Dzisiaj jest ndz gru 15, 2019 2:56 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10331 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 517  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Obrazek
Obrazek

Zapraszam do kontynuacji wątku z pokoju "ciąża" oczywiście z terminu porodu na październik 2006...

u mnie ostatnio dają sie we znaki kolki....sprawdzam co jem i bardzo uważam a jednak i ten problem nas nie ominął... byłam wczoraj w aptece i pani dała mi lek Espumisan na kolki i jest tam napisane żeby nie podawac w pierwszym mieisącu życia...czy ty podajecie ten lek a jeśli nie to jak radzicie sobie z tymi kolkami... moja malutka miała ostatnio kolke od 19 do 24 normalnie tragedia nie wiedziałam już co robić...wolałabym żeby to mnie bolało a nie ją....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My na razie odpukać nie mamy problemu z kolkami. Podobno espumisan można podawać też mniejszym dzieciom a napis na ulotce jest taki bo tak producentom łatwiej rejestrowac itd.

A ja mam smutka, bo ostatnio o połowę mniej mleczka odciągam -czyli po 10 z nie po 20ml z każdej pseudo-mleczarki :(:(:( (mała nadal gardzi cycem nawet w osłonce silikonowej :( tzn przytulić sie i złapać to owszem, ale ssać to już nie chce :( )

Żeby nie było że tylko marudzę to napiszę, że wcisnęłam się wczoraj w spodnie sprzed ciąży :lol: wreszcie czuję sie jak cywilizowany człowiek ;)
Pozdrawiam gorąco :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marta, dokładnie Cię rozumiem, bo mamten sam problem z moim maluszkiem :( niestety w mojej aptece nie było żadnych kropelek, więc kupiłam herbatke plantex, tylko mały niebardzo chce ciągać z butelki, ale trochę pomaga jak mu się wycisnie do buzi. Dzisiaj kazałam mojemu M kupić Esputicon w kroplach i mam nadzieję, że to da jakieś lepsze efekty :)

Elf, też się pochwalę, że od kilku dni już mogę się zapiąć w swpich spodniach sprzed ciąży - brzuszek ładnie sie chowa :)

Pozdrowionka dla mam i ich maluszków :)

Elf, a co do odciągania to się nie martw - dużo pij i przystawiaj małą jak najczęściej albo jak najczęściej spróbuj odciągać. Mi na początku tez bardzo mało udało się ściągnąć - może ze 20ml z dwóch, a teraz ściągam po 100 z jednej :)
A czasem jak karmię małego jednym cycem, to z drugiego ciurkiem cieknie mi na spodnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja chyna zjadlam cos co mojemu sloneczku nie smakuje bo wypluwa cyca a widze ze glodny.. i jak go bierze do buzi to sie krzywi niemilosiernie :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

elf ja mam ten sam problem i jestem na skraju załamania, był czas że odciągałam z piersi 100 ml a teraz marne 20 nie chce polecieć. Mam pytanie : czy dokarmiasz maluszka? A jak tak to czym?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

acha, ja na kolki stosuję czasem Esputicon - chyba pomaga, i czasami herbatkę Plantex

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

magkm -w szpitalu małą dokarmiali hipoalergicznym mleczkiem NAN1 więc żeby nie było niespodzianek takie samo dajemy jej w domu. W poniedziałek mamy wizytę u pediatry to może pozwoli nam przejść na nie-hipoalergiczne?

Halina -dzieki za wsparcie :) już traciłam nadzieję... No to idę się podłączyć do odsysacza :lol:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ja juz sie cieszylam, ze piciem kopru pomagam malenstwu, a dzis znowu tragedia... nasz pediatra mowil, ze moge Oliwci podawac espumisan, wiec chyba zaraz wygonie meza do apteki.
a skoro juz o aptece - czy lykacie jakies witaminki dla karmiacych? jakie moglybyscie polecic? zalezy mi tylko na tym, zeby byly male tabletki i najlepiej powlekane, bo mam problem z przelykaniem duzych :oops:
jeszcze ponarzekam, ze wrocila mi pokrzywka, ktora cudem na poczatku ciazy zanikla. wiec jeszcze musze pedzic do alergologa. nie wiem tylko czy pozwoli mi cos lykac, bo dla karmiacych to chyba nic nie ma....
eh... biegne zmieniac pieluszke :)
calusy dla brzdacow

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nina, ja przez calą ciąże i po porodzie łykalam witaminy dla ciężarnych i karmiących Prenatal, ale muszę przyznać,że są dość drogie, bo 30 tabletek kosztuje 17 zł.A dziś mi się one właśnie kończyly i w aptece pani magister poleciła mi znany od dawna FALVIT( 30 sztuk kosztuje 11 zł).I jakież było moje zdziwienie, gdy czytając ulotkę zobaczylam, że mają wyższe dawki witamin i minerałów, niż te poprzednie.A więc spokojnie mogą je zarzywać kobiety w ciązy i mamy karmiące.No i sa powlekane, okrągłe i chyba mniejsze od tych wszystkich, które przedtem stosowałam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej
a nam wczoraj dopiero odpadł kikut...i już wrqeszcie mam komfort przy przewijaniu bo bałam sie że go urwe... dziś mamy dzien bez kolki :) więc jest spora sznasa na spokojną noc :) a dzis malutką kładałam z goła pupką i fikała sobie nóżkami a przy tym szły takie gazy głosne i cała pieluszka żółta od kupki :) wiec chyba i to pomogło na ta cholerną kolkę :) a byłyśmy na kontroli u pediatry i mała waży 4400 czyli w 2 tygodnie mamy 900g na plusie...całkiem niezłe mam to moje mleczko :)
ja o zmieszczeniu sie w spodnie sprzed ciązy moge jeszcze pomarzyć ale mieszcze sie w te z 3 miesiaca ciązy:) a od wczoraj nosze gatki ściągające jak je założyłam to oddychać nie szło hehehe
buziaczki w czułko dla maluszków

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc dziewczyny!!!
u mnie wczoraj pojawila sie pierwsza kolka no i od razu polecialam do apteki tam pan zaproponowalam mi esputicon i musze powiedziec ze bardzo pomoglo to mojej niuni :) Musze powiedziec ze mi po ciazy zlecialo juz 10kg ale oczywiscie o spodniach ktore nosilam pprzed ciaza tez moge jeszcze pomarzyc. jeszcze ten nieszczesny tylek musi mi "zleciec". A jakie pampersy uzywacie? Bo ja kupilam PAMPERSA ale one tak szybko sie zuzywaja i sa takie drogie 50zl za duza paczke,a moze uzywacie jakis tanszych i tez dobrych,co??? Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja uzywam pampersa.. wlasnie kupial sobie duza paczke za 38 zl..
Moj szkrab tez mial wlasnie w nocy kolke.. poszla do apteki i pa dal mi espumisan w kropelkach.. ale na ulotce jest napisane ze nie mozna podawac przed ukonczeniem 1 miesiaca... a babel ma dopiero 17 dni... no i nie wiem co zrobic.. a tak sie slonce meczylo w nocy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ewelincia, ja kupuję te pieluchy z bedronki - dada. Kosztują ok 20 zł za 40 szt i jak do tej pory nie narzekam. W środku wyglądają jak huggies, więc chyba nie są najgorsze :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

my kupujemy pampersy. raz tesc kupil happy belli, ale jakos mi sie nie spodobaly. jedyny ich plus byl taki, ze mialy wyciecie pod pepek. ale jak juz pepowinka odpadnie to co za roznica..?

po wczorajszej wieczornej kolce moja malenka spi i spi. tylko budzi sie na zmine pieluszki i ssanie :) a ja w koncu mam troche czasu, zeby doprowadzic sie do ladu i skladu. no i relaks przy muzyczce.

moja waga spadla do 50, wiec jeszcze 2 kg i bede jak przed ciaza :) moge juz zakladac wszystkie ciuchy, tylko w niektorych spodniach troszke guzik cisnie. ale nie ma co narzekac.

diana - mi sie zdaje ze falvit jest ogromny! jak to polykac? ale chyba sprobuje...

a jakich uzywacie wkladek laktacyjnych? ja teraz uzywam penatena i sa nawet ok, tylko drogie... wypatrzylam tansze canpole, ale czy sa chlonne? moze macie doswiadczenie z jakimis extra chlonnymi wkladkami?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej ja tez używam pampers, wychowałam na nich pierwszą córcie i teraz też bede używała tylko ich. za paczkę 78 szt płace 37 zł. więc te z biedronki sie nie opłacają 40 szt za 20 zl.!!! na kolki dałam małej espumian tylko jest to info o tym żeby nie dawać w 1 miesiącu życia, ale jest dawka 20 kropli a ja dałam tylko 5 kropelek...kolka przeszła mała ładnie sie oprózniła i mamy spokojny sen :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieki marta p.

Ja teraz uzywam wkladek johnson baby.. sa chlonne ale cos przyklejaja mi sie do brodawek... wczesniej uzywalam NUK byly troszke mniej chlonne ale sie nie przyklejaly

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc dziewczyny a moje maleństwo dostało skazy białkowej i jestem na scisłej djecie. Pani dr przepisała mi mleko bebilon 1 do picia _- okropny smak :( nie wiem jak dzieci moga to pic.
A kolki tez nas nie omijaja stosujemy espumian i masujemy brzuszek, pani dr stwierdziła że mały jest przejedzony i dlatego ma kolki a jak ja mam mu niedac cyca jak krzyczy że jest głodny a herbatka pluje./
:o

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba wszystkie mamy coraz mniej czasu na pisanie na forum :lol: ale ja muszę się podzielić radością, bo moje słoneczko dziś pociamkało sobie trochę z obu piersi :) pewnie dla większości z was to normalne, ale dla nas to wielkie święto :)

pozdrowienia dla wszystkich :) i życzenia niebolących brzuszków!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

CZesc zgadzam sie z Toba [/b]elf malo czasu teraz jest na siedzenie i kllikanie, ja musze sie pochwalic mojemu malutkiemu odlecial dzisiaj w nocy kikut :D :D :D Wreszcie bedzie mozna go porzadnie umyc i niczego nie musze sie juz bac :lol: Pozdrawiam papa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zuzi kikut odleciał przy wczorajszej kąpieli :) też się cieszymy :)

Zapomniałam napisać, że byliśmy na konsultacji u takiej pani co ćwiczy dzieci metodą Vojty (tak nam polecili na szkole rodzenia żeby sprawdzić czy wszystko jest ok bo im mniejsze dziecko tym łatwiej wyrównać wszystko). Generalnie jest w porządku. Tylko bioderka po położeniu miednicowym ma za luźne i rozkłada się "na żabę" i mamy ćwiczyć 3razy dziennie. Kładziemy golaska na brzuszku, łapiemy za nogę, naciskamy stopę w odpowiednim miejscu a wtedy druga noga się podkurcza i główka odkręca na druga stronę :lol: Zuzia dzielnie sie gimnastykuje :)
i zazwyczaj jak tylko położymy ją z wypiętym tyłeczkiem to robi siusiu :lol: choćby nie wiem jak długo leżała wcześniej bez pieluchy na pleckach :lol: zresztą zwykle wyczeka taki moment żeby zalać nie to co trzeba ;) a raz w pięknym stylu strzeliła kupą na odległość :lol:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10331 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 517  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]