodnie temu :?

przede wszystkim trzeba unikac zaparc,mi polecicli activie i jem dopiero 4 dzien i naprawde sa juz efekty :!: :!: :!:

przepisali mi tez masc,i pani doktor powiedziala ze tylko tyle narazie mozna zrobic,dopiero po ciazy trzeba zajac sie tym chirurgicznie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chirurgicznie ??? O jej..tzn ze beda Ci je wycinac?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ostatnio zaobserwowałam że po zrobieniu oddawaniu stolca gdzie mnie aż szczypie i nie kiedy dość mocno zaboli i który obecnie jest twardej konsystencji pojawia mi się krew na papieże.. nigdy takiego czegoś nie miałam... co prawda brałam lek Siofor i muszę przyznać że mnie czyściło i może sobie podrażniłam tam, a teraz jak tak mnie nie goni i już jest inna konsystencja to może to podrażnia tam.. jeśli mi nie przejdzie to pójdę do lekarza ogólnego i pewnie da mi skierowanie do proktologa...

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie chcę nikogo straszyć, ale krwawienie z odbytu u mojej przyjaciółki (dochodziło do niego w trakcie @- po prostu leciało z niej każdym możliwym, że tak powiem, otworem), okazało się IV stopniem endometriozy. Dziewczyna jest w tej chwili po laparoskopii.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi to nie ciekawie, to mnie trochę przestraszyłaś... byłam z tym u ogólnego lekarza, powiedziałam jej o wszystkim objawach i że mnie to boli, że mi się pojawia krew ale nie za każdym razem ale dość często i ona kazała mi się wypiąć i zbadała mnie, trochę mi było głupio nio ale cóż.. i podczas badania powiedziałam jej gdzie mnie boli i stwierdziła że najprawdopodobniej będzie czekała mnie retroskopia albo kolonoskopia żeby zobaczyć co się tam dzieje.. dała mi skierowanie do chirurga ogólnego i poszłam się zapisać ale oczywiście termin mam na 18 listopada to do tego czasu mam umierać z bólu tak sobie pomyślałam... eh... :( teściowa zna chirurga który jest jej znajomym załatwi mi szybciej, najwyżej pójdę prywatnie, nie będę cierpieć jeszcze ponad miesiąc... tak mnie nic nie boli tylko jak idę do toalety... :( wiem że w szpitalu mógłby jakiś lekarz kuknąć na to ale ja nie chce żeby wiedzieli że coś mi tam dolega.. nie wiem może dziwnie myślę ale jakoś tak...

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]