Dzisiaj jest wt gru 10, 2019 10:18 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Od pewnego czasu mam dziwne wrażenie że PRAGNĘ DZIECKA, wszystko było by w porządku w końcu jestem kobietą, ale mam dopiero 19lat, od jakiegoś czasu gdy idę do koleżanki i widzę jak jej córeczka harcuje to robi mi się smutno, że ja nie mam takiej pociechy, moja kuzynka jest w ciąży i widzę jak się cieszy, strasznie jej zazdroszczę, jakoś sobie z tym radziłam, szukałam pomocy wśród innych internautek, aż do wczoraj kiedy mój chłopak zadzwonił i powiedział że jego przyjaciel będzie ojcem, wtedy we mnie coś pękło, a on zażartował i się spytał czy też bym chciała. Nie mogłam mu powiedzieć, że tak było mi bardzo głupio i jest ciężko. Cały czas sobie powtarzam że mam czas, że muszę skończyć szkołę, myśleć o tym że kiedyś jak już będę miała dziecko to żeby zapewnić mu należyty byt. To wszystko mnie przerasta, te myśli, są tak silne, nie do powstrzymania. Szukałam pomocy w internecie ale większość kobiet, które się wypowiadały na ten temat mają około 30lat a ja nawet 20 nie mam :(. Co mam robić? Znacie kogoś kto tak miał? Jak sobie z tym radzić? Proszę o pomoc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Aleksandro. Temat, jako nie pasujący do dyskusji o niepłodności i problemów z zajściem w ciążę, przenoszę do działu Psychologia: http://www.forum.e-mama.pl/viewforum.php?f=67 Pozdrawiam Cię serdecznie :wink:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aleksandro moja imienniczko :) to ,że chcesz miec dzidziusia to nic złego ani dziwnego.jedne kobiety szybciej do tej decyzji dojrzewaja inne pozniej.najwazniejsze zeby to byla WASZA przemyslana decyzja i oczywiście musisz wiedzieć ze akurat z tym człowiekiem chcesz je mieć.Ja zaszłam w ciaże w klasie maturalnej.urodziłam mając 19 lat.Moja córeczka to nasze najwieksze szczęscie.Mamy sie dobrze.Dziecko mi nie przeszkodziło w niczym...Skonczyłam szkole,napisałam mature teraz roznziez sie ucze -zaocznie.

edit:
Mysle ,że powinnas porozmawiać ze swoim chłopakiem.Tak otwarcie i szczerze:)

Który pali się dla Ciebie coraz mocniej i mocniej.
Ja nigdy nie zgasnę jak oddech mi dasz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bardzo się cieszę z Twojej odpowiedzi :) z chłopakiem jesteśmy już dość długi czas razem, nigdy się nie ma tej pewności czy to ten jedyny, ja też jej nie mam, ale jest dobrze i wiem że jest odpowiedzialny. Ja jestem dopiero w 3 klasie technikum dlatego do matury mam jeszcze jakiś czas, ostatnio rozmawialiśmy o dziecku, bo wyszło mi w badaniach że mam torbiel jajnika, tak się chłopak przejął, zaczął przeżywać, martwić się, i od razu pytanie "CZY BĘDĘ MOGŁA MIEĆ DZIECI", na szczęście wszystko wyszło dobrze dlatego do tematu nie wracaliśmy, ale chyba powinnam, choć trochę się boję, nie chcę go wystraszyć, też ma dopiero 19lat , może i jest dojrzały ale jednak się boję że "ucieknie" :)
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz.
Ślę pozdrowienia dla szczęśliwej rodzinki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aleksandra jestes pewna że naprawde wiesz czego chcesz? Wiesz z czym sie wiąże macierzyństwo?
W Twoim wieku tez chciałam bardo dzidziusia...
A potem mi przeszło...okazałoa się że moje zakochanie na zabój, nie było nic warte i ciesze się że wtedy nie zaszłam w ciążę z tym człowiekiem, chociaz tez wydawał mi sie odpowiedzialny i dojrzały...

Po skończeniu szkoły dopiero odkryłam jak naprawde wyglad dorosłe zycie i na czym to polega - odpowiedzialnośc za samą siebie - jak człowieka utrzymują rodzice to raczej o tym nie mysli...

Najpierw sama musiałam dojrzec, a dopiero potem na nowo zaczełam tęsknic za macierzyństwem...

Zrób "rachunek sumienia" i zastanów się czy nie warto poczekać jeszcze ze dwa trzy lata... cos przezyć, poznac lepiej samą siebie, życie...

Trzymam kciuki, zeby spełniły sie twoje marzenia i zebys była szczęśliwa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wiem że powinnam poczekać, chociaż do momentu aż skończę szkołę, znajdę pracę, wybiorę studia i zamieszkam z chłopakiem wtedy się wszystko rozstrzygnie :) Ale napisałam ten wątek nie po to aby podjąć decyzję ale po to, żeby się dowiedzieć czy to co się ze mną dzieje to coś normalnego, czy to hormony czy może coś się w mojej głowie dzieje.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Aleksandra123 pisze:
Znacie kogoś kto tak miał?

Moja koleżanka tak miała, też przyszedł moment że poczuła że chce mieć dziecko, była w Twoim wieku ale miała juz skończoną szkołę. Powiedziała o tym swojemu chłopakowi ale nie wiem, co on jej na to odpowiedział. W każdym razie 3 miesiące później okazało się, że jest w ciąży. W sumie była zaskoczona (choć szczęśliwa), nie wiem w jaki sposób oni się zabezpieczali ale na pewno nie starali się celowo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aleksandra- ja miałam podobnie jak Oleska- urodzilam synia miesiac przed matura i wszystko dobrze sie ulozylo, matura zdana, studia zaoczne, praca , slub i teraz drugie dzidzi :) I mialam dokladnie tak jak Ty, mialam juz bardzo silny instynkt macierzynski , nawet wczesniej, zajmowalam sie wszystkimi dziecmi dookola, bratem, kuzynami, dziecmi znajomych i nie mogli sie wszyscy nadziwic jak sobie radze :) takze doskonale Cię rozumiem i jezeli moge doradzic- poczekaj az skonczysz szkole srednia, naprawde, udalo nam sie ale bylo ciezko, wolalabym dzidzie juz po zdanej maturce ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

aleksandra myślę że to co czujesz jest normalne widzisz w koło roześmiane młode mamy z ślicznymi bobaskami które sie smiejją i sa słodkie widzisz kobiety w ciąży szczęśliwe ze swego stanu ale spójrz głebiej. że od tej chwili jak zostaniesz mamą jesteś odpowiedzialna za kogoś jeszcze. musisz kogoś utrzymać i siebie. dorosłe życie to dni podobne jeden do drugiego to praca dom praca dom. jesli się ma szczęście i dobrą pracę nie tzreba się martwic o jutro i o to czy starczy na chleb gorzej jesli jest ciezko wtedy największa miłość może próby nie przetrwać.
ja mam koleżankę która chciala dzidzi miała 20 lat on też . odpowiedzialny super facet przyszło na swiat dziecko zaczęły sie problemy po ok 8 miesiącach. ze ciągle w domu ze on chce wyjśc ona nie może bo nie ma z kim dziecka zostawić itd. teraz sa w rozsypce. ja nie pisze ze tak być musi ale moim zdaniem facet który ma 19 lat nie jest świadom tego co to ojcostwo jakie to obowiązki itd.
nie działajcie pod wpływem chwili szczególnie że ty masz szkołę do skończenia.
a tak mi do głowy przyszło ze to pytanie czy będziesz mogla miec dzieci mogło mieć drugie dno. i dla mnie chyba by bardziej znaczyło że co to bedzie jesli nie będziesz mogła?
ja miałam kiedyś faceta oświadczył mi się . na pytanie co będzie jesli nie będę mogla miec dzieci odpowiedział no co ty młoda jjestes czemu masz nie móc. mój maz odpowiedział : to zaadoptujemy zrobimy invitro coś się wymyśli. nie było ku temu przesłanek bym tak myślała ale jednak jedna odpowiedz różniła się od drugiej sama przyznasz.

a ja od zawsze chcialam miec dzieci ale myślę ze teraz masz czas zeby się wyszaleć trochę zobaczyć troche pzreżyć zdobyć zawód pracę :) żeby potem sie cieszyć dzieckiem tym jak rośnie a nie zakuwac do matury :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki wielkie za odpowiedz :)
Wiesz, jeśli chodzi o to pytanie z dziećmi też powiedział że jeśli będzie coś nie tak to zaadoptujemy, jest naprawdę kochany, a jeśli chodzi o dzidzię to tak jak pisałam jest to moje wewnętrzne odczucie, ale wiadomo teraz jest dużo problemów a co dopiero jak byśmy się zdecydowali teraz na pociechę. Boję się tylko tego co się ze mną dzieje :), a raczej chyba tego że nie wychodzi mi udawanie, że wszystko jest ok :).
Pozdrawiam gorąco :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

aleksandra a moze ci pomoze spędzenie czasu z dziećmi np . w sumie mogłabys być wolątraiuszka w domu małego dziecka tam sie taka pani do przytulania napewno by przydała.
może zaoferuj pomoc jakiejś koleżance z dzieckiem zeby mogła wyjść sobie gdzieś na chwilę :) rozwijaj siebie zapisz sie na kurs jakiś :)

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Z dziećmi mam ciągły kontakt, przyjaciółka ma synka którym się zajmuję bardzo często :), a jeśli chodzi o domy dziecka to się boję, chyba zbyt wrażliwa jestem żeby patrzeć na krzywdę dzieci, ale kiedy mogę to do przedszkola chodzę na różne "czytanie dzieciom" :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aleksandra123 witaj ;)
moge powiedziec że miałam tak samo jak TY ;)
już pamiętam że jak miałam 18 lat pragnęłam dzidziusia.
kantaktu z dziećmi dużo nie miałam, ale jak już pojechaliśmy do rodziny
to zawsze ja się zajmowałam kuzynami i dzieciakami.
i dzieci równiez mnie bardzo lubią, jakoś tak umiem się z nimi dogadać :)
chęć posiadania dziecka u mnie może się wiązac z tym
że kontakty emocjonalne z rodzicami nie są zbyt dobre a ja pragnę między swoim dzieckiem miec jak najlepszy kontakt.
chce mu dac tego co ja nie miałam. No i kochać je nadzycie bo tego ja nigdy nie czułam...
Jakiś czas temu rozpoczeliśmy starania z mężem niestety los chciał chyba inaczej bo się nie udaje...
jakoś już rok. ale czekamy cierpliwie. może faktycznie jeszcze nie był czas.
teraz dalej jestem młoda jednak nie uważam żeby to było za wcześnie. myslę że innym instynkt macierzyński budzi się wcześniej bo przeciez każdy z nas jest inny ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sądzę, że to hormony. 18-19 lat to fizycznie najlepszy moment na zajście w ciążę i rodzenie (nijak się to ma do dzisiejszej rzeczywistości), więc ciało ma prawo dawać sygnały. I być może nie byłoby to problemem, gdybyś się tak nie nakręcała. Ty robisz z tego problem. A nie ma zupełnie potrzeby. Możesz z radością układać w głowie plany, meblować pokój dziecięcy, rozmyślać nad imieniem. Roztoczyć nad swoją potrzebą posiadania dziecka pozytywną energię. A zrobiłaś z tego tragedię. Tę pozytywną energię rzeczywiście możesz wykorzystywać w kontaktach z innymi dziećmi.

Znam nieco nastolatek, które bzikują na punkcie dzieci, ale żyją dalej swoim nastoletnim życiem. Może brak Ci hobby, czegoś, czym mogłabyś zająć myśli. W ogóle zastanów się głęboko, zadaj sobie odpowiednie pytania. Dlaczego akurat teraz chciałabyś mieć dziecko? Czy chodzi o instynkt macierzyński? Czy chcesz spełnić wizje założenia rodziny ze swoim obecnym chłopakiem? Może ta potrzeba nie ma związku z instynktem macierzyńskim.

Jak miałam 19-20 lat, ginekolog zdiagnozował u mnie mięśniaka macicy i zawyrokował, że będzie trzeba pewnie usunąć. I mimo że w tamtym momencie nie miałam planów prokreacyjnych, to bardzo mną to wstrząsnęło. Moim mężem, z którym byłam wtedy ledwo kilka tygodni, też. Przeżywał razem ze mną, choć ta wizja NIE posiadania dziecka jeszcze wtedy nie była nasza wspólna. To ludzkie. Tak sądzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dokładnie w wieku 19 lat zapragnęłam dziecka i tak się złożyło, że od razu jak pomyśłałam to zaszłam w ciążę. Niestety kiedy się dowiedziałam o ciąży ogarneło mnie przerażenie, nie spodziewałam się, że myśli tak szybko mogą obrócić się w rzeczywistość. Nie był to łatwy okres w moim życiu, nie byłam gotowa emocjonalnie i jakkolwiek inaczej. Chyba tylko fizycznie byłam dojrzała do tego aby zostać mamą. Nigdy nie żałowałam absolutnie, ale gdybym miała wybór to po przemysleniu sprawy poczekałabym jeszcze z macierzyństwem, zdecydowanie. :wink:

Moja terapeutka powiedziała mi kiedyś, że są dwa powody dla których kobieta chce mieć dziecko. Potrzebuje zmiany, albo od czegoś chce uciec. Ja dzisiaj wiem dlaczego zaszłam w ciążę, bo pomimo, że miałam 19 lat to nie była wpadka, a jak to jest z tobą Aleksandro123? Pomyśl nad tym jaka jest przyczyna chęci posiadania dziecka, bo ja już widzę, że bardzo zależy ci na tym aby być kochaną i mieć kogoś do kochania, tylko dla siebie. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

"chęć posiadania dziecka u mnie może się wiązac z tym
że kontakty emocjonalne z rodzicami nie są zbyt dobre a ja pragnę między swoim dzieckiem miec jak najlepszy kontakt.
chce mu dac tego co ja nie miałam. No i kochać je nadzycie bo tego ja nigdy nie czułam..."
Ja na szczęście mam kontakt z mamą bardzo dobry z tatą nie jest taki świetny, ale też nie narzekam :)
"Jakiś czas temu rozpoczeliśmy starania z mężem niestety los chciał chyba inaczej bo się nie udaje... "
I życzę Ci gorąco aby się udało :)
Pozdrawiam gorąco

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

"Pomyśl nad tym jaka jest przyczyna chęci posiadania dziecka, bo ja już widzę, że bardzo zależy ci na tym aby być kochaną i mieć kogoś do kochania, tylko dla siebie. "
Nie chcę przed niczym uciec, ani zmian też nie potrzebuję ;)
Dlaczego pragnę? Nie wiem samo się wewnętrznie zrodziło, zawsze kochałam dzieciaczki, to jak rosną, pierwszy uśmiech, gest, gdy to widziałam , czułam się wspaniale, z decyzją jeszcze zaczekam, chociaż do takiego momentu, żebym była pewna, że uda mi się skończyć szkołę.
Pozdrawiam gorąco ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie zrozumiałaś, uważasz, że pojawienie się dziecka nie niesie zmiany w życiu? :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak masz rację nie zrozumiałam, myślałam że chodzi Ci, ze na siłę chcę zmian, nie wiem np zostać zauważoną, albo jakoś lepiej traktowaną :)
Wiadomo że przyniesie, nieraz na lepsze, nieraz na gorsze, pojawią się obowiązki których do tej pory nie było, problemy, wielka odpowiedzialność. Napisałaś że kobieta pragnie ciąży bo chce zmian, ale ja ich nie potrzebuję, ja się z nimi liczę, jest duża różnica. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podświadomie pragniesz zmian co w świadomości objawia się chęcią posiadania dziecka. Trzeba sięgnąć głębiej i upewnic się, że to o dziecko chodzi, a nie jakąś inną potrzebę która niesie zmiany. :)

Co ci da posiadanie dziecka? Jak myslisz, czego doświadczysz decydując się na dziecko? :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]