Dzisiaj jest pt lis 21, 2014 7:50 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie ! jestem tu nową forumkowiczką. Osobiście jestem szczęśliwą mamą trójki dzieci w wieku 16l, 13l i 5l.
Znalazłam się tutaj za sprawą mojej szwagierki...dziewczyna jest w 8 tygodniu ciąży, zaczęła plamić(krwawić) znalazła się w szpitalu-diagnoza: krwiak na macicy tuż obok płodu, dostaje tabletki i zastrzyki na podtrzymanie ciąży, płód rozwija się prawidłowo, ale cóż krwiak też rośnie!! :cry:
Proszę o przybliżenie mi wiedzy w tym temacie, wszystko jest istotne,jakie są rokowania w takim przypadku?, co można zrobić, a czego nie wolno?Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
jeżeli są tu kobiety które przez coś takiego przeszły proszę o wypowiedzi!
Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Taki krwiak powinien sie sam wchłonąć albo pęknie i pojawi się krwawienie. Trzeba troche poczekać i mieć nadzieję że tak sie stanie. Jednej dziewycznie z którą leżałam w szpitalu krwiak się wchłonał a drugiej pękł i krew wypłynęła w obu przypadkach wszystko skończyło się pomyślnie. Najgorzej jak krwiak utrudnia rozwój płodu. Ale trzeba być dobrej myśli.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cóż, osobiście sama miałam krwiaka, tyle że nie na macicy, a na łożysku. W 15 tygodniu ciąży dostałam krwotoku, przez tydzień leżałam w szpitalu, potem w domu przez dwa, by ponownie przez krwawienie trafić do szpitala. To właśnie wtedy dowiedziałam się, że mam krwiaka na łożysku i to całkiem sporego, bo na 45 mm! Nie chcę tu nikogo straszyć, jednak prawda jest taka, że np. w moim przypadku rokowania nie były zbyt pomyślne, gdyż krwiak mógł obsunąć się do wód płodowych, zatamować przepływ pokarmu i tlenu lub pociągnąć płód razem z sobą, w każdym z tych przypadków doszło by do obumarcia ciąży :cry: . Jednak istnieje możliwość, że krwiak zwłóknieje i się wchłonie, lub wydali się. Ja przez dwa tygodnie licząc od 17 leżałam w szpitalu jak kłoda, nie wolno mi było nawet iść do toalety, po tym okresie wypuszczono mnie do domu, gdzie nadal musiałam leżeć (tyle, że za potrzebą mogłam już iść ). Mi krwiak się nie wchłoną ze względu na jego wielkość, jednak w 22 tyg. miałam ponowne krwawienie tyle, że nie duże i w szpitalu okazało się, że krwiak jest w trakcie wydalania. U mnie wszystko się szczęśliwie skończyło, gdyż w 36 tyg. na świat przyszedł mój kochany synek i tak to jestem od miesiąca szczęśliwą mamusią :D .

Ja do póki miałam krwiaka po prostu leżałam, brałam Duphaston i co trzy dni Kaprogest. Należy unikać stresu i nic nie podnosić co wydawać by się mogło, że nie jest za ciężkie, bo właśnie to może zaszkodzić!
Życzę wszystkiego najlepszego pani i pani szwagierce i trzymam kciuki, by wszystko dobrze się skończyło :) .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja tez miałam krwiaka w macicy. Bylam w 5 tyg. ciazy jak sie dowiedzialam. Dostalam douphaston na 3 tygodnie. Powinno sie duzo odpoczywac, lezec najlepiej, nie stresowac, nie przemeczac. Akurat moj krtwiak byl dosc duzy, maluszek przestal sie rozwijac i mialam zabieg. Ale jesli u twojej szwagierki dzidzius sie wciaz rozwija to jest szansa ze krwiak sie wchlonie, niech tylko duzo odpoczywa :) Trzymam za nia kciuki :D Duze znaczenie ma tez polozenie krwiaka -najbardziej niebezpieczne jest gdy jest pod maluszkiem bo wtedy moze uniemozliwic doplyw tlenu i substancji odzywczych.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kochani!A raczej kochane!
Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi.Szwagierka przestała krwawić i mamy nadzieję że już wkrótce wróci do domu.
Z tego co czytałam to podejrzewam, że nie dokładnie mnie poinformowała co do umieszczenia krwiaka, bo lekarze właśnie mówili o tym, że płód może nie mieć dostarczanego tlenu i pokarmu przez krwiak, oraz że podczas wydalania krwiaka istnieje zagrożenie pociągnięcia płodu, a tym samym do poronienia.
Jesteśmy dobrej myśli.
Ja chociaż wszystkie trzy ciąże i porody miałam skomplikowane to jednak krwiaka nie miałam nigdy, dlatego pojęcie to było mi obce.
jeszcze raz dziękuję!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Trzymam kciuki za twoja szwagierkę -zeby juz wszystko bylo dobrze i dzidzius sie zdrowo rozwijal :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

odświeżę ten temat bo i ja miałam krwiaka, który zabił moje dziecko i leżąc na oddziale napatrzyłam się na to wszystko i nie mogę dojść do jakiś wniosków co powoduje takie krwiaki, czy ktoś może wie coś o tym, albo jak uniknąć takiej sytuacji, krwiak mój rozrósł się na całą macicę co spowodowało zatrzymanie tętna, w sumie z jednej strony ulga, że to nie moja wina, bo bym nie wytrzymała tej świadomości, a z drugiej wielka strata

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]