Dzisiaj jest śr lip 15, 2020 5:39 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Witam.

Czy są tu mamy duzch dużych dzieci? Moja mała od urodzenia poza siatką centylową. Na początku się strasznie martwiłam, teraz już mniej.
Duże jest piękne!
Co jedzą wasze maluszki? Jak się rozwijają?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Serio uważasz, że Twoja Malutka, to "dziecko XXL" ? ;)

Moja Wiki była też kluseczką, pucusie miała ogromne, taka zbita była, duuuuża dziewczynka, ale jak zaczęła chodzić, to wszystko szybko zeszło i teraz jest wręcz "chudzinką" ;) Także pomimo tego, że Wiki była dużym niemowlakiem i spotykałam się z komentarzami, że "mam grube dziecko", to nie mogę stwierdzić, że mam czy też miałam "dziecko XXL".

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Anula99 pisze:
Serio uważasz, że Twoja Malutka, to "dziecko XXL" ? ;)

Moja Wiki była też kluseczką, pucusie miała ogromne, taka zbita była, duuuuża dziewczynka, ale jak zaczęła chodzić, to wszystko szybko zeszło i teraz jest wręcz "chudzinką" ;) Także pomimo tego, że Wiki była dużym niemowlakiem i spotykałam się z komentarzami, że "mam grube dziecko", to nie mogę stwierdzić, że mam czy też miałam "dziecko XXL".

Chodziło mi raczej o rozmiar ogólny, bo mała gruba nie jest, tylko duża.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aż tak bardzo byś nazywała Ją "dzieckiem XXL"? ;) Ile ma wzrostu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Anula99 pisze:
Aż tak bardzo byś nazywała Ją "dzieckiem XXL"? ;) Ile ma wzrostu?

Jest poza siatką centylową. 95 cm.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Oj, chyba tu nie ma takich mam :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może po prostu mamy nie maja jobla na punkcie przerośniętych dzieci... :/ :? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

dorcia6579 pisze:
Może po prostu mamy nie maja jobla na punkcie przerośniętych dzieci... :/ :? :roll:

a może powinny, raczej tu takich nie ma :roll:

ładnie wyszłaś na avatarku ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Powinny ?? Powinno to się leczyć niektóre głowy...

A avatarek-no tak -twarzowo- po świńsku ale z klasą!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeszcze chwila i temat będzie się nadawał wyłącznie do kosza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

dorcia6579 pisze:
Powinny ?? Powinno to się leczyć niektóre głowy...

A avatarek-no tak -twarzowo- po świńsku ale z klasą!!

Dorcia ci co mają małe dzieci nie widzą problemu. A powiem ci, że nam lekarze zwracają uwagę na to, że może jest jakiś problem. Mała miała badania, które na szczęście były dobre, ale mamy je powtarzać min. raz do roku. Czytałam ostatnio wątek, gdzie zrozpaczona matka baaardzo wysokiej 6-latki pisała, że jej córce rosną piersi i włosy łonowe. Dziewczynka jest leczona hrmonalnie i mimo to za wcześnie dojrzewa. Moja Zuzia też jest niezwykle wysoka i (jak nam powiedziała jedna lekarka) ma za dużo zębów jak na ten wiek (miała wtedy 14 miesięcy i 20 zęboli) a to może świadczyć o problemach hormonalnych. Z tego co się dowiedziałam na innych forach nikt nie ma aż tak wysokiego dziecka, chociaż niektóre też były bardzo wysokie, więc mam powód do zmarwień. Powiedz, ty byś się nie martwiła?

Jeszcze dopiszę jako ciekawostke, że pediatra kazała nam mierzyć Zuzie co 2 tygodnie. Więc widocznie też problem widzi. I co ona ma też się na głowe leczyć? Zadziwia mnie ten brak zrozumienia u matki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Scarlet czekaj, bo ja teraz nie rozumiem-piszesz, że lekarz widzi problem, ok.

Ale do niedawna wszędzie pisałaś, że lekarze nie widzą w tym żadnego problemu, że to u Was dziedziczne itp

To co, nagle ich oświeciło czy się razem napili?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Ania000 pisze:
Scarlet czekaj, bo ja teraz nie rozumiem-piszesz, że lekarz widzi problem, ok.

Ale do niedawna wszędzie pisałaś, że lekarze nie widzą w tym żadnego problemu, że to u Was dziedziczne itp

To co, nagle ich oświeciło czy się razem napili?

Teraz chodzimy do Lux Medu i tam lekarze panikują. Wcześniej była kwestia wagi, teraz wzrostu. Nasza lekarka z przychodni problemu nie widzi, podobnie jak lekarz do którego chodzimy jak nie ma naszej. Moja Zuzia wygląda na 3-4 lata :roll: Dzieci podobno po roku stopują, Zuzia przystopowała tylko z wagą, wzrost leci jak szalony.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ile Twoja córka ma miesięcy teraz ? Bo może to nie jest jakiś wielki problem ani nic o podłożu hormonalnym.

Moja ma 9 miesięcy, urodziła się chyba jak normalne dziecko 55cm, 3124g. Teraz ma 8kg i 80cm i wzrostem jest poza siatką centylową. Ale się tym nie martwię, bo ja w jej wieku też wzrostem szłam jak burza a kilogramy nadrobiłam dopiero pod koniec podstawówki i liceum ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej

Ja mam dziecko XS i troche rozumiem scarlet.

U nas poczatkowo tez nikt problemu nie wiedział, ze Micha jest mała. Po wywioadzie rodzinnym stwierdzono, ze taka jest jej uroda poprostu.
Poszła w rodzine meża, gdzie teśc ma 160 a tesciowa 150 cm. Siostry meza sa niskie i moj maz jak na faceta, tez nie jest wysoki (170cm)
Problem pojawił sie tuz przed roczkiem, gdzie trafiła do szpitala i została zmierzona.
Mimo, ze ze wzrostem cały czas była w tym samym przedziele na siatce centylowej to lekarzy ze szpitala bardzo to zaineresowało.
Nikt nie pytał o rodzinie, w karcie wypisu ze szpitala wpisano jej od razu niedobór wzrostu) i liste badan jakie trzeba wykonac.
Przejełam sie.
Upokoiła mnie nasza lekarka, ale powiedziała, ze skierowanie na badania da, tak dla spokojnosci.
Okazało sie ze jest wszystko dobrze. Poprostu taka córki uroda.
Jest najmniejsza z grudniaków, teraz wydaje sie jakby urosła. Nikt jej mierzyc nie kazał.

Fakt jest taki, ze zbyt wysokie czy niskie dzieci to nie jest normalnosc. Nie w tym sensie ze to napewno choroba, ale poprostu nie jest czesto spotykane, stad takie progi na siatce centylowej, bo to nic innego jak statystyki poprostu.
Miałysmy w klasie dziewczyne ktora w 1 klasie podstawówki była o głowe wyższa od najwyższego chłopka.
Nikt nie widział w tym problemu.
Jej juz nie ma wsród żywych bo sie okazało, ze ma guzki na tarczycy. Zmarła w wieku 19 lat chyba...

Nie wiem skad atak na scaret i dlaczego została posadzona o rajcowanie sie gabarytami swojego dziecka??

Przecież jak niektore szukaja matek z dziecmi niepełnospranymi, zeby sie popytac i wspierac tak ona szuka matek ktore maja dzieci duże.
Czy taka matka dziecka z upośledzeniem czy wada serca szukajaca kobiet z podobna przypadłoscia podnieca sie chorobą swojego dziecka??

Nie piszcie mi ze to jest cos innego, bo nie jest. Dziecko odboega od rówieśników i lekarze widza w tym problem i taka mama ma prowo szukac wsparcia tak samo jak mama dziecka z inna chorobą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

moje dziecko też jest duże... no ale na szczęście nie ogromne...
i się łączyć nie będę...

a napiszę tylko tyle, że jak Ci scarlet wszyscy pisali, że wzrost Zu nie halo i że to jakiś problem to twierdziłaś, ze to u Was normalne i Ty nie widzisz problemu... to po co zmiana lekarza skoro to żaden problem?? po co teraz panikujecie??

malgora poczytaj trochę wcześniejsze posty scarlet to zobaczysz skąd "atak" na Nią...

edit. nie w temacie - Inka zaglądnęłaś byś na "Grupę Wsparcia"

Scarlet
bardziej chamskiej osoby to ja nie spotkałam... czy dorcia Cię obraziła?? dobrze, że dorcia ma taki a nie inny charakter i nie bierze do siebie niektórych rzeczy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój młody też jakoś od drugiego miesiąca był poza siatką i nikt nie widział problemu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Dorcia weszła na mój wątek po to żeby jątrzyć i szukać sensacji. Jej ten temat nie dotyczy i wiele razy mnie atakowała bez zdania racji, buntowała na mnie. Jestem do niej uprzedzona i tyle.
Ciesze się, że niektóre kobitki rozumieją mój problem. Od początku "fascynuje" się tym problemem. Dziewczyny mnie nie lubią, bo się nie dogadałyśmy na innym wątku. Miały mi za złe, że wpadałam tylko co jakiś czas i pisałam tylko o sobie. No cóż, ja egoistka jestem a one nietolerancyjne i tyle. Nie mam czasu siedzieć na forum całymi dniami i pisać o kupkach i innych pierdołach. Forum to rozrywka, nie obowiązek ;)

A moja córcia w niedziele kończy 1,5 roczku.

malgora83 dziękuję Ci za zrozumienie :)

Ania000 ale moja Zuzia jest naprawdę sporo poza siatką, chociaż waga już prawie w siatce:)

Ostatnio zmieniony śr mar 02, 2011 8:22 pm przez scarlet, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

scarlet a robiliście już jej jakieś badania ? 1,5 roczku i ile wzrostu ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Inka83 pisze:
scarlet a robiliście już jej jakieś badania ? 1,5 roczku i ile wzrostu ?

Robiliśmy i wszystko jest ok, ale lekarz kazał obserwować. Zuzia dzisiaj była mierzona przez pediatre i ma 96 cm, waga 14,700g. Chudzinka się z niej zrobiła. Przez ostatnie pół roku prawie nie przybrała na wadze.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]