Dzisiaj jest wt gru 10, 2019 11:16 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Maluchy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Zapewne wiele z nas jest zmęczonych i rozdrażnionych całodobową opieką na dziecmi. U mnie dochodzą ostatnio jeszcze problemy z zaśnięciem. Napiszcie jak sobie z tym radzicie i czy cos zażywacie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Emiemi u mnie najlepsze na stres są papierosy :shock: :? ale oczywiście nie będę Cie namawiac zebys zaczeła...Może idź do apteki i spytaj o jakieś skuteczne tabletki anty stresowe..U nas sytuacje stresowe na szczescie mineły jakies 2 miesiace temu ale i tak wiadomo że stres często towarzyszy w życiu codziennym bez wzgledu na to czy mamy dzieci czy nie :( jedyne co moge radzic to spokój i opanowanie, a jak jest tragicznie to najlepiej wyjsc z pokoju gdzie jest dziecko i ochłonąc...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lola palenie rzuciłam 01.01.2010r. To takie postanowienie noworoczne. Nie palę już 35 dni, więc i brak nikotyny też mnie jeszcze nakręca:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Emiemi to 3 mam kciuki żeby się udało :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Papieros hmm może i tak tez pale ale dla mnie najlepsze jest policzenie do 10 najgorsza furie złości przeliczam do 10 i nie boje sie ze powiem słowo za dożo :) :D polecam zamknąć oczy i liczyć może wyda sie głupie ale pomaga.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

agusbuj nie znam nazwy, ale sa super tabletki ziolowe na sresy wlasnie ;)

Biale opakowanie, malutkie z granatowa nakretka kosztuja cos ok 4-5 zl,
idz i powiedz dokadnie jak Ci napisalam bo ja 2 razy tak wlasnie je kupowalam nie znajac nazwy :P:P

Nakretka otwierana do gory, nie odkrecana ;)

Sa dobre, nie uzalezniaja i dzialaja dosc szybko mi pomogly nie raz ;)

Poza tym zycze Ci duzo cierpliwosci i wytrwalosci bo dzieci to nie lata wyzwanie hehehhe

Czasem trzeba poczuc, ze sa ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O Delfinka to ja musze kupić te tabletki 8)

Offline Wyświetl profil  

zawsz lepsze tabletki od papierosów, nie powiem, ze nie paliłam, ale nie chce, zeby moje dziecko mnie z fajkiem widzialo.;-)

zobacz moze z melisą coś, są takie melisowe tabletki z magnezem, nawet juz za 8 zł kupisz w aptece, a zioła to zawsze zioła a nie chemia.

ja po pierwszym dziecku to sie złapałam na tym, że wieczorami sobie robiłam drinka, az sie przeraziłam, ze w alkoholizm wpadne ;-( wiec lepsze piguły niż wino

Offline Wyświetl profil  

a macie racje, trzeba coc zrobic jak sie jest takim podminowanym, bo łatwo zrobic wowczas cos czego sie będzie załowało...ni emowie o jakims bestialstwie wobec dzieci, ale sama sie wstydze ze czasem mnie ponosilo i darłam sie jak opęana na takieo maluszka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Niestety czasem sa sytuacje ze chcialo by sie wyjsc z siebie
i stanac obok ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja próbowałam i melisy i persenu,nic nie pomogło:) Teraz po prostu na chwilę się odwracam,zaciskam zęby,w myślach puszczam wiązankę i już jest ok:)
Delfinka też muszę spytać o te tabsy :)

Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Ogolnie jestem zwolnniczka jakis tabletek, lekow ale czasem sie nie da.

Wiec wole lykna niz wyladowac w kobierku :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Właśnie wróciłam ze spaceru. Po sobocie i niedzieli spędzonej samej z dziećmi wstąpiłam do apteki. Aptekarka wyłozyla mi na lade kilka ziołowych preparatów. Po przeczytaniu ulotek wybrałyśmy relamax b6. Zawiera tylko melisę z magnezem i vit b6 , która przyspiesza wchłanianie magnezu. Ma działać uspokajająco i ułatwiać zasypianie. Zobaczymy:). 8,30 to nie majątek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

emiemi ja ostatnio kupilam sobie magnez + wit. B6.

Zmiejsza pobudliwosc nerwowo- miesniowa, dziala uspokajaco.
Niedobor magnezu moze objawiac sie zmeczeniem fizycznym
psychicznym, wzmozona drazliwoscia.

I powiem, ze lykam to na noc i rano jakos lepiej mi sie wstaje,
jestem wypaczeta i spokojniejsza ogolnie.

Albo dziala, albo autosugestia hihihih

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Delfinka 07 autosugestia to połowa sukcesu :D
a nekiedy i cały sukces :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja w napływie gniewu jak Zuzia coś nabroi sadzam ją na pufie, a sama wychodzę!!!
Zobaczymy jak to będzie jak synek podrośnie!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oj cięzko bywa czasem..mam taka naturę ze wiele emocji tłumie w sobie i potem sie na mężu wyładowuje. Ale nie polecam ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

miszka85 pisze:
oj cięzko bywa czasem..mam taka naturę ze wiele emocji tłumie w sobie i potem sie na mężu wyładowuje. Ale nie polecam ;)

mam to samo,mój kochany 4-latek daje mi ostatnio nieźle popalić,czasami już sobie z nim nie radzę,cały tydzień jestem sama z dzieckiem,męża widzę dopiero w weekend,biedakowi sie dopiero wtedy nieźle obrywa przez co jeszcze bardziej jest mi źle

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A na mnie już nawet tabletki nie działają. Jestem na urlopie wychowawczym, bo nie przyjęli Gabrysi do przedszkola (brak miejsc) mąż wraca z pracy na wieczór, a ja całe dnie spędzam z moimi nieposkromionymi dziewczynkami. Ciągle psocą, kłócą się, krzyczą piszczą, a jak je na chwilę spuszczę z oczu (np zadzwoni do mnie telefon) to robią to, czego im nie wolno. A najgorsze jest to, że mówiąc do nich coś czuję się jakbym mówila do ściany, prawie wcale mnie nie słuchają. Ogólnie sa bardzo rozinietymi dziewczynkami jak na swój wiek (tak mi tez mówią obcy ludzie), ale energia je rozpiera. Nie ma dnia, żeby w domu czegoś nie zdemolowały. Na spacerze trudne do ujarzmienia, m.in. dlatego, że nie słuchaja (nie slyszą) tego, co do nich mówię. Wiem, że z nimi jest wszystko w porządku i rozwijają się prawidłowo, tylko obie mają wyjątkowo silne temperamenty i dlatego tabletki uspokajające (tabletki uspokajające Labofarm, relanium, hydroxyzyne) biore od dawna, ale niekiedy zdenerwowanie jest bardzo silne i tabletki nie pomagają. Chciałabym wtedy wyjść do drugiego pokoju na 5 minut, aby sie uspokoić, ale nie mogę, bo zostawiając obie córy same daję im tylko mozliwośc do psocenia albo bicia się (robią to ostatnio często). Nerwy mam w strzępach i ... odpowiedź na pytanie w pierwszym poście to - bardzo słabo sobie radze ze zdenerwowaniem, mimo stosowania w/w tabletek. Chętnie poczytam posty, które dopiszecie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aldi rozumiem Cię doskonale i chylę czoła. Ja oświadczyłam, mężowi, że jak nie wrócę do pracy (czyt.nie znajdę etatu) to oszaleję. Zresztą on to najbardziej odczuwał jak byłam sama z dziećmi :oops: :lol:
Ja zrobiłam im tablicę nagród i kar uśmiechnięte i smutne buźki - 3 uśmiechnięte dziennie przyklejają gwiazdkę - 10 gwiazdek np. wypad do kina na bajkę, 3 smutne dziennie 0bajek do końca dnia. Działa! Starsza to czasami szaleje jak smutną dostaje...
No i 2 razy ostrzegam, potem liczę do 5, jak nie poskutkuje to smutna buzia.
Żeby nie oszaleć to zagryzam czasem żeby i liczę do 10. Tabletek nie zażywam i nie polecam. Czasami pije herbatki ziołowe, np melisę.
Na odstresowanie polecam basen! Super sprawa.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Maluchy

Strefa czasowa UTC [letni]