Dzisiaj jest pn lip 28, 2014 6:23 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Otóż ja mam problem natomiast z bólami podczas owulacji... Aktualnie boli mnie po lewej stronie.Pewnie znowu nie będzie mogło mi pęknąć jajeczko. W zeszłym miesiącu miałam takie boleści, ale za to w prawym boku,że szok.Najpierw podejrzewano u mnie wyrostek a potem kazano mi skontaktować się z ginekologiem,więc poszłam. Po badaniu gin mi powiedział,że to torbiel która uciska mi jajnik i potrzebne jest USG.Niestety w jego gabinecie takiego sprzętu nie ma więc musiałam iść pół Cieszyna na badanie.W końcu okazało się,że to nie torbiel tylko jajnika mocno wybrzuszyło podczas owulacji. Ale żeby aż tak bolało?hm... przepisał mi Luteine. Miałam mieć słabszy okres a tu na odwrót miałam silny i niesamowicie bolesny! Zostało mi pare tabletek i nie mam pojęcia czy je zjeść do końca czy skontaktować się najlepiej z gin.Jutro do pracy a jak znowu mnie będzie tak boleć to naprawdę nie wiem jak sobie pomóc.
Jaki lek może mi pomóc bez recepty?
Nie jestem w ciąży niestety.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Darka na tego typu bóle brałam kiedyś spasmolinę (b. silny lek rozkurczowy), farmaceutka sprzedała mi ją wyjątkowo bez recepty.

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Na "przeczekanie" weź lek... Nie wiem czy któryś bez recepty będzie wystarczająco silny... Chyba że uda Ci sie jak Ajsi dostać cos silnego bez recepty (ewentualnie donieść), ja jednak doradzam wizyte u lekarza i to możliwie najszybciej jak się da... Po pierwsze szkoda się męczyć, a po drugie tak silny ból - raczej nie może być bezpodstawny. Lepiej żeby dobry lekarz Cie zobaczył - no i pomógł!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

równiez doradzam wizyte u gin, ja czekałam tak jak Ty i sie męczylam a okazało sie ze mam torbiele i stąd te bóle

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja od czasu do czasu mam bóle podczas owulacji ale rzadko... bardziej to jak mam dostać @ to czasem ból jest tak silny że siedzę skulona i nie mogę się wyprostować :)

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja również mam silne bóle w czasie owulacji - raz z jednej raz z drugiej strony, w zależności z którego jajnika wypada owulacja.

Przebadana zostałam dokładnie, bo próbuje zdiagnozować przyczynę niepłodności wtórnej.
Nie mam torbieli, pęcherzyki pękają, jajowody są drożne i wszystko jest ok.
Biorę nospę przy najsilniejszym bólu.

Tak samo bolesne mam miesiączki i wtedy to już tylko ketonal mnie ratuje.

Doktor powiedział, że niewielki procent kobiet tak ma i niewiele można na to poradzić. Gdybym brała tabletki anty to pewnie by ten ból ustąpił, ale skoro chcę dziecko to rozwiązanie odpada...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pasia251 przynajmniej nie jestem sama. Zawsze jak mam owulacje zbiera mnie na wymioty....Nie mogę uginać nóg w pachwinach...masakra jakaś :roll: Ja wtedy jem luteine i wtedy mniej boli.
Bolesne miesiączki to swoją drogą... Mi gin powiedział,że nie można brać ketonalu bo to rozrzedza krew i można dostać krwotoku...Chyba bym się nie odważyła wziąć.Mi lekarka przepisała silne tabletki AULIN i bardzo je sobie chwalę.Biorę je na prawdę w kryzysowym bólu jak już wytrzymać nie mogę.
Mi też gin proponował tabletki anty ale wtedy też starałam się z moim o dziecko i nie było mowy ale teraz nie ma sensu ich brać krótki czas... za jakiś czas znowu chcemy zacząć się starać,no i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Darka ja łykam dwie tabletki na dobę przez dwa dni @... więc myślę, że nie ma się czego bać...
za to apapu czy innego gów.. to mogłam zjeść całe opakowanie bez żadnej najmniejszej ulgi :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja miałam przepisany NIMESIL na takie bóle miesiączkowe ale staram się brać rzadko, bo wnet naćpana bym chodziła :lol: .
Ale czasem jak ból jest taki, że nie można funkcjonować to co można zrobić...trzeba łyknąć tabletkę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karola78 przychodzi kryzys bólu i trzeba się truć bo nie da się funkcjonować.Kiedyś siostra jadła te tabletki na bóle miesiączkowe a teraz jak ja jadła AULIN,ale teraz się nie musi martwić o ból na @ bo też jest w ciąży jak moja 2 siostra...
Mnie gin zapewniał,że po ciąży silne bóle miesiączkowe ustępują :P: chyba jednak się mylił

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czasami odczuwam silny ból który jest nie do zniesienia a gdy mam dostać @ to nic nie czuję.. nie raz nawet nie wiedziałam że dostanę bo żadnych objawów nie miałam :)

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Darka to mit, po porodzie mam krótsze miesiączki o 2 dni, ale bardzo obfite, ale tak bolesne, że nie wiem co mam ze sobą zrobić. Oprócz tego czuję wyraźne skurcze macicy :roll: i ból krzyżowy :roll: normalnie szok.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie to chyba nawet mogę powiedzieć, że jest gorzej niż przed porodem :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pasia251 masakra jakaś :roll: Po porodzie powinno kobiecie być lżej w czasie @ a nie jeszcze gorzej.Szkoda,że nie możemy sobie jakoś pomóc bez tabletek.
A termofory wam też już nie pomagają?

Dzisiaj w nocy nie mogłam spać :roll: @ wielkimi krokami się zbliża,czuję to :twisted: Tak mnie w kręgosłupie boli,że szok...brzuch lekko boli....chociaż pewnie przez pierwsze 2 dni będę umierać :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ustawienie odpowiednich hormonów to jednak chyba najlepsza metoda, tzn chodzi mi o anty. Tylko podczas branie jest ok, po odstawieniu to samo. W sumie nie powinnam zbyt wiele estrogenu przyjmować, ale jednak czuję że jest coraz gorzej. Dziś umieram z bólu, na przeciwbólowych jadę, aż mi niedobrze z bólu, tak mnie jajnik boli...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karola78 też to będę przechodzić jutro albo za 2 dni. Dzisiaj myślałam,że już nie wytrzymam... ale o dziwo dużo śluzu mam a powinna być susza...przynajmniej zawsze tak mam.
Nie wiem czy nie zdecydować się na anty do póki nie zdecydujemy się na dziecko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Darka a planujecie pocieszkę? W takim wypadku niepotrzebnie chyba się faszerować, sama nie wiem ale ja bym nie brała anty. Może idź do ginekologa innego i coś doradzi...
W sumie anty nie działają na płodność i donoszenie ciąży, ale ja dwa razy zaszłam w ciążę po anty i poroniłam :roll: dlatego planując już bym nie brała na siebie takiego ryzyka. Oczywiście, to mogło być czysto przypadkowe ale wiesz, w takim momencie bierze się każdy czynnik pod uwagę.
W sumie normalnie brałam długie lata anty i teraz też zacznę bo już nie mogę :roll: a muszę się zmobilizować na pójście do lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karola78 planujemy na wiosnę albo lato zacząć się starać.Niby dla organizmu to krótki okres ale dla mnie to daleki czas.
Chyba jeszcze się zastanowię... pogadam z mężem na ten temat,bo musimy wiedzieć na co się piszemy.Później trzeba parę miesięcy odczekać za nim zacznie się starania o dziecko bez tabletek anty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Własnie trzeba odczekać...
My czekaliśmy te magiczne 3 miesiące od ostawienie tabletek i :cry: .
Choć nie zganiam winy na tabletki, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne.
Życzę powodzenia.
Może jak urodzisz, to rzeczywiście będzie lepiej :D .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karola78 postanowiłam,że nie będę brać,to nie ma sensu.Nie chcę później być załamana po stracie dziecka... Zwłaszcza,że chcemy starać się o dziecko krócej niż pół roku.Później jeszcze odczekiwanie...
Zobaczymy jak po ciąży mój organizm będzie się zachowywać :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]