Dzisiaj jest pn paź 14, 2019 12:36 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1232 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam :)
Jestem Papryka 77, od 3 lat uczestniczę w rozmowach na wątku modlitwa o poczęcie dziecka :)
Cudowne dziewczynki się tam bardzo wspierają, jednak 9 m-cy temu zostałam mamą Dominiki (30.11.2009 r.) nie chciałabym zadręczać staraczków moimi opowiastkami o malej, stąd też postanowiłam zapoczątkować wąteczek dla mam, które szczęśliwie wymodliły swoje cudaczki :)
Tutaj możemy porozmawiać o swoich dzieciaczkach :) radzić się nawzajem i wspólnie przeżywać radości i smutki związane z macierzyństwem :) pozdrawiam i gorąco zapraszam do dyskusji :)

http://fundacja-sloneczko.pl/apele/poka ... da=232%2FP

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Pati :D Dzięki za założenie tego wątku :cmo: Mamy gdzie rozprawiać o naszych sprawach nie raniąc staraczek :D

Czekamy na resztę mam i brzuchatek z modlitewnego wątku :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A co z tamtym wątkiem? Będziecie pisać i tu, i tu?

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Kochane :)
Tak tutaj będziemy pisać o rozwoju, radościach, smutkach związanych z rośnięciem naszych maluszków :)
Oczywiście nie zapomnę zaglądać na modlitwe...
Napewno coś skrobnę wieczorkiem :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak kilka miesięcy zapowiadałaś założenie wątku i w końcu się udało :D

czy mogę dołączyć już teraz czy muszę czekać do czasu aż Cypruś będzie po drugiej stronie brzucha :wink: :lol: a jak nie to pocałujcie się w nos i tak będę was szpiegować :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to jestem :D z kolejną dziś czkawką mojego synysia :lol: super są te podskoki w brzuchu, Kika czy Twój synuś też je ma?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no właśnie ostatnio odwidziało się mojemu syniowi i czkawka u niego wygląda jak drżenie, jakby coś mnie w środku wierciło, oczywiście mam schizy, że się przydusił dlatego tak drży mi brzuch, zakręcił w pępowinę itd. bo wcześniej to takie jak piszesz podskakiwania były, no ale zamienił je właśnie na takie coś a do tego zamiast mnie kopać to się pręży, więc i już tego nie robi, ale chętnie nogi wyprostowuje i wystawia stópeczki coby mama podziwiała jakie są słodkie, czasami pupkę wypina, ale kopać już nie kopie
jestem dopiero 6 kg na plusie i nic nie wskazuje, żeby miało się jakkolwiek ruszyć :roll:

a jak u Ciebie końcóweczka :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kika- przecież pisałam, że tu jest miejsce dla mam i brzuchatek :D coby nie denerwować staraczek :!:

A moje dziecię nie miało czkawek :? za to teraz ma kilka dziennie :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wszystkie zafasolkowane również gorąco zapraszamy :) jak by nie było po tej czy po drugiej stronie brzuszka ... ale bobaski są :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agusia miał miał na sto procent, tylko Ty pewnie nie wiedziałaś, że to to, nie załapałaś się na usg albo ktg na jeden z ataków czkawkowych, a miał dlatego, bo to jest zupełnie naturalne, gdyby nie czkawki płucka nie podjęłyby pracy, bo nie miałyby jak się wyćwiczyć, a po to one są, coś ostatnio czytałam, że czkawki są oznaką rozwoju i zmian układu nerwowego, ale nie pamiętam o co chodziło :oops: u mojego to jest tak delikatne, że dopiero jak leżę i patrzę w brzuch non stop to udaje mi się zauważyć, tak bym w życiu przy normalnym trybie nie zauważałabym :wink:

cieszę się z tego wątku, bo z tamtego odeszłam, a może bardziej się ukryłam właśnie z powodu staraczek, mnie wciąż boli, że nam tyle czasu się nie udawało i że mam dwa aniołki, więc wciąż żywo się ten okres sprzed ciąży we mnie tli, stąd nie miałabym odwagi chwalić się syniem, a tak strasznie chcę to robić :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No w pełni Cię rozumiem Kika, też miałam taki niedosyt, żeby pogadać na wesoło, móc cieszyć się ciążą nie urażając pozostałych babeczek, które wciąż czekają...a teraz możemy sobie tu pouprawiać nasze radości i obawy :)
Mój synuś teraz też już raczej nie kopie tylko tak się rozpycha, przeciąga itp., zwłaszcza jak jeżdżę samochodem, to od razu rozpychanie pod żebra odchodzi :lol: niby taki mały człowiek, ale jaki już wygodny :lol:
Co do wagi, to też tylko 6 kg na plusie i to dopiero w ostatnich 2 tygodniach doszłam do tej wagi, bo było 4 na plusie, już się trochę martwiłam, że tak mało, no ale pewnie jeszcze z kilo przybędzie do końca....
Opowiem Wam moją dzisiejszą nocną historyjkę - w nocy złapał mnie skurcz w łydkę, więc się przebudziłam z krzykiem " aaaauuuuuu skuuuurcz...." co natychmiast postawiło na równe nogi ze snu mojego M, który od razu zaczął krzyczeć "ODDYCHAJ, ODDYCHAJ....!!!" :lol: na co ja, parskam śmiechem i zwijam się z bólu jednocześnie i mówię mu, że to łydka nie brzuch.... :lol: :lol: :lol: myślałam, że padnę ze śmiechu, tak się wczuł od razu...dobre co?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nika uśmiałam się :)
Ja jak byłam sama w domku i wysączyły mi się wody to mój M jechał z pracy na leb na szyję, że to JUUUŻ :)
Słodkie są wszystkie kopniaczki, czkaweczki, rozpychanka... jak sobie przypomnę to aż gęba sama sie uśmiecha :)
Dla nas długo się starających nawet mdłości są piękne hahaha
Pamiętam jak się mała nie ruszała 12 godz. (chyba ze 3 razy)to za każdym razem jechałam sprawdzić czy wszystko oki, bo tyle człowiek słyszy a to pępowina, a to smółka.. ech... jednak trzeba być dobrej myśli bo w ciąży to obowiązkowe :) za dużo nie czytać głupot i nowinek bo by ciężarna zwariowała :)
Moja Mała dzisiaj będzie badana przez neurologa, nie nastawiam się na dobre wieści bo wiem, że jest w tyle... ale z nadzieją patrzę że nadrobi...
Robię jej ćwiczenia na brzuszek, co by bąki, kupka łatwiej wyłaziły jej z brzuszka, ma straszne zaparcia mimo że robię jej dietę ( ma tylko 6.200, ale to konieczne dla oczyszczenia flaczków)
Od jakiegoś czasu wcina suche wafelki od lodów :) cieszy mnie to bo szkoli połykanie kawałków :)
Rehabilitacja w toku, wygnałam ją z M na spacerek, wezmę się za prasowanko :)
Agusiu moja mała do dzisiaj ma czkawki :) ale po ok 15 min mijają tak szybko jak się pojawią :)
Tak nawiasem, na co macie ochotę będąc w ciąży?? co najbardziej lubią wasze bąbelki??
Ja wcinałam wszystko w occie: ryby, pieczarki, paprykę, galart... słodkiego sporadycznie ;) może dlatego teraz moja mala lubi rybkę sobie zjeść :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja w ogóle nie mam czegoś takiego jak zachcianki, wiem, że coś chcę, albo wiem, że czegoś nie chcę, nie robię wariactwa, że lecę do sklepu, albo męża gonię w środku nocy

za to mój mały lubi ICY oryginalne, co zjem to dyskoteka w środku, tylko to, na nic innego tak entuzjastycznie nie reaguje

ja cały czas w stresie jestem, że pępowina go udusi, nie umiem nad tym zapanować, zwłaszcza jak zaczyna wariować, to się spinam cała

nika coś mi się wydaje, że i ten mój taki agent będzie :lol: ale przynajmniej masz wesoło

papryka powodzenia u neurologa, jak nie tym razem, to następnym już musi powiedzieć same dobre rzeczy, z resztą już pewnie z górki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Dziewczynki :)
U neurologa ani dobre ani złe wieści... jest opóźniona po tym gipsiku, co normalne, jednak nadrabia zaległości, nie najgorzej, więc mamy ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć :)
Je nawet 1,5 słoiczka od jakiegoś czasu :) nawet jak sama jej zrobię obiadek zje 1,5 i czasami kilka łyżeczek więcej :) dla mnie to radość przeogromna bo mój niejadek waży zaledwie 6200 jak już kiedyś pisałam :)
Pozdrawiam i zachęcam do pisania o pociechach :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

założę się, że za rok to już w ogóle nie będzie między nią a rówieśnikami różnicy, ani w wadze, ani w poruszaniu się i szybko zapomnicie o tej ciężkiej i trudnej drodze, która jest za wami, przynajmniej ja w to wierzę gorąco i temu kibicuję :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej,

ja również pragnę dołączyć do wątku. Moja dzidzia również jest wymodlona :-).
Mam pytanko w którym tc poznałyście płeć dziecka? Taka jestem ciekawa co tam w srodku jest :-).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja szybko bo w 14 tc, oczywiście tysiące ludzi w to nie wierzy, ale w 22 się potwierdziło, to zależy od specjalisty i ułożenia dzieciaczka, chłopca łatwiej na tak wczesnym etapie rozpoznać, bo obojgu płciom coś tam się dynda, chłopcom ciut więcej, a jak jest mniej to i tak na dwoje babka wróżyła :wink: zapytaj lekarza prowadzącego, on sam wie najlepiej czy byłby w stanie to ocenić czy nie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki Kika :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja mała do końca nie pokazała co ma między nóżkami :)
Były od początku tylko przypuszczenia :) ale okazalo się na 100% dopiero po fakcie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój to bezwstydnik, nawet dał zrobić zdjęcie siusiaka :twisted: wdał się pod tym względem w moją rodzinę, u mnie faceci nie mają tabu jeśli chodzi o tę sferę :wink: :lol: :lol:

pokażę wam filmik mojego synusia, jak prostuje nóżeczkę swoją cudną:

http://www.youtube.com/watch?v=IBmovOn4uLc

:puk: :puk: :puk:

a wiecie, że ja cały czas się o niego boję, ani razu nie czułam się pewnie w tej ciąży, cały czas wiem, że coś może się stać niedobrego, to silniejsze ode mnie, mówię wam czeka mnie poważna terapia psychiatryczna jak już urodzę

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1232 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]