Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 9:58 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

witam
jestem w 9 tyg. ciazy od tygodnia mam plamienia a od dwoch dni zaczelam wiecej bylam u ginekologa zapisal mi duphaston i luteine myslalam ze przestane plamic a tu nic boje sie o zdrowie maluszka bylam juz w ciazy i urodzilam dwójke zdrowych dzieci i czulam sie dobrze a teraz jestem potfornie zmeczona i ze wszystkim jest mi ciezko>Nie wiem co mam robic zrezygnowalam ze wszystkich prac w domu zeby tylko sie nie meczyc a stracic dziecka tez nie chce
jeszcze jedno czy musze lezec plackiem w łozku czy moge drobne rzeczy robic w domu przy dwojce dzieci jest troche trudno lezec

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

leż,leż,leż.....wiem ze jest cieżko.......wiem..ale musisz....popros kogos o pomoc........niewiem,mame,tesciową,sąsiadke.....ale musisz leżeć....

kup sobie melise,pij sobie ok 4 razy dziennie............i wstawaj tylko do wc...

3mam kciuki zeby wszystko było ok.....duzo zdrówka.......i odpoczywaj

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

musisz leżeć plackiem, niestety tak to wygląda

a słabiej może być przez pogodę, ja padam na twarz mimo, że leżę, w głowie mi się kręci jak zmieniam pozycję leżenia :roll:

powodzenia taka dawka hormonów pomoże, ale warunek, że będziesz leżeć, ja nie mogłam chodzić poza wc do końca 3 miesiąca

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

anita ja też uważam, że mimo wszystko powinnaś leżeć. Wiem, że przy dwójce dzieci może być ciężko ale może zorganizuj jakąś rodzinę lub psiapsiułki do pomocy. Plamienia w ciąży to nie przelewki. Kto jak kto ale ja wiem o tym najlepiej :( Trzymam kciuki!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anita, najbezpieczniej byłoby leżeć cały czas, jednak jeśli lekarz tego nie zalecił i jeśli te plamienia nie są jakieś duże i częste, to chyba nie musisz cały czas leżeć plackiem.
Ja miałam plamienia od samrgo początku, jak tylko dowiedziałam się o ciązy. Pani ginekolog nie umiała mi powiedzieć co jest tego przyczyną. Jednak dawała ndzieję że może to ustąpi z końcem 3 go miesiąca. Dała luteinę i kazała czekać. Nie leżałam plackiem, ale oszczędzałam się i odpoczywałam jak najwięcej. Właściwie nie robiłam nic co wymagało jakiegoś większego wysiłku, poza drobnymi domowymi zajęciami. Teraz jestem w 17 tyg ciąży, plamienie ustało w 12 tyg i mam nadzieję że już nie wróci.
Napisz co u ciebie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja tez mialam "plamienia"..bo u mnie to raczej do brudzen sie zalicza gdyz bylo tylko przy podcieraniu....zaczelo sie w 5 tyg. i trwalo z przerwami do konca 7tyg. Tez niewiadomo co bylo przyczyna..bralam luteine tylko 3 tyg w dawce 2x1, pozniej lekarz powiedzial ze skoro ustapilo to nie musze brac. Nie kazal tez lezec tylko sie oszczedzac....Ale jak psychicznie sie lepiej czujesz to kladz sie i lez plackiem. A lutek i dupek moga zaczac dzialac dopiero po tygodniu, takze cierpliwosci...

25.01.11, 23:12, 3580gram, 52cm,
Obrazek
25.11.12, 17:10, 3880gram,54cm
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

najlepiej lezec plackiem a jesli plamienia nei ustapia nawet po takich dawkach lekow dzwon do gin

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jesli lekarz zalecal oszczedny tryb zycia, to stosuj sie do tego w 100%. Bierz przykladnie leki i odpoczywaj. Zycze duzo zdrowia i oby plamienie szybko ustalo. Ja nie plamilam dlugo, ale niestety po dwoch dniach bylo po wszystkim :cry:

aniolek 2009*

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]