Dzisiaj jest pn gru 22, 2014 4:25 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

Moja coreczka ma 4m-ce. Jest karmiona mlekiem Aptamil (polski Bebilon). Od 2 m-cy pojawia się na jej policzkach wysypka, przede wszystkim w okolicach uszu. Poza tym skora na policzkach i czółku jest szorstka. Na rączkach i nożkach występuja suche plamki, ktore pod wplywem ciepła, kąpieli lub płaczu czerwienieją. Podczas picia mleka mała boli brzuszek i zazwyczaj nie dopija. Dzisiaj w jej kupce zauwazylam biale grudki i śluz. Dodam, ze mieszkam w Anglii i na tutejszych lekarzy nie mam co liczyc. Bagatelizują każdą sprawę, a ich ulubione powiedzenie to: Dzieci tak mają. Nie wiem już co mam robic. Proszę o radę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Izab23 ale byłaś u lekarza/ HV czy założyłaś, że zbagatelizują... pewnie Twoja córcia ma skazę białkową i powinna dostawać melko dla alergików. Skonsultuj to z lekarzem/HV a na pewno ci doradzą - ba nawet możesz dosatć receptę na darmowe mleko/kremy.
więc nie zakładaj od razu tylko idź do lekarza, bo uwierz mi tu lekarze też leczą :roll: i pomagają pacjentom :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No jak najbardziej wygląda to na skaze białkową . Trzeba zmienic mleko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bylam u lekarza i to nie jednokrotnie. Na wysypkę i plamki na konczynach dostałam krem E45, potem Balneum, ktore nie przyniosly efektu, nawet przeciwnie, jest ich więcej. Kiedy zasugerowałam alergie na mleko, od health visitor dowiedziałam sie, ze oni nie są za tym, zeby zmieniac dzieciom mleko. Pomimo prób i prósb zawsze odsylano nas z kwitkiem. Niestety z moich doświadczeń wynika, ze tutaj lekarze skupiają się na skutkach, a nie na przyczynach. Chyba, ze moj GP jest do niczego...Chcialabym jeszcze dodać, że mała ma reflux. Mysle, ze to tez moze miec zwiazek z alergia...[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przykra sprawa. Zdecydowanie ten zestaw objawów wskazuje na skazę białkową :roll: Jak można leczyć objawy bez eliminacji przyczyn? :? Ech...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Izab moim zdaniem powinnaś zmienić GP. Moja koleżanka dostaje i mleko na receptę, ale nie pamiętam nazwy :oops: w poniedziałek mogę Ci napisac bo się będę z nią widziała.
Maść ja dla mojej cóci na egzemę dostałam (na C jakoś) efektów nie widzę co prawda, ale u nas nie jest źle.

Kup to mleko:
http://www.boots.com/en/SMA-LF-formula-430g_6986/ i zobacz czy będzie efekt

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja jak mialam skaze balkowa smarowalam troche spolszcze hydrokortisonem miejsca takie wysuszone.

wiem ze moze to byc ryzykowne dziewczyny jak cos to mnie poprawdzie ale moze faktycznie sama sprobuj zmienic mleko na to dla alergikow lub poprostu na inne i moze to cos da.

a jak to nic nie da zrob jak radza dziewczyny - zmien lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

izab23 Jak dla mnie ewidentnie skaza białkowa. Przede wszystkim zmień GP :!: Ja przeszłam przez kilku GP w mojej przychodni i teraz jestem zadowolona :wink:

Jestem przykładem, że mleko na recepte można dostać :wink: Nie będę się rozpisywać, jak to u nas dokładnie było, ale tak po krótce co najważniejsze.
Będąc w PL byłam u pediatry i wyszłam od niego z diagnozą skazy białkowej u synia. Poszłam do naszego GP i powiedziałam co lekarz w PL stwierdził podczas wakacji. Z niedowierzaniem, ale przepisał nam Nutramigen, byłam stanowacza i od razu poprosiłam o receptę :twisted: Powiedziałam, że są efekty i to mleko jest dobre dla synia :D Niestety problemy skórne były dalej (kolki przeszły) skierował nas do pediatry, on zmienił mleko na Neocate (rewelacja) :!:

Na skórę dostaliśmy różne emolienty od Oliatum i E45 po inne, których nazw już nie pamiętam. Jednak w poważnych stanach egzemy nie działały i trzeba było zacząć stosowanie maści sterydowych i hydrocortisonu, Te maści przepisałam nam pediatra a potem dermatolog, do którego skierowanie dał nam pediatra :wink:
Wiem od koleżanki, że Protopic (w PL na receptę) jest bardzo dobry!!! Może uda Ci się załatwić i sprowadzić.

Powodzenia życzę i walcz dziewczyno, nie poddawaj się!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

izab23 pisze:
Moja coreczka ma 4m-ce. Jest karmiona mlekiem Aptamil (polski Bebilon). Od 2 m-cy pojawia się na jej policzkach wysypka, przede wszystkim w okolicach uszu. Poza tym skora na policzkach i czółku jest szorstka. Na rączkach i nożkach występuja suche plamki, ktore pod wplywem ciepła, kąpieli lub płaczu czerwienieją. Podczas picia mleka mała boli brzuszek i zazwyczaj nie dopija. Dzisiaj w jej kupce zauwazylam biale grudki i śluz. Dodam, ze mieszkam w Anglii i na tutejszych lekarzy nie mam co liczyc. Bagatelizują każdą sprawę, a ich ulubione powiedzenie to: Dzieci tak mają. Nie wiem już co mam robic. Proszę o radę...

białe grudki i śluz nie koniecznie świadczy o skazie,Kuba jak miał 5-7 tygodni nagle zaczął robić grudkowatą białawą kupkę ze śluzem i robił ją częściej niż zazwyczaj robił kupę,ale i mniejsze były,mleka jakie pił nie zastępowaliśmy innym,normalne środki na biegunkę dostał i przeszło po kilku dniach.
Zmień mleko,ja myślę że nie zaszkodzi...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Śluz często świadczy o alergii, ale nie tylko na tej podstawie wszystkie tu przypuszczamy. Są inne klasyczne objawy, jak refluks, bóle brzucha, wysypka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Właśnie wróciłyśmy z małą od health visitor. Stwierdziła, że to nie alergia na mleko, bo przy alergii plamki występują na całym ciele. A może pojawiły się od proszku, a może od ciepła...Śluz w kupce jest, bo tak czasami bywa, grudki w kupce też się zdarzają i nie oznaczają niczego złego. Ból brzuszka i reflux ustąpią, gdy mała będzie jadła stałe pokarmy. Pomimo tych wszystkich objawow moje dziecko to okaz zdrowia. I tyle...
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]