Dzisiaj jest wt lis 19, 2019 1:04 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

"Tu mieszkało dziecko" to tytuł artykułu, który ukazał się w Wysokich obcasach. Można go przeczytać na stronie gazety. Gorąco polecam.
Do artykułu tędy.
a także komentarze

Zachęcam do przeczytania artykułu. W zasadzie nie wymaga on komentarza. Jeśli ktoś nie ma problemu... to nie ma. Jeśli któraś z Was ma problem z postrzeganiem siebie po ciążach, porodach, to ten artykuł ma szansę Wam pomóc.
W każdym razie ma na celu zrzucenie tabu z tematu wyglądu ciała kobiety po porodzie.

I jeszcze adres strony, przytoczony przez autorkę tekstu
http://theshapeofamother.com/
Polecam przyjazny jingiel ;)
FLAWZ

Mnie osobiście zrobiło się lżej po lekturze tego wszystkiego :) W ogóle jak zobaczyłam okładkę Obcasów, to rzuciłam wszystko i zajęłam się autoterapeutycznym czytaniem artykułu :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przeczytałam i nic odkrywczego nie znalazłam :roll: Zdjęcia ciekawe :)
he he wcale nie poprawia mi humoru świadomość, że wiszących brzuchów i rozstępów na nim i również na cyckach jest więcej :wink:
Ja swoją zbędną fałdę wycięłam operacyjnie i czuję się z tym bardzo dobrze :) Rozstępy..... no cóż może kiedyś fraxel, mezoteriapia czy inne cudo. Zastanawiam się nad podniesieniem piersi. Kwestia kasy no i cycków trochę się boję ciąć.

W ciąży przytyłam ponad 30kg (gestoza), więc szok przeżyłam straszny.

Moim zdaniem zamiast łączyć się fałdami poporodowymi warto walczyć o tanie zajęcia gimnastyczne dla matek, baseny, siłownie, a także......tańsze zabiegi plastyczne :wink: No i nie żreć :P:

A na polubienie swojego brzucha, poczucie się kobiecą również po ciąży polecam....taniec brzucha :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ty wolałaś się pociąć niż zaakceptować. To jest kwestia wyboru właśnie :)

"Czy my kobiety musimy same sprowadzać się same tylko do obiektów seksualnych? A jeśli na naszej drodze życia przydarzy się nam "coś" w stylu dziecka i jego nieznośnej tendencji do osiągania prawie 4 kg w naszym płaskim brzuchu, to przez resztę życia będziemy "naprawiać" skutki jego zaistnienia? Naprawdę nie mamy nic więcej do zaoferowania swym partnerom poza częstszym lub rzadszym rozchyleniem ud?"

Ja tam znalazłam wiele ciekawych treści, nie twierdzę, że odkrywczych. Fajnie jednak poczytać wypowiedzi mądrych kobiet.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Tez przeczytalam i nic ciekawego tutaj nie ma. Troszke smutne ze niektore kobiety potrzebuja poczytac artykul i ogladnac zjecia innych by zaakceptowac siebie.

Sadze ze ten artykul robi wiecej zla niz dobrego zacheca kobiety do lenistwa i nie dbania o sobie, bo to jest OK wkoncu jestes matka :roll: Mozesz nie dbac o sibie, miec 20kg na plusie ale to OK wkoncu wiele takich jest. Wkoncu jestes matka :roll:

Zamiast zainspirowac kobiety do zdrowego trybu zyica i walczenie o to by nasze cialo nam sluzylo jak najdluzej i jak najlepiej zacheceja do tego by sie poddac i zaakceptowac.

Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 4:00 pm przez aniia, łącznie zmieniany 2 razy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie aniiu, mylisz się. Dopiero kobieta, która siebie akceptuje, jest w stanie efektywnie o siebie zadbać. To bardzo prosty mechanizm.

Poza tym czy Ty masz jakąś obsesję na punkcie kilogramów? Ciało zmienia się nie tylko wagowo i tam nie chodzi głównie o wagę, wiesz? Wszędzie widzisz tylko walkę ze zbędnymi kilogramami?
To jest dopiero smutne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A dlaczego mam akceptować coś na siłę, skoro istnieje na to szybki sposób :?:

Nie sprowadzam swojego ciała tylko i wyłącznie do obiektu seksualnego :) Lubię się w nim dobrze czuć, a z wiszącym płatem skóry na brzuchu dobrze się nie czułam :twisted: Ba :!: Ja nawet lubię swoje rozstępy na udzie :wink: Na brzuchu niekoniecznie :wink:

Ja rozumiem przekaz - ciało się zmienia, z reguły na gorsze :!: Ale w zamian za to dostaje się możliwość doznania nowych budujących doświadczeń związanych z wychowywaniem dziecka :)

Tylko czasem boję się, że zostanie to sprowadzone do tego, że jak się ma po ciąży 25kg na plusie, to po co zrzucać, skoro można zaakceptować :twisted:

Plastyka brzucha mnie nie odchudziła - schudłam sama. Przwróciła mi natomiast pewność siebie. Teraz nie myślę o fałdzie przy każdym skłonie, nie unikam widoku brzucha w lustrze, zdzieram odważnie kiecę w intymnej okazji - dlaczego miałabym z tego rezygnować :?: Mam cały brzuch zryty rozstępami - kocham go, bo wiele przeszedł będąc pierwszym domem Łucji :) Jednak to nie oznacza, że jak uzbieram kupkę mamony, to ich jakoś nie podrasuję :wink: No ładne to one nie są i nikt mi tego nie wmówi :P: Czysta estetyka.

A co do drogi kobiety to "coś w stylu dziecka" nie jest jej jedyną drogą :) Liczą się jeszcze inne aspekty życia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Xezbeth pisze:
Nie aniiu, mylisz się. Dopiero kobieta, która siebie akceptuje, jest w stanie efektywnie o siebie zadbać. To bardzo prosty mechanizm.

Poza tym czy Ty masz jakąś obsesję na punkcie kilogramów? Ciało zmienia się nie tylko wagowo i tam nie chodzi głównie o wagę, wiesz? Wszędzie widzisz tylko walkę ze zbędnymi kilogramami?
To jest dopiero smutne.

nie chodzi tylko o KG chodzi o kondycje i zdrowie
a ten artykul kompletnie nei zacheca do tego

Rozstepy mam, blizne po cc mam, blizny po operaciach jak bylam dzieckiem mam, wcale mi one nie przeszkadzaja i nie mam zamjiaru robic zadnych zabiegow plastycznych by sie ich pozbyc

Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 4:10 pm przez aniia, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sęk w tym Agacior, że nie każda kobieta może pozwolić sobie na plastykę brzucha cz piersi, prawda? :) I większość musi zaakceptować je w nowym kształcie. Albo nie zaakceptować, ale to nie prowadzi do niczego dobrego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Xezbeth pisze:
Sęk w tym Agacior, że nie każda kobieta może pozwolić sobie na plastykę brzucha cz piersi, prawda? :) I większość musi zaakceptować je w nowym kształcie. Albo nie zaakceptować, ale to nie prowadzi do niczego dobrego.

wcale nie trzeba plastyki, cwiczenie zrobia duzo ale po co cwiczyc i poprawic swoja kondycje i zdrowie jak mozna zaakceptowac swoj obwisly brzuch czy piersi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mhmm :|

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To prawda, kasa stanowi duży problem(szczególnie w stolycy :P: ) :( Fałdę wycięłam, resztę osiągnęłam ostrymi ćwiczeniami - z resztą teraz znowu ćwiczę, bo po zimie coś mi wyrosło :wink:

Ja przed zajściem w ciążę umówiłam się z tatusiem, że jak się bardzo zepsuję, to zapłaci za jakiś zabieg. No i zapłacił.

Ach i czasem motywuję się tym (np. jak stękam przy aerobicznej), że ten mój brzuch zasługuje na to, żeby był ładny, bo w końcu w nim zaszła ta cudowna przemiana :)

Maria awaria fajnie śpiewa: "pielęgnuję ciało, bo jest domem duszy" :)

eh, no cóż jak nie ma kasy na poprawę, oczywiście jeśli istnieje taka potrzeba - mi naprawdę wisiało - warto nie "siadać na fałdach" . Póki co nie stać mnie na inne zabiegi - stosuję najtańszy domowy w ramach ujędrniania skóry - lodowaty prysznic po każdej ciepłej kąpieli/prysznicu brrr :wink: Po roku widać efekty :)

aniia no to jesteś w błędzie odnośnie tych ćwiczeń :!: Ja ćwiczyłam ostro, kremy, itp. Schudłam poniżej wagi sprzed ciąży. Wchodziłam we wszystkie ciuchy, a fałda była :!: Z resztą chirurg mi powiedział, że mogłabym tak 2 lata non stop trzaskać aerobiczną i niewiele by to pomogło :roll: Z rozstępami też mnie oświecił - nic nie ma :twisted:

No to wracam do A6W :P:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Agacior bo to potrzeba czasu ja cwicze prawie dwa lata i dopiero teraz zaczynam widziec zmiany.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

aniia pisze:
Xezbeth pisze:

wcale nie trzeba plastyki, cwiczenie zrobia duzo ale po co cwiczyc i poprawic swoja kondycje i zdrowie jak mozna zaakceptowac swoj obwisly brzuch czy piersi

pokaż mi więc ćwiczenie, które zmniejszy biust kobiety z F do D .... pokaż proszę skoro taka mądra jesteś ! albo lepiej ... z F do C (no właśnie nie ma)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Annn pisze:
aniia pisze:
Xezbeth pisze:

pokaż mi więc ćwiczenie, które zmniejszy biust kobiety z F do D .... pokaż proszę skoro taka mądra jesteś ! albo lepiej ... z F do C (no właśnie nie ma)

he he to ja poproszę o taki, które podnoszą :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Annn pisze:
aniia pisze:
Xezbeth pisze:

pokaż mi więc ćwiczenie, które zmniejszy biust kobiety z F do D .... pokaż proszę skoro taka mądra jesteś !

pokaz mi kobiete o malej wadze z takim biustem (oczywiscie nie implanty), trzeba stracic tluszczyk to i piersi sie zmniejsza a cwiczenia pomoga w naciagnieciu skory

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

:shock:

aniia moja bratowa jest chuda i ma duże piersi, a raczej duże flaki. Żadne ćwiczenia niestety na to nie pomagały, jedyny sposób to operacja a to dla niej zbyt kosztowne. :roll: więc z chęcią jej pokaże te cudowne ćwiczenia :lol:

Z wiekiem figura tez sie zmienia to raz. a dwa jak sie zrzuci dużo kilogramów to niestety zostają fałdy które od samych ćwiczeń nie znikną.

Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 4:53 pm przez fifolek13, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

fifolek13 pisze:

aniia moja bratowa jest chuda i ma duże piersi, a raczej duże flaki. Żadne ćwiczenia niestety na to nie pomagały, jedyny sposób to operacja a to dla niej zbyt kosztowne. :roll:

cwiczy co dzien albo nawet pare razy w tyg? trening calego ciala, aerobiczny plus silowy? watpie
pokaz mi chodz jedna kobieta ktora uprawia jakikolwiek sport z duzymi flakami

Cytuj:
więc z chęcią jej pokaże te cudowne ćwiczenia Laughing

4/5 razy w tyg aerobik na zmiane z silownia effekt napewno bedzie, oczywiscie nie za tydzien

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

aniia pisze:
fifolek13 pisze:

aniia moja bratowa jest chuda i ma duże piersi, a raczej duże flaki. Żadne ćwiczenia niestety na to nie pomagały, jedyny sposób to operacja a to dla niej zbyt kosztowne. :roll:

cwiczy co dzien albo nawet pare razy w tyg? trening calego ciala, aerobiczny plus silowy? watpie
pokaz mi chodz jedna kobieta ktora uprawia jakikolwiek sport z duzymi flakami

Cytuj:
więc z chęcią jej pokaże te cudowne ćwiczenia Laughing

4/5 razy w tyg aerobik na zmiane z silownia effekt napewno bedzie, oczywiscie nie za tydzien

właśnie ona ćwiczy codziennie, chodzi na siłownie i nie tylko bo córka jest w szkole sportowej, biegają razem, razem ćwiczą.
Ćwiczy ładnych parę lat (16) i efektu jeśli chodzi o piersi nie ma :roll:

owszem brzuch i nogi nie jedna kobieta w jej wieku by pozazdrościła, ale biust to masakra. w tym roku skończy 39 lat

Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 4:59 pm przez fifolek13, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

fifolek13 no bo cudów nie ma, niestety :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Cytuj:
Ćwiczy ładnych parę lat (16) i efektu jeśli chodzi o piersi nie ma Rolling Eyes

to jest jednym duzym wyjatkiem albo moze sie zle odzywia, moze powinna zmienic dieta dodac skaldnikow ktroe pomoga budowa mase i wypelnic

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC [letni]